Skocz do zawartości


Zdjęcie

Śmierć Bartosza S. w Lubinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#31

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tutaj podobna akcja tylko w Czechach. Ofiarą jest cygan. 

 

 

 

To mnie właśnie nurtuje. Dlaczego ci policjanci klęczą na kolesiu tak długo aż ten umiera. We wszystkich trzech znanych nam wypadkach, jest co najmniej dwóch gliniarzy, obok stoi policyjny samochód, i nikt nie zakłada kajdanek. 

 

Edit@

 

 

Tutaj nagranie z Lubina o lepszej jakości. 


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 21.08.2021 - 14:26

  • 1



#32

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

Skuć naćpanego w pojedynkę graniczy niemal z cudem, nawet jak waży 70kg(zakładając, że policjant waży te 15-20kg więcej).

 

 Obejrzyj w końcu film z tej akcji. Trzech policjantów  siedziało na chłopaku i nie było widać żeby go skuwali. Dla tego pytałem o kajdanki. Myślałem że może taka bida w policji, że nie wszyscy mają taki specjalistyczny sprzęt. Wyjaśnij proszę co miała na celu tego typu interwencja. W jakim celu przez kilkanaście minut dociskali chłopaka do ziemi kolanami?

 

Na tym filmiku co dała Magda w pierwszym poście to ja nic nie widzę, taka jakość że nawet nie wiem gdzie on ma głowę a gdzie nogi.

Poza tym już pisałem dwa razy chyba, że jeśli osoba jest skuta lub obezwładniona/nie stawia oporu, a mimo to policjanci ją dalej duszą czy biją to znaczy, że coś jest z nimi nie tak. Nie ma żadnej możliwości, żeby policjant nie miał przy sobie kajdanek.
 


  • 0



#33

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na jednym z najpopularniejszych serwisów filmowych można spokojnie obejrzeć inne filmy.Ten w pierwszym poście dałam poglądowo by naświetlić problem.
Rodzina przeprowadziła na własny koszt drugą sekcję poza granicami Polski.(Mam wrażenie że w tym temacie od dwudziestu lat nic się nie zmieniło-to co opisałam wcześniej) Po ok.2 tygodniach mają być wyniki.
Nawiązując do ratowniczki która wystąpiła w polsatowskiej "Interwencji" :już nie pracuje w pogotowiu.Złożyła wypowiedzenie.
PS.Teraz zobaczyłam że Panjuzek zamieścił film.Dziękuję.
  • 1



#34

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Daniel
 Forsowałeś się na znawcę tematu.
  Jedynie słabej jakości filmy nie pozwalały Ci doprecyzować zdania na to co się tu wydarzyło
 
  Wkleiłem dwa filmy w jakości pozwalającej dojrzeć co się dzieje. Jeden z Czech. jeden z Poski.  Ten Z USA sam sobie znajdź. 
 Wygląda na to że klękanie na karku to jakaś międzynarodowa procedura, lub naturalne zachowanie niewyszkolonych policjantów. 
   Jakie jest Twoje zdanie na ten temat.

Użytkownik Panjuzek edytował ten post 24.08.2021 - 18:23

  • 1



#35

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Daniel
 Forsowałeś się na znawcę tematu.
  Jedynie słabej jakości filmy nie pozwalały Ci doprecyzować zdania na to co się tu wydarzyło
 
  Wkleiłem dwa filmy w jakości pozwalającej dojrzeć co się dzieje. Jeden z Czech. jeden z Poski.  Ten Z USA sam sobie znajdź. 
 Wygląda na to że klękanie na karku to jakaś międzynarodowa procedura, lub naturalne zachowanie niewyszkolonych policjantów. 
   Jakie jest Twoje zdanie na ten temat.

Nigdzie i nigdy nie forsowałem się na żadnego znawcę, tylko opisałem jak to wygląda od kuchni i sam byś się mocno zaskoczył, gdyby przyszło Ci kiedyś skuć osobę pod wpływem narkotyków.

Natomiast na Twoje ostatnie zdanie odpowiedziałem już w tym wątku co najmniej 3 razy.


  • 0



#36

Ufo1312.
  • Postów: 26
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem tak: powinno byc jak w ameryce że niebiescy muszą mieć przy sobie kamerki i nie ma że były rozładowane i nie tylko podczas interwencji a także podczas przesłuchań to może byłoby trochę lepiej w tym kraju,chociaż wątpię bo jest ogolnie taka mentalność wśród społeczeństwa że policji się wybacza wiele, wystarczy że ich ofiarą miała coś za uszami to może zginąć nawet z ich rąk i jeszcze żeby odebrać rodzinie pieniądze do życia - glupi tłum za klaszczę uszami a nawet pośladami - przykład Bonus RPK i wielu innych...
  • 2

#37

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przy śmierci George’a Floyda wszystkie portale się zagotowały a teraz cisza...
Gdy ginie czarnoskóry to jest oburzenie i skandal.Gdy ginie biały w tych samych okolicznościach narracja mediów skłania czytelników do tezy że narkoman i psychol i nie ma o czym dyskutować.
Te wydarzenia są identyczne i postawa policji pozostawia wiele niedomówień.
Widocznie w obecnej rzeczywistości to jest "normalne".

Użytkownik Magda72 edytował ten post 02.09.2021 - 16:54

  • 1



#38

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przy śmierci George’a Floyda wszystkie portale się zagotowały a teraz cisza...
Gdy ginie czarnoskóry to jest oburzenie i skandal.Gdy ginie biały w tych samych okolicznościach narracja mediów skłania czytelników do tezy że narkoman i psychol i nie ma o czym dyskutować.
Te wydarzenia są identyczne i postawa policji pozostawia wiele niedomówień.
Widocznie w obecnej rzeczywistości to jest "normalne".

Wielu normalnych ludzi cisnęło po Floydzie, że dobrze tak agresywnemu ćpunowi, który w swoim bogatym cv miał np atak na kobietę w ciąży. To, że w usa i ogólnie u nas główne media to w 99% lewackie oszołomy to oficjalna narracja szła jaka szła, czyli biedny Floydzik, którego trzeba uczynić świętym. Do dziś dostaje odznaczenia jak weteran wojenny.


  • 2



#39

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nowe nagrania.
Ratownicy zabrali do karetki zwłoki 34-letniego Bartosza, a potem nie wiedzieli, co z nimi zrobić - wynika z nagrań zapisu ich rozmów, do których dotarł Onet. Zastanawiali się, kto powinien stwierdzić zgon i gdzie przewieźć ciało.
Z nagrań wynika, że gdy medycy dotarli na miejsce, mężczyzna już nie żył. Policja twierdzi, że mężczyzna zmarł dopiero w szpitalu.
https://www.polsatne...ania-z-karetki/
  • 0



#40

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeżeli umarł zanim znalazł się w karetce, to medycy dali twarzy, bo przepisy zabraniają wkładać umarlaka do karetki. W karetce można zejść, ale dostać się do niej po śmierci nie wolno.





#41

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ratowniczka wyjaśnia, że gdy byli na SOR, jeden z lekarzy wykrzyczał im, że są nieporadni. Od doktora mieli usłyszeć: "To już trzecie zwłoki przywozicie w tym tygodniu, SOR nie jest od stwierdzenia zgonów".

https://www.polsatne...ania-z-karetki/

 


  • 0



#42

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeżeli umarł zanim znalazł się w karetce, to medycy dali twarzy, bo przepisy zabraniają wkładać umarlaka do karetki. W karetce można zejść, ale dostać się do niej po śmierci nie wolno.


O tym pisałam już wcześniej.
Jest zakaz przewożenia zwłok karetką.
Prawdopodobnie naciski policjantów spowodowały nagięcie przepisów lub mówiąc wprost ich złamanie.
Tu mamy jasny dowód mataczenia policji.Co twierdził rzecznik?
"Bartosz S.został zabrany żywy przez karetkę pogotowia i zmarł kilka godzin później w szpitalu"
Chyba ktoś nie docenił determinacji rodziny w chęci ujawnienia prawdy.
  • 0



#43

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Wygląda na to że klękanie na karku to jakaś międzynarodowa procedura

Co do ogólnej zasady - tak, jest taki sposób unieruchomienia i stosują go różne służby. Przygwożdżenie kolanami pleców na wysokości łopatek lub barku, czasem aż po podstawę karku. Problem polega na tym, że powinien być stosowany krótko, do czasu aż przyjdzie wsparcie lub uda się osobę skuć czy przykuć do czegoś, aby się nie mogła wyrywać. Bo tak czy siak ucisk na plecy, którzy przyciska do ziemi klatkę piersiową, to utrudnienie nabrania pełnego wdechu i nie powinno to trwać długo. Przedłużanie tego unieruchamiania tak długo, aż taka osoba przestanie się ruszać całkowicie, czyli de facto traktowanie bardzo niewygodnego skrępowania jako metody uspokojenia, to proszenie się o kłopoty, bo ktoś może się szamotać nie z powodu pobudzenia, tylko bo czuje duszności i chce zaczerpnąć oddechu.

 

Floyd szamotał się tak 6 minut, potem policjant dwie minuty unieruchamiał trupa, opóźniając podjęcie resuscytacji. Tu przygniatali do ziemi chłopaka pięć minut a gdy przestał się ruszać, to najwyraźniej nikt nie podjął akcji ratunkowej. Z tych nagrań wynika, że załoga karetki uznała go za trupa bez możliwości ratunku, a z kolei reanimacji policjanci też nie podjęli. Jeśli nie doszło do ucisku bezpośrednio na miękkie części gardła i szyi, to sekcja nie wykaże uszkodzeń ciała, bo do asfiksji wystarczy ograniczenie ruchu klatki piersiowej, nie musi nastąpić zmiażdżenie krtani.


  • 1



#44

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O odcięciu dopływu powietrza będzie świadczyć zakorowanie mózgu podobne do utonięcia, ale bez zalania płuc. Dobry patolog znajdzie takie ślady, nawet, gdyby zakorowanie mózgu nastąpiło w wyniku ucisku żyły dostarczającej krew do mózgu, lub zawału niedokrwiennego mózgu. Możliwości kupa.





#45

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na początku sierpnia policjanci zabili Łukasza Łągiewkę, który cierpiał na depresję i rodzice zadzwonili po pomoc w obawie o jego życie.  Parę dni temu rzecznik komendy głównej policji zaprezentował nagranie z kamery na mundurze jednego z funkcjonariuszy.

 

https://wiadomosci.o...oclawia/4067h1z

 

 Ewidentnie widać że pokaz ten ma na celu wybielenie policjantów. Dla czego nagranie kończy się gdy psom udało się dorwać chłopaka? Bateria się skończyła, czy co? 

 

 To jakiś dramat.

 

 W obu wypadkach rodzice zadzwonili po pomoc w obawie o życie i zdrowie swojego dziecka. Lepiej było chyba nie dzwonić. Może obaj by żyli, a ten temat by nie istniał.  


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych