Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polowanie na duchy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#1

khenji.
  • Postów: 33
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam! Postanowiłam dodać ten temat, gdyż wielu ludzi na forach i różnych stronach wypowiada się na temat dziwnych doświadczeń związanych ze zjawiskami paranormalnymi. Jednak wielu z nich po tych "przeżyciach" postanawia zająć się tzw. polowaniem na duchy. Mam nadzieję, że zechcecie się podzielić relacjami ze swoich "polowań".

[ Dodano: 2006-03-06, 15:18 ]
Polowanie na duchy z całą pewnoscią nie wyglada tak jak jest to przedstawione na zgoła zabawnych, ale nie majacych związku z rzeczywistością filmach z serii "Pogromcy Duchów".
Jesli chodzi o prawdziwe "poskramianie duchów", najistotniejszym elementem powinna być dyskrecja. Łowcy duchów musza być dyskretni. Uczucia osób stykajacych się z duchami, a zwłaszcza tych, którzy maja do czynienia z poltergeistem, sa przeważnie bardzo skomplikowane: złosć, strach, zażenowanie, czasem nawet poczucie winy. Na etapie poczatkowym, a często przez cały czas, większosć ludzi nie życzy sobie aby ich znajomi, krewni i sasiedzi wiedzieli, co się u nich swięci.z punktu widzenia łowcy duchów, tropienie zjaw przedstawia się zupełnie odmiennie od utartych pogladów na ten temat.Każde polowanie na duchy jest inne. łowcy duchów musza pogodzić się z jednym: większosc godzin spędzonych na czatach jest absolutnie bezowocna i nie przynosi żadnych rezultatów.
Zapewne wyglada to bardzo efektownie, gdy zabiera się na takie czaty całe walizy urzadzeń elektronicznych, ale w rzeczywistosci nie oznacza to wcale, że będziemy zwijać się przy nich jak w ukropie. Naprawdę jednak większosć sprzętu nie wymaga żadnego dogladania i caa noc upływa na obserwowaniu to jednego korytarza, w którym absolutnie nic się nie dzieje, to znów monitora kamery wideo zamonitorowanej w ten sposób, by, by ukazywała drugi korytarz, gdzie rownież nic się nie dzieje. Sprawdzcie sami jakch dreszczy emocji dostarczy wam obserwowanie przez dziesięć godzin absolutnie niezmiennego obrazu na ekranie telewizora.
Kiedy wybieracie się tropić duchy, przede wszystkim musicie zdać sobie sprawę, na jakiego ducha chcecie polować. Przeważnie będziecie wzywani wówczas, gdy ktos dostrzeże jakies konkretne widziadło albo też będzie miał do czynienia z innym rodzajem "straszenia". powód dla ktorego od poczatku musicie się orientować w tym, co chcecie sledzić jest następujacy - Nie wszystkie "duchy" sa takie same, istnieje szeroki wachlarz różnych fenomenów, z ktorych każdy wymaga innego podejscia.

Równie ważne jest przygotowanie się na wszelkie niespodzianki, poczulibysmy się głupio, gdybysmy wybrali się na sprawdzenie prawdziwosci relacji o milczacej snujacej się, wyraznie dostrzegalnej zjawie, zabierajac ze soba zgodnie z przewidywaniamiwyłacznie sprz rejestrujacy obraz i spędzili noc na bezradnym przysłuchiwaniu się stukaniu duchów, ktrego w żaden sposób nie moglibysmy nagrać!.
Innym ważnym aspektem. o ktorym nie wolno zapominać jest, jest swiadomosć, że oczekiwania z tym, co spodziewamy się dostrzec, wpływaja na obserwację. W najskrajniejszym przypadku może się przydażyć, że łowca duchów wyobrazi sobie, iż zobaczył dokładnie to, co spodziewał się ujrzeć. Z tego własnie powodu nie ma sensu chodzić na "polowania" w pojedynkę. Lepiej chodzić w większym gronie, by mieć niezależne relacje o tym, co się widzialo lub usłyszało.
  • 0

#2

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja poluję (EVP) :D
  • 0



#3

khenji.
  • Postów: 33
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

znalazłam ciekawy film odnośnie polowania na duchy http://www.unexplain...p?album=8&pos=4 sprawdźcie! A oto drugi równie ciekawy film http://www.unexplain...p?album=8&pos=8 :D
  • 0

#4

kassia13.
  • Postów: 81
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nigdy nie "polowałam na duchy" ... , chociaż ... czasem w nocy przez długi czas nie śpie tylko nasłuchuje różnych szmerów itp., zazwyczaj okazuje się ,że to mój kot
  • 0

#5 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Moj piesek chetnie by go zjadl :P zartowalem :D
  • 0

#6

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Takie polowanie to fajna sprawa. Trzeba tylko pamiętać, że z tym nie ma żartów podobnie jak z wywoływaniem duchów.
  • 0



#7

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

Tzn. że co siedzicie i dajmy że upolujecie tego ducha... i co z nim wtedy macie zamiar zrobić ? złapać, zamknąć... bo jakoś nie wiem o co biega w tym całym polowaniu
  • 0

#8

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tzn. że co siedzicie i dajmy że upolujecie tego ducha... i co z nim wtedy macie zamiar zrobić ? złapać, zamknąć... bo jakoś nie wiem o co biega w tym całym polowaniu


Zlapac sie nie da :) ale mozna uchwycic na filmie, zarejestrowac jakies nagranie dzwiekowe czy cos w tym guscie. Chodzi przede wszystkim o satysfakcje i dreszczyk emocji :)
  • 0



#9

.
  • Tematów: 0
Reputacja

Napisano

Acha teraz rozumiem :D to i tak jest niezła sprawa... ten pierwszy filmik od khenji jest całkiem niezły :D gosciu miał całkowicie konkretną shize.

http://www.unexplain...a...bum=8&pos=4


A jeśli naprawde chcecie namiary na podobno całkiem nawiedzone miejsce to w moich rodzinnych stronach są takie dwa... słyszałem od wielu ludzi niesamowite historie. Wiem o dwuch miejscach Stary dom (nikt tam nie mieszka bo kilkanasicie lat temu powiesił się tam w stodole właściciel) i jeszcze pewna dolina (tam też ktoś się powiesił)
  • 0

#10

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak - przedewszystkim dreszczyk emocji i satysfakcja. Jak już to lepiej nawiązać kontakt, uwiecznić osobę bliską, a nie jakiegoś opętańca. :D
  • 0



#11

Yuna.
  • Postów: 115
  • Tematów: 5
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

eee tam... Ja bym chiała złapac ducha do siatki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Szkoda że tak szybko sie rozpływają... Jak byłam mała bałam sie Buki z ,,Muminkow" :rotfl:
  • 0

#12

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak byłam mała bałam sie Buki z ,,Muminkow"

Powaga?? Ja też :-D
  • 0



#13

Guliwer.
  • Postów: 548
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja również ... heh Buka ...

Sam jakoś nia bardzo chcę polować na duchy, wystarczy mi to, co doświadczam ... parę razy już swoją obecność mi manifestowały, ponad połowa pozytywnie, ale skutecznie odrzegając mnie od pewnych zadań jakie sobie postawiłem, zniechęcony jestem do nich przez to chyba ... :)
  • 0

#14

Cyrulik.
  • Postów: 222
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W czasie takich polowań niechybnie można postradać życie. Najgorze byłoby paść ofiarą jakiegoś wrednego upiora, bo ciężko sie bronić, on za to ma pełne pole do popisu. Jak już iść na takie coś, to wybrac wyłącznie ludzi o woli niezłomnej. Zwykły frajer jak coś się zacznie dziać ucieknie i zostawi towarzyszy.
  • 0

#15

count_maximus.
  • Postów: 38
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

polowanie na duchy tak tylko najpierw trzeba znaleźć interesujący obiekt i wyłowić go z 90% ludzkiej wybjałej wyobraźni oraz przesądów dopiero wtedy możemy mówić o polowaniu na duchy
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych