Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rosja proponuje Europie tarczę antyrakietową


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rosja chce zaproponować państwom europejskim utworzenie tarczy antyrakietowej - poinformował dowódca rosyjskich sił powietrznych, gen. Władimir Michajłow.

"Biorąc pod uwagę nieodwracalność procesów tworzenia rakietowych potencjałów w krajach Bliskiego i Środkowego Wschodu, Południowej Azji i regionu Azji i Pacyfiku, Rosja zainteresowana jest w uczestnictwie w zbiorowych przedsięwzięciach obrony bezpieczeństwa europejskiego, w tym i w obronie przed rakietami balistycznymi" - powiedział rosyjski generał, cytowany przez agencję ITAR-TASS.

Michajłow tłumaczy to zainteresowanie położeniem geograficznym Rosji, a zwłaszcza koniecznością obrony jej europejskiego terytorium oraz możliwością wykorzystania środków poszczególnych państw Europy do walki z rakietami balistycznymi.

Jest on zdania, że potencjał obrony powietrznej Rosji jest na tyle duży, że można na nim oprzeć budowę europejskiej obrony antyrakietowej.

Podkreślił, że Rosja nie kieruje się obroną tylko swoich interesów, tak, jak czynią to USA, które tworząc narodową obronę powietrzną planują rozmieszczenie elementów tarczy antyrakietowej w Europie, a jedynie chce wzmocnić bezpieczeństwo kontynentu europejskiego.

Rosja wielokrotnie wypowiadała się przeciwko budowie w Europie elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej, twierdząc, że zwiększenie potencjału militarnego w pobliżu rosyjskich granic nie przyczyni się do umocnienia europejskiego bezpieczeństwa.

Amerykańska tarcza ma chronić USA i Europę przed ewentualnym atakiem rakietowym z rejonu Bliskiego Wschodu, na przykład - z Iranu. Główne komponenty systemu budowane są już w Stanach Zjednoczonych - w Kalifornii i na Alasce.

Decyzje w sprawie lokalizacji europejskiej części tarczy jeszcze nie zapadły. Rozważa się rozmieszczenie jej w Polsce lub Czechach.

http://wiadomosci.on...0,686,item.html
  • 0



#2

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niech tworza taka obronę, będzie ona na pewno potrzebna w przyszłości. W tej sprawie jestem za Rosją (rzadko się to zdarza :P ), bo amerykanie to rzeczywiście myślą tylko o swoim dobrze, a innych mają w du...
Czyżby rosjanie zaczęli bać sie chińczyków :o
  • 0

#3

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tylk pytanie czy Rosja także w podtekście nie chce użyć tego do swoich celów..? Wiadomo, ze USA i Rosja to dwie największe potengi militarne, wiec ani jedni, ani drudzy nie dadzą nam 100% obrony bez korzyści dla siebie.
  • 0



#4

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślę,że chodzi im jednak o Amerykanów i państwa Bliskiego Wschodu.
  • 0



#5

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę,że chodzi im jednak o Amerykanów i państwa Bliskiego Wschodu.

Wg mnie to właśnie Chiny szykują cos dużego, opinia publiczna nie wie co dokładne dzieje się w tym kraju, wszystko jest trzymane w tajemnicy. Myślę, że w następnych latach to właśnie ich trzeba będzie sie bać :P
  • 0

#6

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy ja wiem.Chiny przeżywają obecnie ogromny bum gospodarczy.
Chyba nie w głowie im teraz konflikt zbrojny.
Ale nigdy nic nie wiadomo.
  • 0



#7

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Osobiście bardziej bym obstawiał Koree, oni dziwne rzeczy robią ostatnio, zbrojenia itp.
  • 0



#8

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Rosja robi dokładnie to samo co USA. Rozstawia się bliżej i w okolicach baterii USA, żeby mieć większe pole do popisu, i może otworzyć drogę swoim rakietom.

Tak czy inaczej, takie coś nam się przyda :P
  • 0



#9

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czemu wszystkim się tak wzięło na tarcze antyrakietowe ? Może my też powinnyśmy zaproponować np. Czechom tarcze antyrakietową? :D Taka tarcza może się przydać, ale ja dziękuję Amerykanom co chcą wszystko dla siebie i Rosjanom, z którymi nie chce ryzykować.
  • 0

#10

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No to teraz zrobi się ciekawie. Amerykanie powiedzą "Albo jesteście z nami, albo przeciwko nam". Europa będzie musiała rozważyć, po której stronie chce się opowiadać, a może UE zrobi własną tarczę niezależną od Rosji, czy USA?
  • 0



#11

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a może UE zrobi własną tarczę niezależną od Rosji, czy USA?

Myślę, że takie rozwiązanie byłoby najlepsze. Inaczej na pewno będzie dużo zamieszania. Rosja będzie twierdzić, że jest częścią Europy, tak jak UE, i że to z nimi właśnie powinni tą tarczę zbudować. Znów USA będzie się upierało przy swoim, jak to on potrafią (myślą, że we wszystkim są najlepsi :P ). Ciekawe co na to nasz wspaniały Lech :D
  • 0

#12

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kolejne uzależnienie od Rosji, tym razem Europy?? Kolejne narzędzia do szantażów?? Nie wiem jak was ale mnie cokolwiek co ruskie nie cieszy... Wole by nasz kraj był uzależniony od chorych, zdrowszych USA...
  • 0

#13

Meledictum.
  • Postów: 222
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobiście bardziej bym obstawiał Koree, oni dziwne rzeczy robią ostatnio, zbrojenia itp.


W przypadku Koreii to akurat normalne. Gdyby Koreańczycy się nie przechwalali swoim potencjałem militarnym, znaczyłoby to, że coś szykują.
IMO najlepszym rozwiązaniem dla UE byłoby stworzenie własnej tarczy rakietowej. Chociaż pewnie i tak USA by się przeciw temu buntowało, bo w ich interesie jest, aby UE będzie miała amerykańską tarczę rakietową.
  • 0

#14

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Najlepiej niemieszac sie w te całe bagno, i samemu sobie radzic, Rosja i USA mają nas w DUP.... dla nich liczą sie tylko ich interesy my jestesmy pionki, a jak przyjdzie do czego to itak nas zostawią samych sobie
  • 0

#15

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najlepiej niemieszac sie w te całe bagno, i samemu sobie radzic, Rosja i USA mają nas w DUP.... dla nich liczą sie tylko ich interesy my jestesmy pionki, a jak przyjdzie do czego to itak nas zostawią samych sobie


No to że mają nas w dupie to wiadomo ale czy ja wiem czy uda nam się w to niemieszać nawet jakbysmy chciali to może być problem bo oba "mocarstwa" będą na nas "krzywo patrzec" heh
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych