Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezwykłe odkrycie w Nazca!


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niezwykłe odkrycie w Nazca. Olbrzymi wizerunek kota znaleziony na pustyni w Peru:



pocpK5K.jpg



37-metrowy geoglif odkryli archeolodzy na zboczu wzgórza w Nazca, w Peru. Olbrzymi rysunek przedstawia... kota. Powstał prawdopodobnie około 200-100 roku p.n.e.


Podczas przeprowadzania prac renowacyjnych w peruwiańskim mieście Nazca, archeolodzy natknęli się na nowy rysunek. Jak podało tamtejsze Ministerstwo Kultury, figura o długości 37-metrów przedstawia kota i znajduje się na jednym ze zboczy wzgórza zwanego Mirador Natural.

Nowo odkrytemu geoglifowi groziło całkowite zniszczenie. "Figura była ledwie widoczna i mogła zniknąć, ponieważ znajduje się na dość stromym zboczu, które jest podatne na skutki naturalnej erozji" - powiedział cytowany przez "The Guardian" minister kultury Peru Alejandro Neyra. "W ciągu ostatniego tygodnia geoglif został wyczyszczony i zakonserwowany. Przedstawia sylwetkę kota z profilu z głową skierowaną do przodu" - dodał polityk.


Nazca. Wciąż odkrywa się nowe geoglify

Zdaniem głównego archeologa Peru John'ego Isla, który zajmuje się liniami z Nazca, to dość uderzające, że ciągle odkrywane są nowe geoglify. Jak twierdzi, kot powstał w późnej erze Paracas, która trwała od 500 p.n.e. do 200 roku n.e.

Warto podkreślić, że w ostatnich latach w dolinach Nazca pojawiło się od 80 do 100 nowych postaci, z których wszystkie były starsze niż starożytna kultura Nazca. W odkrywaniu kolejnych rysunków w ostatnich latach pomogły nowoczesne technologie. Wcześniej mogli ustalać nowe informacje tylko na podstawie zdjęcia z samolotów, dzisiaj mają do dyspozycji m.in. drony.

Rysunki w Nazca

Rysunki z Nazca to rozciągające się na przestrzeni kilkunastu do kilkudziesięciu kilometrów linie, tworzące obrazy widziane jedynie z lotu ptaka. Znajdują się w południowo-zachodniej części Peru, a stworzone zostały przez Indian Nazca między rokiem 300 p.n.e. a 900 naszej ery. Wykonano je dzięki usunięciu warstwy żwiru, przez co odsłonięto jaśniejszą, żółtobiałą glebę. W ten sposób na ziemi ukazały się jasne linie. Te naskalne rysunki, pokrywają teren o powierzchni 450 kilometrów kwadratowych, stanowią jedną z największych zagadek archeologicznych ze względu na ich liczbę, rozmiary i kształty.

Źródło: https://www.onet.pl/...cqb0x2,07640b54
  • 2

#2

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

figura o długości 37-metrów przedstawia kota,,.

....który wg oficjalnej nauki trafił do Ameryki  z pierwszymi europejczykami. :) Jakieś 1600  -1700 lat później.


  • 0



#3

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A może to jest kot pampasowy z rodziny ocelotów ? Trochę przypomina kota domowego.


  • 0



#4

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zastanawia mnie jak to jest ze mamy wszędzie kamery google maps drony samoloty a wciaz sie dowiadujemy o nowych znaleziskach na terenie ziemi. Oceany rozumiem no ale...
  • 1



#5

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

^ up

 

Racja, równie dobrze możemy powiedzieć o sytuacji pandemicznej na świecie... Nie wiem... Jak w dobie XXI mając tak zaawansowane narzędzia medyczne i tylu mądrych ludzi ciężko nam jest sobie poradzić z jednym wirusem. Być może to zwykła propaganda, lub wykorzystanie sytuacji do szerzenia jej w pewnym celu albo rzeczywiście mamy jakiś globalny problem, a i tak mimo wszystko on istnieje.


  • 0

#6

Kwarki_i_Kwanty.
  • Postów: 510
  • Tematów: 44
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawa, konkretna ,,inaczej" rzecz o... kocie, w formie geoglifu rzecz jasna. Nazca to współczesna ikona spośród tajemnic Cywilizacji gatunku ludzkiego. Pierwszy raz z zagadkowością tego położonego w południowo-zachodniej części Peru płaskowyżu, zetknąłem się dobre 15 lat temu, za czasów dzieciaka okresu gimnazjalnego. Wtedy przeczytałem też po raz pierwszy jedną z książek Ericha von Danikena; a co to był konkretnie za tytuł, cóż, tego niestety już nie pamiętam. Wiem jedno, ciągłe odkrywanie tego rodzaju struktur w Nazca, ich rozległość i ilość występowania, skłania mnie do stwierdzenia, że nie ma możliwości, aby geoglify te pełniły funkcje ,,geolokacyjne", stanowiąc swego rodzaju pasy tudzież platformy do lądowania dla obiektów pozaziemskich - przybyszów spoza gwiazd, Bogów tego ludu.
  • 1

#7

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

geoglify te pełniły funkcje ,,geolokacyjne", stanowiąc swego rodzaju pasy tudzież platformy do lądowania dla obiektów pozaziemskich - przybyszów spoza gwiazd, Bogów tego ludu

 

Błagam, powiedz, że jaja sobie robisz? Nigdy nie widziałeś filmu z Nasca jak wygląda to w realu? Tam jest tak miękko ze zwykła osobówka często grzęźnie a co dopiero cokolwiek cięższego. PS książkę Daenikena czytałem jakieś 40 lat temu,podobnie film wg książki.


  • 0



#8

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up@

Khmmm... khmmm.....

(...)

 Wiem jedno, ciągłe odkrywanie tego rodzaju struktur w Nazca, ich rozległość i ilość występowania, skłania mnie do stwierdzenia, że nie ma możliwości, aby geoglify te pełniły funkcje ,,geolokacyjne", stanowiąc swego rodzaju pasy tudzież platformy do lądowania dla obiektów pozaziemskich - przybyszów spoza gwiazd, Bogów tego ludu.

Zdaje się Noxili, że wątek Ci się lekko urwał, bo K_i_K tym zdaniem zaprzeczył temu twierdzeniu. Ale całym zdaniem.





#9

Kwarki_i_Kwanty.
  • Postów: 510
  • Tematów: 44
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Up@
Khmmm... khmmm.....

(...)
 Wiem jedno, ciągłe odkrywanie tego rodzaju struktur w Nazca, ich rozległość i ilość występowania, skłania mnie do stwierdzenia, że nie ma możliwości, aby geoglify te pełniły funkcje ,,geolokacyjne", stanowiąc swego rodzaju pasy tudzież platformy do lądowania dla obiektów pozaziemskich - przybyszów spoza gwiazd, Bogów tego ludu.

Zdaje się Noxili, że wątek Ci się lekko urwał, bo K_i_K tym zdaniem zaprzeczył temu twierdzeniu. Ale całym zdaniem.

Ujmę nieco inaczej moje powyższe zdanie na temat geoglifów na peruwiańskim płaskowyżu Nazca. Chciałem w tej wypowiedzi zawrzeć moją opinię odnośnie tego, iż osobiście nie wierzę, że ten szeroki obszar z formami wyrytymi w wierzchniej warstwie podłoża ziemi w okolicach Peru, nie ma to tamto, miałby być - każde z takich geoglifów z osobna - punktem nawigacji dla ,,przybyszów spoza gwiazd" - Bogów nawiedzających lud Nazca na swoich rydwanach, którzy mieliby dzięki rysunkom orientować się jak poruszać się po ziemi i nad ziemią. Peruwiańskie struktury wyryte w glebie, sądzę, nie mogły by być również pasem lądowania dla obcych przybyszów, czy czymś, co im jakoś lądowanie ułatwi. Mówiąc inaczej, nie mam wystarczającej wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych/geologicznych i paranauk zaognionych wokół wątku ,,rysunków na płaskowyżu Nazca", aby móc powiedzieć dość dużo na ten temat. Jeden, góra dwa filmy dokumentalne od National Geographic, czy Discovery Channel pokroju "Wierzyć, nie wierzyć" obejrzane; książki popularnonaukowe z rodzaju Daniken, Zagadki Ziemi itp. przeczytane. Nic poza tym, na bieżąco nie śledzę wyników badań naukowych na tym obszarze Peru, czy na terenach, gdzie występują podobne tym z Nazca geoglify.
  • 0

#10

abnormal.
  • Postów: 129
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To kot Schroedingera, temat poruszany na forum...


  • 0

#11

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Myślałem nad tym trochę i może te wszystkie rysunki powstały po to by pozostawić coś po sobie? po swojej kulturze? podobnie jak jaskiniowcy rysowali w jaskiniach dlaczego jednak rysowano tak wielkie wizerunki zwierząt w Nazca? Cóż...

 

Każdy ma na ten temat swoje zdanie, moim zdaniem to po prostu mógł być pewnego rodzaju rytuał? święto...

Zwierzęta zapewniały jedzenie, ale też mogły sprowadzić śmierć lub wywrzeć wrażenie na tych ludziach, być może te obrazy były takimi bożkami? stąd ich rozmiar, Egipcjanie też wnosili wielkie pomniki swoim władcą, faraonom, bogom czy nawet zwierzętom... No jako przykład mam tu na myśli bardziej tą hybrydę zwaną sfinksem.

 

Jakimś dziwnym trafem w Ameryce, Afryce, Indach te zwierzęta, być może jeszcze w Chinach i Australii... No, a w Europie jakoś nie słyszałem o jakichkolwiek śladach zwierząt.


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych