Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki sprzęt do nagrań nocnych - niebo

ufo nocne niebo obserwacja

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

baryla.
  • Postów: 16
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sorry jesli temat zalozylem nie w tym miejscu .../

Witam , dawno mnie tu nie było :).
Czy jest mi ktoś w stanie pomoc , szukam jakieś kamery do nagrań nocnych nieba , gwiazd , drogi mlecznej itd

Co byście polecili za sprzęt do nagrań nocnych ?
 

Budżet myślę ze max 5-6k 

Myślałem nad SionyX Aurora Pro  - ale po glebszej analizie stwierdzam ze za tą cene to lipa straszna 720p :/

Proszę o pomoc - może znajdzie sie ktoś kto ma pojęcie lepsze niż ja w temacie - pozdro :)


  • 0

#2

fussy.
  • Postów: 232
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Musiałbyś doprecyzować co konkretnie chcesz rejestrować... bo nocnego nieba raczej się nie filmuje 

 

Uogólniając to:

Lustrzanka / bezlustro z dobrym wysokim iso (prawdopodobnie dobrym wyborem będzie coś z matrycą sony), kwestia budżetu czy będzie to aps-c czy full frame.

Do tego szeroki (10/16mm) jasny (f2.0/2.8) obiektyw i oczywiście stabilny statyw opcjonalnie z prowadzeniem (montaż paralaktyczny) jeśli potrzebujesz. 


  • 0

#3

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co  chcesz filmować? Bo w astrofotografii ekspozcje od kilku sekund do kilkudziesieciu minut pojedyńczej klatki to norma.Czyli timeleapse to i owszem ale już filmowanie to ogólnie lipa...


  • 0



#4

baryla.
  • Postów: 16
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chce filmować gwiazdy ewentualnie jesli cos wylapie jakies "objekty" przelatujące głownie to mam na celu.
Myśle ze nie pogardze tez timelapsem.

 

Budżet wszystko do 5-6k  lustrzanka , statyw , obiektyw. - bądź też kamera jakas jesli cos takiego jest godnego uwagi

Tak jak wyzej pisalem zastanawialem sie nad SionyX Aurora Pro ale straszna lipa jesli chodzi o rozdzielczosc , i za ta cene mysle ze

da sie cos innego znaleźć.

Możecie coś polecić jakies modele lustrzanek , kamer w tym przedziale? Bylbym wdzieczny za podanie modelu , znaleźć sobie znajde na www :)


Dzięki za odpowiedź :)

 


  • 0

#5

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chcesz wrzucić 5 k na filmowanie około 200 gwiazd? :) Bo tle na tyle jasnych by dało się wyłapać w czasie filmowania. Nie da się sfilmować ani drogi mlecznej ani  mgławic ani galaktyk.Plutona an Neptuna też nie sfilmujesz.Niema takich kamer. 

 

 

 

Możesz coś dobrać za tą cenę z takiej klasy najniższej do astrofotografii ciemnych obiektów nieba.Do jasnych planet, Księżyca też by się coś dobrało ale innego.


  • 0



#6

fussy.
  • Postów: 232
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

jeżeli chcesz filmować niezidentyfikowane obiekty na nocnym niebie to raczej nastaw się noktowizję i tutaj raczej military grade sprzęt najlepiej się sprawdzi choć zdaje się sony kiedyś się chwaliło jakąś kamerką z sensowna noktowizją 


  • 0

#7

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sony kiedyś się chwaliło jakąś kamerką z sensowna noktowizją

 

 

NightVision Sony to matryca w trybie  szerokopasmowym i lampka świecąca w podczerwieni.Gwiazdek się nie dało filmować.


  • 0



#8

baryla.
  • Postów: 16
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki wszystkim za odpowiedź , wasze komentarze były bardzo przydatne.

Coś na pewno wybiorę - Pozdrawiam :)


  • 0

#9

roman67.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kup używany aparat pełnoklatkowy np Canon eos 5d mk3 lub coś Nikona, jasny obiektyw 50/1.4 i lub coś szerszego kąta,

ze światłem poniżej f/2.8


  • 0




Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: ufo nocne niebo, obserwacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych