Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polowanie na duchy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#31

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W mojej okolicy jest taki dom... Miał już kilku właścicieli, ale nikt go nie dokończył. Jeden właścicile umarł trafiony cegła w głowę, robotnicy opowiadali niestworzone rzeczy... Dom jest praktycznie niczyj, bo każdy się boi.

Ino powiedz, gdzie Ty mieszkasz :)
W dziecinstwie naprzeciwko mojego bloku byla taki stary, zniszczony (a w zasadzie jeszcze niedokonczony) budynek. Wszyscy gadali, ze tam straszy etc. Ja osobiscie widzialem pare razy jakies swiatla w oknie, ale dam glowe, ze to byli jacys poszukiwacze przygod. Sam tez kiedys sie tam odwarzylem wybrac (znaczy nie sam, ale z kumplem), lecz w zwiazku z tym, ze bylismy dzieciakami (ok 6-7 lat) to w 5-10min od wejscia do srodka sladu tam po nas nie bylo ^^. Teraz juz w mojej okolicy nic takiego nie ma... A szkoda :|

Nigdy nie "polowałam na duchy" ... , chociaż ... czasem w nocy przez długi czas nie śpie tylko nasłuchuje różnych szmerów itp., zazwyczaj okazuje się ,że to mój kot

Ja tez tak robie czesto. Leze po kilka godzin w lozku i wpatruje sie w ciemnosc, nasluchuje wszystkiego. Ale raczej nie dlatego, ze mam nadzieje spotkac jakas dziwna istote, ale dlatego, ze poprostu tak lubie... Taki dziwny sposob relaksacji.

@topic
Hmm... Mysle, ze fajnie byloby sie z calym sprzetem i paroma kumplami wybrac do jakiejs nawiedzonej chatki na cala noc. Gorzej, jak ktorys z kumpli mialby ochote zmajstrowac numer i w pewnym momencie na monitorze puscic, znana juz chyba wszystkim, 'straszna' twarz 'strasznie' krzyczaca ^^ (te filmiki, gdzie 'trzeba' sie wpatrywac w ekran i 'szukac szczegolow' a nagle taki ryjek wyskakuje z krzykiem ;D).
  • 0

#32

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hmm...sam jestem ciekaw gdzie to jest.
  • 0



#33

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obok Krakowa jest pewien dom nawiedzony. Stoi sobie pusty a włascieciel chodzi tylko trawe kosic tam. Dwóch kolesi tam zgona zaliczyło. Jeden koles sie z nimi załozył o Zgrzewke piwa ze wejda do środka i Ją wypiją. No to kolesie sie zgodzili. Wlezli do domu, zaczeli chlać nagle zaczeły zapalać sie światła, gaz zaczoł uchodzic, Meble jeździły po pokoju. Jeden odrazu zaliczył zgona a drugi szybko wybiegł ale i tak długo nie pożył bo umarł przed domem. Kiedys wlazłem tam na teren tego domu i patrzyłem przez okna. Podłoga jest porysowana. Widocznie to przez te meble. Straszny ten dom.

W lecie moze jakoś tam podjade i Cykne kilka fot wieczorem. Moze akurat cos złapie w oknie :)
  • 0

#34

m4r1u5z.
  • Postów: 178
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W lecie moze jakoś tam podjade i Cykne kilka fot wieczorem. Moze akurat cos złapie w oknie :)

A nie mozesz teraz?! :D Jest ciemno, prawie noc, wiec moze bedzie tam cos ciekawszego od porysowanej podlogi ^^ Patrz, nawet tanio Cie to wyniesie. Przy odrobinie szczescia, bilet w jedna strone Ci starczy xD
  • 0

#35

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hehe ale musze tam na rowerze pojechać :D a moj rower nie jest przystosowany do jazdy w zimie i po nocy hehe. Pojade moze na wiosne. teraz było by lepiej no ale autobusy nie jada tam hehe
  • 0

#36

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

O tak, fajnie by było gdybyś tam pojechał i narobił fotek. Najlepiej jak najszybciej i niekoniecznie w nocy.
  • 0



#37

szyjka od kurczaka.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A nie mozesz teraz?! :D Jest ciemno, prawie noc, wiec moze bedzie tam cos ciekawszego od porysowanej podlogi ^^ Patrz, nawet tanio Cie to wyniesie. Przy odrobinie szczescia, bilet w jedna strone Ci starczy xD



a konkretnie o ktory dom wam chodzi?? ten jak sie jedzie na wieliczke??tam gdzie z kontaktow leje sie krew?
  • 0

#38

Hadson.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam kolegę który zmienił wyznanie. Zaczął interesować się satanizmem. Ogólnie był wg. mnie postrzelony. Studiował Religioznawstwo na UJ. Zawsze go interesowały inne wyznania, religie. Dosyć inteligentna osoba, bez jakiś zaburzeń psychicznych, ale nawiedzona w tej tematyce. Jakoś nigdy nie przyjaźniłem się z nim bo nie mieliśmy wspólnych tematów.
I kiedyś go spotkałem po latach i chciałem się co nieco dowiedzieć co u niego itd. Weszliśmy na te tematy i zacząłem się dopytywać co i jak. Nie wiele chciał powiedzieć. Ale dowiedziałem się że miejscem spotkań między innymi był dom co się jedzie na Wieliczkę. Ten z powybijanymi oknami i stromym góralskim dachem. Spotkania miały związek z fazami cyklu księżyca. Mówił o rytuałach, mszach i ofiarach które składali. Więcej nic nie powiedział.

Ale mówił coś o Historii tego domu. Z tego co słyszałem. W tym miejscu od wieków działy się dziwne rzeczy. Ale były jakieś zapisy w księgach i starodrukach. Gdzieś czytał na ten temat. Nie pamiętam co dokładnie mi mówił bo to było dawno. Ale z tego co mi się wydaje miało to związek z jakimś cmentarzem, miejscem pochówku, ewentualnie paleniem na stosie, ludzi którzy nie mogli być chowani na normalnych cmentarzach bo ze względów kościelnych nie mogli dostać sakramentów. Była tam kapliczka drewniana. Którą spalili okoliczni mieszkańcy a groby zdewastowano. Część kości wykopano część już się nie dało. Nie wiadomo dlaczego okolicznym mieszkańcom przeszkadzało takie miejsce pochówku. Potem cmentarz już nie istniał, ale postawili tam kapliczkę. Chyba była jeszcze kilka razy rozbierana, i budowana. W chwili obecnej zajmują się nią jakieś siostry i jest zadbana i stoi jak stała.


Słyszałem jeszcze jakieś historie o robotnikach którzy pracowali przy budowie pobliskiej obwodnicy krakowa, i inne w stylu lejącej się krwi z kontaktów.

Niestety nie jestem w stanie zagwarantować pewności tych informacji. Sam nigdy nie byłem tym tak zaciekawiony tematem żeby sprawdzać ich autentyczność.
  • 0

#39

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zapowiada się ciekawie. Niech ktoś tak pójdzie i spróbuje z EVP !
  • 0



#40

szyjka od kurczaka.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

myslicie ze oni nadal tam chodzą???
  • 0

#41

J.T Yorke.
  • Postów: 160
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cały ten temat przypomina mi Blair Witch Project 2 w moment gdy pozostawili kamery na noc by uchwycić wiedźmę...
  • 0

#42

Nicole-collie.
  • Postów: 783
  • Tematów: 25
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To wszystko, co opowiadacie jest bardzo ciekawe...wiecie może, gdzie moge sie dowiedzieć więcej o tym domu?
  • 0

#43

Dark Shadow.
  • Postów: 32
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja jak miałam 10 lat to się w to bawiłam na żarty a jakieś 6 misięcy temu na poważnie z dziewczynami w opuszczonym wielkim domu z sprzętem kamerą cyfrową, aparatem cyfrowym, dyktadfonem elektrycznym termometrem itd było świetnie ale mało nam wyszło więcej odgłosów niż rzetelnych zjawisk :D ale liczy się zabawa :P
  • 0

#44

Oll.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam pytanie. Duchy duchami. Ostatnio spotkałam się z osobą która jest, że tak powiem "widzącą" i ona powiedziałą że taki istoty jak np. domowe skrzaty istnieją. Nie wiem czemu ale ucieszyło mnie to. Widzieliście kiedyś te istotki?
  • 0

#45

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm Ciekawe :) Domowe skrzaty... Fajnie by było :) Moze są jednak... Kiedys mi sie wydawało ze na choince był jeden taki malutki... Ale to mi sie chyba przewidziało bo zniknoł jak mrugłem oczami. WIec nie wiem czy jest to prawda.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych