Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jeśli Bóg jest miłosierny to dlaczego...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

#61

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Piszecie takie piękne rzeczy znając Boga tylko z pisma świętego, bardzo interesujące...
  • 0

#62 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

A ty, niezwykłej urody szaty(a)nko :P , znasz go pewnie osobiście, skoro poddajesz w wątpliwość te piękne rzeczy. Tak???
  • 0

#63

BlueBoy.
  • Postów: 159
  • Tematów: 28
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze, nie jesteśmy zwierzętami.

Dzieli nas tak niewiele... tak niewiele, że nieraz mam wątpliwości.



Po drugie Bóg - kimkolwiek lub czymkolwiek jest - jest miłosierny, ponieważ nie zgładził nas mimo naszego nieustającego proszenia się o to myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem.

A dla kogoś, kto nie wierzy w Boga, to że jeszcze egzystujemy, jest wielkim szczęściem, a nie aktem miłosierdzia ze strony wszechmocnego Boga.


Piszecie takie piękne rzeczy znając Boga tylko z pisma świętego, bardzo interesujące...

Człowiek stara się przekonać samego siebie, że zrozumiał istotę wszechrzeczy. Czego efektem jest Pismo święte, Koran, itp. "Jedyna słuszna" wizja świata.
  • 0

#64

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Piszecie takie piękne rzeczy znając Boga tylko z pisma świętego, bardzo interesujące...


Wiesz, nie zawsze tylko z pisma świętego, ale także obajwień i pomocnych myśli i enegii płynącej od niego. Ja swój tekst o miłości napisałem bez opierania się o żadne źródła. Polegałem tylko na sobie i na moim opiekunie i oczywiście "Bogu"
  • 0



#65

BlueBoy.
  • Postów: 159
  • Tematów: 28
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

... poddajesz w wątpliwość te piękne rzeczy. Tak???


Bez wątpliwości nie ma myślenia... to ślepa wiara. Piękne rzeczy, nie zawsze są prawdziwe...
  • 0

#66 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Dzieli nas tak niewiele... tak niewiele, że nieraz mam wątpliwości.

Ja nie mam żadnego problemu z pogodzeniem się z faktem, że człowiekiem jestem.

A dla kogoś, kto nie wierzy w Boga, to że jeszcze egzystujemy, jest wielkim szczęściem, a nie aktem miłosierdzia ze strony wszechmocnego Boga.

Wiesz, rozpatrując zagadnienie z tego punktu widzenia można pewnie powiedzieć i tak, ale jakże samotny i opuszczony musi się czuć taki człowiek, pozbawiający samego siebie wszelkiej nadziei na jakąkolwiek pomoc i opiekę "z góry". No i jakie szczęście z takiego życia...

Człowiek stara się przekonać samego siebie, że zrozumiał istotę wszechrzeczy. Czego efektem jest Pismo święte, Koran, itp. "Jedyna słuszna" wizja świata.

Człowiek wie, że nie zdoła poznać istoty wszechrzeczy, a jeśli twierdzi inaczej - kłamie, albo próbuje oszukać samego siebie.
Koran i Biblia nikogo nie zmuszają do pójścia tą jedynie słuszną drogą. Właśnie po to mamy wolną wolę, wolność wyboru.
  • 0

#67

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

INGA:
A ty, niezwykłej urody szaty(a)nko , znasz go pewnie osobiście, skoro poddajesz w wątpliwość te piękne rzeczy. Tak???

Nie znam go osobiście dlatego właśnie poddaje w wątpliwość... ;) normalna reakcja

BLUEBOY:
Człowiek stara się przekonać samego siebie, że zrozumiał istotę wszechrzeczy. Czego efektem jest Pismo święte, Koran, itp. "Jedyna słuszna" wizja świata.

Dla ludzi o słabych charakterach i niskiej moralności...
  • 0

#68 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie znam go osobiście dlatego właśnie poddaje w wątpliwość...wink1.gif normalna reakcja

Nikt Go nie zna osobiście, zapewniam Cię, a jednak nie wszyscy poddają...

Dla ludzi o słabych charakterach i niskiej moralności...

No, teraz przesadziłeś. A Jan Paweł II - czy był człowiekiem o niskiej moralności?? Św. Ojciec Pio, czy był człowiekiem o niskiej moralności??
Coś Ci się chyba z czymś pomyliło. Obydwa Pisma są pełne uniwersalnych wartości akceptowanych i wpajanych od najmłodszych lat ludziom na całym świecie, bez względu na rasę i wyznanie.
  • 0

#69

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla ludzi o słabych charakterach i niskiej moralności...

ludzie o slabych charakterach zachowuja sie dokladnie odwrotnie. nie sa w stanie przyznac sie publicznie do swojej wiary.
a ja wierze. i udowodnij mi, ze mam slaby charakter. i tu wcale nie chodzi o czuje sie samotny i znalazlem sobie Boga. gdybym sie czul samotny to bym sobie kupil psa. tu chodzi o cos znacznie wiekszego.
  • 0

#70

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

INGA:
No, teraz przesadziłeś. A Jan Paweł II - czy był człowiekiem o niskiej moralności?? Św. Ojciec Pio, czy był człowiekiem o niskiej moralności??Coś Ci się chyba z czymś pomyliło. Obydwa Pisma są pełne uniwersalnych wartości akceptowanych i wpajanych od najmłodszych lat ludziom na całym świecie, bez względu na rasę i wyznanie.

Prosze Cię zostaw Jana Pawła i Ojca Pio w spokoju, nie powoływuj się na autorytety dla własnej satysfakcji, a pisma są specyficznie skonstruowane i kazdy o tym dobrze wie.

APH:
i tu wcale nie chodzi o czuje sie samotny i znalazlem sobie Boga.

Właśnie akurat tak działa, może nie każdy tak reaguje ale duża część

ps. kończe na dziś i wracam tutaj jutro.
  • 0

#71

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiesz, rozpatrując zagadnienie z tego punktu widzenia można pewnie powiedzieć i tak, ale jakże samotny i opuszczony musi się czuć taki człowiek, pozbawiający samego siebie wszelkiej nadziei na jakąkolwiek pomoc i opiekę "z góry". No i jakie szczęście z takiego życia...


eee no ja sobie jakoś radzę sam/z pomocą przyjaciół i jakoś żyję i jestem szczęśliwy bez opieki 'z góry' :) uwierz mi, że tak też (pomimo Waszych przekonań) da się żyć i to normalnie :) tak długo jak ktoś nie wyjeżdża z takimi właśnie tekstami. tak samo ja mógłbym powiedzieć, że to Wy jesteście nienormalni, bo potrzebujecie opieki i rozmowy z czymś czego powiedzmy że nie ma. mógłbym powiedzieć 'ach, jak bardzo chory umysł musi mieć taki człowiek' czy coś w tym stylu. ale po co? różnica w wychowaniu i wykształconym poglądzie, takich rzeczy nie powinno się obrażać takimi zdaniami :)
  • 0

#72 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Pi3gi, czy Ty masz dzisiaj "dzień znęcania się nad ingą"? :P

a pisma są specyficznie skonstruowane.

Tzn. jak? Co Twoim zdaniem jest w nich specyficznego, jakieś podchwytliwe teksty, czy ogólnie to, że mówią o wartościach i o Bogu?
Na autorytety powołuję się dla przykładu, a nie dla satysfakcji. :lol2:
  • 0

#73 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

'ach, jak bardzo chory umysł musi mieć taki człowiek' czy coś w tym stylu. ale po co? różnica w wychowaniu i wykształconym poglądzie, takich rzeczy nie powinno się obrażać takimi zdaniami

Ach, jak bardzo zadufany w sobie musi być taki człowiek, jeżeli uważa, że wziął się na tym świecie tylko dzięki rodzicom, którzy swoja obecną powłokę fizyczną zawdzięczają ewolucji, która wywiodła ich czworonożnych przodków na suchy ląd zupełnie przypadkiem...Dołączona grafika
ale...przecież nie musimy się obrażać, czyż nie?Dołączona grafika
  • 0

#74

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Piszecie takie piękne rzeczy znając Boga tylko z pisma świętego, bardzo interesujące...



No tak , ale czy nigdy nikomu nieprzyszło do głowy,że pismo święte napisał jakis koles pare tysięcy lat temu tylko po to,żeby ktos je kiedys znalazł i wierzył w Boga, którego on wymyslił??
JKiedy pierwszy raz o tym pomyslałem, stwierdziłem, że kiedys napisze własna histoyjke o Bogu i może za pare tysiecy lat ludzie beda we mnie wierzyć ;p
  • 0

#75

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Raziel, Tak się składa, że to nie są zwykłe historyjki tylko jak sama nazwa wskazuje testamenty... Nie zostały napisane przez jakiegoś tam kolesia tylko przez grupe ludzi na przestrzeni kilkuset lat...
A człowiek Boga nie szuka tylko w Piśmie Świętym lecz we wszystkim co go otacza... Jest to indywidualna sprawa...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych