Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przenosiny na Invision Power Board


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
355 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam,

Od pewnego już czasu, największe firmy hostingowe (w tym ostatnio home.pl) rozpoczęły kampanię monitoringu serwisów, które najbardziej obciążają bazę danych. Mam tutaj na myśli ilość zapytań do bazy generowanych w krótkich odstępach czasu, lub takich, które są bardzo złożone i ich obsługa zajmuje od kilku do kilkunastu sekund.

Z tego też powodu, z uwagi na to iż w chwili obecnej nie ma żadnej możliwości na to aby zoptymalizować działania serwisów opartych o skrypt PHPBB by Przemo, postawione zostaje pytanie, co dalej? Warto dodać, że w chwili obecnej hosting home.pl obsługuje 700 użytkowników posiadających fora oparte na PHPBB.

Forum paranormalne.pl oparte jest o skrypt forum PHPBB by Przemo i w chwili obecnej poza albumem zdjęć i uproszczoną wersją portalu nie są obsługiwane żadne dodatkowe obciążające skrypty.

Jako administrator otrzymałem już dwa zestawy logów od home.pl, a trzeciego spodziewam się 22 listopada. Poza poczynionymi przeze mnie niewidocznymi dla użytkowników zmianami w silniku forum, nie jestem w stanie zrobić nic więcej aby zoptymalizować działanie forum. Dodam, że nie chodzi w tym momencie o poprawienie szybkości działania forum czy zmniejszenia awaryjności, bo pod tym względem forum prezentuje się znakomicie. Chodzi o politykę home.pl i innych wiodących dostawców usług hostingowych w Polsce.

W dniu dzisiejszym podjąłem decyzję o przesiadce, która być może będzie możliwa w następnym tygodniu, o ile nie pojawią się widoczne i znaczące rozwiązania ze strony autora skryptu PHPBB by Przemo (który o całej sprawie wie).

Możliwe rozwiązanie:

- przesiadka na forum IPB (koszt: 252zł)

w zamian pełna funkcjonalność i przyjazny interfejs dla każdego użytkownika forum

W tym miejscu chciałbym prosić o konsultację osób, które są zaznajomione ze skryptem IPB (konwersje z phpbb) lub prowadzą duży serwis oparty o ten skrypt (obciężenie serwera i bazy).

- w powyższej sprawie proszę o kontakt na PW lub za pośrednictwem adresu email



#2

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam ponownie,

miło mi zakomunikować, że w nadchodzącym tygodniu odbędą się przenosiny na forum IPB (Invision Power Board) z zachowaniem istniejących tematów i użytkowników

Jedynym minusem może być konieczność skorzystania z opcji "przywracania hasła", lecz o tym poinformuję szerzej za parę dni.

W wersji początkowej nowego forum nie będzie albumu zdjęć, choć wprowadzone będzie inne zastępcze rozwiązanie.

Pozdrawiam



#3

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A czy będzie coś na kształt strony głównej?



#4

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie potrafie na razie na to pytanie odpowiedziec, choc z tego co udalo mi sie wyczytac w IPB istnieje "integracja" ze strona tytulowa. Cos sie wykombinuje :)



#5

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wow, dosyc rewolucyjne przedsiewziecie, ale popieram, IPB jest lepszym skryptem, choc ma mniej "bajerow". No ale nie o to przeciez chodzi.

#6

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Buu. Przyzwyczaiłem się do by Przemo.. A teraz przeprowadzka. Ale IPB też jest fajne.

#7

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Będzie coś takiego jak "Pomógł" ? Taka forma podziękowania za pomoc. Jak np. na www.leparkour.pl

#8

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

www.leparkour.pl

Jest na php ale widziałem na forum IPB cos podobnego jak pomógł.

PS. Witam kolege traucera :smile:

#9

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

errah ale to forum co dales za przyklad tez jest przeciez phpp by przemo :| czyli takie jak mamy tutaj teraz, a nowe ma byc IPB.

#10

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oj :/ Sorka nie zauważyłem :/ Jeszcze raz przepraszam

PS. Siema Yasiu, już dawno nie ćwiczę, ale kiedyś ćwiczyłem ;)

#11

llokram.
  • Postów: 30
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest mod na "Pomogl" to ipb.
Tak samo jak wiekszosc innych modow ktore sa na phpBB i maja swoje odpowiedniki na IPB.

#12

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

najwazniejsze ze tematy nie zostaną usunięte :)

[ Dodano: 2006-11-19, 15:45 ]
Eurycide Usuwałes moze uzytkowników ? bo teraz liczba zarejestrowanych jest o jakies 400 osób mniejsza :(

#13

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z Tobą Jamochłonik, stracić tyle tematów i informacji by było straszne :/

#14

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Eurycide Usuwałes moze uzytkowników ? bo teraz liczba zarejestrowanych jest o jakies 400 osób mniejsza :(


owszem usunalem uzytkownikow bez aktywacji konta i tych, ktorzy nigdy sie nie logowali.

najwazniejsze ze tematy nie zostaną usunięte


oczywiscie ze nie, nie ma innej opcji :)



#15

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a jeśli przenosiny na IPB zmniejsza wykorzystanie transferu to czy wrócą punkty cash ? czy pod IPB nima takiego moda ?


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych