Skocz do zawartości


Zdjęcie

Blokada energii- pomocy

energia pomoc blokada

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

luckyblackcat.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć, 

 

Przychodzę do was z nadzieją, że znajdzie się tu dobra dusza, z wiedzą, która pomoże rozwiązać mój problem.

Parę lat temu stanęłam przed dużym wyzwaniem, związanym ze zdaniem egzaminu na prawo jazdy, Przeszłam pomyślnie kurs, na którym szło mi naprawdę nieźle, teoria poszła szybko i łatwo. Ani się obejrzałam a na horyzoncie pojawił się egzamin praktyczny.

Od początku posiadanie prawo jazdy stało się dla mnie dużą presją. Od początku też fakt posiadania prawa jazdy, swobodnego poruszania się samochodem wydawał mi się nie do końca rezonować z moją energią. Bardzo go potrzebowałam (nadal potrzebuję) wiec na drodze wizualizacji oraz oswajania się mentalnie z posiadaniem samochodu oraz jazdą, starałam się w to "wejść". Szło ciężko. Potem przyszedł egzamin. Oblany ale miałam wolę walki i motywację by próbować. Z każdym kolejnym było coraz gorzej. W końcu, mam wrażenie, że po przejściach z bardzo niemiłym egzaminatorem zablokowałam się na amen. Przeniesienie do innego WORDu nie pomogło- okoliczności były sprzyjające, jednak mam wrażenie, że coś w środku mnie się zamknęło. Nie rezonuję z tym, zupełnie. Wizualizacja w tym kontekście przychodzi mi trudno, wyobrażenie mnie, jeżdżącej po drodze stało się abstrakcją. Czuję, że jakaś część mojej wewnętrznej energii zablokowała się w tym kontekście, odpycha to i sprawia, że wszystko układa się w ten sposób aby dziwnym trafem nie było pieniędzy na kolejny egzamin, motywacji do nauki (a naprawdę nieźle mi idzie! ba, nawet to lubię a jednak coś odpycha mnie okrutnie aby znów sprobować). Nie wiem skąd, nie wiem dlaczego ale jestem przekonana, że jakaś wewnętrzna energia, cząstka mnie się zablokowała. Nie mam pojęcia co mogłabym z tym zrobić, jestem zrozpaczona  :(

 

I tu zwracam się - czy ktoś wie co to może być? Jak sobie pomóc? Gdzie się zwrócić o pomoc?
Bardzo proszę o nawet najmniejsze rady lub wskazówki.

 

Dziękuje za przeczytanie i życzę miłego dnia :)


Użytkownik luckyblackcat edytował ten post 09.02.2021 - 19:09

  • 0

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale jaka energia, ta słynna energia psi?
Tutaj sprawa jest dość prosta i typowa. Po kilku niezdanych egzaminach zniechęciłaś się do kolejnych prób. Myślisz że następnym razem może się też nie udać. To jest złe nastawienie do problemu. Żadna energia się w tobie nie zablokowała, zmnieniło się tylko twoje nastawienie do sprawy. To jest kwestia psycholigiczna.
Powinnaś wykupić dodatkowe jazdy z jakimś instruktorem, może lepiej kobietą. Albo jak masz w rodzinie jakiegoś kierowcę, to spróbuj z nim pojeździć po jakichś mniej ruchliwych drogach. Potem zgłoś się na kolejny egzamin.
Ludzie zdają prawko po kilkanaście razy, więc jeszcze ci trochę zapasu zostało.
  • 0



#3

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ludzie zdają prawko po kilkanaście razy, więc jeszcze ci trochę zapasu zostało.

Do tego + dziewięć żyć. 

Żart taki. Na poważnie, nie załamuj się. Egzaminatorzy mają to do siebie, że nie oceniają jednakowo.





#4

Oksydan.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prozaicznymi elementami ludzkiego życia - takimi jak odżywianie się, zarabianie pieniędzy i rozrywka - rządzą racjonalne prawa świata fizycznego. Natomiast wyższymi aspektami ludzkiej egzystencji władają prawa duchowe. Egzamin na prawo jazdy zdecydowanie zalicza się do tej pierwszej grupy, a więc swój problem powinnaś w pierwszej kolejności rozpatrywać na gruncie racjonalnych przesłanek.

 

Zatem, tak jak napisali już poprzednicy, nie przejmuj się, bo wiele osób zdających na prawo jazdy ma podobne do Twoich problemy. Być może przyczyną jest zbyt silny stres, więc powinnaś poczytać o sposobach jego zwalczania. Spróbuj też przeanalizować przyczyny swoich wcześniejszych niepowodzeń i wyciągnąć z nich wnioski, które pozwolą Ci uniknąć powtarzania tych samych błędów.

 

Technika wizualizacji sukcesu, którą stosujesz, może być przydatna, ale do tego trzeba zdobyć przynajmniej podstawowe zdolności medytacyjne. W przeciwnym razie skuteczność tej metody jest na poziomie placebo.

 

Na 99% Twój problem jest przyziemny, więc można wykluczyć wszystkie pozaracjonalne przyczyny. No chyba, że zajmowałaś się okultyzmem. Wtedy sprawa wygląda zupełnie inaczej. Praktykowałaś okultyzm?


Użytkownik Oksydan edytował ten post 09.02.2021 - 20:18

  • -1

#5

Lego.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zadziwiające jak ludzie próbują sobie na siłę wytłumaczyć tak przyziemne rzeczy różnymi teoriami, ale to dobrze, świat byłby bardzo nudny gdyby wszyscy myśleli przyziemnie i próbowali wszystko na siłę racjonalnie tłumaczyć.

 

A co do egzaminu, zniechęciłaś się i masz blokadę na psychice. Zdanie egzaminu zależy od Twoich umiejętności, stresu, w bardzo dużym stopniu humoru egzaminatora, najgorsze co teraz możesz zrobić, to odłożyć to na "kiedy indziej" bo potem będzie tylko trudniej albo wcale Ci się już nie będzie chciało, może trafisz na lepszego egzaminatora, może ruch na drodze będzie mniejszy, a może podejdziesz do tego na chłodno i po prostu zdasz umiejętnościami. Ja np. zupełnie nie pamiętam swojego egzaminu, zdawałem w Krakowie, a byłem tak przejęty że egzaminator mógłby mi kazać jechać do Warszawy i nie wiem czy bym zwrócił uwagę na to, no ale zdałem, najważniejsze się nie załamywać i próbować. Może jeszcze dodatkowo zamiast tych wizualizacji, kilka dodatkowych godzin jazd? 


  • 0

#6

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeszcze nie widziałem tego na forum żeby zła energia nie pozwalała zdać prawa jazdy. Może po prostu jeździć nie umiesz i kolejne godziny szkolenia trzeba dokupić? 


  • 2



#7

Oksydan.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeszcze nie widziałem tego na forum żeby zła energia nie pozwalała zdać prawa jazdy. Może po prostu jeździć nie umiesz i kolejne godziny szkolenia trzeba dokupić? 

W zasadzie to prawda, że zła energia ją blokuje. To zła energia, którą sama wytworzyła, wmawiając sobie, że ma jakąś złą energię.


  • 0

#8

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To zła energia, którą sama wytworzyła, wmawiając sobie, że ma jakąś złą energię.

:facepalm:  Masło maślane. 

Zwyczajnie, zżera nas trema przy egzaminach i większość z nas ma z tym problem, zapominając podczas nich podstawowych wiadomości zdobytych nawet dzień wcześniej. Jeżeli trafi się na "swój temat", to zdajemy wszystko jak przy pstryknięciu palcami, "pstryk" i już. 

Inna para kaloszy, to nasze zdolności manualne połączone z wiedzą teoretyczną. I tutaj też nie jest ciekawie, bo nie wszyscy potrafią wiedzę teoretyczną zastosować w praktyce. Co innego jest "rozwiązywanie krzyżówek" na egz. teoretycznym, a co innego takie same sytuacje "na żywo".





#9

Oksydan.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

To zła energia, którą sama wytworzyła, wmawiając sobie, że ma jakąś złą energię.

:facepalm:  Masło maślane. 

To się nazywa sprzężenie zwrotne dodatnie (nie słyszałem jeszcze, by ktoś nazywał to masłem maślanym). Urojenie o istnieniu jakiejś złej energii prowadzi do porażek. Niepowodzenia potęgują dalsze urojenia, i tak w kółko. 


  • 0

#10

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Masło maślane, bo jak chcesz udowodnić istnienie złej energii. To się ogranicza do teorii i to takiej, do której jeszcze nie ma wzoru. Ciemnej materii jeszcze nikt nie znalazł, ale jej istnienie potwierdza fizyka.





#11

Oksydan.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zła energia to tylko metafora używana czasami w języku potocznym, nazywająca zły stanu psychiczny, traumę, lęk itd. Gdy ktoś używa frazy "zła energia", nie ma na myśli zjawiska fizycznego, którego istnienie trzeba udowodnić. Taki ktoś posługuje się po prostu bardziej barwnym językiem i nie trzeba od razu posądzać go o pseudonaukową herezję.


Użytkownik Oksydan edytował ten post 10.02.2021 - 11:47

  • 0

#12

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Barwność języka mówionego różni się od pisanego. Piszemy, co zmusza nas do większej dosłowności, a barwność należy ubrać w cudzysłów. Nie czepiam się, ale w wielu przypadkach budujemy frustrację u zakładających temat, kiedy nie rozumieją naszych przekazów, tym bardziej, że poruszamy się w świecie nieudowodnionych pojęć i może być tak, że ktoś to odbierze dosłownie.

Należy zachować umiar i to we wszystkim, co nie ma podstaw naukowych. Ja zawsze zaczynam od "szkiełka i oka". Później reszta...





#13

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I tu zwracam się - czy ktoś wie co to może być? Jak sobie pomóc? Gdzie się zwrócić o pomoc?

Bardzo proszę o nawet najmniejsze rady lub wskazówki.

 

Dziękuje za przeczytanie i życzę miłego dnia :)

Nie. Nikt z forum Ci nie pomoże, nie jesteśmy specjalistami. Możemy owszem podpowiedzieć lecz forum nie ma za zadanie diagnozowania użytkowników.

 

Wydaje mi się, że dopadła Cię melancholia albo ktoś przyczynił się abyś tak się czuła. Nie zniechęcił Cię ktoś do tego prawa jazdy? Być może sama też dołożyłaś do złego samopoczucia cegiełkę oblewając kolejne egzaminy. Jednakże myślę, że gdy tylko zima odpuści i zajrzy do nas słoneczna wiosna energia powróci a z nią siły witalne. Głowa do góry, nie poddawaj się, walcz o swoje!!





#14

kubinnn.
  • Postów: 59
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To, co opisałaś, nie jest niczym paranormalnym. Można gdybać, że chodzi o jakiś dawny wypadek, albo stresujesz się samym stresem, albo traktujesz zdobycie prawa jazdy jak jakąś dużą życiową zmianę, na którą nie jesteś gotowa... Ale to tylko gdybanie, na tym forum nie znajdziesz odpowiedzi, skąd Ci się to wzięło. Osobiście polecam skonsultowanie się z jakimś specjalistą, najlepiej psychoterapeutą pracującym w nurcie psychodynamicznym - ktoś taki ma największe szanse, by efektywnie pomóc Ci w wejrzeniu w swoją nieświadomość. 
Trzymam kciuki przede wszystkim za rozwiązanie problemu nieświadomej blokady, a w drugiej kolejności za zdanie egzaminu!


  • 0

#15

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba luckyblackcat nie takich odpowiedzi się spodziewała.
  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: energia, pomoc, blokada

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych