Skocz do zawartości


Zdjęcie

Męskość a XXI wiek


  • Please log in to reply
518 replies to this topic

#1

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

egtwnc.jpg   vht942.jpg

 

Co myślicie, pytanie nie tylko do kobiet, o męskości w naszych czasach? Co Wam się bardziej podoba - chude chłopaczki, nażelowane, spędzające więcej czasu przed lustrem niż ich matki czy może klasyczny obraz prawdziwego mężczyzny, samca alfa, w garniaku, tudzież sportowym stroju?

 

Co się stało, że to poszło w taką stronę, przecież jeszcze kilkadziesiąt lat temu faceci wyglądali jak faceci, a nie jak zniewieściałe "niewiadomoco", w za ciasnych spodniach, skupiający się na aplikacjach w telefonie, nie mający zasad, nie przepuszczający dziewczyn w drzwiach, bluzgających etc etc? Telewizja, internet, tymczasowa moda? Pewnie tak, ale jednak przez setki lat facet to był facet, ciężko było go pomylić z dziewczyną/kobietą - a teraz?

 

Męskość oczywiście rozumiem nie tylko jako fizyczność, chodzi mi w zasadzie nawet bardziej o zachowanie, odpowiedzialność, zaradność, swego rodzaju cwaniactwo życiowe, dzięki któremu facet, nie robiąc innym krzywdy, potrafi zorganizować wszystkie aspekty życia tak, aby być szczęśliwym, spełnionym, usatysfakcjonowanym. O tym co teraz tak naprawdę się liczy, jak słowo "męskość" się zmieniło i z czego obecna męskość jest zbudowana i jak jest rozumiana.

 

Jakie macie zdanie?

Temat ciekawie zapoczątkowaliśmy tu: http://www.paranorma...jest-szkodliwe/ ale zrobił się już taki offtop, że proponuję kontynuować go tutaj.


  • 0



#2

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo dużo fanów/fanek ma ten o to pan:

photo.jpg

To oczywiście w kwestii sylwetki. Natomiast męskość to nie tylko sylwetka, ale też charakter i pewnego rodzaju zachowania, przynajmniej według mnie. Mężczyzna powinien wiedzieć jak się zachować z kulturą i klasą, powinien być zaradny, odważny, ochraniać kobietę, ale również być jej bratnią duszą. Ogólnie długi temat. Ale to też dlatego, że dzisiejsze dziewczyny mają inne wymagania. Facet otwierający drzwi to raczej ciota, a całujący rękę kobiety to ten co się ośmiesza. A w ogóle to najlepiej jakby postawił piwko i fajkę, a na ręce miał wytatuowane JP - prawdziwy MACZO!!


Użytkownik Daniel. edytował ten post 28.06.2015 - 21:38

  • 0



#3

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie posikajcie się z tą męskością wszyscy. Raz słyszę, że facet to ten, który jest cwaniakiem, klnie, pluje, nie myje się i ogólnie bije się z kim się da, potem słyszę, że prawdziwy facet jest delikatny, ale stanowczy, ładnie pachnie etc etc., a potem, że prawdziwy facet, to ten wysoki i szczupły pan z magazynów dla modeli.

 

Byłem tym, który całuje w rękę, byłem tym, który otwiera drzwi przed dziewczynami, czasem nadal nim jestem, ale do cholery jasnej, jak Ci otwieram drzwi, to powiedz "dziękuję" a nie traktujesz to jak coś oczywistego i unosisz w górę głowę przechodząc przez ów drzwi. Wtedy mam ochotę chwycić Cię, wyciągnąć z powrotem, zatrzasnąć Ci drzwi przed nosem i powiedzieć, żebyś sama sobie je otworzyła.

 

Kobiety chcą dżentelmenów, a same zachowują się jak nie powiem co, bo bym dostał warna za obrazę.

 

chude chłopaczki

Nie każdy jest kolegą ze swoją genetyką. Nie każdy ma "predyspozycje" do bycia maczo.


  • 0



#4

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No właśnie Fiszu tu o to chodzi, każda kobieta potrzebuje innego faceta i ma inny wzór męskości. Blachary polecą za byle jakim dresem, aby tylko miał BMW, a kobieta z klasą, znająca swoją wartość, poczeka lub wybierze sobie innego partnera. I tu się nie ma czemu dziwić, że co chwilę to widzimy inny lansowany wzór idealnego faceta.

 

Może akurat źle trafiałeś z kobietami ;) nie ma co się oburzać, selekcja i tyle. Ja myślę, że Taylor by podziękowała i cmoknęła Cię w policzek ;)

 

A a propos chudych chłopaczków, to chodziło mi o to, że oni z siebie takich robią, lub nic z tym nie robią bo to się właśnie podoba. Gdyby chcieli, to poćwiczyliby, zajęli się jakimś sportem i rozbudowali masę mięśniową. A z drugiej strony, wcale nie musisz mieć wielkiej klaty ani brody, aby być uważanym za samca alfa. Ja osobiście uważam, że bardziej ceniona jest pewność siebie, inteligencja i zadziorność ;)

 

Ernest Hemingway nie był wielkoludem ale z całą pewnością samcem alfa, tak samo Hitler. Tu nie chodzi o zewnętrzną powłokę, bo wielokrotnie się spotkałem z sytuacją gdzie wielki napakowany byk dostawał bęcki i słowne i fizyczne od dużo mniejszych od siebie.


  • 0



#5

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hitler to był ***** a nie samiec alfa.

 

wulgaryzmy2.gif

 

Kronikarz


  • -4

#6

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Myślę że trochę źle myślisz. Zdjęcie chłopaczka które wkleiłeś, ile on ma lat, 18? 20? Ludzie mężnieją w różnym wieku. Niektórzy mają problem z wyglądem, wyglądają jak wyglądają mimo starań i po prostu adaptują się od otoczenia - przecież taki szczypiorek nie włoży bezrękawników bo będzie wyglądał komicznie z wątłymi ramionami. Co mu pozostaje? Szukać spodni które na niego pasują - bo w za szerokich będzie wyglądał jak pajac kiedy 4 takie nogi jak jego wejdą do nogawki. Pozostają im ciuchy na ich posturę ;)

 

Oczywiście mentalność to też temat rzeka - niektórzy robią wszystko żeby tak nie wyglądać, ale czasem jest to trudne. Ektomorfik musi się starać tak samo żeby przytyć, jak endomorfik żeby zrzucić. A niektórzy nie mają na to pieniędzy/czasu. Nie każdy jest gruby/chudy bo jest leniem i nic nie chce z tym zrobić.

 

A odnośnie samych pajaców którzy chcą wyglądać tak jak na obrazku - cóż, mnie też to śmieszy. I nie sądzę że kobietom podobają się takie chłopaczki - może dziewczynom w wieku gimnazjalnym/wczesne liceum, ale później zdecydowanie nie. Nawet będąc szczupłym można się lepiej ubierać i czesać...

 

Męskość to przede wszystkim jak już wspomniano charakter, to coś pomiędzy byciem miłym a byciem chamem, radzenie sobie w wielu sytuacjach i nie użalanie się nad swoim losem. Nie sądzę żeby taki chłopaczek posiadał te cechy.


  • 1

#7

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To coś z 2 zdjęcia jest tragiczne. Nawet gdyby był mega inteligentnym człowiekiem o podobnych moim zainteresowaniach to przez podświadome zaszufladkowanie go nie potrafiłbym się chyba przełamać i nawiązać kontaktu. Coś jak barwy w świecie owadów - ostrzegają przed trucizną, zwierzaki mają zakodowane by nie próbować.

Gdzieś kiedyś napisałem na forum, że kilka dekad temu prawdziwy mężczyzna nosił trzydniowy zarost a pachniał whisky i tytoniem, dzisiaj wraca ten model do 'mody'. O mało nie zostałem zlinczowany przez kilka kobitek i chłopców (być może wyglądających jak to zjawisko z 2 zdjęcia). Osobiście się golę i nie walę wódą, lubię założyć porządniejsze spodnie, koszulkę polo i dobry zegarek (dla mnie podstawa, jestem zboczony na punkcie zegarka, ubieram się pod zegarek ;) ), ale MILION razy bardziej wolałbym być takim facetem sprzed paru dekad niż tym czymś w obcisłym wdzianku. Nawet pomimo faktu, że w latach 50-70-tych standardem w zegarkach była średnica koperty 35-37mm, co dzisiaj niektórzy uznawaliby za średnicę damki. Na szczęście jestem posiadaczem niezbyt spuchniętego nadgarstka i pasują mi średnice praktycznie od początku XX wieku do dzisiaj. Pomijając te monstra po 50mm, które nawet na łapie The Mountain wyglądają jak pchełki.

Ale wracając do tematu, męskość jest niejako na wyginięciu, widać to nawet w kościele :) Widać po ilości beretów w ławkach, że religia stała stała się typowo matriarchalna, dlatego chrześcijaństwo przegrywa dziś z islamem, w którym prym wiodą faceci. I to jacy - z kałachami i rpg! :)


  • 0



#8

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pamiętam że jakieś 15 lat temu za zniewieściałych uważano facetów noszących spodnie typu dzwony. A teraz ludziom przeszkadzają rurki. Moda ciągle się zmienia ale niezmiennie narzeka się na modę młodych, głównie nastolatków.

 

Nawiasem mówiąc opinie które tu widzę potwierdzają prawdziwość teorii gender - bo oto nagle okazuje się że poza płcią męską, jest jeszcze jakaś "męskość" wiązana z charakterem i wyglądem, której można nie mieć i której niektórzy chcieliby innych nauczyć.


  • 1



#9 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Bycie dojrzałym czy bycie mężczyzną to kwestia mentalności, psychiki i kodeksu. Niekoniecznie wyglądu czy ubioru. Choć przyznam szczerze, że gość na fotce w głównym poście budzi politowanie.


  • 1

#10

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ubiór nie ma najmniejszego znaczenia jeśli chodzi o męskość, przede wszystkim czym jest męskość? Dla mnie mężczyzną jest ten który, potrafi odpowiednio zachować się do sytuacji, jest kompromisowy, miły do wszystkich, umie się bawić nikogo nie wykorzystując, okłamując i nie żerując na nikim, z poczuciem humoru, zaradny, szczery i musi również wiedzieć kiedy interweniować jeśli ktoś potrzebuje pomocy i uderzyć w stół jeśli trzeba itd... Czyli na męskość składa się dużo dobrych cech a nie "twardych" że pije, pali i nie wiadomo co robi to jest po prostu żałosne zwłaszcza jeśli się tym chwali i udaje bohatera... Kobiety też są czasami mężniejsze od facetów, bo płeć tu nie ma nic do rzeczy :).A to jak ktoś się ubiera to tylko jego prywatna sprawa, jeden lubi rurki inny dresy, jeden ma brodę inny nie, jeden jest łysy a inny ma długą fryzurę z grzywką lub rozpuszczone włosy i co z tego? No ludzie obudźcie się jest XXI wiek a nietolerancja się szerzy szybciej niż dżuma w czasach średniowiecznych... Nie powinno nas obchodzić kto jak wygląda i się ubiera bo każdy jest inny i póki się tej osoby bliżej nie pozna nie mamy najmniejszego prawa jej oceniać, bo chodzi w tym co lubi... Każdy jest inny, każdy ma swój indywidualny styl i jeżeli nie szkodzi tym osobiście lub społecznie to czemu nie? Jedynie nienawidzę kiedy ci taki się rypie na chama do autobusu jako pierwszy i nie przepuści dziewczyny a tym bardziej starszej osoby, to po prostu krew mnie zalewa...


Użytkownik StoneR edytował ten post 29.06.2015 - 05:30

  • 2

#11

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nietolerancja się szerzy? Tyś się chyba z choinki urwał. To właśnie nagminna tolerancja doprowadza powoli do różnych skrajnych sytuacji. Dziś musisz tolerować wszystko i wszystkich, bo jak nie tolerujesz to jesteś faszystą czy innym takim. Musisz tolerować facetów ubranych za baby, baby* z brodami, dwóch mężczyzn razem, dwie kobiety razem, a już niedługo rodziny tata-tata-córka, mama-mama-syn i aż strach pomyśleć co będzie następne. Jeśli szybko ludzie nie zmienią nurtu rzeki to sami się unicestwimy, dlatego głęboko wierzę, że nietolerancja wróci do łask, albo przynajmniej NORMALNA tolerancja w granicach rozsądku.

A poza tym te cechy co wymieniłeś to większość z nich to cechy normalnego człowieka, a nie męskości. Co ma "miły do wszystkich", albo "umie się bawić" do męskości?

*tak baby, bo na miano kobiety to nie zasługuje.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 29.06.2015 - 06:54

  • 2



#12

NTM.

    Nie dotykaj mnie...

  • Postów: 444
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

@Daniel.

Dziś musisz tolerować wszystko

 

O przepraszam, ale nietolerancyjni koledzy z forum ani nie wyrwali bana, ani nie mieli wezwania do prokuratory. Homobojówek bijących homofobów tez nie widziałem.  Na czym to "musisz tolerować" polega? Że jakaś część społeczeństwa nazywa faszyzm po imieniu?

 

Jedyna tolerancja, do jakiej się w Polsce zmusza, to tolerancja religijna. Spróbuj jeden z drugim wypowiedzieć się o katolikach w stylu "zakazu pedałowania", czy napisać gdzieś w necie że "wszyscy katolicy to..." i zamiast trzech kropek wstawić coś w stylu ;'zboczeńców". Zarzut obrazy uczuć religijnych murowany.

 

@KRP

Co się stało, że to poszło w taką stronę, przecież jeszcze kilkadziesiąt lat temu faceci wyglądali jak faceci, a nie jak zniewieściałe "niewiadomoco"

 

Większość społeczeństwa płci męskiej nie chodziła w gajerze i fedorze.


  • 2

#13

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hm... dla mnie męskość to albo:

a) w znaczeniu, jakiego nie lubię: spełnianie wszystkich stereotypowych cech płciowych męskich

albo

b) w znaczeniu, jakie lubię: rozwinięcie trzeciorzędnych cech płciowych. Czyli szerokie barki, widoczny zarost, jabłko Adama itp. - to, co definiuje tylko człowieka o płci i chromosomowej, i fenotypowej męskiej (można mieć XY i wyglądać jak kobieta, ale jest się niepłodnym)

 

 

Jedyna tolerancja, do jakiej się w Polsce zmusza, to tolerancja religijna. Spróbuj jeden z drugim wypowiedzieć się o katolikach w stylu "zakazu pedałowania", czy napisać gdzieś w necie że "wszyscy katolicy to..." i zamiast trzech kropek wstawić coś w stylu ;'zboczeńców". Zarzut obrazy uczuć religijnych murowany.

Zgadzam się z przedmówcą. I wątłe te uczucia religijne. Wstawisz Jana Pawła II z filtrem na tęczowo, albo przebierzesz się za Jezusa, i już obraza uczuć...


Użytkownik McNugget edytował ten post 29.06.2015 - 13:25

  • 0

#14

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A od kiedy nietolerancję nazywa się faszyzmem :D


  • -1

#15

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Ale wracając do tematu, męskość jest niejako na wyginięciu, widać to nawet w kościele :) Widać po ilości beretów w ławkach, że religia stała stała się typowo matriarchalna, dlatego chrześcijaństwo przegrywa dziś z islamem, w którym prym wiodą faceci. I to jacy - z kałachami i rpg! :)

 

W kościele widzimy męski typ sukienki czyli sutanny a mieszkający i pracujący w kościele mężczyźni,  też mają swoją linię mody, no ale żeby w tym kręgu szukać wzorca męskości to już przesadziłeś ... ha ha ha, ale zawsze mogę się mylić i coś przeoczyłam ^^,


Użytkownik Aidil edytował ten post 29.06.2015 - 14:44

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych