Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chłopak na opak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Di.Joke.
  • Postów: 132
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chłopak na opak

Kiedy 8-miesięczny John podczas operacji uległ wypadkowi, w wyniku którego jego penis został potwornie poparzony, jego rodzice zażądali od chirurgów, aby operacyjnie zmienili mu płeć. Po zabiegu zmienili mu imię na Joan i wychowywali jak dziewczynkę. Kiedy jednak "Joan" skończyła 14 lat poczuła swą prawdziwą naturę. "-Jej mózg wiedział, że tak naprawdę jest rodzaju męskiego" - twierdzi dr William Reiner ze szpitala w Baltimore, w którym przeprowadzono amputację członka. Ojciec dziecka w końcu opowiedział Joan całą historię. Dziecko zostało natychmiast poddane kuracji hormonalnej, a chirurdzy musieli tym razem zrekonstruować brakujący element.

Źródło: www.ufo.pl
  • 0

#2

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czytałem kiedyś o tym. Później John miał pretensje do rodziców o to co mu zrobili, a trzeba zaznaczyć że to działo się przed erą skomplikowanych rekonstrukcji plastycznych, więc...
Jak dobrze pamiętam, to mimo tego, że po drugiej operacji znów był mężczyzną nie czuł się nim, choć miał żonę i dwójke adoptowanych dzieci. :(
  • 0



#3

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziwne zachowanie rodziców :hmm: . Jak można tak oszukiwac dziecko? Poza tym on miał 8 lat kiedy przytrafił mu się ten nieszczęśliwy wypadek, wtedy już chyba dobrze wiedział, że jest chłopcem. To dziwne, że uwierzył, że jest dziewczyną, a dopiero po kilku latach odkrył prawdę :hmm: . Nie możnabyło od razu "zrekonstruować" mu brakującego organu :P
  • 0

#4

Di.Joke.
  • Postów: 132
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

On miał 8 miesięcy !!! :P czytaj uważniej :) gdyby miał 8 lat to pewno że by się połapał.... ty byś nic rodzicom nie powiedział jakby ci chcieli "siusiaka" :lol odciąć ???? :cry:
  • 0

#5

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Masakra co oni dziecku zrobili :/ "rodzice" to jest chyba lekko chore ...
takze kiedys o tym słyszałem a raczej czytałem ...
  • 0

#6

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sorka :ojej: Trochę już śpiący jestem i niedoczytałem dokładnie. Trochę mi teraz głupio :roll:
  • 0

#7

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bezsensowne zachowanie rodziców. Mogliby poczekać na podrośnięcie syna i jego decyzję :/ Nawet jeśli miał poparzonego to nic nie pisze o bezpłodności. Pozbawili go prawa do posiadania potomstwa.
  • 0

#8

Jequon.
  • Postów: 116
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Errah mocne poparzenia narządów płciowych są jednoznaczne z bezpłodnością (nie zapominajmy że organy płciowe u mężczyzn to nie tylko penis, ale również jądra i one też znajdują się 'na wierzchu').

Jest to dowód na to, że płeć jest czymś wrodzonym, czymś głębszym niż hormony i uczy nas, iż na siłę natury człowieka nie zmienimy. Powinno to również uczyć tolerancji dla 'pomyłek' natury...
  • 0



#9

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No to raczej nie ulega watpliwosci ze plec jest czyms wrodzonym, bo procesy regulujace cechy plciowe dzialaja juz od samego poczatku, a w wieku 8 lat hormony meskie juz swoje zrobily w organizmie.
  • 0

#10

no_user.
  • Postów: 78
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to raczej nie ulega watpliwosci ze plec jest czyms wrodzonym, bo procesy regulujace cechy plciowe dzialaja juz od samego poczatku, a w wieku 8 lat hormony meskie juz swoje zrobily w organizmie.

Dołączona grafika

Mój układ hormonalny nie przesądza o cechach mojej osobowości, zdziwiłbyś się, jak skrajnie są niestereotypowe. I co? Mam się dostować do poglądów takich jak Ty i dopasować do ich czarno-białych wyobrażeń. Niedobrze mi się robi...
  • 0

#11

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Eee ale o co ci wlasciwie chodzi ? ja mowie o faktach a nie o Tobie. I gdzie ja pisze o osobowosci ? Co ma osobowosc do cech plciowych ?
  • 0

#12

no_user.
  • Postów: 78
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Eee ale o co ci wlasciwie chodzi ? ja mowie o faktach a nie o Tobie. I gdzie ja pisze o osobowosci ? Co ma osobowosc do cech plciowych ?

Piszesz o cechasz płciowych. To że fizyczne są wrodzone, wszyscy wiemy. Co najwyżej można dyskutować o cechach psychicznych/duchowych/osobowościowych, jak zwał tak zwał. I o ich zależnosci od układu hormonalnego.
Sorry, reaguję nadwrażliwością na słowo "płeć". Nie będę więcej czytać takich wątków.
  • 0

#13

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Chyba Ci sie pomylila interpretacja wyrazenia "cecha plciowa" z "osobowosc". Bo ja o osobowosci nigdzie nie pisalem. Ja mialem na mysli poczucie plci w sensie np. orientacji seksualnej, ogolnego poczucia meskosci, a nie cech osobowosci czy charakteru. Bo sa np. kobiety o silnych charakterach i osobowosciach jak i mezczyzni o slabych itd. Hormony tutaj raczej nie maja duzo do rzeczy, choc sa niektore emocje ktore sa regulowane przez hormony jak np. agresja czy przygnebienie, ale tu tez duzo od charakteru zalezy.
  • 0

#14

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm jest także kwestia ze rodzice nie mieli wyboru ... bo np. mogło wdać sie zakażenie czy jakas infekcja lub jakies inne komplikacje ... w sumie lepiej ze jest dziewczynka niz .... "lalka barbie"
  • 0

#15

ShadowLady86.
  • Postów: 92
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pal licho rodziców, którzy mogli być zwykłymi "wieśniakami" nieświadomymi jaką krzywdę wyrządzają swojemu synowi. Jaki lekarz przy zdrowych zmysłach zgodziłby się na taką operację! :o Przecież oprócz płci fizycznej istnieje coś takiego jak płeć mózgu. Najlepszym na to dowodem są transseksualiści. Pomimo że ktoś np. urodził się fizycznie chłopcem, czuje się dziewczynką (nawiasem mówiąc straszna choroba). I to właśnie płeć mózgu jest ważniejsza. Wiadomo było że chłopiec prędzej czy później połapie się, że coś jest nie tak :(
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych