Skocz do zawartości


Zdjęcie

Głosy zza światów w nowym mieszkaniu - co zrobić?

głosy noc zza światów krzyki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

lanzarotte.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

chciałabym abyście doradzili mi co powinnam zrobić z następującą sytuacją:

Kupiłam mieszkanie na rynku wtórnym i przed remontem w tym mieszkaniu spałam dwie noce.

Pierwszej nocy słyszałam bardzo głośne krzyki młodego mężczyzny, który przeklinał wszystkich i wyzywał od najgorszych rzeczy. Rodzice spali w innym pokoju i nie słyszeli nic. Myślałam, że ktoś na osiedlu tak głośno krzyczał. Po kilku dniach dowiedziałam się od byłej właścicielki mieszkania, że w tym pokoju, w którym ja spałam mieszkał jej syn, który popełnił samobójstwo wyskakując z okna, ale w innym budynku a wcześniej niby chorował na schizofrenię, przesuwał w nocy meble itp.

Zszokowała mnie kiedy zacytowała słowa, których używał kiedy wpadał szał i krzyczał na całe osiedle. Były to te same słowa, które ja słyszałam śpiąc w jego pokoju.

Prosiłam egzorcystę i księdza z tej parafii aby przyszedł i wyświęcił mieszkanie, ale odmówili ze względu na koronawirusa.

Co ja mogę zrobić sama w tej sytuacji? Nie ukrywam, że przeraziła mnie ta sytuacja i czuję się tam zalękniona od tej pory. Boję się kolejnych "doświadczeń".


  • -1

#2

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Do poświęcenia mieszkania nie potrzeba księdza. To tylko osoba, która wie co robić.

Nawet pokropienie wodą święconą nie jest potrzebne, bo to tylko gest, mający nas przekonać o świętości postępowania.

Ale do rzeczy... W normalnych okolicznościach, napisałbym Ci, co myślę o duchach, zjawach, poltergeistach itd. Dzisiaj zrobię wyjątek, bo uważam, że napisanie Ci o tym, że duchy nie istnieją, raczej Cię nie przekona. Skoro szukałaś pomocy ukierunkowanej na swoją wiarę i jej nie dostałaś, a wylądowałaś na naszym vortalu - co jest sprzeczne z dogmatami katolickimi, wszak katolicyzm nie toleruje duchów, poza Duchem Świętym.

Są modlitwy, które odmówione samemu mają taką moc i działanie, jakby były odmawiane przez księdza.

 

1. Błogosławieństwo domu.

 

2. Modlitwa o uwolnienie od lęku

 

3. Modlitwa o odzyskanie pokoju serca

 

Wszystkie modlitwy są zaakceptowane przez kościół katolicki. W ramach bonusu dla nowych użytkowników dokładam link do strony, gdzie możesz znaleźć wiele innych pożytecznych informacji zgodnych z Twoim światopoglądem, niekoniecznie zaś z naszym.

Oczywiście kotem i chlebem witamy!





#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Krzyczał któryś z sąsiadów. Widzisz, to zawsze tak jest. Kiedy pytałaś jacy są sąsiedzi, to pewnie powiedziano ci, że wszyscy są grzeczni i spokojni. A teraz się okazuje, jaka jest prawda.
  • 0



#4

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co ja mogę zrobić sama w tej sytuacji? Nie ukrywam, że przeraziła mnie ta sytuacja i czuję się tam zalękniona od tej pory. Boję się kolejnych "doświadczeń".

 

Jeśli boisz się tego typu "zdarzeń" to odpowiednim krokiem będzie sprzedaż mieszkania i kupno innego. W obecnej sytuacji ceny mieszkań lecą w dół więc warto skorzystać, bądź zamienić się za dopłatą.





#5

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A może któryś z sąsiadów wiedział o tym co się stało w tym mieszkaniu i próbował celowo straszyć. Ludzie czasami mają naprawdę irracjonalne pomysły. Spróbuj wsłuchać się w sąsiadów, czy któryś nie ma podobnego głosu do tego co słyszałaś. :)


  • 0



#6

ppp.
  • Postów: 769
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Złe duchy ogólnie przyciąga bałagan, więc należy dbać o czystośc  w domu. Odmówić parę modlitw i powinno się uspokoić.


  • 0

#7

SeculoHomin.
  • Postów: 40
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pomimo, że nie wierzę w takie rzeczy, radzę, żebyś nie próbowała się z tym czymś kontaktować.

Jeśli masz taką potrzebę to spróbuj jakoś udokumentować te zjawiska np. kamerą, ale nie w sensie: ,,O zobaczymy czy zaraz ta rzecz się ruszy...".

Możesz sama poświęcić wodę. Nie musisz prosić o to księdza. Każda ochrzczona osoba może to de facto zrobić. Przynajmniej wg tego co twierdzi KK.


  • 0

#8

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W obecnej sytuacji ceny mieszkań lecą w dół więc warto skorzystać, bądź zamienić się za dopłatą.

 

Jeśli niema odłożonej gotówki na drugi zakup  to ekspresowa sprzedaż skończy się  tym że b.tanio sprzeda,( wszyscy  się dowiedzą że sprzedaje bo mieszkanie nawiedzone a tu dodatkowo dołek i sprzedają tylko ci którzy muszą więc tanio)  a uwzględniając czas szukania , sprawy urzędowe (koronawirus -zdalnie) znalezienie czynnego notariusza itp ewentualny kredyt w banku. Kupiła by już po dołku  czyli drogo. :) .Sprzeda mieszanie a kupi komórkę na ziemniaki.

A może któryś z sąsiadów wiedział o tym co się stało w tym mieszkaniu i próbował celowo straszyć. Ludzie czasami mają naprawdę irracjonalne pomysły.

 

Dlaczego irracjonalne ???? Pewnie jakiś sąsiad pokrzyczał, bo ma nieco gotówki i liczy że odkupi  dzięki famie nawiedzonego  "za bezdurno" bardzo tanie mieszanie  i będzie miał "dla wnusia" albo mała kombinacja (z przebiciem drzwi przez ścianę lub strop i wstaweniem schodów) i będzie miał dwupoziomowe albo prozaicznie większe.Pracowałem długo w gazecie o nieruchomościach, Noxilinka długo była pośrednikiem, ,mam też stronkę profilowana  pod niszowe nieruchomości.  Notabene nasza firma zajmuje się też  handlem nieruchomościami. :) Powiem jedno - ludzie to kreatywne i zawistne bydlaki.


  • 1



#9

SeculoHomin.
  • Postów: 40
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Up

 

Zgadzam się, że ludzie potrafią utopić drugiego w łyżce wody. Ale zauważam, że wśród starszej części społeczeństwa jest jakby więcej takich zachowań. Czytałem kiedyś artykuł, że podobno na starość kurczą się płaty czołowe, które odpowiadają za hamowanie emocji. Ale to nadal nie daje takiej osobie prawa do bycia [wulg] w stosunku do drugiej osoby. Nie zliczę przypadków, gdzie spotkałem się ze znacznym chamstwem ze strony takich ludzi, którym ,,powinno się współczuć i wybaczać". Przy tym jest oczywiście częsta gadka, jak to ,,za komuny wszystko było, a teraz co".

 

 

cytat.gif

wulgaryzmy2.gif

 

TheToxic


Użytkownik TheToxic edytował ten post 19.04.2020 - 18:27

  • 0




Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: głosy, noc, zza światów, krzyki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych