Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jeśli Bóg jest miłosierny to dlaczego...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
138 odpowiedzi w tym temacie

#1

kalokja.
  • Postów: 86
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Życie polega na zabijaniu ? Nie chodzi mi o to, że ludzie się zabijają, załóżmy nawet, że stał się cud i nikt nigdy nikogo nie zabija. Ale, żeby przeżyć człowiek musi zabić, czy to bedzie zwierzę czy nawet roślina wszystko jedno - musi zabić No i zwierzęta muszą zabić inne zwierzęta albo rośliny, żeby zdobyć pożywienie. Ok powie ktoś, Bóg dał nam Ziemie w posiadanie i możemy z nią robić co chcemy, a fauna i flora ma nam służyć, ale zabijając np. kurczaka na obiad zadajemy mu cierpienie - czy Bog to lubi ? Dobra już, może pisze same głupoty :) ale zawsze mnie to zastanawiało.
  • 0

#2

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bo te zwierzęta nie mają duszy? Bogu chodziło o bratobójcze zabijanie... widziałeś kiedyś żeby kurczak kurczaka zabil?
  • 0

#3

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dokładnie w pełni popieram Patryczka ;p
Zwierzęta zabijają zwierzęta żeby przezyć ludzie też zabijają żwierzęta żeby przeżyć ( przetrwanie)
Z tym, że zwierzęta mają instynkt a my wolna wole, czyli kiedy u zwierząt występuje kanibalizm to jest normalne BO TAK NAKAZUJE MU INSTYNKT( którym w sumie obdarzył go Bóg) , ale kiedy człowiek zabija człowieka to juz inna sprawa bo ludzie są w pełni świadomi tego co robią nie kieruje nimi instynkt!!!
  • 0

#4

kalokja.
  • Postów: 86
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Patryczek duszy może i nie mają (choć to nie jest takie pewne) ale mają podstawowe uczucia (odczuwają lęk, zadowolenie i cierpienie). Dla mnie troche dziwnie ten świat jest zrobiony, ktoś musi stracić życie, żeby ktoś inny żył, ale najwyraźniej tak musi być
  • 0

#5

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

prawo natury, prawo silniejszego, prawo dżungli nazywaj to jak chcesz
tak już jest
to jest łańcuch pokarmowy i tak to jest ułożone po prostu :] nie da się tego zmienić =)
  • 0

#6

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale zabijając np. kurczaka na obiad zadajemy mu cierpienie - czy Bog to lubi ?

Nie wiem czy to lubi, chyba nikt nie wie co lubi "Bóg" :P
Odnośnie kurczaków to chyba nic złego, że go zabijamy i jemy, bo przecież jak każda żywa istota musimy się odżywiać, a mięso to podstawowy składnik pożywienia ludzi. Poza tym to raczej nie zadajemy im cierpienia, ponieważ giną natychmiastowo, np. poprzez ścięcie główki :P . Nie słyszałem, żeby torturowano kurczaki przed pójściem pod siekierę :lol
  • 0

#7

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

reaper:
a miłoby Ci było jakbyś dostał siekierką przez łep i koniec żywota? wątpie :)
nie jestem jaroszem ani z GreenPiSu ale jakim prawem człowiek zabija tego przykładowego kurczaka, przecież on tez ma prawo żyć :]
  • 0

#8

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jakim prawem człowiek zabija tego przykładowego kurczaka, przecież on tez ma prawo żyć sohappy.gif

Takim prawem, że musi jeść, o czym już wspominałem :P Nie musi zabić kurczaka, może zabić krówkę albo ośmiornicę, to bez różnicy. Nie wiem w ogóle nad czym się rozwodzisz bo jest to normalne zachowanie. Człowiek to też gatunek królestwa zwierząt i ma takie same potrzeby co inne gatunki. Jedynym sposobem, aby uniknąć tego "okrucieństwa" jest przejście całej ludzkości na wegetarianizm, co jest niestety niemożliwe, tak, że go nie unikniemy :D
  • 0

#9

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie jestem jaroszem ani z GreenPiSu ale jakim prawem człowiek zabija tego przykładowego kurczaka, przecież on tez ma prawo żyć sohappy.gif




hymm....



prawo natury, prawo silniejszego, prawo dżungli nazywaj to jak chcesz
tak już jest
to jest łańcuch pokarmowy i tak to jest ułożone po prostu sohappy.gif nie da się tego zmienić =)



W sumie sam sobie odpowiedziałeś i to zanim zadałeś pytanie :lol :
  • 0

#10

Szefo.
  • Postów: 425
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dzięki raziel że mi w pełni odpowiedziałeś

reaper: ja się nie pytam jaki jest sposób na uniknięcie tego , dlaczego tak się dzieje, po prostu stwierdzam że zabijanie zwierzat to jest pokazywanie swojej siły, przewagi nad nimi . tak jest i niestety będzie , a przecież nie zawsze jest tak że zwierzęta są zabijane w humanitarnych warunkach, często jest tak że te warunki są straszne, dawno temu w pod napięciem bylo o tym(bardzo dawno :] )
  • 0

#11

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pokazywanie siły?? a po co komu udowadniać że ma przewgę nad zwierzętami to jest wiadome my to robimy żeby JEŚĆ no niektórzy rzeczywiście zabijaja zwierzęta dla przyjemności ale to juz inna sprawa
  • 0

#12

aph.
  • Postów: 684
  • Tematów: 3
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

troche niewiem co ma milosierdze Boga do tego czy ktos zje kurczaka czy nie. kolejny z tematow w stylu "jesli Bog jest taki milosierny to skad te wojny/kataklizmy/choroby". wszystko zalezy od odpowiedniego sposobu patrzenia na swiat, ktorego niestety typowy "coniedzielny katolik" jest pozbawiony.
  • 0

#13

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

aph
O jakim spojrzeniu na świat mówisz konkretnie?? jaki sposób patrzenia na świat tłumaczy te wszystkie "wojny/choroby/kataklizmy'"
Wojny można wytłumaczyć tym, że Bóg dał nam wolnąwole
A kataklizmy i choroby??
  • 0

#14

Jequon.
  • Postów: 116
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeżeli zabijamy, aby przeżyć to jest ok, problem pojawia się gdy zabijamy, dla przyjemności, wtedy i kurczaka nie powinno się zabijać. Z ludźmi to inna bajka, bo człowiek w myśl Boga ma kochać bliźniego bardziej niż siebie, dlatego nie wolno mu zabijać bliźniego nawet gdy głodowa śmierć zagląda przez ramię.

Jednak rozważając na temat Boga, na temat czy Bóg to pochwala czy nie, to nie możemy zapominać o tym, iż Bóg dał nam wolną wolę, to od nas zależy co zrobimy, to do nas należy odpowiedź na pytanie co można a czego nie, czy można zabijać naszego kurczaka, aby przetrwać, czy powinniśmy przejść na dietę warzywną, do której nasz organizm nie jest przyzwyczajony. Nie można spekulować czy Bóg to pochwala, bo nikt na to nie odpowie. Gdyby Bóg chciał to by sam powiedział, tak jak zrobił to Izraelitom "Nie będziesz jadł cielęcia w mleku matki jego" (przepraszam jeśli to nie dosłowny cytat) i oni nie jedzą mięsa z serem.
  • 0



#15

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To nie jest tak, to nie chodzi o to czy Bóg jest miłosierny....
...w stworzeniu świata była mowa o tym, że człowiek ma panować nad wszelkim stworzeniem lądowym jak i morskim nie widze tutaj powodu dlaczego nie miałby tego robić, dostał na to przyzwolenie (odgórne zarządzenie :))
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych