Skocz do zawartości


Zdjęcie

Męskość a XXI wiek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
518 odpowiedzi w tym temacie

#16

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Daniel.

Dziś musisz tolerować wszystko

 

O przepraszam, ale nietolerancyjni koledzy z forum ani nie wyrwali bana, ani nie mieli wezwania do prokuratory. Homobojówek bijących homofobów tez nie widziałem.  Na czym to "musisz tolerować" polega? Że jakaś część społeczeństwa nazywa faszyzm po imieniu?

 

Jedyna tolerancja, do jakiej się w Polsce zmusza, to tolerancja religijna. Spróbuj jeden z drugim wypowiedzieć się o katolikach w stylu "zakazu pedałowania", czy napisać gdzieś w necie że "wszyscy katolicy to..." i zamiast trzech kropek wstawić coś w stylu ;'zboczeńców". Zarzut obrazy uczuć religijnych murowany.

No ja nie jestem wierzącym, ale jak piszesz, że katolicy to zboczeńcy no to jednak jakiś tam powód do zarzutów mają, bo to straszne uogólnienie. Co innego jak napiszesz "nie wierzę w to co piszę Biblia, dla mnie to bajka, a Jezus nie istniał" i ktoś to uważa za obrazę to już przesada.

Natomiast jakbym powiedział w publicznej tv, że uważam, że Konczita powinna się leczyć to przecież by mnie na drugi dzień zamknęli, a już na pewno zlinczowali, poza tym nie mam ochoty oglądać dwóch liżących się facetów na ulicy, nie chcę, żeby dwóch facetów tworzyło rodzinę, a co gorsza jeszcze adoptowali dzieci. Obecnie w Polsce jeszcze do tego nie doszło, ale wszystko zmierza w tym kierunku idąc do nas z zachodu.

Może i jestem zacofany w swoich poglądach, ale jestem z tego dumny. Nie chcę być tolerancyjny wobec takich odchyleń i mam nadzieję, że nigdy te poglądy mi się nie zmienią. Mam też nadzieję, że nie dożyje czasów, gdzie para facet-kobieta będzie dziwactwem. Pewien kabaret to fajnie przedstawił, jeszcze kilka lat i w marketach będziesz miał wc: dla inwalidów, dla mężczyzn, dla kobiet, dla mężczyzn co były kobietami, dla kobiet co były mężczyznami, dla kobiet, które jeszcze nie wiedzą czy są już mężczyznami, itp, itd.

Skoro tolerujemy i zaczynamy akceptować zboczenia to tylko czekać aż następni zboczeńcy zaczną się domagać swoich praw.


  • -2



#17

NTM.

    Nie dotykaj mnie...

  • Postów: 444
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Natomiast jakbym powiedział w publicznej tv, że uważam, że Konczita powinna się leczyć to przecież by mnie na drugi dzień zamknęli,

 

czy Twoja obawa, że zostałbyś zamknięty, jest jakoś uzasadniona (np. możesz wskazać przepis kodeksu karnego, który stanowi karę więzienie za takie stiwerdzenie) czy tak tylko obie gdybasz?

 

Czy np. zamyka się do więzień panów od "zakazu pedałowania" lub księdza Oko, który w chamski i prymitywny sposób atakuje ogół ateistów?

 

No ja nie jestem wierzącym, ale jak piszesz, że katolicy to zboczeńcy no to jednak jakiś tam powód do zarzutów mają, bo to straszne uogólnienie.

 

Uprzedzenia nie są w tym kraju karalne, ale wierzący potrafią robić akcje spamowe wobec administracji różnych portali, by kasować "obrażające" ich treści. Dodatkowo, istnieje w kodeksie karnym bardzo konkretny przepis o "obrazie uczuć religijnych" który owi wierzący starają się nadużywać (np. ostania przywałka do Biedronia za zdjęcie portretu JP2 ze ściany, ataki na rektora lokalnego uniwerku za to, ze "ośmielił" się zdjąć krzyż w SWOIM gabinecie).

 

Karanie za homofobię nie występuje nigdzie, poza fantazmatami dyżurnych obrażonych. To takie współczesne oskarżania Amerykanów o stonkę. To, że cywilizowana część społeczeństwa traktuje i wyraża się o homofobach źle chyba nie powinno nikogo dziwić?

 

 

nie chcę, żeby dwóch facetów tworzyło rodzinę,

 

obrażają Twoje uczucia czy co? Sorry, ale co Ciebie obchodzi co z sobą robią w czterech ścianach?


  • 5

#18

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Pewien kabaret to fajnie przedstawił, jeszcze kilka lat i w marketach będziesz miał wc: dla inwalidów, dla mężczyzn, dla kobiet, dla mężczyzn co były kobietami, dla kobiet co były mężczyznami, dla kobiet, które jeszcze nie wiedzą czy są już mężczyznami, itp, itd.

Kibel to kibel, ja chodzę do którego chcę lub tam gdzie jest mniejsza kolejka. Po co więcej rodzajów? IMO najlepiej jest tak, jak np. często w poradniach (psychologia/psychiatria/neurologiczne) - jest kilka kabin bez oznaczeń. Inaczej to niepotrzebne generowanie kolejek, bo Basia z Kasią przecież zapadną się pod siebię albo zamienią się w borsuka, jak wejdą do pustej toalety ze znaczkiem "patyczaka".

 

Co ciekawe w części toalet jest oznaczenie damskie/męskie, a w środku nie różnią się wcale, np. w restauracjach takie widuję.

 

 

Natomiast jakbym powiedział w publicznej tv, że uważam, że Konczita powinna się leczyć to przecież by mnie na drugi dzień zamknęli, a już na pewno zlinczowali, poza tym nie mam ochoty oglądać dwóch liżących się facetów na ulicy, nie chcę, żeby dwóch facetów tworzyło rodzinę, a co gorsza jeszcze adoptowali dzieci. Obecnie w Polsce jeszcze do tego nie doszło

Rly? Nie doszło? Do tworzenia rodzin i wspólnego wychowywania dzieci? Za mało wiesz ^^ Widziałeś kiedyś jakichkolwiek "dwóch facetów liżących się na ulicy"? Bo ja to nawet par jednopłciowych idących za rączkę nie widziałem :(


  • 0

#19

Babydoll.

    Wiecznie Niezadowolona Królewna

  • Postów: 50
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Trochę nie rozumiem tego tematu. Z bardzo prostej  przyczyny. Nikt nie lansuje typu faceta z drugiego zdjęcia. Nikt również nikogo nie zmusza, by tak wyglądał. Chce tak wyglądać? No to proszę bardzo, wierzcie mi, że znajdzie się osoba, której się to spodoba. Mogę się mylić, ale w taki sposób zwykle wyglądają raczej młodsi chłopcy tudzież mężczyźni lub ci, którzy mają taki specyficzny typ urody. Co mają zrobić, żreć sterydy żeby lepiej wyglądać? :P Ktoś już napisał przede mną, że nie każdy ma predyspozycje do bycia maczo. Moim zdaniem to fajnie, że jest taka różnorodność. Z resztą kto powiedział, że ta chudzinka w rureczkach jak to z pogardą na niego co niektórzy mówią, nie potrafi się przyzwoicie zachowywać? To trochę krzywdzący stereotyp. Jasne, że ten chłopak ze zdjęcia budzi politowanie, tylko zdjęcie wpada w skrajność, bo choć widuję indywidua o różnym stopniu jak to nazywają "spedalenia", to żaden przypadek nie był aż tak przykry.


  • 5

#20

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Co mają zrobić, żreć sterydy żeby lepiej wyglądać? :P

Dorysować sobie wąsy w Paincie i poszerzyć mięśnie w Gimpie. Bedom menscy.


  • 2

#21

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 Skoro tolerujemy i zaczynamy akceptować zboczenia to tylko czekać aż następni zboczeńcy zaczną się domagać swoich praw.

Nie bardzo rozumiem co ma homoseksualizm do tematu męskości, ale gdyby było tak jak piszesz, to we Francji pedofilia i zoofilia już dawno powinny być legalne. W końcu homoseksualizm został tam zalegalizowany w 1791 roku, najwcześniej na świecie.


  • 0



#22

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Ktoś już napisał przede mną, że nie każdy ma predyspozycje do bycia maczo. Moim zdaniem to fajnie, że jest taka różnorodność. Z resztą kto powiedział, że ta chudzinka w rureczkach jak to z pogardą na niego co niektórzy mówią, nie potrafi się przyzwoicie zachowywać? To trochę krzywdzący stereotyp. Jasne, że ten chłopak ze zdjęcia budzi politowanie, tylko zdjęcie wpada w skrajność, bo choć widuję indywidua o różnym stopniu jak to nazywają "spedalenia", to żaden przypadek nie był aż tak przykry.

 

 

Oceniasz człowieka po wyglądzie? i zaraz masz gotową diagnozę dotyczącą jego orientacji seksualnej?  a kto dał Ci legitymację do obrażania ludzi ze względu na jego wygląd? i to publicznie?

Jeśli nie wiesz to ubiór i jego wybór w Polsce jak na razie  należy do każdego wolnego człowieka. Ubiór nie jest przypisany do żadnej orientacji nie jest także sytgnatyzujący,  a tutaj próbuje się to robić.

W obecnych czasach możemy ubrać się jak chcemy, wymieszać style, bawić się kolorem, formą. Wiem że dla niektórych może to być szokujące podobnie jak problemem dla niektórych jest niedzielny obiad jeśli nie ma na stole rosołu + kotleta+ kapusty+ ziemniaków. 


Użytkownik Aidil edytował ten post 29.06.2015 - 18:45

  • 2



#23

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Aidil, jaka moda w kościele?? Wcale nie mówiłem o 'ksiądzach' ani o żadnej modzie w tym zdaniu o kościele. Wskazałem, że nasi radykałowie to panie w beretach a islamscy radykałowie to faceci z kałachami. Do innych wniosków wiodłem.


  • 0



#24

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Skoro każdy może ubierać się jak chce, to chyba ja mam prawo każdego krytykować, a nawet obrażać za to jak wygląda.


  • -1

#25

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Obrażać nie masz prawa nikogo.


  • 0



#26

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Skoro każdy może ubierać się jak chce, to chyba ja mam prawo każdego krytykować, a nawet obrażać za to jak wygląda.

Nikt nie ma takiego prawa...


  • 0

#27

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

W takim razie ja sobie je przyznaje, bo nie wiem czy w tym chorym kraju w ogole istnieje wolnosc slowa :D Dzieki takim osobom jak wy.


  • -2

#28

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wolność słowa to nie obrażanie innych, szczególnie bez powodu. Poza tym zabrania tego polskie prawo.


  • 1



#29

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W tym kraju wolność słowa jest, ale nikt nie powiedział, że nie poniesiesz odpowiedzialności za te słowa ;)


  • 1



#30

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

W takim razie ja sobie je przyznaje, bo nie wiem czy w tym chorym kraju w ogole istnieje wolnosc slowa :D Dzieki takim osobom jak wy.

Prawo jest równe dla wszystkich, nie możesz sobie przyznać praw do obrażania kogoś...

Masz prawo do swojego zdania a my mamy prawo mieć odmienne zdanie od twojego i nie możesz nam zarzucać że mamy odmienne zdanie bo mamy takie prawo... wolność słowa to wolność słowa a obrażanie to zupełnie coś innego.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych