Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezwykłe zjawisko na niebie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Te zdjęcia zachwycają. Można godzinami na nie patrzeć i cały czas dostrzegać nowe elementy. Zostały wykonane w październiku 2004 roku w Szczecinie. Pracownik miejscowego autosalonu zauważył „piekielnie jasny punkt święcący w dziurze w chmurach”. Natychmiast zawołał autora zdjęć Grzegorza Sz., który miał aparat Canon Ixus, którym normalnie wykonuje zdjęcia samochodów do opublikowania w internecie. To ważne, gdyż zjawisko było widoczne gołym okiem!

Dołączona grafika

Autor zdjęć praktycznie natychmiast wysłał je do Fundacji NAUTILUS. Od razu zaznaczył, że nie robił żadnych „fotosztuczek”. Postanowiliśmy przedstawić te zdjęcia z dwóch powodów. Po pierwsze zbliża się moment, kiedy opublikujemy jedne z najlepszych zdjęć UFO na świecie (czegoś takiego jeszcze nie widzieliście). Postanowiliśmy trochę bardziej Was zaciekawić, abyście czekali na te fotografie... uwierzcie mi, jest na co!

Po drugie te zdjęcia publikujemy jako zapowiedź niezwykłego tekstu o objawieniu w Fatimie. Dlaczego? Ponieważ moim zdaniem jest to bardzo podobny obiekt do tego, który 13 października 1917 roku był znany jako „cud wirującego słońca”. Ale po kolei.

Dołączona grafika

Drodzy czytelnicy Nautilusa, przypatrzcie się uważnie tym zdjęciom. Co widać? Zacznijmy od tego, że jest potężna „dziura w podstawie chmur”, w środku której widać jasny, bardzo silnie świecący obiekt. I nie dajcie sobie wmówić, że „jest to słońce”, bo obiekt według relacji porusza się, a na dodatek słońce widać po lewej stronie za chmurami (zwłaszcza na fotografii numer cztery). Mamy tysiące (nie do policzenia) zdjęcia niezwykłych zjawisk na niebie i nigdy, ale to nigdy nie widzieliśmy niczego podobnego. Opowieści, że jest to „jakieś zjawisko atmosferyczne” które objawia się właśnie takim efektem jest nieporozumieniem. To jest moje zdanie – mam prawo mieć właśnie taką opinię. W życiu widziałem dostatecznie dużo zdjęć zjawisk na niebie, że mogę powiedzieć wyraźnie – czegoś takiego po prostu nie widziałem! I jeśli ktoś uważa taki jasny obiekt za coś zwykłego – proszę wykonać podobne zdjęcia... Ale wróćmy do samych zdjęć pana Grzegorza. Ten obiekt ma jeszcze jasną pomarańczową smugę, której nie widać było gołym okiem, ale które powstała w obiektywie w efekcie tego, że obiekt emitował silne jasne światło (bardzo często podobną pomarańczową smugę można zobaczyć na filmach, na których widać jasnoświecące obiekty UFO. Ta pomarańczowa smuga jeszcze bardziej uwiarygodnia te zdjęcia. Kolejna sprawa to zdjęcie numer 3. Zdjęcia są doskonałej jakości (musieliśmy je pomniejszyć na potrzeby tej publikacji) i na tej fotografii widać dwa obiekty, które poruszają się w pobliżu świetlistego punktu. Specjalnie zaznaczyłem strzałką, gdzie możba je znaleźć. Całe zjawisko trwało 7-8 minut. Było co najmniej dwóch świadków. Po prostu wspaniałe.

7-8 minut... dokładnie tyle trwał także „cud słońca” w Fatimie. Warto przypomnieć, jak wtedy świadkowie opisywali to, co wydarzyło się nad tą małą portugalską wioską.

Dołączona grafika

„13 października 1917 roku, na Cova da Iria niedaleko portugalskiej miejscowości Fatima zgromadziło się ponad 70 tysięcy ludzi. Przyszli, aby zobaczyć cud, który Najświętsza Dziewica zapowiedziała Lucii dos Santos i jej małym krewnym: Jacincie i Francisco Marto [...] Wkrótce po południu Nasza Pani w istocie się objawiła. Pod koniec spotkania wskazała na słońce. Podekscytowana Lucia powtórzyła jej ruch i wszyscy spojrzeli w niebo [...] Wtedy tłum wstrzymał oddech z przerażenia [...] Wyglądało na to, że słońce rozdarło niebiosa i spada w dół, wprost na zatrwożone tłumy [...] Kiedy już wydawało się, że rozżarzona kula uderzy w ludzi i wszystkich unicestwi, cud się skończył. Słońce powróciło na swoje miejsce na niebie, świecąc teraz równie zwyczajnie, jak zwykle."

Gdyby cud w postaci spadającego słońca widziała tylko Lucia, młoda dziewczyna szczególnie odpowiedzialna za kult fatimski, niewiele osób potraktowałoby całą rzecz z powagą. Mogłaby to być bowiem jakaś halucynacja czy kłamstwo o dość łatwym do wyjaśnienia podłożu. Respekt budzi jednak aż 70 tysięcy świadków owego wydarzenia. Czy 70 tysięcy ludzi może zbiorowo ulec halucynacji?”

Dołączona grafika

Bardzo ciekawy jest ten moment mówiący o „rozdarciu niebios”. Widać wyraźnie, że te obiekty mają taką możliwość, aby „rozsuwać chmury”. Obiekt nie jest duży, ale jest o wiele jaśniejszy od słońca. Po prostu świeci tak jasno, że prawdopodobnie wiele osób mogło nawet nie zauważyć, że nie jest to słońce... po prostu świetne zdjęcia.

Dołączona grafika

No dobrze... drodzy czytelnicy naszego serwisu, specjalnie dla Was opublikowaliśmy te fotografie, aby zrobić „grunt” pod prezentację zdjęć, które zostały wykonane 9 stycznia 2006 roku. Początkowo nie wierzyliśmy, że to może być prawda, ale przyjazd na miejsce i „wizja lokalna ze świadkiem” pozbawiła nas wątpliwości. To na pewno będą zdjęcia roku, a kto wie, czy... ale zaczekajcie do końca tygodnia. Wtedy zamierzamy zamieścić duży tekst, który będzie jednym z najważniejszych w historii naszej przygody ze zbieraniem „niezwykłych zdjęć”.

Piszę te słowa, ale jednocześnie zapewniam, że zdjęcia pana Grzegorza Sz. to jest jak najbardziej pierwsza liga fotografii archiwum Fundacji NAUTILUS. A dostać się do tej pierwszej ligi jest ostatnio bardzo, bardzo trudno...

Dołączona grafika

________________________
Źródło: Fundacja NAUTILUS
________________________
  • 0



#2

KIN4.
  • Postów: 103
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

niesamowite, nieprawdopodobne, piękne-tyle mam do powiedzenia
  • 0

#3

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niesamowite!! To tylko udowadnia, że coraz więcej będzie takich zjawisk :rotfl: Ale zdjęcia są świetne :rotfl: Szkoda że sam nie widziałem czegoś takiego...
  • 0



#4

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Świetnie to wygląda !

Ja czekam na te zdjęcia UFO NAUTILUSA co to mają je pokazać ...

Niby mówią , że to ma być coś czego jeszcze nikt niewidział :rotfl:
  • 0



#5

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak tak to chwalą, to jest na co czekać :rotfl: Ja już nie moge.... ^^
  • 0



#6

~Blood.
  • Postów: 176
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja tez chcialabm zobaczyc to na wlasne oczy, zdjecia wygladaja imponujaco, wiec jak to wygladalo w rzeczywistosci...

Ale czy na pozostalych zdjeciach, procz 4, Wy widzicie jakies obiekty?
Bo ja niestety nie moge ich dostrzec.
  • 0



#7

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

phi ! :ziew: Ja tu nie widzę nic szczególnego ....dla mnie to zwykłe zjawisko atmosferyczne , nic specjalnego .... :mlotek:
  • 0

#8

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

phi ! :ziew: Ja tu nie widzę nic szczególnego ....dla mnie to zwykłe zjawisko atmosferyczne , nic specjalnego .... :mlotek:


Łożesz ................... niemoge ... czy wy czytacie uważnie co tam pisze :rotfl:
  • 0



#9

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie.... :rotfl:
  • 0

#10

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

nie.... :rotfl:


Aha ... dobrze wiedzieć ...

Cytat: "Zacznijmy od tego, że jest potężna „dziura w podstawie chmur”, w środku której widać jasny, bardzo silnie świecący obiekt. I nie dajcie sobie wmówić, że „jest to słońce”, bo obiekt według relacji porusza się, a na dodatek słońce widać po lewej stronie za chmurami (zwłaszcza na fotografii numer cztery). "
  • 0



#11

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja i tak twierdzę ,że to zwykłe !! ZJAWISKO ATMOSFERYCZNE !! :rotfl:
i nikt mnie nie przekona ! :rotfl:

P.S =[dj_cinex]=, żartowałam czytam czytam..wszystko to co piszesz... :rotfl:
  • 0

#12

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja i tak twierdzę ,że to zwykłe !! ZJAWISKO ATMOSFERYCZNE !!

A podaj przykład takiego zjawiska... hm? Nie wiem do czego to można zaliczyć.... To nie jest naturalne zjawisko... :rotfl:
  • 0



#13

OliviaValentine.
  • Postów: 363
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Olivka, a może oświetlony balon meteorologiczny???


właśnie ! :rotfl:

:rotfl:
  • 0

#14

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A podaj przykład takiego zjawiska... hm? Nie wiem do czego to można zaliczyć.... To nie jest naturalne zjawisko...


no wiesz co Traper, to jest oko cyklonu :rotfl:
  • 0



#15 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Oj Olivia ja bardzo lubie włoszki ale chyba do czasu :D Przeciez widac jak wol ze to cos nienaturalnego :(

[ Dodano: 2006-03-04, 19:33 ]
mam prosbe.Jak beda te nowe zdjecia to dajcie znac gdzie sa:D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych