Skocz do zawartości


Zdjęcie

Biden VS Trump

usa globalizm Co2 gospodarka fake news nwo

  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#16

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@

 

 

No właśnie, nie zmienił w zasadzie nic, skąd więc ta masturbacja,

 

 Tutaj również się mylisz. Zmienił sporo. Po trzech latach jego prezydentury mediana gospodarstw domowych wzrosła o ponad 9%, przy zerowym wzroście w czasie objecia przez niego prezydentury. Wśród afroamerykanów wskaźnik ubóstwa spadł poniżej 20% i to pierwsza taka sytuacja od końca II światowej. A bezrobocie spadło do najniższego poziomu od wielu dekad. Co ciekawe stopa bezrobocia wśród czarnych amerykanów spadła poniżej 6% pierwszy raz od 1972 roku. I to w sumie jest argument do drugiej części twojej wypowiedzi:

 

Taaa... szczególnie za ten płot, aby mu nie wskakiwali do kraju.

 No nie. Chodzi o to że polityka Trumpa doprowadziła do polepszenia, poziomu życia najuboższych amerykanów. Czyli wielu Murzynów i Latynosów. Jeżeli chodzi o płot... dla tych którzy już są w USA, nowi przybysze to konkurencja. Im więcej nowych nielegalsów, tym trudniej jest tym, którzy żyją w tym kraju od kilku, czy kilkunastu lat. Z resztą, ci którzy mają prawa wyborcze, płot mają gdzieś. Czego dowodem jest fakt, że różne badania pokazały że to właśnie na Trampa głosowali kolorowi a na Bidena biali. Pogoglaj sobie. To nie jest moja niemiarodajna opinia, tylko wyniki badań prowadzonych przez różne ośrodki.   

 Jeszcze jeden kwiatek. Na Trumpa "seksistę" jak go często określały lewackie media, głosowało 55% białych kobiet. 

 

 Przestań karmić się propagandą. Przyjrzyj się liczbom.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 29.01.2021 - 20:00

  • 4



#17

Valfare.
  • Postów: 384
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bezsensowna staje się dyskusja z Tobą, skoro nie masz argumentów, tylko stwierdzenie, że lewactwo lubi Bidena.

Ale jakiego argumentu się spodziewałeś? Chodzi właśnie o to, żeby było normalnie, bez tych postępowych dziwactw, bez gloryfikowania socjalizmu i bez chorej poprawności politycznej. Trump to w miarę zapewniał, a jak widać po pierwszych dniach kadencji nowego prezydenta, Biden zbacza ostro w lewo.


Użytkownik Valfare edytował ten post 29.01.2021 - 23:30

  • 2



#18

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

... jak widać po pierwszych dniach kadencji nowego prezydenta, Biden zbacza ostro w lewo.

Populizm jak u wszystkich. Robi to, czego oczekują wyborcy. Póżniej będzie kręcił własne "lody".


 Przestań karmić się propagandą. Przyjrzyj się liczbom.

No właśnie na opiniach i opracowaniach ekonomistów się oparłem. To były opracowania bez żadnych osobistych opinii. Na podstawie tychże ukułem własne. Tak nawiasem, wisi mi, kto tam rządzi, bo i tak na to nie ma wpływu moje przekonanie czy moja opinia o nim. Wszyscy ekonomiści zgodnie powielają jeden punkt widzenia - tak naprawdę on nie zmienił nic, zrobił tą samą sztuczkę, co robią obecnie wszyscy populiści, to znaczy:

- przesunął kasę z jednego punktu do drugiego (aby zrobić to co obiecał),

- w powstałej dziurze zamroził wszystko, często wywalając ludzi na bruk, lub zapchał ją częściowo robiąc dziury w "mniej ważnych" miejscach.

 

To rodzaj odwróconej piramidy, na końcu której znajduje się niczego nieświadomy wyborca złapany na obiecanki (vide Poland Story). Taką samą prawdopodobnie opinię będziemy mieć na koniec rządów Biden'a, tym bardziej, że zależności ekonomiczne są tam tak skomplikowane i naprawdę ciężko je ogarnąć, a powierzchownie je tylko znamy, gdzie te najważniejsze bardzo często są właśnie niewidoczne dla nas, laików.

 

Może masz rację Ty i Daniel, a ja jestem w błędzie, ale nie podbijam swoich opinii przerzucaniem winy na lewaków czy prawaków. Ekonomia nie ma przekonań, przekonania mają ludzie, którzy jej używają do swoich celów. Polityczne zabarwienie powoduje, że nie chce się widzieć błędów, na które wskazuje adwersarz i tyczy się to każdej strony dyskusji.

 

Co do kolorowych...

Trump wezwał do stworzenia komisji ds. promocji "edukacji patriotycznej" przy jednoczesnym wymówieniu "krytycznej teorii rasy" oraz Projektu 1619 opracowanego przez "New York Times" (mającego na celu przeformułowanie historii kraju poprzez umieszczenie konsekwencji niewolnictwa i wkładu czarnych Amerykanów w samym centrum narodowej narracji).

 

Na wiecu w Mosinee w stanie Wisconsin Trump zaatakował bezpośrednio Kamalę Harris - pierwszą Afroamerykankę w historii startującą na wiceprezydenta USA - narzekając na możliwość, że zostanie ona prezydentem "tylnymi drzwiami".

 

Później opublikował w Minnesocie i Michigan spot, w którym atakuje Bidena za wspieranie szerokiego przyjmowania uchodźców "z najbardziej niebezpiecznych rejonów świata". Następnie, w otoczeniu przytłaczająco białego elektoratu, wyśmiewał demokratyczną kongresmenkę Ilhanę Omar - pierwszą członkinię Kongresu pochodzenia somalijskiego, która także była uchodźcą - i stwierdził, że Biden "zmieni Minnesotę w obóz dla uchodźców". Pochwalił także mieszkańców stanu za "dobre geny".

 

Pewnie za to go lubią kolorowi i latynosi... Powstał mały paradoks między Bidenem a Trumpem podczas kampanii. Biden ruszył po wyborców białych, z kolei Trump walczy o poparcie czarnych i Latynosów. 

Jak ludzie wybrali tak wybrali i nie mnie dyskutować z ich wyborem. Powtórzę jeszcze raz, oceniam go tylko i wyłącznie z mojego punktu widzenia, opartego na tym, co napisali ekonomiści. Mam w głębokim poważaniu opcję, którą reprezentuje i to, czy zgadzam się z jego poglądami czy nie, nie ma tutaj znaczenia, obiektywny i tak żaden z nas nie będzie pod tym względem.





#19

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Na wiecu w Mosinee w stanie Wisconsin Trump zaatakował bezpośrednio Kamalę Harris - pierwszą Afroamerykankę w historii startującą na wiceprezydenta USA - narzekając na możliwość, że zostanie ona prezydentem "tylnymi drzwiami".

No, ale przecież to prawda. Biden to tylko przykrywka, pewnie nie doczeka nawet do końca kadencji, a nawet jeśli jakimś cudem to i tak rządzić będzie Kamala. Nawet nasi "polscy" sprzymierzeńcy demokratów tego nie ukrywają, polecam poczytać ich wpisy.
 

Później opublikował w Minnesocie i Michigan spot, w którym atakuje Bidena za wspieranie szerokiego przyjmowania uchodźców "z najbardziej niebezpiecznych rejonów świata". Następnie, w otoczeniu przytłaczająco białego elektoratu, wyśmiewał demokratyczną kongresmenkę Ilhanę Omar - pierwszą członkinię Kongresu pochodzenia somalijskiego, która także była uchodźcą - i stwierdził, że Biden "zmieni Minnesotę w obóz dla uchodźców". Pochwalił także mieszkańców stanu za "dobre geny".

No i znowu sama prawda.
 

Pewnie za to go lubią kolorowi i latynosi

Może np za to, że po prostu podnosząc status życia najuboższych podniósł go wszystkim niezależnie od koloru skóry? Nie trzeba dawać mniejszościom przywilejów, nie trzeba ich na siłę upychać na stołkach, żeby mieć poparcie "zwykłych Kowalskich". To, że zwolnisz z pracy geja nie znaczy, że jesteś homofobem, tylko znaczy to, że był niekompetentny. Nie trzeba pomagać stricte latynosom, żeby oni odczuli pomoc. Możesz pomóc zwykłym ludziom(latynosom, czarnym) nie upychając na siłę ich "przedstawicieli" na stołkach.

 


Bezsensowna staje się dyskusja z Tobą, skoro nie masz argumentów, tylko stwierdzenie, że lewactwo lubi Bidena.

 

A kto może lubić lewaka Bidena czy skrajną, wręcz przez wielu nazywaną komunistką - Kamale, jak nie lewactwo? To tak jakby narodowcy lubili Biedronia, albo tęczowi Bosaka. Jakieś wyjątki się znajdą, ale to tyle.

A ekonomia może i nie ma poglądów, ale poglądy mają wpływ na ekonomie. I prezydent może i słucha woli ludu(choć nie jestem do końca przekonany), ale lud jest podzielony. Biden robi wszystko odwrotnie niż Trump, więc raczej nie słuchają tego samego głosu ludu.


  • 2



#20

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Biden robi wszystko odwrotnie niż Trump, więc raczej nie słuchają tego samego głosu ludu.

Skoro robi wszystko odwrotnie, to za co go lud wybrał? Za odwrotność?





#21

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 Biden robi wszystko odwrotnie niż Trump, więc raczej nie słuchają tego samego głosu ludu.

Skoro robi wszystko odwrotnie, to za co go lud wybrał? Za odwrotność?

 

 

 Różnica nie była zbyt wielka. 80mln, na Bidena, i 75mln na Trumpa. Biorąc pod uwagę "demokratyczną propagandę nienawiści" skierowaną przeciwko Trumpowi, to można by rzec że Biden wygrał o włos, a Trump wygrał moralnie. . Co do propagandy. Gdy Trump wygrał wyboru 4 lata temu.  W biurze firmy, w której pracuję, wszędzie porozwieszane były karykatury Trumpa, podpisane szydzącymi tekstami. Mój syn, który kompletnie nie ogarnia polityki, nie ma pojęcia kto rządzi jakim krajem, zaczął przynosić ze szkoły różnego rodzaju żarty szkalujące Trumpa. Nastolatek całkowicie apolityczny zaczął śmiać się z prezydenta USA. To właśnie wyniósł z angielskiej szkoły. 

 

 

No właśnie na opiniach i opracowaniach ekonomistów się oparłem. To były opracowania bez żadnych osobistych opinii.

 Nie sądzę. Jakieś linki?


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 30.01.2021 - 17:57

  • 0



#22

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

No właśnie na opiniach i opracowaniach ekonomistów się oparłem. To były opracowania bez żadnych osobistych opinii.

 Nie sądzę. Jakieś linki?

Masz:

https://www.bbc.co.u.../world-45827430

https://www.bloomber...er-than-obama-s

https://www.ft.com/c...78-3546bbf2ebc2

 

Na początek wystarczy. Oczywiście nie skupiaj się na polityce, bo ta zawsze gdzieś przebija, ale na liczbach. Prognozy są zawsze takie, ilu je stawia. Także tego...





#23

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kilka cytatów z linków które podałeś.

 

 

Prezydent Trump twierdzi, że przed pandemią osiągnął najniższą stopę bezrobocia od pół wieku.

To prawda. W lutym br. Wskaźnik ten wyniósł 3,5%, najniższy od ponad 50 lat.

Jednak administracja Obamy dodała więcej miejsc pracy do gospodarki, porównując podobne ramy czasowe.

Pod rządami Trumpa w ciągu trzech lat poprzedzających pandemię było 6,4 miliona dodatkowych miejsc pracy. W ciągu ostatnich trzech lat pod rządami Obamy dodano siedem milionów miejsc pracy.

Czyli dobrze ale Obama lepszy. 

 

 

 

Płace realne (skorygowane o inflację) rosły przez pierwsze trzy lata urzędowania Trumpa - kontynuując stały trend wzrostowy zapoczątkowany podczas pierwszej z dwóch kadencji prezydenta Obamy.

Wzrost ten osiągnął 2,1% rocznie w lutym 2019 r., Przed pandemią.

czyli znowu dobrze, ale dzięki Obamie. Tyle jeżeli chodzi o rzetelność BBC

 

 drugi link trochę lepiej np.

 

W 2016 r. Rzeczywisty średni dochód gospodarstwa domowego wynosił 62 898 USD, zaledwie 257 USD powyżej poziomu z 1999 r. W ciągu następnych trzech lat wzrósł o prawie 6 000 USD, do 68 703 USD. Być może dlatego pomimo pandemii 56% ankietowanych w USA wyborców w zeszłym miesiącu stwierdziło, że ich rodzinom jest dziś lepiej niż cztery lata temu.

 

 Kluczem do tej liczby jest zakres ekspansywnego programu Trumpa. Prezydenci republikanów zwykle skupiali się na obniżkach podatków, szczególnie dla przedsiębiorstw, z myślą, że będą one zachęcać do wzrostu inwestycji i płac. Demokraci dążyli do zwiększenia wydatków, często z nadzieją, że pobudzą one całą gospodarkę i zwiększą wzrost zatrudnienia. Prezydenci obu partii tradycyjnie pozostawiali politykę stóp procentowych Fed.

 To fajne. Republikanie myślą a demokraci mają nadzieję.  :szczerb:

 Dzisiaj wiemy że obniżenie podatków doprowadziło do polepszenia jakości życia. Innymi słowy. Zamiast dawać lepiej przestać zabierać. To robił Trump, a Biden właśnie odkręca. To zresztą zawarte jest w konkluzji tego artykułu. 

 

 

Idealnie byłoby, gdyby administracja Bidena - która wydaje się coraz bardziej prawdopodobna - zatrzymałaby trzy polityki pobudzające wzrost Trumpa i porzuciłaby jego inicjatywy handlowe. Kluczowe jest jednak to, że nie wierzy we własną retorykę wyborczą i jest usatysfakcjonowany jedynie powrotem do polityki administracji Obamy. Trump udowodnił, że agresywna strategia wzrostu może poprawić losy przeciętnej amerykańskiej rodziny. Ta strategia powinna być kontynuowana.

 Nadal nie wiem skąd bierze się twoje przekonanie że Trump nic nie zrobił, a Biden to prawdziwe wybawienie. 

 

ps. Trzeciego linku nie komentuję gdyż strona żąda wykupienia subskrypcji. Do tłumaczenia użyłem Google


  • 0



#24

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nadal nie wiem skąd bierze się twoje przekonanie że Trump nic nie zrobił, a Biden to prawdziwe wybawienie. 

Nie napisałem, że Trump nic nie zrobił. Napisałem, że na podstawie oceny ekonomistów jestem zdania, że nie zrobił tyle, ile mu przypisujecie, bo... i tu opisałem co. Nie napisałem, że Biden jest lepszy, bo... i tu nie napisałem, że jest lepszy.

Napisałem natomiast, że obu uważam siebie wartych i to co jeden prawie ("prawie" jest tutaj kluczowe) naprawił psując coś innego, to drugi zapewne zepsuje, albo "ulepszy" tak, że każdy następca się z tym będzie męczył.

Nie napisałem również nic o tym, czy jeden jest prawakiem a drugi lewakiem i który jest który. Do sprawy podchodzę tylko i wyłącznie od strony opinii ekonomistów.





#25

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie napisałem, że Trump nic nie zrobił.

Napisałeś.

 Cytuję:

 

No właśnie, nie zmienił w zasadzie nic, skąd więc ta masturbacja, "jakim wielkim on Prezydentem jest".

 

 

Napisałem, że na podstawie oceny ekonomistów jestem zdania, że nie zrobił tyle, ile mu przypisujecie,

 Ale nawet w linkach które wkleiłeś jest opisane dokładnie to co twierdziłem na początku.  


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 01.02.2021 - 19:54

  • 0



#26

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No bo w zasadzie nie zrobił nic i chyba na "zrobił coś" dodruk pieniędzy się nie liczy? Zwrot "w zasadzie" nie jest zwrotem punktowym takim jak "nic nie zrobił". Zaczynamy się łapać za słowa. Podejrzewam, że wiesz doskonale o co mi chodzi, a żeby było wiadomo, o co mi chodzi, chodzi mi o to w tym zdaniu, że jego osiągnięcia są moim zdaniem tak marne, że nie zaliczałbym ich do osiągnięć wartych uwagi. To jak przekładanie pieniędzy z portfela do kieszeni - ruch pieniądza jest, ale zysk żaden...





#27

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

No bo w zasadzie nie zrobił nic

Obniżył podatki, i przeprowadził reformy dzięki którym, poziom życia najuboższych znacznie się poprawił. A poziom bezrobocia wśród kolorowych spadł do poziomu nieobserwowanego od wielu dekad Do tego stopnia, ze mimo pandemii, ludziom żyło się lepiej (mowa o finansach i najuborzszych). Rozpoczął proces wycofywania wojsk z rejonów gdzie USA "narzucało demokrację". Próbował ograniczyć dominację gospodarczą Chin. Jednego z największych emiterów CO2, który zalewa cały świat tanim śmieciem, jednorazowego użytku. I to wszystko pomimo lewackiego hejtu płynącego z każdej strony.

 

 

 

i chyba na "zrobił coś" dodruk pieniędzy się nie liczy?

 W czasach pandemii, wszyscy drukują pieniądze. To chyba raczej oczywiste. 

 

 

Zaczynamy się łapać za słowa

 No niezupełnie. Mam wrażenie że to raczej Ty, starasz się ukryć fakt, że uległeś manipulacji, tylko ciężko się do tego przyznać. Ale spoko. Nie Ty jeden.


  • 0



#28

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odnoszę wrażenie, że to właśnie Ty jesteś zmanipulowany tanim populizmem serwowanym przez Trumpa. Chyba jednak naszej dyskusji nie zamienimy na obrzucanie się tym, kto jest bardziej zmanipulowany i przez kogo. Powtarzam Ci, że opinię opieram nie o politykę, ale o zupełnie coś innego. Nie  o lewactwo czy prawactwo. 

Wyraziłem swoje zdanie, oparłem je o opinie i tak pozostanie. W tym akurat układzie polityka mnie nie interesuje, bez względu na to, czy Trump jest głąbem, czy głąbem jest jego następca lub poprzednik.

Jeżeli był tak dobry, dlaczego przegrał? Daruj sobie teksty o sfałszowanych wyborach, bo wszyscy wiemy jak "pomagał" sobie Trump. 

Nie wszystkim widocznie tak bardzo się polepszyło...





#29

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Wyraziłem swoje zdanie, oparłem je o opinie i tak pozostanie.

 Opinie z BBC?  :szczerb:

 

 Odniosłem się do Twoich linków. Wytknąłem parę zonków. Nie wszystkie oczywiście, tylko te szyte najgrubszymi nićmi. Ja swoje zdanie również opieram na opiniach fachowców. Np. ten pan. 

 

 

 

Żeby nie było że to jakiś tam jutuber, co głosi opowieści dziwnej treści. Krótka notka biograficzna.

 

 

Studiował na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, w 1985 ukończył studia na Wydziale Nauk Politycznych uniwersytetu w Houston.

Od 1982 mieszkał w Stanach Zjednoczonych. Pracował na polach naftowych i w lokalnych uczelniach wyższych. W latach 1986–1990 był także korespondentem Radia Wolna Europa z Waszyngtonu, później RMF FM oraz dzienników „Życie Warszawy” i „Życie”. W 1992 ukazała się książka Bill Clinton, w której Wróblewski opisał życie świeżo wybranego 42. prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Po powrocie do Polski pracował przez krótki czas jako dyrektor programowy w RMF FM, a następnie jako zastępca redaktora naczelnego, najpierw w dzienniku „Życie” (w 1998), później w tygodniku „Wprost” (w latach 1998–2001), prowadził też program WprosTV na antenie telewizji TVN. Był redaktorem naczelnym tygodnika „Newsweek Polska” od początku istnienia pisma w 2001 do 2004 i ponownie od 2005 do 2006. W międzyczasie był redaktorem naczelnym miesięcznika „Profit” oraz dyrektorem wydawniczym polskiej edycji „Newsweeka” i magazynu „Profit”. Od 1 listopada 2006 był wiceprezesem i dyrektorem zarządzającym grupy wydawniczej Polskapresse odpowiedzialnym za nowe projekty wydawnicze. Odpowiadał m.in. za dziennik „Polska”. We wrześniu 2008 odszedł ze stanowiska[1]. Od 1 marca 2010 do 5 października 2011 był redaktorem naczelnym „Dziennika Gazety Prawnej”[2]. Od 27 października 2011 do listopada 2012 był redaktorem naczelnym dziennika „Rzeczpospolita”[3]. Od stycznia 2013 roku jest publicystą tygodnika „Do Rzeczy”[4]. Był stałym gościem w programie telewizyjnym „Bumerang” na antenie telewizji Polsat i Polsat News. Od września 2014 współprowadzący audycji „Ekonomia raport” w Telewizji Republika[5]. W marcu 2015 zastąpił Sylwestra Latkowskiego na stanowisku redaktora naczelnego „Wprost”[6]. W sierpniu 2016 roku zakończył pracę w tygodniku[7]. Od 2017 roku prowadzi audycje ekonomiczną „Rządy pieniądza” w Polskim Radio 24[8].

Wykłada w Collegium Civitas.

https://pl.wikipedia...i_(dziennikarz)


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 02.02.2021 - 22:49

  • 0



#30

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

https://youtu.be/DawXAw_HL9o

Ten biden jest po prostu obrzydliwy tak samo obrzydliwi sa ci co go poparli

Nue dosc ze pedalstwp sie szerzy jakies dziwadla rafalale to jeszcze tolerancje dla pedryli beda lada moment wprowadzać i jak dzoecka nie zmacasz to znaczy ze jestes homofobem rasistai w oole Antychrystem, to jest chore was sie powinno w kaftan dac ibdo czubków tam wasze miejsce dziwolongi przychlasty o
i wielu normalnych ludzi modli sie do boga żebyście sie juz nie obudzili cwele
 
Piłeś? Nie pisz!
 
obraza2.gif
 
TT.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 10.02.2022 - 20:00

  • 0




 


Also tagged with one or more of these keywords: usa, globalizm, Co2, gospodarka, fake news, nwo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych