Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trzy lecące równolegle obiekty nad powierzchnią księżyca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1

sloniasek.

    Weteran

  • Postów: 25
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Znalazłem dzisiaj bardzo interesujące nagranie lecących trzech obiektów nad powierzchnią Księżyca.

Oceńcie sami, czyżby niepodważalny dowód na to że nie jesteśmy sami we Wszechświecie?

 

Link do filmu:


Użytkownik sloniasek edytował ten post 04.04.2020 - 18:25

  • 9

#2

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oceńcie sami, czyżby niepodważalny dowód na to że nie jesteśmy sami we Wrzechświecie?

 

Chyba jeśli już coś to  że coś krążyło na niskiej orbicie wokół Księżyca


  • 0



#3

coley.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli byłbym przedstawicielem zaawansowanej obcej cywilizacji i obserwował Ziemię to pewnie byłbym ciekaw czemu w ostatnim czasie obiekt moich zainteresowań wysyła dziwne sygnały.

Ale to i tak pewnie tylko CGI.
  • 0

#4

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Narazie w internecie jedynymi argumentami za tym że jest to fake podawane są rozmiary obiektów i szybkość - czyli za duże i za szybkie. Do niczego innego nie potrafią się przyczepić bo jeśli fake to za dobry, jak prawdziwe to cóź. Jak dla mnie czas pokaże 


Użytkownik BrainCollector edytował ten post 05.04.2020 - 00:04

  • 3



#5

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W innej wersji, jakość jakby lepsza.


  • 1



#6

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli byłbym przedstawicielem zaawansowanej obcej cywilizacji i obserwował Ziemię to pewnie byłbym ciekaw czemu w ostatnim czasie obiekt moich zainteresowań wysyła dziwne sygnały.

Ja będąc członkiem średnio zaawansowanej cywilizacji obserwującej jakieś obiekty na niebie swojej planety, byłbym ciekaw, czy obiekt moich zainteresowań wysyła "bib, bib, bib, bib..."

Tak żartem i pół serio...

A serio, te obiekty musiałyby być ogromne taki cień rzucają. No cóż, nawet niezły fejk, tylko z prędkością przesadzili jak zauważył BrainCollector.





#7

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

A serio, te obiekty musiałyby być ogromne taki cień rzucają. No cóż, nawet niezły fejk, tylko z prędkością przesadzili jak zauważył BrainCollector.

 

 Trudno mi ocenić czy nagranie jest fejkiem czy nie. Ale zakładając że obiekty pochodzą z innego układu planetarnego, można spodziewać się że będą bardzo duże i bardzo szybkie. no chyba że w jakiś sposób przekraczają prędkość światła, ale i tu można przypuszczać że mogą być ogromne, aby zmieścić taki napęd, no i szybkie. Tak naprawdę zakładając że to obce pojazdy, niczego nie możemy skreślać jako nieprawdopodobne. Wielkie i szybkie? A dla czego nie? Chociaż z drugiej strony. Gdyby nagranie było prawdziwe, to internety by się gotowały.


  • 1



#8

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

EE oglądam to i nie podobają sie mi cienie. To jest okolica kratera Massala . Na filmiku widać gigantyczny cień w poprzek krateru a tam po prostu niema takiej góry. Wygląda jak ktoś nałożył zdjęcie Księżca w programie 3d na sferę jako  teksturę i potem ręcznie kombinował bumpingiem no i wyszła mu taka "dramatyczna" góra i cień. Proszę porównać .

 

NPDN6rG.jpg

 

Ta8tNJ6.png


ale i tu można przypuszczać że mogą być ogromne, aby zmieścić taki napęd, no i szybkie.

 

Szybkość  samego księżyca się nie zgadza. Nawet na takim powiększeniu jest za duża.Jak ktoś niema teleskopu to proszę porównać z szybkością symulacji na Stellarium. Nie jest to duża różnica ale jest.


  • 2



#9

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

EE oglądam to i nie podobają sie mi cienie. To jest okolica kratera Massala . Na filmiku widać gigantyczny cień w poprzek krateru a tam po prostu niema takiej góry. Wygląda jak ktoś nałożył zdjęcie Księżca w programie 3d na sferę jako  teksturę i potem ręcznie kombinował bumpingiem no i wyszła mu taka "dramatyczna" góra i cień. Proszę porównać .

Pomyliłeś się w identyfikacji. To nie jest Messala, tylko Endymion. Trochę dalej za nim, na skraju tarczy widać nawet ciemniejszy obszar Morza Humboldta. Poniżej zestawienie dla porównania (fotografię porównawczą wziąłem stąd; autor: Oskari Syynimaa).

AWTd4Ft.jpg

Wzniesień mogących rzucać cienie jest wokół niego sporo, więc tu bym się raczej niczego nie czepiał.

 

Moim zdaniem autora filmiku demaskuje sposób poruszania się tych statków.

Nie będę się czepiał kwestii fizycznych, ale zwykłej geometrii ich ruchu. Oglądając ten ruch w przyspieszeniu, mam nieodparte wrażenie, jakby był on w nienaturalny sposób spłaszczony. Statki nie zachowują się tak, jakby poruszały się nad kulistym Księżycem, ale tak jakby latały nad jego płaskim zdjęciem. Widać zupełny brak wyczucia perspektywy przez autora. Może gdyby wyznaczył on trójwymiarową trajektorię i zrzutował ją na obrazie, to wyglądałoby to znacznie lepiej. Niestety, autor poszedł na łatwiznę i prawdopodobnie trochę na czuja dołożył do filmu lecące statki, no i wyszło to, co wyszło.


  • 3



#10

Blackhawk.
  • Postów: 165
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Hmm, jedno z ciekawszych nagrań jakie widziałem w ostatnim czasie. Jest kilka rzeczy, które przemawiają za prawdziwością materiału, ale jest też sporo, które sprawiają iż można podejrzewać fake. Co do sztucznej trajektorii, którą wskazał Mariush pozwolę się nie zgodzić - sam podkreślał zresztą, że jest to odczucie subiektywne - w moim odczuciu trajektoria jak najbardziej nawiązuje do geometrycznej formy, nie można powiedzieć, że jest "płaska". Mówienie, że to jest za duże, lub za szybkie by mogło istnieć jest zupełnie nieracjonalne - to tak jakby mrówka powiedziała coś takiego o samochodzie - musimy przyjąć trochę pokory i zrozumieć, że na tle ewentualnych międzygwiezdnych podróżników nasza technologia jest zgodnie z tym porównaniem na mrówczym poziomie właśnie ;)  Oczywiście pod względem technicznym i przy założeniu że ze względu na kwarantannę niektórzy mają spory nadmiar wolnego czasu, nie można wykluczyć, iż jest to symulacja wykonana w programie 3D - np. ostatnia wersja Blendera w połączeniu z postprodukcją w Adobe After Effects na spokojnie pozwoli uzyskać podobny efekt. Tylko tutaj - jeśli rzeczywiście jest to fake, to naprawdę doby - z technicznego punktu widzenia nie potrafię wskazać żadnego błędu - trzeba by się dokładniej przyjrzeć ruchowi księżyca, który został już tutaj wymieniony jako zbyt szybki, a także cieniom, które również w momencie przechodzenia obiektu nad kraterem wydają się nieco nienaturalne - ale to też moje subiektywne odczucie. 

 

 

edit. niektórzy starają się wykazać jak łatwo można zrobić tego typu materiał, np. tutaj jest materiał komputerowo wygenerowanymi obiektami. Hmm, oczywiście wiele zależy od predyspozycji ale ten materiał od razu sprawia wrażenie sztucznego:

 


Użytkownik Blackhawk edytował ten post 12.04.2020 - 14:55

  • 0

#11

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakie piękne odwzorowanie powierzchni...

Prawdziwe zdjęcia wykonane z Ziemi:

 

 

Troszkę inne, prawda? Cóż, widziałem sporo filmów wykonanych nawet przez bardzo specjalistyczny sprzęt i na żadnym nie było tak plastycznie odwzorowanej powierzchni, jak na tych ze statkami.

Może złe filmy oglądałem...





#12

stiv mayster.
  • Postów: 20
  • Tematów: 3
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

A ja przytoczę tutaj pewien filmik z youtube, Długo przed pojawieniem się tego filmiku widziałem dokładnie to samo patrząc akurat przez teleskop synta 8" barlow x2 i okular 26mm, zero elektroniki tylko oko . Było to z 10 lat temu, widziałem to akurat dokładnie jak bezbarwny równy pas przechodzi po tarczy księżyca, pisałem gdzie nie gdzie  i pisano że to fake, że zmyślam, że mam wadę wzroku, że musiało mi się przewidzieć, że to smuga po samolocie itd... więc dałem z tym spokój. Ale jak to widziałem to było przeżycie aż pot mnie oblał z niedowierzania co widzę ! Po kilku latach jakimś cudem zauważyłem że ktoś właśnie nagrał to zjawisko i jest to identyczne to co ja widziałem w samym wizualu bez elektroniki i bez wady wzroku i też ludzie piszą że to fake itd.....

 


  • 1

#13

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Troszkę inne, prawda? Cóż, widziałem sporo filmów wykonanych nawet przez bardzo specjalistyczny sprzęt i na żadnym nie było tak plastycznie odwzorowanej powierzchni, jak na tych ze statkami.

Może złe filmy oglądałem...

 

 

 

 

To zależy od umiejetności  i wiedzy operatora. Na jakość fotek wpływaja takie czynniki jak wychłodzenie optyki(im większa różnica temperaty względem otoczenia tym mniej ostro) Jakości optyki , rozmiaru (apertury) lustra lub soczewek, stanu atmosfery i innych pomniejszych czynników. 

 

Tą fotkę zrobiłem z najtańszego teleskopu zwierciadlanego po regulacji ,wyciemnieniu obudowy, w dobrą noc z stabilną atmosferą i dobrym wychłodzeniu i starannym ustawieniu ostrości. I proszę mi wierzyć z tego marniutkiego sprzętu można wydusić więcej. Foty mogły by być dużo lepsze gdyby robił np teleskopem z zwierciadłem np 16 calowym a nie 3,5.na lepszym statywie,precyzyjniejszym wyciagiem itp

Tak akurat ostrośc to jest na filmie dość zwyczajna.

 

dpzjRBA.jpg

 

 

6uE5a6t.jpg


  • 0



#14

Blackhawk.
  • Postów: 165
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W obronie "plastyczności" księżyca dodam, iż w chwili obecnej mamy wyjątkowo czyste niebo spowodowane znacznie mniejszym ruchem lotniczym. To widać "gołym okiem" - ja mieszkam w Krakowie i muszę przyznać, że takiego nieba po wyjściu na balkon nie widziałem nigdy. Jeszcze lepiej jest gdy wyjedziemy na wieś - często pomieszkuję też  w okolicach Gorców z dala od gęstszej zabudowy i tam dopiero jest petarda ;D  


Użytkownik Blackhawk edytował ten post 12.04.2020 - 22:14

  • 0

#15

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zgodzę się, że można więcej, ale to nie jest to samo, bo oglądamy zdjęcia, a te można zrobić naprawdę dobre. Film, to chyba troszeczkę inna bajka.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych