Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#16

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Myślę, że wizerunek Polaków się poprawia. Są rzetelnymi pracownikami, bo dobrze im płacą. Na świecie robią chyba sobie wielki ubaw z naszych polityków i ich stylu rządzenia państwem. Coraz więcej ludzi na świecie wie, gdzie leży Polska. Po wejściu do UE stosunek migracji do naszego kraju powiększył się o kilkaset procent.

Moja koleżanka była w UK i w tamtejszych sklepach można znaleźć mapy, na których Niemcy graniczą z Rosją! Nie ma na nich Polski. Zresztą większość ludzi tam myśli, że jesteśmy częścią albo Niemiec, albo Rosji. To wynika jednak nie z naszego położenia, ale po trochu z rządów w naszym kraju i przede wszystkim z niewiedzy ludzi z zachodu.



#17

Destro.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale nie powinniśmy popadac w kompleksy ani wstydzić się naszej narodowości....Mamy wspaniałą tradycje i histrie... Nasze dokonania powinny mówić same za siebie...Zaczynamy być rywalami dla wiekszości wiodących krajów Europy...oni znają nasz potencjał i sie go boją... :mlotek:

#18

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Potencjał mamy, bo wiadomo, że Polak potrafi. I nie jest to tylko przysłowie. Tak jest naprawdę. Możemy być rywalami, ale jeszcze nie pod względem gospodarczym.
Wydaje mi się, że Polska zmierza w dobrym kierunku, ale straszliwie powoli.
W sumie patrząc na to okiem nienarzekającego Polaka, można sobie powiedzieć, że komuna upadła w Polsce dopiero 17 lat temu. Od tego czasu wiele się zmieniło i narzekamy tylko dlatego, że inni mają lepiej.
Np: Czechy i Słowacja uwolniły się z komuny mniej więcej w tym samym okresie, co Polska, ale teraz gospodarczo przyspieszyły. Rozwijają się niezwykle szybko i obywatelom tych państw żyje się coraz lepiej.
Z Czechach zmniejszono niedawno (chyba w tym, czy w ubiegłym roku) podatki o bodaj 2%. Jaki tego wynik? Gospodarka przyspieszyła, zwiększyła się ilość inwestycji, w dużym stopniu tych zagranicznych, co wpływa także na zmniejszenie bezrobocia. W USA podatek wynosi ok 2% i nikomu nie trzeba mówić jaki ma to wpływ na gospodarkę.
Dlaczego więc w Polsce nie można tak zrobić? Dlaczego nie można zmniejszyć podatków do 5 i 20% Jesteśmy chyba krajem, w którym są najwyższe bądź jedne z najwyższych podatków. Ale nie o tym mowa. To było tylko takie wtrącenie... :D
Na swój wizerunek za granicą pracuje każde z nas, a więc pamiętajcie o tym. Długa droga przed nami, Polakami, ale możemy odnieść sukces. Odnosiliśmy już niejeden.



#19

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja na przykład jestem Patriotą ale czasem narzekam na jedna rzecz bo my Polacy naprawde potrafimy fakt "Polak potrafi" to przysłowie poparte czynami ale my potrafimy tylko wtedy kiedy jest max przewalone i trzeba iśc na całego żeby przetrwać a kiedy nie ciśnie nas bieda aż tak bardzo to umiemy tylko narzekać a działać nam się niechce i gdyby każdy Polak stwierdził że obecna sytuacja wymaga właśnie pójścia na całośc to bylibyśmy nie lada mocarstwem tylko że nam się nie chce wolimy siedzieć i narzekać


Drobne poprawki by: pit

#20

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mocarstwem to mogliśmybyć, gdyby nie rozbiory...

#21

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Raziel, czy Ty wiesz w ogóle co to przecinek czy kropka?



Czepiasz się!!!! a sam piszesz posty które nic niewnoszą do tematu!!!!


Mocarstwem to mogliśmybyć, gdyby nie rozbiory...



No "MOCARSTWO" to zbyt duże słowo ale wydaje mi sie że gdybysmy niebyli tacy lenmiwi to świat liczyłby się z Polską!!!

#22

Arsen.
  • Postów: 84
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czepiasz się!!!! a sam piszesz posty które nic niewnoszą do tematu!!!!



OT: Tu nie chodzi o to, czy mój/Twój post coś wnosi do tematu, bo to oddzielna sprawa, ale o przyjemność czytania postów.

Jak chcecie być dobrze postrzegani w oczach Francuzów, skoro nie możecie napisać choć jednego zdania po polsku ? eOT

#23

Powder{_}Keg{_}.
  • Postów: 109
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

E i tak by to nic nie dało polska jest zawsze na straconej pozycji.

#24

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Narzekający Polak. ;) Pora z tym skończyć, nie ma powodów, by tak robić.



#25

Raziel.
  • Postów: 405
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

E i tak by to nic nie dało polska jest zawsze na straconej pozycji.



i przez taki debilny sposób myślenia(bez obrazu oczywiście) w Polsce jest jak jest i nic się niezmienia




ak chcecie być dobrze postrzegani w oczach Francuzów, skoro nie możecie napisać choć jednego zdania po polsku ?



Spoko ja robię błędy tylko pisząc na kompie, normalnie piszę prawie bez błędów chociaż czasem się zdazy ale ogólnie niemam z tym problemów

#26

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

]RAZIELMatka by mnie nie wypuściła?? o Boże hahaha, a co do wieku to nie wiem co to ma do rzeczy.Fakt nie mam przeszkolenia ale żeby się posługiwać bronia palną nie potrzeba chyba długiego treningu nie wiem może ty wolniej jarzysz i dlatego tak moisz ale ja wiem, że szybko bym się nauczył!!!

Ma, dzieci i kobiety nie biorą udziału w konflikatach zbrojnych.
Myślisz że jesteś kozak? raz by ci kałach oddał przy odrzucie w gębe i wróciłbyś pokornie do domu z płaczem.

[ale ja wiem, że szybko bym się nauczył!!!

A ja wiem że jesteś kozak zza komputera.

#27

cinix.
  • Postów: 129
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zrobić qpe... :-/


Ze tak powiem,godna podziwu konkluzja ... :victory: :o :lol


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych