Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sygnał "WOW!"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#16

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na poważnie, to jaka zaawansowana cywilizacja bedzie się posługiwać falami radiowymi ? nonsens.

A to dlaczego? Czy Ty w celu nawiązania kontaktu z żyjącym w głębi gwinejskiej dżungli zapomnianym przez czas plemieniem Papuasów posłużysz się telefonem komórkowym? Raczej chyba nie. Sięgniesz po bardziej prymitywne i bezpośrednie metody.

A co do myśli... "Myśl szybsza niż światło" to póki co tylko stwierdzenie o co najwyżej poetyckim zabarwieniu. Jak na razie nie ma absolutnie żadnych przesłanek co do ewentualnej jego realności.
  • 1



#17

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chyba najlepsza i najszybsza jest tu > myśl

Ciekawe, bo ostatnio to samo muhad powiedział.
  • 0

#18

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No i co w związku z tym?? Długo zamierzasz jeszcze tak spamować czy może następnym razem wniesiesz coś do tematu??
Dotyczy całokształtu

  • 0

#19

Deneb.
  • Postów: 20
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A to dlaczego? Czy Ty w celu nawiązania kontaktu z żyjącym w głębi gwinejskiej dżungli zapomnianym przez czas plemieniem Papuasów posłużysz się telefonem komórkowym? Raczej chyba nie. Sięgniesz po bardziej prymitywne i bezpośrednie metody.


Wiesz, pytanie czy oczekujemy od nich sygnału , czy chcemy ich znaleść tzn podsłuchać i stwierdzić , tak tam coś jest.
A co do Papuasow to myśle ze poprostu wsiadł bym w samolot i wylądował obok nich i starał nawiązać kontakt bezpośredni.

Co do myśli jako komunikacji nie dałeś zadnego kontr argumentu, czyli tezy nie obalisz i nie potwierdzisz.
Zresztą jak 80 % tematów na tutejszym forum.
  • 0

#20

johny revelator.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obca cywilizacja pewnie chciala sprawdzic jak zaareagujemy na taki sygnał i moze chcieli nas potem odwiedzic ale ze malo kto sie tym interesuje (wazniejsza jest przeciez kasa i dobra materialne) to zrezygnowali.Moze jeszcze kiedys sie odzezwą?!liczę na to :D !!

ps.jestem nowy
  • 0

#21

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co do Papuasow to myśle ze poprostu wsiadł bym w samolot i wylądował obok nich i starał nawiązać kontakt bezpośredni.

Tą moja analogię odnosiłem tylko do przypadku komunikacji na odległość. W przypadku kontaktu "face to face" ta analogia już nie jest najlepsza.

Co do myśli jako komunikacji nie dałeś zadnego kontr argumentu, czyli tezy nie obalisz i nie potwierdzisz.

Moim kontrargumentem jest to, że dotąd nie wykazano żadnych "nadświetlnych" właściwości myśli. A z gdybaniem zawsze jestem ostrożny...
  • 1



#22

Erni.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No o tym sygnale dużo oglądałem na Discovery Science. Moim zdaniem mógł być to naprawdę przelatujący obiekt obcej cywilizacji.
  • 0

#23

głazojad.
  • Postów: 67
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

aleo co mogło oznaczać wow

ja mam pare sugestii

We Own World
War On/over World

inna niewpada do umysłu z powodu braku sensu

załóżmy że to obca cywilizacja, jakie intencje nią kierowały podczas wysyłania sygnału, dlaczego tak krótki (myśle że nie odebralismy całego sygnału, wkońcu 72sekundy to dla nich >PRZYKŁADOWO< 1 sekunda a dla naszych teleskopow ich 1 sekunda to nasze 72sekundy. a kiedy zauważyli że zgubilismy ich sygnał przerwali nadawanie. a jesli to zrobił jakiś nasz satelita? np voyager1 lub voyager2 ? bo mi cos tu nie gra. ... jest dużo sprzeczności.

1. nawet gdyby była to pozaziemska cywilizacja to nie zakończyli by sygnału na samym wow.
2. gdyby doszło do zgubienia "odbiornika" czyli nas, to gdyby byli zainteresowani to wybrali by inną częstotliwość. moim zdaniem ktoś zrobił paskudny żart
  • -2

#24

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"WoW' to nazwa "nadana" sygnałowi - nie jego treść ;0
  • 0

#25

głazojad.
  • Postów: 67
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

to co jest w tresci? jesli zera i jedynki to zadanie proste.
  • 0

#26

Atomowy_Yeti_Niszczyciel.
  • Postów: 143
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to co jest w tresci? jesli zera i jedynki to zadanie proste.


Co w tym prostego? Bo chyba nie wiadomo co oznacza.
  • 0

#27

Dedek.
  • Postów: 170
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Szkoda, ze nie udalo sie uchwycic tego sygnalu ponownie. Ciekawe co naukowcy zrobiliby teraz odbierajac podobny sygnal?
Swoja droga, wiele osob krytykuje to, ze obca cywilizacja nie komunikowalaby sie z nami za pomoca takiego sygnalu. Czemu nie? Za prosty jak na 'uber-hiper- technologie? A moze po prostu tamta cywilizacja w okresie nadania sygnalu byla na podobnym etapie rozwoju jak i my, i wyslali w przestrzen jakas wiadomosc, szukajac innych inteligentnych form zycia? Teraz czekaja na odpowiedz, a my dalismy ciala, bo nie wiemy gdzie to wyslac z powrotem. ;) Pamietajcie, ze nie kazda cywilizacja w kosmosie musi byc od nas bardziej rozwinieta, moze byc na podobnym poziomie i szukac kontaktu z innymi cywilizacjami na wiele roznych sposobow.
  • 1

#28

Atomowy_Yeti_Niszczyciel.
  • Postów: 143
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

...A moze po prostu tamta cywilizacja w okresie nadania sygnalu byla na podobnym etapie rozwoju jak i my,...



No właśnie, to jest to, że zazwyczaj kiedy mówimy o obcych cywilizacjach z góry zakładamy że są bardziej rozwinięte od nas, a przecież niekoniecznie musi tak być, nie? :roll: Może nawet nie wiedzą że wysłali ten sygnał :mrgreen:
  • 0

#29

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To jest ciekawe... jaki u nich moze byc jezyk jesli sa na takim samym lub nizszym poziomie? Moze angielski :D
  • 0

#30

vast.
  • Postów: 112
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

aleo co mogło oznaczać wow

ja mam pare sugestii

We Own World
War On/over World



o Boże człowieku, wiesz co to znaczy wow? tyle co po polsku "łał" czyli oznacza to zwykłą podnietę. a co do zawartości takiego przekazu to był to tylko szum który można jedynie przeanalizować spektografem i sprawdzić czy nie zawiera jakiś obrazów.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych