Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stokrotki w Grudniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#16

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem teorie o krwiożerczych "drzewach zabójcach" to już objaw naprawdę głęboko zaawansowanej paranoi.



Tez mi się tak wydaje ale chodziło mi raczej o ukazanie jakże wysublimowanych roślin które nieraz jeszcze nas zadziwia

Do powszechnie znanych osobliwości botanicznych należą czterolistne koniczyny, "miotły czarownicy" (patologiczne twory z licznych, ciasno zbitych gałązek, tworzące się na różnych krzewach i drzewach) i nieregularnie uformowane kwiaty (nienormalnie spłaszczone lub nadmiernie rozrośnięte). Często jednak pojawia się z nie wyjaśnionych przyczyn naprawdę zdumiewający okaz. Do tej kategorii zaskakujących i rzadkich zjawisk należy róża Kronenbourg, wyhodowana latem 1997 roku przez ogrodnika z Leeds (USA), Jana Kubasa.

Przez trzydzieści lat krzewy odmiany Kronenbourg, uprawianej przez Kubasa, nieodmiennie pokrywały się czerwonymi kwiatami, ale w 1997 roku jeden z kwiatów okazał się zdumiewającym wyjątkiem. Płatki były dwubarwne. Po stronie wewnętrznej miały barwę czerwoną, natomiast po zewnętrznej jednolicie białą.

Eksperci z Królewskiego Towarzystwa Hodowców Róż orzekli, że najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie tego zjawiska to nagłe uaktywnienie się pozostającego długo w uśpieniu genu pierwotnej dzikiej róży. Nieznane są jednak przyczyny działania tego genu w przypadku jedynego krzewu, i tajemniczy mechanizm, który spowodował tak precyzyjny rozkład kolorów płatków: w połowie czerwonych, w połowie białych, zamiast doprowadzić do powstania czerwonej róży o kilku białych płatkach (lub odwrotnie).

[attachment=17:attachment]
  • 0

#17

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

I jeszcze dokończe wypowiedź...
Jeżeli rośliny potrafią się zmieniać, przystosowywać i "inteligentnie" wykorzystywać inne organizmy - poprostu robić je w bambuko - to moim zdaniem świadczy to o tym, że one czują - Matka Natura...
Od wieków plemiona, które były wyjątkowo zintegrowane z przyrodą darzą wielkim szacunkiem rośliny... Być może dlatego że dostrzegają w nich o wiele więcej niż ucywilizowany człowiek :)

Raziel, jeszcze o coś innego mi chodziło - poszukaj coś o relacjach rośliny-organizmy :)
  • 0

#18

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hymm... jak dla mnie to są poprostu tak zaprogramowane i ulegaja rozwojowi, poprostu dostosowują się do środowiska ale o inteligencji bym tu nie mówił to jest opprostu przystosowywanie
  • 0

#19

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie mówie o inteligencji w takim tradycyjnym znaczeniu... Nie zaprzeczam też pewnemu zaprogramowaniu, rozwojowi czy przystosowaniu... Te wszystkie czynniki ze sobą współgrają... Podałbym ci pare ciekawych przykładów, które świadczą o niezwykłości roślin ale z pamięci wolałbym nie... Nie chce mi się też szukać teraz, może później...
  • 0

#20

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

może później...



Liczę, że mnie niezawiedziesz i podasz te przykłady
  • 0

#21

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A ja pytałem o stokrotki :lol .
  • 0

#22

zulugula.
  • Postów: 281
  • Tematów: 86
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja u siebie w ogrodzie znalazłem ,zerwałem i wsadziłem w kieliszek z wodą im chyba rośnie bo nie uschła...
  • 0

#23

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja u siebie w ogrodzie znalazłem ,zerwałem i wsadziłem w kieliszek z wodą im chyba rośnie bo nie uschła...



Co stokrotka??

to zrób fote i tu wrzuć chce zobaczyć stkrotke w grudniu
  • 0

#24

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jak kumpel do mnie dotrze to może zrobię fotki Ja, ale nie gwarantuję, ze kwiatki do wizyty kumpla wytrzymają :) ...
  • 0

#25

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak kumpel do mnie dotrze to może zrobię fotki Ja, ale nie gwarantuję, ze kwiatki do wizyty kumpla wytrzymają smile1.gif...

Powinny wytrzymać, pogoda jak na grudzień na razie dopisuje ;)
Odnośnie roślin to podzielam zdanie Raziela, roślina mózgu nie ma i nie może "myśleć", ani być w jakikolwiek sposób "inteligentna".
  • 0

#26

efreet.
  • Postów: 141
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moze to efekty dzialania HAARPa? :D Chodzi mi oczywiscie o nietypowa dla CALEJ Europy aure jak na te pore roku.
  • 0

#27

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No właśnie przecczytałem temat o HAARPIE... i co, teraz kolega będzie o wszystko oskarżał HAARPa? :D
  • 0

#28

efreet.
  • Postów: 141
  • Tematów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oczywiscie nie :) Aczkolwiek moze faktycznie sa to jakies jego dzialania uboczne?
  • 0

#29

Fenix.
  • Postów: 1268
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A to tego wykluczyć niestety nie można...
  • 0

#30

Kasalagupagu.
  • Postów: 163
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Już przecież zima była.Spadł śnieg.Był mróz.Rozpogodziło się. Idzie wiosna. Rośliny pewnie tak ,,myślą" :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych