Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co się wydarzyło w Roswell w 1947 roku?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Co się wydarzyło w Roswell w 1947 roku? (444 użytkowników oddało głos)

  1. Głosowano Rozbił się pozaziemski statek i znaleziono ciała i żywych obcych (180 głosów [40.54%])

    Procent z głosów: 40.54%

  2. Rozbił się pozaziemski statek i znaleziono ciała obcych (138 głosów [31.08%])

    Procent z głosów: 31.08%

  3. Rozbił się pozaziemski statek, ale obcych nie znaleziono (8 głosów [1.80%])

    Procent z głosów: 1.80%

  4. Głosowano Rozbił się tajny samolot (29 głosów [6.53%])

    Procent z głosów: 6.53%

  5. Głosowano Rozbił się nowoczesny balon meteorologiczny (19 głosów [4.28%])

    Procent z głosów: 4.28%

  6. Rozbił się satelita szpiegowski (7 głosów [1.58%])

    Procent z głosów: 1.58%

  7. Miał miejsce bliżej niezidentyfikowany wypadek (22 głosów [4.95%])

    Procent z głosów: 4.95%

  8. Nic się nie stało (9 głosów [2.03%])

    Procent z głosów: 2.03%

  9. Nie mam zdania (13 głosów [2.93%])

    Procent z głosów: 2.93%

  10. Rozbił się gaz bagienny (19 głosów [4.28%])

    Procent z głosów: 4.28%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#61

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dużo jest katastrof gdzie są "szaraki" (?), nie wiem co to, dopiero "rozkręcam" się w UFO'logi i ogólnie wink2.gif


Było tego trochę (cofając się ponad 50 lat wstecz) ;) O tego typu incydentach można dowiedzieć się m.in. z wywiadów lub prezentacji w jakich brał udział Clifford Stone (były sierżant I klasy US ARMY). Opowiada on m.in. o swoich zadaniach jakie pełnił podczas badania obszarów na których dochodziło do rozbicia pojazdów UFO. Więcej na ten temat można dowiedzieć się pod hasłami : "Project Moon Dust" i "Bluefly".
  • 0



#62

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Cała sprawa z Roswell i czterdziestym siódmym od pewnego czasu bardzo mnie interesuje i zamierzam przeczytać parę książek na ten temat.
Osobiście wierzę w to, że rzeczywiście rozbił się tam starek pozaziemski i że znaleziono ciała obcych, a rząd amerykański stara się to zatuszować. Mam nadzieję, że gdy zgłębię bardziej ten temat, będę mogła wypowiedzieć się nieco szerzej.
  • 0

#63

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A więc tak rok 47' był bardzo ciekawy dlatego że ufolodzy twierdzą że rozbił się tam statek pozaziemski ale dobrze według mnie tak było ale interesuje mnie to czy znaleziono obcych żywych-martwych czy wogóle ich znaleziono ja sawiam sobie pytanie

Gdzie ich przewieziono?

Według mnie rząd USA stara się wszystko ukryć lecz są ludzie którzt nie łapią się ich na te sztuczki a więc tak skoro rząd SA o wszytkim wiedział mógł zabrać statek do strefy 51 co o tym myślicie :?:
  • 0

#64

Fanatyk.
  • Postów: 131
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wybrałem dwójeczkę, ale nie jestem przekonany w jakim stanie znaleźli obcych.
  • 0

#65

shame.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja w tym wypadku wierzę w wyjaśnienia rządu USA. Mimo mojej wiary w istnienie inteligencji pozaziemskiej, w tym wypadku racjonalizm zwycięża w konfrontacji z nią. Jestem więc bardziej skłonny uwierzyć w katastrofę balonu z Bóg wie jaką aparaturą, która być może nie była dla ówczesnej władzy wygodnym tematem, niż w tragiczną awarię statku kosmicznego.
  • 0

#66

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja w tym wypadku wierzę w wyjaśnienia rządu USA. Mimo mojej wiary w istnienie inteligencji pozaziemskiej, w tym wypadku racjonalizm zwycięża w konfrontacji z nią. Jestem więc bardziej skłonny uwierzyć w katastrofę balonu z Bóg wie jaką aparaturą, która być może nie była dla ówczesnej władzy wygodnym tematem, niż w tragiczną awarię statku kosmicznego.


Przepraszam za moją uwagę ale przeczytaj inny art. o roswell i katastrofie jest tam ujawnione ,że pracownik bazy potwierdził że jest to statek obcych :) :o
  • 0

#67

shame.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teraz nie wiem czy masz na myśli to pierwsze oświadczenie wydane przez szefa(przepraszam, ale nie kojarzę jak taka osoba nazywa się w wojsku :)) bazy, czy jakieś inne wyznania typu Bob Lazar itp.
Jeżeli o pierwsze, to odnoszę wrażenie, że osoba ta wypaliła pierwszą rzecz jaką jej ślina przyniosła na język bez uzgodnienia tego z wyższy szczeblem, byle tylko nikt nie wymyślał co to może być za tajny sprzęt. Gdzieś tam kiedyś czytałem nawet, że owy statek obcych miał być w rzeczywistości jakąś aparaturą szpiegowską. Myślę, że takie wyjaśnienie brzmi całkiem logicznie, biorąc jeszcze pod uwagę szybkie sprostowanie nietuzinkowego oświadczenia, które mogło naprawdę mocno namieszać na świecie.
Jeżeli chodzi o to drugie, to ja mam mieszane uczucia co do takich osób. Z jednej strony u większości z byłych pracowników bazy nie widzę powodów dla których mieliby kłamać. Z drugiej natomiast pragnę zauważyć, że ja znam tylko jednego, którego tożsamość jest w chociażby najmniejszym stopniu ujawniona, którego widziałem na paru nagraniach. Zazwyczaj w artykułach o tematyce byłych pracowników bazy nie są podane ich dane osobowe, a nawet jeżeli takowe się pojawią to potwierdzenie ich tożsamości jest wręcz niemożliwe, copozostawia duże pole do popisu dla wszelakich oszustów.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że mam pewne braki w wiedzy nt. wydarzeń w Roswell i to, że właśnie z tego powodu mogą wynikać pewne nieścisłości w moim rozumowaniu, więc chętnie przeczytam co myślicie o tej treści :)
Ach, tak na zakończenie chciałbym wspomnieć o kwestii, która już pewnie była poruszana gdzieś na forum, a mianowicie o świetnej przykrywce jaką stanowi ufo dla rozwoju lotnictwa wojskowego. Może Roswell było swojego rodzaju eksperymentem wojska, czy można trochę ogłupić społeczeństwo, by nie było zagrożenia wycieku informacjii odnośnie nowych samolotów do przeciwników USA. Przy tej teorii warto zaznaczyć, że do dzisiaj, a mija już 61 :) lat od tamtych wydarzeń, nie mamy pewności co się tam stało. Czyżby eksperyment się udał?
  • 0

#68

Eternal Moonshine.
  • Postów: 119
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Shame - zapraszam tu http://www.paranorma...showtopic=10522
  • 0

#69

grigo.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie rząd USA stara się wszystko ukryć lecz są ludzie którzt nie łapią się ich na te sztuczki a więc tak skoro rząd SA o wszytkim wiedział mógł zabrać statek do strefy 51 co o tym myślicie :?:
[/quote]

Myślimy że w 1947 roku nie było jeszcze strefy 51. Było Edwards (wtedy jeszcze pod nazwą Muroc), gdzie testowano samoloty serii X, było Patuxent River (US. NAVY), Wright-Patterson. Baza w Groom Lake powstała dopiero w 1955r.
Myślę że najbardziej prawdopodobnym miejscem wówczas był kompleks w Los Alamos, gdzie prowadzono badania nad różnymi typami egzotycznych napędów.
  • 0

#70

Heavy_metal_Jezus_012.
  • Postów: 219
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie to był tylko balon. Ufo rozbiło sie bo je zauważył Meksykański pilot. To było gdzie indziej podobno. Bo specjalisci twierdzą ze UFO to przykrywka do szpiegowania innych państw. USA chciało ponoć zrobić w latach 60 zrobic tak z Rosją.
  • 0

#71

Eagle947.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja nie mam zdania :( ale jeśli było by to ufo to ciekawi mnie jak duże było ?? i czym je przewieźli??
  • 0

#72

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie wierzę w ufo, więc albo rozbił się jakiś samolot nowej generacji lub jak to się już "przyjęło w mediach" - nowoczesny balon meteorologiczny. Poza tym to się pewnie jeszcze długo nie dowiemy co tak naprawdę wydarzyło.
  • 0



#73

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zagłosuję na "nie mam zdania", nigdy nic nie wiadomo, chociaż musiała to być sprawa wysokiej rangi. poszukam informacji na forum lub w internecie i spróbuję coś jeszcze dopisać.
  • 0

#74

nwconlyamodel.
  • Postów: 82
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pamiętacie że było coś takiego jak Foo Fighter . Robili to naziści . Takie spodki które rozpędzały się do 2000km/h. Może w roswell było coś takiego samego tylko amerykańska wersja . Poza_tym w 1947 roku ( chyba to ten rok) nie było tak nowoczesnych balonów meteorologicznych


edit [15.06.08] AlienGrey
Nie stawia się spacji przed znakami interpunkcji..

  • 0

#75

Sklejany.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bez obejrzenia jakichkolwiek dowodów bez wątpienia stwierdziłbym, że to UFO? Dlaczego? Ponieważ UFO po polsku znaczy Niezidentyfikowany Obiekt Latający. Jednak po obejrzeniu paru programów i dokładniejszym zainteresowaniu się tym, uprę się przy tym, że był to satelita szpiegowski.
Pozdrawiam
Sklejany
P.S Mój pierwszy post :D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych