Skocz do zawartości


Zdjęcie

Męskość a XXI wiek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
518 odpowiedzi w tym temacie

#496

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Akurat jeśli chodzi o pokazy mody to sprawa jest bardzo prosta. Generalnie świat mody można podzielić na dwa duże działy - pret-a-porter i haute couture. Pret-a-porter to kolekcje ubrań projektowanych i produkowanych seryjnie, dostępnych teoretycznie dla każdego. Wiadomo, znana marka = najczęściej kosmiczna cena, szczególnie jeśli chcemy coś z luksusowej linii, ale to nadal produkt, który może mieć każdy, kogo na ten produkt stać. Haute couture to już rzeczy szyte w pojedynczych, niepowtarzalnych sztukach, według konkretnych, wyśrubowanych zaleceń (obrzydliwie bogatego) klienta. Taka opcja ultra-premium, na przykład dla jakiegoś znanego aktora, który postanowił po raz dziesiąty w tej dekadzie wziąć ślub, czy zadać szyku na czerwonym dywanie.  Te dziwactwa, które widujemy na pokazach, wchodzą właśnie w skład haute couture. To nic innego jak moda koncepcyjna, eksperymentalna. Tego nikt oprócz modela już nigdy nie założy. Bardziej chodzi o to, żeby pokazać swoje możliwości i odwagę twórczą, zaprezentować jakieś nowo odkryte ciekawe połączenie materiałów, a często zwyczajnie zażartować. Celem żartu najczęściej jest konkurencja. Kto wie? Może właśnie ten worek na ziemniaki i gniazdo nawiązuje do jakiejś niezbyt udanej kreacji lub kolekcji? Ot, taki inside joke, na zasadzie "kto ma wiedzieć, ten wie". To dokładnie jak z motoryzacją. Mamy przecież samochody produkowane seryjnie, ale mamy też pojazdy wykonywane "na miarę", aż w końcu bryki koncepcyjne, które prawdopodobnie nigdy nie trafią do fabryk, niektóre nie przejadą nawet dwóch metrów, ale... są. Żeby być i pokazać, po pierwsze, że "i tak można", a po drugie "co by było, gdyby..." :)


  • 2



#497

vitolde.

    spektakularne d00psko rumcajsa

  • Postów: 62
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Mamy XXI wiek, dokładnie już 2020 rok. Mimo to dla wielu ludzi wyznacznikiem męskości jest posiadanie owłosienia na nogach i łapach xD W lato często muszę obserwować jak p0lscy faceci chodzą w tych owłosionych nogach jak krzaczory xDDDD Jak się tylko poruszy temat depilacji to p0lackim facetom się załącza jakiś zawieszony tryb i zaczyna się wyzywanie od "ciot" czy innych xD

Wymieńmy może parę atrybutów "męskości" w Polsce:
- posiadanie owłosionych nóg, rąk, ale za to na głowie golenie włosów na max 3mm xDD
- ubieranie się w workowate ubrania bo przecież spodnie slimy to według niektórych p0lak00w oznaka gejostwa xD
- picie beznadziejnych, koncerniaków (bo piwami tego nazwać nie można) z biedry za 0,69zł
- palenie śmierdzących papierochów
- jedzenie niskiej jakości żarcia i bekanie po nim
- częste przeklinanie - używanie przekleństw jako przecinków
- tłumienie emocji, bo przecież w myśl zasady "HUR facet nie może być smutny" co nie?
 

"Męskość" w Polsce to szkodliwy stereotyp, więc powinno się go wywalić. Change my mind

 

przeniesiony.gif

 

TT.


Użytkownik TheToxic edytował ten post 03.06.2020 - 20:38

  • -1

#498

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozumiem golić się w pewnych miejscach co ma np wpływ na naszą higienę, ale golić nogi? Dla mnie przesada.

Reszta to tak śmieszne argumenty, że nie wiem nawet jak to skomentować.


  • 0



#499

vitolde.

    spektakularne d00psko rumcajsa

  • Postów: 62
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Przesada czy nie, dla wielu p0lskich facetów to oznaka gejostwa xDDD

Śmieszne argumenty? xDD A co, tak nie jest?


Wygląd bebzon00w sł0wian po wieloletnim waleniu szczyn0wego koncerniaka z biedry za 0,69zł:

brzuch_piwo_alaluna.jpg


  • 0

#500

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Równie dobrze mogę Ci wkleić tysiące zdjęć zadbanych, dobrze zbudowanych, elegancko ubranych facetów. Dlatego śmieszne argumenty.


  • 0



#501

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

- posiadanie owłosionych nóg, rąk, ale za to na głowie golenie włosów na max 3mm xDD
- ubieranie się w workowate ubrania bo przecież spodnie slimy to według niektórych p0lak00w oznaka gejostwa xD
- picie beznadziejnych, koncerniaków (bo piwami tego nazwać nie można) z biedry za 0,69zł
- palenie śmierdzących papierochów
- jedzenie niskiej jakości żarcia i bekanie po nim
- częste przeklinanie - używanie przekleństw jako przecinków
- tłumienie emocji, bo przecież w myśl zasady "HUR facet nie może być smutny" co nie?

 

Nie znam sie ale się wypowiem... To opis pospolitego dresiarza sebixa. Czemu wszystkich do jednego wora wrzucasz? 

 

Niech się forumowe panie wypowiedzą czy wolą owłosionych mężczyzn czy nie owłosionych. :) 


Użytkownik Dżolero edytował ten post 03.06.2020 - 21:31

  • 0



#502

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wymieńmy może parę atrybutów "męskości" w Polsce:
- posiadanie owłosionych nóg, rąk, ale za to na głowie golenie włosów na max 3mm xDD
- ubieranie się w workowate ubrania bo przecież spodnie slimy to według niektórych p0lak00w oznaka gejostwa xD
- picie beznadziejnych, koncerniaków (bo piwami tego nazwać nie można) z biedry za 0,69zł
- palenie śmierdzących papierochów
- jedzenie niskiej jakości żarcia i bekanie po nim
- częste przeklinanie - używanie przekleństw jako przecinków
- tłumienie emocji, bo przecież w myśl zasady "HUR facet nie może być smutny" co nie?
 

 Atrybuty które wymieniłeś są atrybutami.... dziadostwa, prymitywizmu, generalnie wiocha. nie wiem gdzie mieszkasz i z kim się zadajesz, ale zmień otoczenie. 

 Co do włosów na rękach i nogach... jak komu pasuje. ja nie depiluję a i na głowie mam więcej niż 3mm. Zapomniałeś jeszcze dodać uwagi o zaroście na twarzy. Ostatnimi latami wielu z facetów, ma dość bujny. Tak czy inaczej, męskość, to zupełnie coś innego niż to o czym piszesz. 

 

 

Wygląd bebzon00w sł0wian po wieloletnim waleniu szczyn0wego koncerniaka z biedry za 0,69zł:

 Otyłość brzuszna jest typowa dla mężczyzn. babkom rosną tyłki, facetom bebzony. Tak na prawdę piwo nie powoduje tego typu otyłości. Powodem jest cała otoczka z którą wiąże się picie piwa czyli: orzeszki, paluszki, chipsy, i cała masa innych przekąsek. Do tego dochodzi, a w zasadzie jest głównym problemem. brak ruchu. Piwo jest akurat ostatnim powodem rozrostu "mięśnia piwnego" z punktu widzenia fizjologicznego.

 Nie zmienia to faktu, że przyczynia się do rozrostu tkanki tłuszczowej ze względu na przyzwyczajenia czy też nawyki związane z jego spożywaniem, a że piwo pobudza apetyt, to chyba oczywisty fakt.

 

 Reasumując.

 Jakość piwa nie ma związku z otyłością brzuszną. 


  • 0



#503

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pytałem sie forumowych pań o jakość męskości a pan juzek sie wypowiedział... Eh.


  • 0



#504

vitolde.

    spektakularne d00psko rumcajsa

  • Postów: 62
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Co do włosów na rękach i nogach... jak komu pasuje. ja nie depiluję a i na głowie mam więcej niż 3mm. Zapomniałeś jeszcze dodać uwagi o zaroście na twarzy. Ostatnimi latami wielu z facetów, ma dość bujny. Tak czy inaczej, męskość, to zupełnie coś innego niż to o czym piszesz.

 

Przecież napisałem "męskość" w cudzysłowie xD i to jak jest postrzegana tutaj przez jedynych prawdziwych xD mężczyzn. Zarost na twarzy może być, ale trzeba o niego dbać a nie że zapuści tak gościu swój afrykański busz rodem z lasu na twarzy, każdy kłak w inną stronę i jak widzisz takiego to aż z litości 5 złoty chcesz dać. Brodę jak się już ma to należy dbać o nią i trymera używać.

comment_15882570892Y3g8hHLDyAYeybcPg0Xpy


 Otyłość brzuszna jest typowa dla mężczyzn. babkom rosną tyłki, facetom bebzony. Tak na prawdę piwo nie powoduje tego typu otyłości. Powodem jest cała otoczka z którą wiąże się picie piwa czyli: orzeszki, paluszki, chipsy, i cała masa innych przekąsek. Do tego dochodzi, a w zasadzie jest głównym problemem. brak ruchu. Piwo jest akurat ostatnim powodem rozrostu "mięśnia piwnego" z punktu widzenia fizjologicznego.


 

 Nie zmienia to faktu, że przyczynia się do rozrostu tkanki tłuszczowej ze względu na przyzwyczajenia czy też nawyki związane z jego spożywaniem, a że piwo pobudza apetyt, to chyba oczywisty fakt.

Oczywiście, że tak. Ciężko po takim stylu życia oczekiwać dobrej sylwetki xD

ogladanie-telewizji.jpg


Użytkownik vitolde edytował ten post 03.06.2020 - 23:17

  • 0

#505

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niech się forumowe panie wypowiedzą czy wolą owłosionych mężczyzn czy nie owłosionych. :)

Wywołana do tablicy.

 

Nie przeszkadza mi zarówno depilacja jak również jej brak. Jeśli mężczyzna używa mydła, środków piorących (do odzieży), podstawowych środków jak woda kolońska czy balsam po goleniu i perfum to można mieć śmiało owłosienie i nie śmierdzieć. Osobiście uważam że depilacja nóg, rąk i miejsca między pośladkami to przesada.

 

I teraz tak. Jako że temat jest prowokacją to albo vitolde wrzuci swoje zdjęcie (bez twarzy) i obroni się, że jest wygolony i temat nie jest prowokacją, albo kolega pójdzie na urlopik. Czekamy na foto ;)





#506

vitolde.

    spektakularne d00psko rumcajsa

  • Postów: 62
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

xDDD Tak oczywiście, będę wrzucał swoje zdjęcia na jakieś forum by jaśnie pani udowodnić że to na pewno nie prowokacja jakaś uroniona xDDD Chyba fantazja po wczorajszym co niektórych poniosła xD
 
prowokacja2.gif
blokada3.gif

 

Widzimy się po przerwie ;)

TT.


Użytkownik TheToxic edytował ten post 04.06.2020 - 11:08

  • 0

#507

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Piwo z biedry za 0,69 gr to jeszcze tak taniego nie widziałem.
Trudno żeby facet sobie nogi golił no chyba że jest modelem albo kulturystą i musi do pokazów sobie giry zgolić. Ale typowy janusz jak nigdzie sie nie pokazuje to nie ma po co tego robić.
  • 0



#508

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

nie prosze toxic nie kaz mu wrzucac tego zdjecia nie chce mi sie wierzyc ze serio sa tacy pseudomezczyzni...


  • 0



#509

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nawet szykując się na plażę nikt z facetów przy zdrowych zmysłach nie będzie sobie depilował pośladów czy nóg.

Ja tylko jadę 2mm maszynką przez klatę aby trawnik przerzedzić i dać szansę słońcu. Nóg nie goliłem i nie będę. O pachach nie wspominam, bo to kwestia higieny (ja golę regularnie, ale nie codziennie). Krocze, to moja sprawa i się nie pochwalę.





#510

Biedronka.
  • Postów: 234
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Do czego to doszło żeby na forum paranormalnym pisać o goleniu krocza...


  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych