Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ponad sto lat temu niemiecki lekarz "udowodnił", że kobiety są głupsze od mężczyzn. Uwierzyła mu cała Europa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_Princess Luna

Gość_Princess Luna.
  • Tematów: 0

Napisano

Warto też zwrócić uwagę na dość istotną rzecz. Nawet przyjmując ten irytujący podział "Kobiety i mężczyźni", to fakt, iż statystyczna kobieta wybierze mniej poprawnych obrazków na "teście" IQ nie oznacza mniejszej inteligencji. Te teksty są niemiarodajne, ponieważ inteligencja to jedna sprawa, a próba określenia jej na podstawie wybierania obrazków, to druga. Pomijając kwestię absurdalności takich testów, gdyby na teście zamiast obrazków i pytań pokroju "Jak się przesunął kwadrat?" było określanie odcieni kolorów, to podejrzewam, że statystyczni mężczyźni mieliby spory problem.


  • 2

#17

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@noxili

 

Popularny mit na wytłumaczenie sporej asymetrii w uzdolnieniach kierunkowych między mężczyznami a kobietami. Gdyby był prawdziwy to te kobiety które nie mają rodzin wybitnie by górowały nad matkami i żonami.. A tu zonk na 3kobiety które dostały nagrodę Nobla z dziedziny fizyki wszystkie były lub są zamężne i mają ponad dwójkę dzieci.Wszystkie miały mały dzieci w czasie badań.

Wyobraziłam sobie taką sytuację. Kobieta siedzi przed rozpiskami, wzorami i nagle ją oświeciło. Już chce to zapisać by nie zapomnieć a tu nagle słyszy przeraźliwy płacz dziecka. Szybko odrywa się od pracy i biegnie zobaczyć co się stało. No tak, siusiu i... nie tylko to. Szybko przewija maluszka. Rety!!! Jeszcze chce jeść. No to leci przygotować mleczko, kaszkę czy co to tam. Potem znowu usypianie. Dziecko nie chce spać. No w końcu usnęło. Kobieta wraca do pracy i ...  Jak ja to myślałam? Hm...

Tak to wygląda, dlatego wydaje mi się, że albo miały naprawdę świetnych mężów, albo kogoś kto te dzieci pomagał im pilnować, bawić etc.


  • 0



#18

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wyobraziłam sobie taką sytuację. Kobieta siedzi przed rozpiskami, wzorami i nagle ją oświeciło. Już chce to zapisać by nie zapomnieć a tu nagle słyszy przeraźliwy płacz dziecka. Szybko odrywa się od pracy i biegnie zobaczyć co się stało. No tak, siusiu i... nie tylko to. Szybko przewija maluszka. Rety!!! Jeszcze chce jeść. No to leci przygotować mleczko, kaszkę czy co to tam. Potem znowu usypianie. Dziecko nie chce spać. No w końcu usnęło. Kobieta wraca do pracy i ...  Jak ja to myślałam? Hm...

Tak to wygląda, dlatego wydaje mi się, że albo miały naprawdę świetnych mężów, albo kogoś kto te dzieci pomagał im pilnować, bawić etc.

 Argument nadużywany przez przeciwników zatrudniania kobiet do jakiejkolwiek pracy. albo przez zwolenników płacenia kobietom zdecdowanie słabiej niż mężczyznom.Skoro praca i dzieci absolutnie nie idą w parze ...:) .  A poważniej to od wieków dziećmi zajmowały się babcie lub nianie (które w realu nie były seksownymi niuniami lecz po prostu starszymi  kobietami opiekującymi się dziećmi z połowy kamienicy)  . Podział  między łatwo lub "pod górkę i pod wiatr"  to najczęściej  dla obu płci podział  między byciem biednym,a  bogatym a nie między płciami.  Dla przykładu Maria  Skłodowska urodziła się w dość bogatej rodzinie (należała do jakićhś 10 % najbogaszch Polaków) .Ojciec Władysław Skłodowski był nauczycielem matematyki i fizyki oraz dyrektorem kolejno dwóch warszawskich gimnazjów męskich, zmuszony przez władze carskie prowadził również w domu stancję dla chłopców. Matka Bronisława Boguska, była przełożoną warszawskiej pensji dla dziewcząt z dobrych domów.Rodzina ojca miał jeszcze majątek ziemski(dwór i chłopów pańszczyźnianych). Rodzinę było stać na wysłanie  starszej z córek do Paryża która po ślubie z dość majętnym lekarzem ściaga  do Francji siostrę Marysię.  


  • 2



#19

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@noxili

Tak masz rację. Te kobiety co mają komu powierzyć dziecko, mogą jak najbardziej konkurować i osiągać świetne wyniki. A jak jeszcze są bogate to już w ogóle.  Ja właśnie skupiłam się na tych biedniejszych, które bardzo często same wychowują dzieci bo mężczyzna, albo ciężko zarabia na utrzymanie, albo pochłania hektolitry piweczka, czy wódeczki pod sklepem czy na tak zwanych zlotach :D Wtedy cała odpowiedzialność spada na kobietę i jest jej bardzo ciężko podołać wszystkiemu. Wiele kobiet rzuca marzenia o byciu kimś, książki i nauka idą w las, a o studiach to już  można sobie tylko pomarzyć. Właściwie, to mądrość a inteligencja to w sumie nie to samo. Mądrość nabywamy z czasem a inteligencje mamy w sobie i raczej nie jest ona skorelowana z płcią, bardziej bym powiedziała, że z genetycznymi uwarunkowaniami. Tak sądzę. :)


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych


    Bing (1)