Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolejny dziwny amerykański akt urodzenia dziecka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

Konrad_GK.
  • Postów: 423
  • Tematów: 120
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

WP pisze, że wypłynął akt urodzenia Lilibeth Diany. I on jest ze wszech miar dziwny. W rubryce ,,Imię ojca'' nie jest wpisane ,,Harry'' tylko ,,Jego Królewska Wysokość'' a jako nazwisko jest ,,Książę Sussex''. Od kiedy istnieje imię ,,Jego Królewska Wysokość'' a nazwisko ,,Książę Sussex''? O ile znam polonistykę i anglistykę to są TYTUŁY a nie imię i nazwisko. To tak jakby jakiś dyrektor czy menedżer firmy w akcie urodzenia swojego dziecka podał ,,dyrektor'' lub ,,menadżer'' jako imię a jako nazwisko podałby nazwę firmy. Z drugiej strony widziałem już wiele dziwnych amerykańskich aktów urodzenia. Np. akt urodzenia najmłodszego syna Michaela Jacksona (śp?) - BLANKETA. W rubryce ,,Ojciec''' jest poprawnie wpisany Michael Jackson ale RUBRYKA ,,Matka'' JEST PUSTA!!!!!! Nie zaczerniona tylko właśnie zupełnie widoczna i TAM NIC NIE MA WPISANE. Gdyby była zaczerniona to rozumiałbym, że matka i Michael podjęli decyzję o pozostawaniu matki INCOGNITO. No ale ZUPEŁNIE PUSTA RUBRYKA?! Bez żadnego wpisu? Do licha przecież żaden szpital by nie wypuścił dokumentu BEZ DANYCH OBOJGA RODZICÓW. Tak samo jak nie powinien pozwolić na wpisanie tytułów zamiast imienia i nazwiska ojca. PS. Księżna Sussex to w końcu ma na pierwsze imię Meghan czy Rachel? Zawsze i wszędzie mówi się o niej Meghan a w BC (Birth Certificate = akt urodzenia) Lilibeth ma jako pierwsze wpisane Rachel. No więc ona jest w końcu Meghan czy Rachel? 

 

Źródło: https://gwiazdy.wp.p...54395876821568a


Użytkownik Konrad_GK edytował ten post 25.06.2021 - 11:19

  • 0



#2

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co za tajemnicza sprawa!

 

Podejrzewam, że on siedzi w Stanach na jakiś paszport dyplomatyczny (czy na jakich tam zasadach rodzina królewska może podróżować po świecie) i urzędnicy musieli wpisać, co tam widniało, a widniał pewnie tytuł. Polski prezydent i inni wysocy urzędnicy też podróżują po świecie na specjalnych zasadach.

 

A co do Meghan to według wiki tak brzmi jej pełne imię i nazwisko. Też nic dziwnego, są ludzie, którzy używają drugiego imienia, bo tak im się podoba.


  • 0



#3

Konrad_GK.
  • Postów: 423
  • Tematów: 120
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Szatkus - ale przecież to nie jest kilku czy kilkunastu ludzi, którzy mówią Meghan. Wszędzie, na całym świecie obojętnie w jakim języku, w każdym miejscu w necie czy w każdych telewizyjnych wiadomościach jest właśnie jako Meghan. Wszędzie. Nawet ślub z Harrym brała jako Meghan a nie jako Rachel. No więc naprawdę nic nie rozumiem. Ślub jako Meghan a w BC Lili jest Rachel? To mi bardzo przypomina sprawę DRUGIEGO IMIENIA MICHAELA JACKSONA. Na niektórych dokumentach jest Michael JOSEPH a na innych Michael JOE. No więc JOSEPH czy JOE? Co prawda w USA jak widać jest dozwolone używanie oficjalne zdrobnień. Clinton zawsze był znany jako BILL a nie pełne imię WILLIAM. Tak samo obecny prezydent, Biden. Jest znany jako JOE a nie jako JOSEPH. No ale to tylko tak ich się przedstawia. Myślę jednak, że paszporty, ID CARD (ichni dowód osobisty),DL (Driving LIcence - prawo jazdy) czy BC swoich dzieci obaj mają na pełną formę czyli WILLIAM i JOSEPH. Wracając do MJ'A. Wydaje mi się, że Michael JOE Jackson i Michael JOSEPH Jackson TO 2 RÓŻNE OSOBY. Nie można przecież mieć dokumentów raz jako JOE a innych na JOSEPH. Trzeba w każdym przypadku i zawsze używać JEDNEJ I TEJ SAMEJ FORMY. 

Kolejna sprawa. B. Clinton, J. Biden czy jakikolwiek prezydent ma swoje dokumenty  wszystkie, nawet te dyplomatyczne na pewno wystawione na swoje IMIĘ I NAZWISKO, tak samo akty urodzenia swoich dzieci a nie na ,,prezydent''. No więc naprawdę mnie dziwi w OFICJALNYM BC Lili, WYSTAWIONYM PRZEZ SZPITAL użycie TYTUŁÓW I BRAK IMIENIA OJCA. Rozumiałbym gdyby było coś takiego: "HRH Harry, Duke of Sussex" czyli gdyby BYŁO TAM IMIĘ "HARRY". Nie rozumiem jednak wpisu z li tylko "HRH Duke of Sussex" BEZ IMIENIA "HARRY". Takiego oficjalnego dokumentu przecież nie powinien wystawić żaden szpital.

I jak wytłumaczyć ZUPEŁNY BRAK IMIENIA I NAZWISKA MATKI (pusta rubryka) W BC B. Jacksona? Tu mnie naprawdę rozum zawodzi i czeka na jakieś sensowne wyjaśnienia, pomysły.


Użytkownik Konrad_GK edytował ten post 26.06.2021 - 03:46

  • 0



#4

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To niezle źródło WP
  • 0



#5

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W krajach anglosaskich zdrobnienia są dopuszczalną formą w urzędowych dokumentach i Robert czy Bob to dla nich jest odczytywane automatycznie i nikt nie potrzebuje tego odkręcać, bo to jest tam kulturowo jasne. Inna sprawa, to to, czy ktoś chce być zidentyfikowany bezproblemowo czy mu wisi. Ja mam w paszporcie dwa imiona, więc oficjalnie angole używają ich obu w dokumentach indentyfikacyjnych, ale ten sam urząd potrafi użyć tylko jednego imienia adresując do mnie list, bądź w korespondencji z  pracy używają odpowiednika angielskiego, a nawet angielskich zdrobnień.

Co do aktu urodzenia potomka Harry'ego, to węszę tu fake, bądź amerykański niedouk nie wiedział co wpisać i wpisał to co słyszał, a usłyszał, że to dziecko pary książęcej? królewskiej?...





#6

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli jest dokładnie tak jak pisałem. Kolejna wielka tajemnica rozwiązana.

 

 

Harry and Meghan's spokesperson clarified to the publication that 'The Duke of Sussex' and 'His Royal Highness' is Harry's legal name. In case you were wondering why Meghan was listed without any of her royal titles, the spokesperson further explained that "Rachel Meghan Markle [is] her maiden name – the document required her maiden name."


  • 0



#7

Konrad_GK.
  • Postów: 423
  • Tematów: 120
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

OK. To dlaczego w BC Archie'ego jest jednak imię Ojca ,,HARRY"? A nie te HRH DOS? W przypadku I dziecka inaczej a w przypadku II inaczej?

 

No i matka. Dalej nie wiem czy ma na pierwsze Rachel czy Meghan. Przytoczony przez Ciebie cytat tez tego nie klaruje, nie wyjaśnia. 

 

 

In case you were wondering why Meghan (...)

tu używa imienia MEGHAN a potem zaraz:

 

 

"Rachel Meghan Markle [is] her maiden name (...)

jest jako pierwsze jednak Rachel. 

 

Cały świat, cały Internet, obojętnie w jakim języku, mówi o niej MEGHAN. Ślub z Harrym brała jako MEGHAN. Jednak w BC Lili Diany jest jako Rachel. 

 

No więc naprawdę nie rozumiem nic. 


  • 0



#8

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

OK. To dlaczego w BC Archie'ego jest jednak imię Ojca ,,HARRY"? A nie te HRH DOS? W przypadku I dziecka inaczej a w przypadku II inaczej?

 

No i matka. Dalej nie wiem czy ma na pierwsze Rachel czy Meghan. Przytoczony przez Ciebie cytat tez tego nie klaruje, nie wyjaśnia. 

 

 

In case you were wondering why Meghan (...)

tu używa imienia MEGHAN a potem zaraz:

 

 

"Rachel Meghan Markle [is] her maiden name (...)

jest jako pierwsze jednak Rachel. 

 

Cały świat, cały Internet, obojętnie w jakim języku, mówi o niej MEGHAN. Ślub z Harrym brała jako MEGHAN. Jednak w BC Lili Diany jest jako Rachel. 

 

No więc naprawdę nie rozumiem nic. 

A Nergala kojarzysz? Może Cię to zszokuje, ale tak naprawdę nazywa się Adam. Sam musiałem sprawdzić w necie, bo media praktycznie nigdy nie używają jego imienia. W prawdziwym świecie spotkałem kilka (a może i więcej, bo tylko o kilku wiem) osób, które używały swojego drugiego imienia. Wszystkie mówiły, że nie lubią swojego pierwszego imienia, więc jakby w przypadku laski, która ma imię Rachel zupełnie mnie to nie dziwi.


  • 0



#9

Konrad_GK.
  • Postów: 423
  • Tematów: 120
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

SZATKUS - No ale ślub się bierze (chyba) wg METRYKI, a ta jest wg aktu urodzenia. Nie można wziąć ślubu pod swoim drugim imieniem! A Markle hajtnęła się z Harrym jako MEGHAN. Z tego więc wynika tak jakby pierwsze jednak miała właśnie Meghan. No więc cały czas nie rozumiem dlaczego w BC Lili Diany jest RACHEL. W akcie urodzenia tez się przecież spisuje dane rodziców wg metryki albo wg dowodu osobistego (w USA - ID CARD). A w dowodzie osobistym jak i w ID CARD widać wyraźnie przecież, które imię jest pierwsze a które drugie. Łopatologicznie: jeśli dziecko urodzi Janina Olga Nowak to w akcie urodzenia jej dziecka musi być przecież w rubryce ,,Matka" - JANINA OLGA a nie OLGA JANINA. Tak samo ślub. Ślub może wziąć tylko jako JANINA OLGA. Branie ślubu pod drugim imieniem czyli OLGA NOWAK jest niemożliwe bo wg prawa JANINA NOWAK i OLGA NOWAK to 2 RÓŻNE OSOBY. Podsumowując: Janina Olga musi być we wszystkich dokumentach całe życie JANINA OLGA. Nie może w jednych być JANINĄ NOWAK (np. akt urodzenia dziecka) a w innych OLGĄ NOWAK (ślub). KPW? 


Użytkownik Konrad_GK edytował ten post 27.06.2021 - 12:12

  • 0



#10

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie, hajtnęła się jako Rachel Meghan Markle.

 

Ex-EMhs-XMAMc-Cda.jpg


  • 0



#11

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up@

Najlepsze jest imię ojca Harry'ego - Książę Walii. Dlaczego tak? Bo tak się go przedstawia oficjalnie. Nieoficjalnie, to Karol, Książę Walii.  :szczerb:





#12

Konrad_GK.
  • Postów: 423
  • Tematów: 120
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

STANIQ - weźmy historycznie. Podam Ci kilka przykładów. Pierwszym władcą Polski był KSIĄŻĘ MIESZKO I jak wiadomo. I on jest znany z imienia Mieszko, wszędzie Książę Mieszko I a nie Książę Polski tak jak dałeś przykład Karola. Dalej z Polski, książę Józef Poniatowski czy Jan III Sobieski. Wszędzie są imiona albo imiona i nazwiska a nie tylko książę/król. Tak samo tam u nich w WB. Królowa to Elżbieta II (Elizabeth II, nie wiem czy mówi się Elizabeth Two czy Elizabeth [the] Second). Nigdzie nie występuje tylko jak Królowa Anglii czy Królowa Wlk. Brytanii (Queen  of England, Queen of Great Brytain). Na pewno w BC swoich dzieci jest wpisana jako Elizabeth. No więc wg mnie Harry nie może być w BC swojej córeczki wpisany li tylko jako HRH DOS. Powinno tam być imię HARRY i kropka. Najlepszy przykład. Middletonowie. W BC każdego ze swoich dzieci (George'a, Szarlotki i Luisa) rodzice są wpisani pod swoimi IMIONAMI, William i Catherine. Gdzieś obiło mi się o uszy, że Kate w RUBRYCE ,,ZAJĘCIE'' (dopiero tu) ma wpis ,,Księżniczka'' . Jako ZAJĘCIE a nie w rubryce ,,Imię matki" (nie pamiętam już o które z trójki dzieci chodzi). Tak samo ojciec. W każdym z 3-ech BC jest wpisany z imienia William. No a przecież William jest też Księciem jak jego młodszy brat Harry - więc mógłby być tez wpisany jako HRH DO (już nie pamiętam czego jest Księciem). 


Użytkownik Konrad_GK edytował ten post 27.06.2021 - 20:11

  • 0



#13

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ojciec Harry'ego wpisany jako ojciec - Książę Walii, jego ranga i zajęcie - Książę Zjednoczonego Królestwa.

Nie rozumiesz zasad/protokołów dworskich. Jest tego więcej niż haseł w encyklopedii i tyczy się wszystkich aspektów życia, jak i śmierci, bo śmierć na królewskim dworze też ma być dostojna.

Etykieta dworska reguluje nawet pobyt członków rodziny królewskiej w toalecie. To czy ją stosują czy nie, to inna sprawa.

 

Co do wpisywanych tytułów obowiązuje kolejność do tronu, dlatego czasem wpisywane są pełne tytuły, czasem tylko skrócone.





#14

ntm2.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tu nie ma nic dziwnego. Problem z poprawnym wpisywaniem nazwisk z tytułami do akt stanu cywilnego jest częsty.

 

Mojej prababci (z rodziny arystokracji polskiej używającej niemieckiego sufiksu) i babci (jej córce) podobnie namieszano w polskich aktach stanu cywilnego. Prababcia sie nazywała, dajmy na to, Halina Kowalska von Kowallsky (oczywiście inaczej, ale ten sam schemat: imię polskie + nazwisko polskie + niemiecka partykuła "von" + nazwa miejscowości po obcemu, jednak oparta o zgermanizowane nazwisko rodu) i raz figurowała jako Halina Kowalska, raz jako Halina Kowallsky, zależy jak się urzędnik rozczytał w papierach.

 

A księżna Meghan faktycznie ma w papierach jako pierwsze imię Rachel. Nic niezwykłego. U mnie w rodzinie prawie każdy ma inne imię w dokumentach, a innego używa "na codzień" (czasem to inne to drugie imię, czasem inna forma imienia pierwszego, czasem w ogóle zupełnie inne - co zabawne, to wszystkie imienia są polskie i to jakieś "Kasie" i "Marciny"). Może z jedna osoba się bawiła w urzędową zmianę imienia. 


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych