Skocz do zawartości


Zdjęcie

LD w drugim snie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mystiqe.
  • Postów: 140
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej wszystkim. Wczoraj mialem trzecie dopier(juz!) LD chodz nie do konca zdawalem sobie z tego sprawe tzn. bylo to jakos tak, ze spotkalem siebie i moich kolegow... No i zauwazylem, ze sa jacys tacy mniejszy niz zawsze itd. i zdalem sobie sprawa, ze to sen. No i mowie sobie, ze to sen i wogole bardzo sie uradowalem, w sumie to wiedzialem, ze mam LD. Probowalem sobie wyobrazac niektore moje kolezanki xDDD ;p i przenioslem sie do jakiegos pokoju... Myslalem o tym, ze chce by sie to stalo bardzo mocno, ale nic sie nie dzialo. Wiem tylko, ze nagle sie obudzilem... LD minelo, bylem bardzo zly... Pozniej cos sie dzialo, nie pamietam co i znowu sie obudzilem... Tzn. mialem LD tak jak by we śnie, który był we śnie. Czy to dlatego było mi tak ciężko przywołać jakieś obrazy? Występuje coś takiego jak podwójny sen? :P
  • 0

#2

kurtinny.
  • Postów: 29
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy to dlatego było mi tak ciężko przywołać jakieś obrazy?

Wydaje mi się, że miałeś takie LD jakie ja miałem kiedyś. Wiedziałe podczas niego, że jest to sen i byłem świadomy w pełni. Ale miałem całkowicie znikomą kontrolę nad tym co się działo. Tylko raz przez cały LD (a był on dość długi), mogłem coś zrobic. Póżniej tylko obserwowałem biernie swoje poczynania w śnie.

Kiedyś czytałe na jakieś stronce o LD o ich trzech typach:
1)mamy świadomość, ale nie może kontrolować tego co się dzieje;
2)mamy świadomość i możemy w jakimś zakresie wpływać na bieg wydarzeń;
3)mamy świadomość i możemy w sumie całkowicie kontrolować sen (nie tylko siebie, ale też tworzyć otoczenie w tym śnie itp).

Ty widocznie miałeś ten 1. typ.

Pzdr.
  • 0

#3

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mialem LD tak jak by we śnie, który był we śnie

Takie sny to miewa chyba każdy (nie mówię w połączeniu z LD). Tak mi się wydaje bo sam mam takie od czasu do czasu.
  • 0

#4

SP-TBZ.
  • Postów: 88
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja czasami, jak caly dzien gadam po angielsku a kiedys gadalem po niemiecku bleee :P to wyobraxcie sobie ze we snie budowalem zdania poprawnie, ale jakby swiadomie, rozumialem to co mowili innie do mnie a zawsze mowili na tyle ile rozumiem englisza (czy wczesniej niemiecki)
Bardzo dziwne bo tez wiedzialem ze ten sen nie jest zaprogramowany tylko rozmawialem jakbym sie z kims widzial na zywo :) ale kontroli zadnej praktycznie tez nie mialem...
  • 0

#5

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak się zastanawiam, czy można śnić, że się ma LD wcale go nie mając ?
  • 0

#6

Jequon.
  • Postów: 116
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kiedyś czytałe na jakieś stronce o LD o ich trzech typach:
1)mamy świadomość, ale nie może kontrolować tego co się dzieje;
2)mamy świadomość i możemy w jakimś zakresie wpływać na bieg wydarzeń;
3)mamy świadomość i możemy w sumie całkowicie kontrolować sen (nie tylko siebie, ale też tworzyć otoczenie w tym śnie itp).

Nigdy nie trenowałem LD, ale 1 z wyżej wymienionych przypadków, zdarza mi się bardzo często, szczególnie przy koszmarach. Śniąc wiem że to sen i potrafię się w każdej chwili obudzić, bo pomimo że zdaję sobie sprawę ze śnienia to odczuwam często strach, gdy ten jest zbyt duży, albo utknę w punkcie bez wyjścia to się od razu budzę.

errah śnić można o wszystkim, tylko jeśli będziesz miał wpływ na sen, to pewnie będzie to już LD. Jednak wiele osób np. budzi się w śnie, więc czemu nie może się nam przyśnić, że śnimy... tylko jaka będzie różnica między marzeniem sennym, a snem o marzeniu :) takie błędne koło nam się robi :)
  • 0



#7

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Może LD nie istnieje, tylko śni się nam, że śnimy i panujemy nad snem xD Paradoks. Nigdy tak do tego nie podchodziłem.
  • 0

#8

Mystiqe.
  • Postów: 140
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pradoks w paradoksie ;p ... Co wiec trzeba zrobic, by miec w pelni kontrolowane LD? U mnie ten swiadomy sen zanikl, w momecie kiedys myslalem, ze sie obudzilem. Czyzby jakas blokada umyslu, ktory specjalnie blokuje mi mozliwosc bycia w LD?
  • 0

#9

GiboN.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też miałem LD albo śniło mi się, że je miałem. Było to tak, miałem sen, że grałem jakiś mecz na boisku i jakoś zacząłem myśleć i wydawało mi się, że śnie i przypomniało mi się, żeby popatrzeć na zegarek żeby sprawdzić czy to sen i popatrzałem, wskazówka chodziła do tyłu no i później zacząłem wszystkich na boisku bić. Potem mnie przeniosło do takiej laski koło jakiegoś lasu albo na łące no i dalej już prawie wiecie co, ale się obudziłem. Po obudzeniu dalej byłem we śnie ale już innym i wtedy szedłem z kumplem na lodowisko i mu o tym gadałem no i się obudziłem już tak normalnie. Mam nadzieje, że jakoś da się zrozumieć co tam napisałem, i nie wiem czy to LD było.
  • 0

#10

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeżeli wiedziałeś we śnie, że śnisz to było to LD.
  • 0



#11

sphodromantis.
  • Postów: 25
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wczoraj mialem podobnie tzn. mialem sen i nie wiedzialem ze to sen, i nagle przenioslem sie w jakies miejsce (byl to chyba pokoj) i uswiadomilem sobie ze to sen. Potem przebudzilem sie z LD do tego snu, w ktorym nie wiedzialem ze to sen. Nastepnie przebudzilem sie juz normalnie. :D
  • 0

#12

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Też mi się zdarza coś podobnego, ale zwykle przy jakichś dość nieprzyjemnych snach... Budzę się i... Jest jakoś dziwnie, uświadamiam sobie że dalej śnię i wtedy budzę się jeszcze raz...

Ciekawe czy to LD, czy to po prostu sen.
  • 0

#13

peyton777.
  • Postów: 147
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

któregoś razu byłam na biwaku , nie spalam całej nocy. Koniec końców na nogach około 35 godz.; wtedy czułam jakbym śniła na jawie, dziwna sytuacja ale ponoć nawet robiłam rzeczy w których byłam nie dokonca świadoma[ nie nie byłam pijana] a gdy położyłam sie spać ,nie byłam bardzo zmęczona.
  • 0

#14

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chyba to trochę nie na temat :D
  • 0

#15

Mateooo.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mystique
Moze nie uwierzysz ale ostatnio doswiadczylem tego samego co Ty... :mrgreen: najpierw zobaczylem ze snie wiec postanowilem sobie nawymyslac... udalo mi sie cos tam stworzyc tylko ze to nie bylo zamierzone^.- ale postanowilem sie mocniej skupic na tym co robie i skupilem sie ze az sie wybudzilem <przynajmniej tak mi sie wydawalo> poszedlem sobie zjesc sniadanie ale patrze ... zrobilem sobie kanapke z dzemem a w ustach mam smak sera... mysle cos znowu jest nie taka gdy postanowilem sie skupic to wybudzilem sie calkowicie xD i tak sie skonczyla ta przygoda :omfg: :/


Pozdro 4 all :papapa:
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych