Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kryzys na polskiej granicy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
143 odpowiedzi w tym temacie

#1

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2567
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od rana w asyście białoruskich żołnierzy w tym i specnazu, trwa próba siłowego wtargnięcia nielegalnych imigrantów do Polski. Na granicę z Białorusią, polska strona wysłała 12tyś żołnierzy, Wojska Obrony Terytorialnej ogłosiły mobilizacje dwóch batalionów w woj. Podlaskim, NATO i UE monitoruje sytuacje a na forum cisza. Jak makiem zasiał.


Użytkownik StatystycznyPolak edytował ten post 08.11.2021 - 17:31

  • -1



#2

Carrik.
  • Postów: 209
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A po co o tym pisać? Przecież ubogacają nas kulturowo lekarze i inżynierowie, sama wschodnia śmietanka uciekająca od Afganistanu objętego wojną. Same biedne matki z dziećmi szukające schronienia. Nie pytać o tożsamość, przyjmować, a potem się pomyśli. A i kwarantannę zaniechać i testów przybyszom nie robić, bo tam skąd przywędrowali w kilkanaście dni wirusa teraz nie ma :D


  • -1

#3

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2567
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co ja o tym myślę, tu nie chodzi już o nie legalną imigrację jako taką. Ale można to rozpatrywać w ramach wojny hybrydowej. Wiadomo przecież że Białoruś ma bardzo napięte stosunki z UE a szczególnie z Polską i Litwą bo to my postulowaliśmy za obaleniem Łukaszenki. W tym tłumie ludzi mogą być zakamuflowane białoruskie służby, i niby jakiś przypadkowy wystrzał do przypadkowego białoruskiego żołnierza niby z polskiej broni. Prowokacja idealna. 

 

https://twitter.com/...753765105307650

 

Pierwsze strzały po stronie białoruskiej.


Użytkownik StatystycznyPolak edytował ten post 08.11.2021 - 18:01

  • 1



#4

Carrik.
  • Postów: 209
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ojej, to jednak nie wpuszczać? Jak tak można? Gdzie twoja empatia? :/ Zacytowałbym Basię Kurdej-Szatan z jej genialnym przesłaniem na tę okazję, ale może się wstrzymam :D


  • 0

#5

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2567
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak gwoli ścisłości nie jestem ani prawakiem ani lewakiem, mam własne poglądy. Jestem przeciwny nielegalnej imigracji.


Użytkownik StatystycznyPolak edytował ten post 08.11.2021 - 18:10

  • 1



#6

Carrik.
  • Postów: 209
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To napisz do nich, żeby wpuszczali tylko zaszczepionych i będzie po problemie :)


  • -1

#7

Shiver.

    Silent Reaper

  • Postów: 656
  • Tematów: 18
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aj waj, giewałt, sodomia i pogoria.

 

Sytuacja jest grana na kilka frontów.

 

Obecny konflikt na granicy zmienia nieco układ sił: teraz obrońcami Europy stali się prawicowi konserwatyści, którzy od dawna starali się zamknąć UE na uchodźców. Warszawa więc będzie grała w tym tonie a doniesienia będą coraz bardziej szokujące, spodziewam się dalszej eskalacji konfliktu.

Jak na razie odrzuciliśmy kilkukrotnie oferowaną pomoc od UE - Fronteks,EASO, Europol, itp.

 

Alaksandr zapowiedział, że otwiera koleje lotniska i docelowo będzie ściągał koło 1000 "inżynierów" dziennie. Dzieki nam i Litwie uszczelni sobie na nasz koszt granice, co by mu opozycja nie nawiewała i ludność na zachód. Kalkulacja jest prosta — wywrzeć wystarczającą presję poprzez uchodźców i migrantów, aby UE powróciła do stołu negocjacyjnego. Jeśli politycy w Brukseli rzeczywiście ulegną, sytuacja z rządami Łukaszenki może się ustabilizować, mimo łamania praw człowieka, na które Zachód do tej pory przymykał oko.

 

Do tego wszystkiego biały nedwed, który stoi 150km od ganicy z Polską.

Robi się naprawde "ciekawie".

 

Były ambasador RP w Białorusi poleca całkowite zamknięcie granic i tranzytu, konsulatów i zwrócenie się o pomoc do UE, zobaczymy co z tego wyjdzie.


Użytkownik Partuszew edytował ten post 08.11.2021 - 19:28

  • 2

#8

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzę @Carrik, że ty kompletnie nie ogarniasz co się tam dzieje. Próbujesz być sarkastyczny, ale to by może działało gdyby była mowa o migracji z Syrii, parę lat temu. Ta sytuacja jest zupełnie inna. Tu nie chodzi o tych imigrantów. To jest po prosty próba wytworzenia pretekstu, do podjęcia bardziej zdecydowanych działań, ze strony Rosji. Nie ulega wątpliwości że to Putin pociąga za sznurki. Moim zdaniem polski rząd, przez swoją arogancję, staną trochę pod ścianą. Łukaszenko będzie słał tysiące imigrantów zbieranych skąd się da, do momentu aż padną strzały.  No i pretekst gotowy. Ruska armia ruszy, aby zażegnać kryzys humanitarny. Wojska NATO też tak robiły. Co z tego wyniknie, trudno powiedzieć. Wojna hybrydowa jest podobną nowością jaką był Blitzkrieg, w końcu lat trzydziestych ubiegłego wieku. 


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 08.11.2021 - 19:56

  • 1



#9

Shiver.

    Silent Reaper

  • Postów: 656
  • Tematów: 18
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem żadnej wojny z tego nie będzie. Rosja pokazuje, że stabilność wschodniej granicy UE I NATO zależy od nich, a Polska nie jest zadnym gwarantem bezpieczeństwa i stabilności w tym rejonie i nic od niej nie znaczy jednocześnie sprawdzając naszą sprawność regowania w zainstniałęj sytuacji. Co nie oznacza, że nie może dojść do jakichś prowokacji z użyciem broni ze strony sił białoruskich. Jednak szansa na konflikt zbrojny są bardzo niskie. To ocena sytuacji na teraz, jednak nawet w krótkiej perspektywie, o ile nadarzy się się odpowiednia sytuacja dla FR ( np.wojna izraelsko irańska, inwazja CHRL na Tajwan) musimy się liczyć z możliwym konfliktem zbrojnym ze strony rosyjskiej.

 

Ta cała wojna hybrydowa ma tyle wspólnego z prawdziwą wojną co krzesło elektryczne z prawdziwym krzesłem. I Łukaszenka i PIS rozdmuchują tę sytuację żeby pod pozorem stanu wyższej konieczności zawieszać kolejne prawa obywatelom.
Litwa nawiązała współpracę z NATO i Frontexem i jakoś na Litwę Łukaszenka migrantów już nie posyła. Ale PIS nie chcą żadnej pomocy, ono sami to rozwiążą i przy okazji wykorzystają do podzielenia Polaków. Problem w tym że są tak głupi, że cała ta sytuacja zwali się im i przy okazji nam na głowę i jedynym wygranym będzie sprytny lis Łukaszenka.


Użytkownik Partuszew edytował ten post 08.11.2021 - 19:37

  • 1

#10

Carrik.
  • Postów: 209
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A ja widzę, że ty dalej po polsku pisać nie umiesz, a w dodatku jesteś ekspertem nie tylko w dziedzinie medycyny, ale i stosunków międzynarodowych. Zaraz otworzę lodówkę i wyskoczy z niej Panjuzek.

Nie, polski rząd nie STANĄŁ pod ścianą. Tych turystów odeprzeć i nie wpuszczać, to samo robić z innymi i czekać, aż albo się wybuduje mur, albo UE i NATO pomogą. Nawet Andżela Merkel już zauważyła, że migranci nie są tacy fajni, także świat stanął na głowie.

Minusuj dalej Paniejuzku zdrów!


  • -2

#11

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up@ 

 

 Top forum dyskusyjne. Każdy może wypowiadać się na dowolny temat. Szkoda że tego nie rozumiesz.  :offtop:

 

 

A ja widzę, że ty dalej po polsku pisać nie umiesz,

 A czego nie zrozumiałeś? Postaram się prościej napisać.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 08.11.2021 - 19:56

  • 0



#12

Carrik.
  • Postów: 209
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeszcze żeby z tobą jakakolwiek dyskusja była, a tak jaki koń jest, każdy widzi.

A co do tematu "dyskusji" - sprawa prosta jak budowa cepa. Łukaszenka jest od dłuższego czasu skonfliktowany z Unią, która nakłada na Białoruś liczne sankcje gospodarcze, w dodatku jako autokrata musi pokazywać swojemu ludowi, jaki to nie jest silny. Trzepie kasiorę na biznesie turystycznym, szmuglując przybyszów ze Wschodu na Zachód, a pierwszym przystankiem ku Europie jesteśmy my. Turyści mierzą dalej niż Polska i planują dotrzeć np. do Niemiec, stąd też zmiana narracji "uchodźczej" u Merkel. Także albo będziemy się przepychać z Łukaszenką do usranej śmierci, albo zostanie osiągnięty kompromis na linii gospodarczej między Białorusią a UE i konflikt magicznie ucichnie. 

I nie, nikt nam czołgami do Polski nie wjedzie, bo Łukaszenka nie planuje żadnej rozpierduchy, a chce tylko ugrać to, co ma do ugrania, czyli zniesienie sankcji i wzmocnienie wizerunku w oczach swoich obywateli. Zresztą najpierw trzeba mieć czym wjechać, a "niestety" wielki autokrata za bardzo nie ma czym wjechać :)


 

 A czego nie zrozumiałeś? Postaram się prościej napisać.

 

Na początek polecam dwa słowniki - Słownik Języka Polskiego i Słownik Poprawnej Polszczyzny. Chociaż w sumie i trzeci też polecam - Słownik Ortograficzny. Albo jakiś korektor, bo nie ma posta, w którym byś nie rąbał byka, którego powstydziłyby się nawet dzieci z podstawówki ;)

 

A Twój korektor działa? Choćby ten od przecinków?

Skończ z osobistymi wycieczkami. Człowiek już kilka razy tłumaczył się ze swojej przypadłości na łamach forum. Po raz kolejny nie musi. Masz z tym problem, raportuj.

Staniq


  • 0

#13

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Na początek polecam dwa słowniki - Słownik Języka Polskiego i Słownik Poprawnej Polszczyzny. Chociaż w sumie i trzeci też polecam - Słownik Ortograficzny. Albo jakiś korektor, bo nie ma posta, w którym byś nie rąbał byka, którego powstydziłyby się nawet dzieci z podstawówki ;)

 

 Ok. Ale gdzie konkretnie palnąłem byka?


  • 0



#14

Carrik.
  • Postów: 209
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

 

Na początek polecam dwa słowniki - Słownik Języka Polskiego i Słownik Poprawnej Polszczyzny. Chociaż w sumie i trzeci też polecam - Słownik Ortograficzny. Albo jakiś korektor, bo nie ma posta, w którym byś nie rąbał byka, którego powstydziłyby się nawet dzieci z podstawówki ;)

 

 Ok. Ale gdzie konkretnie palnąłem byka?

 

Przecież nawet wielkimi literami napisałem. Jeśli czytasz ze zrozumieniem, to powinieneś był to zauważyć, ale trochę nie wyszło.

Ale dobra, koniec offtopa, bo temat dotyczy konkretnej sprawy, a nie tego, czy umiesz pisać, czy nie.


I Pan Moderator Staniq wjechał z interwencją, co w sumie przewidziałem :D
Nie martw się o moje przecinki, bo z polskiego miałem piątkę. Może czterdziestolatkowie zapomnieli, kiedy i gdzie się je stawia, a kiedy i gdzie już nie :D

 

Skoro mnie wywołujesz do tablicy... cytat z Twojego posta: " Zresztą najpierw trzeba mieć czym wjechać, a "niestety" wielki autokrata za bardzo nie ma czym wjechać :) "

A teraz ekspercko znajdź swój błąd i się z niego pośmiej. Możesz w samotności.

Staniq


  • 0

#15

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli chodziło Ci o to?

 

Nie, polski rząd nie STANĄŁ pod ścianą.

 Ok. Dziękuje za lekcję. Mam tylko jedno pytanie. Na podstawie tego jednego błędu, oceniasz wszystko co napisałem? Czy naprawdę, nie masz lepszych argumentów?  To jedno słowo, Twoim zdaniem dyskwalifikuje moją wypowiedź? Serio? 

 

 Mali ludzie zawsze wytykają małe błędy.


  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych