Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koronawirus z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5951 odpowiedzi w tym temacie

#1156

shark__.
  • Postów: 73
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kochani naprawdę jestem pod wrażeniem waszej internetowej wiedzy ws. masażu serca.
Tak się składa, że prowadziłem kilka razy resucytację zarówno po porażeniu prądem, u topielca oraz po zatrzymaniu krążenia.
Na okoliczność RKO byłem strannie szkolony, co 6 miesięcy są powtarzane zajęcia na zaawansowanym fantomie podpiętym do komputera gdzie jest podgląd częstotliwości masażu, ugięcia klatki piersiowrj, pojemności wdmuchnietego powietrza.
Wierzcie mi, że sztuką jest przy jedno osobowym RKO utrzymać sie w wiadełkach wykresu przez 5 min. (a mam 96 kg masy ciała i do ułomków nie należę)
Miejcie na uwadze że przyłożrnie rąk do masażu serca jest w dolnej połowie mostka. W tym miejscu nie ma otłuszczonego ciała. A ucisk powyżej 6 cm kończy się bardzo często połamaniem żeber.
Dlatego cieszę się że jestem normalnej budowy ciała bo mój przedmówca u osób otyłych pewnie bedzie miał ksywkę "łamacz żeber"
Normalny ma większe i sprawniejsze płuca kóre ratownik mocniej "masuje". Otyły ma mniejsze często płuca, mniej pracują w czasie cpr. Sa dodatkowo ołtuszczone.Podobnie serce i tętnice. (Większy opór tłoczenia) Za to wyższe zaporzebowanie na tlen (masa komórek tłuszczowych też przecież spala tlen). No i jest zazwyczaj cieplejszy (większa objęość lciała jest ocieplona) niż chudzielec- jeszcze większe zużycie tlenu

I jeszcze jedno kolego
Płuc się nie masuje, natlenia się je.
Nigdy nie słyszałem o otłuszczeniu płuc.
Kolejny babol to spalanie przez komórki tłuszczowe tlenu. W czasie RKO ?
Matko Boska czy ty uważasz że RKO to trening areobowy ?
Wiadomo, że ćwiczenia aerobowe redukują masę ciała, paląc tkankę tłuszczową. Faktycznie kwasy tłuszczowe łatwiej się palą w procesie beta oksydacji, czyli w warunkach tlenowych, podczas jednostajnego, umiarkowanego treningu (bez zadyszki). Natomiast przy intensywnym treningu lub niewystarczającej ilości tlenu, dochodzi do palenia głównie glukozy, białek i w mniejszym zakresie tłuszczu.

Ale na Boga nie wychodź z tezą że przy RKO się chudnie bo grube laski będą się przewracać by schudnąć.

Kolejny wątek to ciepły - zimny. Paradoksalnie zimny ma większe szanse na przeżycie przy przeciagającym się w czasie RKO i perspektywie zaawansowanej pomocy niż ktoś po 40 minutowym RKO w pomieszczeniu w którym jest 30 stopni.
  • -1

#1157

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pojawiła się informacja o prawdziwej ilości ofiar w Chinach. Jest to 21 mln. Nie wiem ile w tym prawdy. Ten szacunek powstał z rachuby ilości kremacji i nieaktywnych numerach telefonach komórkowych. Zgadzało by się to z materiałami jakie pojawiały się na YT

 

Może ktoś podać jakiekolwiek zródło tej informacji, bo doszukać się nie moge.

EDIT:znalazłem.
https://www.cyberdef...irusa-w-chinach

"W okresie pomiędzy grudniem 2019 r. a lutym 2020 r. operator China Mobile Ltd stracił ponad 8 milionów abonentów telefonii komórkowej, operator Unicom Hong Kong Ltd stracił 7,8 miliona abonentów natomiast China Telecom Corp - 5 milionów. Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że w czasie poprzednich sześciu miesięcy ilość użytkowników telefonii komórkowej wyraźnie wzrastała. Dla China Mobile Ltd jest to zresztą pierwszy zanotowany spadek o 2000 roku, a więc od czasu gdy firma ta zaczęła publikować przejrzyste dane odnośnie swoich użytkowników."

Tylko że powody mogłyby być różne, gdyby faktycznie tyle osób umarło to raczej by to nikomu nie umknęło. Skoro we włoszech przy drastycznie mniejszej ilości zgonów ciała były wywożone ciążarówkami to tam w Chinach musieliby palić na stosach te ciała bo krematoria by nie dawały rady. Palenie takiej ilości ciał zwiększyłoby Co2 a ponoć od stycznia jest tam znacznie czystsze powietrze. Skoro ludzie siedzą w domach a tam kamerki internetowe są popularne ,bardzo popularne , to pewnie wszyscy łączą się przez kamerki, zrezygnowali z abonamentów bo chcieli oszczedzać pieniądze. Jeden z kroków oszczędności. A jeszcze jak rozeszła się informacja że na komórkach jest pełno syfu i wirusów to już wogle zrezygnowali z komórek. Podobna reakcja była jak poszła informacja że zwierzętą mogą przenosić wirusa, podobno wyrzucali swoje psy i koty z 4 piętra.
 


Użytkownik Cascco edytował ten post 01.04.2020 - 10:46

  • 0

#1158

Blackhawk.
  • Postów: 165
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@ up, ależ były takie informacje -np.serwis windy.com, który dokonuje analizy tlenków siarki wykazał znaczną ich emisję w okolicy Wuhan w tym okresie właśnie. Ponoć były masowe kremacje.  

 

 

I tutaj jeśli rzeczywiście tak było, a Chiny zdawały sobie z tego sprawę to moim zdaniem po całej pandemii powinny zostać pozwane przez dosłownie każdy kraj na świecie. Po zakończeniu pandemii powinno powstać dokładne śledztwo na temat tego co rzeczywiście miało miejsce w Chinach. To oni zawalili po całości i powinni ponieść tego konsekwencje - o prawnych zapewne możemy zapomnieć, bo poza cłami niewiele im możemy zrobić, jednak gospodarcze wycofywanie się z możliwie dużej liczby powiązań z tym regionem będzie dla nich najdotkliwszą karą, która mam nadzieję będzie mieć miejsce. 


Użytkownik Blackhawk edytował ten post 01.04.2020 - 11:06

  • 1

#1159

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I tutaj jeśli rzeczywiście tak było, a Chiny zdawały sobie z tego sprawę to moim zdaniem po całej pandemii powinny zostać pozwane przez dosłownie każdy kraj na świecie. Po zakończeniu pandemii powinno powstać dokładne śledztwo na temat tego co rzeczywiście miało miejsce w Chinach. To oni zawalili po całości i powinni ponieść tego konsekwencje - o prawnych zapewne możemy zapomnieć, bo poza cłami niewiele im możemy zrobić, jednak gospodarcze wycofywanie się z możliwie dużej liczby powiązań z tym regionem będzie dla nich najdotkliwszą karą, która mam nadzieję będzie mieć miejsce.

Donald Trump już ich przecież oskarżył.

 

 

Byłoby znacznie lepiej, gdybyśmy wszystko wiedzieli kilka miesięcy wcześniej. Epidemia mogłaby zakończyć się w tym regionie Chin, w którym się zaczęła. Świat płaci wysoką cenę za to, co zrobili - powiedział Trump.

 

Chińskie służby medyczne ogłosiły w czwartek, że poprzedniej doby nie wykryły żadnej nowej lokalnej infekcji koronawirusem. Amerykański prezydent powątpiewa jednak w te informacje. Czy powinniśmy wierzyć w to, co teraz mówią? Mam nadzieję, że to prawda, ale kto to wie? Chciałbym, żeby to była prawda - oznajmił Trump.

 

W środę nazwał on koronawirusa SARS-CoV-2 "chińskim wirusem". Broniąc tego określenia, zauważył, iż choroba ta "przyszła z Chin". To nie jest rasistowskie, on (wirus) przyszedł z Chin - oświadczył przywódca USA.

Chiny próbowały powiedzieć, ale może teraz już przestały, że powodem (koronawirusa) byli amerykańscy żołnierze. Tak nie może być, tak nie będzie. Nie jak ja będę prezydentem - powiedział Trump i wyraził opinię, że chińskie władze zwlekały z informowaniem innych państw na temat koronawirusa.

 

Pandemia koronawirusa rozprzestrzeniła się z Chin na 175 krajów świata. Do tej pory zakaziło się 227 tys. osób, ponad 9 tys. zmarło.

 

źródło





#1160

MaxaM.
  • Postów: 183
  • Tematów: 0
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 Skoro we włoszech przy drastycznie mniejszej ilości zgonów ciała były wywożone ciążarówkami to tam w Chinach musieliby palić na stosach te ciała bo krematoria by nie dawały rady. Palenie takiej ilości ciał zwiększyłoby Co2 a ponoć od stycznia jest tam znacznie czystsze powietrze. 

 

 

Na Twitterze przewijało się sporo zdjęć mobilnych krematoriów w Wuhanie, gdzie jedno rzekomo było w stanie spalić 5 ton materiału organicznego w ciągu doby. 

 

0_e181ed39a9b949047d41f90c2f02e5b3566c89

 

https://hongkongexpa...bile-cremators/

https://gnews.org/121465/

 

Do tego były informacje, że rzekomo krematoria w Wuhanie zaczęły pracować na 3 zmiany. 

 

Według mnie, obecna sytuacja tylko bardziej podkreśla to, że dane z Chin są wyssane z palca. 

Obecnie 20x mniejsze kraje prześcigają Chiny... W USA ledwo się zaczęło, a już 2x prześcignęły (a do tego prognoza USA to 200k zgonów vs 3k w Chinach)


Użytkownik MaxaM edytował ten post 01.04.2020 - 12:05

  • 0

#1161 Gość_NoBody19

Gość_NoBody19.
  • Tematów: 0

Napisano

@Up

 

A wedlug mnie to co tutaj podajesz, to wierytne bzdury. Jezeli takie krematorium ma przemial 5 ton dziennie, to mozna zalozyc, ze bedzie to jakies 100 osob. Teraz, 1000 takich krematoriow mogloby by dokonac to o czym piszesz w jakies 200 dni.. gdzie? Kiedy? Poza tym 22 mln ludzi? Wiesz jaka to ilosc ludzi? Myslisz, ze taka ilosc ludzi moze sobie zniknąc i niky tego nie zauwazy? No i oczywiscie, komunistyczne Chiny potrafilyby "zutylizowac" taka ilosc zwlok, ale tak przypadkiem, zapomnialy pozmieniac statystyk operatorow komorkowych? To wszystko nie trzyma sie kupy..
 
Jeśli wypowiadasz się bezpośrednio do przedmówcy to nie widzę potrzeby cytowania całego postu wraz ze zdjęciem. Wystarczy napisać @Up.

TT.


Użytkownik TheToxic edytował ten post 02.04.2020 - 07:34

  • -1

#1162

MaxaM.
  • Postów: 183
  • Tematów: 0
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie twierdzę, że zginęło 22 mln osób, tym bardziej nie twierdzę, że 22 mln osób spaliły mobilne krematoria. Zauważ, że 22 mln to kolosalna rozbieżność od oficjalnych 3k.

Wprowadzenie 3 zmian to jakby nie patrzeć, 300% normalnej wydajności, a nawet więcej (raczej krematoria normalnie nie działają na 100% przez 8h)

Takie mobilne krematoria dawałyby mocne wsparcie, nie wiem, dajmy kolejne 100% normy (strzelam)? To już mamy łącznie 400% normy. 

Niech będzie 1 mln zgonów, to wciąż ponad 300x więcej od oficjalnych danych, a wciąż bardzo, bardzo daleko do 22 mln. 

A niech będzie 500k, to wciąż ponad 150x wiecej... (to już tylko 5 dni pracy według Twoich wyliczeń względem 200 dni)

 

W linkach, które zamieściłem i ogółem to co pojawiało się na internecie, była mowa, że do samego Wuhanu wysłano 40 takie jednostki (są podejrzenia, że więcej) i łącznie są w stanie spalić 1200 ciał dziennie (30 ciał na 1 krematorium) - czyli 3 dni pracy w samym Wuhanie i mamy zapełnione oficjalne dane na całe Chiny.


Użytkownik MaxaM edytował ten post 01.04.2020 - 12:36

  • 2

#1163

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale na Boga nie wychodź z tezą że przy RKO się chudnie bo grube laski będą się przewracać by schudnąć.

 

Nigdy czegość takiego nie pisałem. Masz jakieś problem z czytaniem ze zrozumieniem.

 

 

 

Kolejny babol to spalanie przez komórki tłuszczowe tlenu. W czasie RKO ?
Matko Boska czy ty uważasz że RKO to trening areobowy ?

 

Każda komórka ciała która jest żywa zużywa tlen.Inaczej jest martwa albo będzie martwa lada chwila.Zasada ta obowiązuje również komórki tłuszczowe.

Aerobowy trening jest wtedy gdy jednorazowy wysiłek wyczerpuje zapas glikogenu i organizm sięga już po tłuszcz.

Różnica jest taka jak między spalaniem  w silniku na biegu jałowym a spalaniem na najwyższych obrotach.

Tak czy inaczej ... otyły ma wyższe zaporzebowanie na tlen na "biegu jałowym".

 

Na okoliczność RKO byłem strannie szkolony, co 6 miesięcy są powtarzane zajęcia na zaawansowanym fantomie podpiętym do komputera gdzie jest podgląd częstotliwości masażu, ugięcia klatki piersiowrj, pojemności wdmuchnietego powietrza.

 

 

Te fantomy to obecnie standard. Szkolą sie na nich strażacy, ratownicy górscy, kierowcy karetek ,ratownicy wodni i żołnierze.Nawet na corocznych zajęciach BHP się pojawiają

Wierzcie mi, że sztuką jest przy jedno osobowym RKO utrzymać się w widełkach wykresu przez 5 min. (a mam 96 kg masy ciała i do ułomków nie należę)

 

Pewnie dla tego strażacy trenują szybkie podmianki. Zespół ratowniczy musi utrzymać poszkodownego do dotarcia karetki lub LPR.W idealnym przypadku mój zespół dociera do miejsca wypadku po ok 10 minutach  Karetka w ok 20min. Musimy utrzymać go więc co najmniej 10 minut. Rekord dla zaprzyjaźnionej jednostki o ok 40 minut.

 

Miejcie na uwadze że przyłożrnie rąk do masażu serca jest w dolnej połowie mostka. W tym miejscu nie ma otłuszczonego ciała. A ucisk powyżej 6 cm kończy się bardzo często połamaniem żeber.

 

Niewiem kto ci tego nagadał ale powiedział nie prawdę.

Głębokość ucisku powinna wynosić 1-3 głębokości przekroju strzałkowego klatki piersiowej, czyli u osoby dorosłej o standardowej budowie około 5-6 cm . U dziecka 5 cm może go skutecznie zabić, u otyłego też go zabijesz bo ugięcie żeberek będzie za małe i otyły albo skończy jako trup albo warzywo.

Nigdy nie słyszałem o otłuszczeniu płuc.

 

Jest takie schorzenie popularne u otyłych pijących dodatkowo alkohol.

 

Aczkolwiek chodziło  mi o całościowe zmian zachodzacych u osób otyłych w obrębie wnęrza k. p

 

https://www.medonet....ul,1734494.html

https://www.mp.pl/pa...-szkodzi-plucom

https://www.muscle-z...-sie-w-plucach/

 

Miejcie na uwadze że przyłożrnie rąk do masażu serca jest w dolnej połowie mostka. W tym miejscu nie ma otłuszczonego ciała.

 

 

Oj widzę że nigdy nie reanimowałeś np 170-180 kilogramowego poszkodowanego :).

 

Dlatego cieszę się że jestem normalnej budowy ciała bo mój przedmówca u osób otyłych pewnie bedzie miał ksywkę "łamacz żeber"

 

Już troszkę w straży pożarnej służę i troche reanimacji mój zespół robił(mniej niż 20 więcej  niż 10). Prywatnie jako "cywil" 2 razy.

Z egzotyków - dwie ofiary wybuchów(raz samoróbkowa bomba i raz malowanie w  piwnicy farbą z pistoletu i poźniej zapalenie papieroska). Tylko ofiara samoróbki miała coś połamanego(obie nogi , reka i miednica , oraz utrata oka,jednego jądra i ogłuchł na jedno ucho),Aczkolwiek żeber mu nie połamaliśmy mimo, że musieliśmy go reanimować i opatrzyć w pozycji na stojąco. Bo przecisnął go w tej pozycji stół i szafa z żelastwem a czas mu już płynął.Żyje :).


  • 0



#1164

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Wszystko

Studia telewizyjne mają zatrudnionych fryzjerów i stylistów.

A dla polityka nic się nie stanie, jeśli przez miesiąc dwa nie będzie mieć fryzjera. Przez ten czas nie urośnie afro.

Zawsze też może na telefon prywatnie do mieszkania zamówić usługę.

Sam chodzę do fryzjera co miesiąc i nie widzę żadnego problemu czemu miałbym się martwić, że przez kolejny miesiąc nie będę mógł się wybrać.


To jest w takim razie niesprawiedliwe skoro fryzjerzy i ci od robienia make-up w studiach telewizyjnych nadal mogą robic to co do tej pory bez zachowania tej magicznej odległości 1,5-2 metra a reszta musi sie do tego stosować.



I w tym rzecz że takiego fryzjera nie możesz sobie do domu zamówić.

Zawieszenie rehabilitacji i zamknięcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich

Zamknięte zostają bez wyjątków wszystkie zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, salony tatuażu i piercingu. Tych usług nie będzie można realizować również poza salonami – np. wizyty w domach nie wchodzą w grę.
https://www.gov.pl/w...s/kolejne-kroki


Oczywiście jak takiego barbera zawołasz i on ciebie w chałupie obetnie to ani w jego interesie ani w twoim nie jest to żeby zgłaszać to gdzieś. Chyba że znajdzie się jakiś uprzejmy donosiciel.
  • 0



#1165

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba że znajdzie się jakiś uprzejmy donosiciel.

 

Nawet gdyby cyrulik doniósł by sam na siebie zostaje jego słowo przeciw twojemu słowu. :) Za zamkniętymi drzwiami to wiesz...  


Niesprawiedliwe skoro fryzjerzy i ci od robienia make-up w studiach telewizyjnych,

 

 Fryzjerzy i ci od robienia make-up w studiach telewizyjnych skaczą tylko wobec prowadzących i zaproszonych gości  czyli dziennie 10 powiedzmy.Taka pani Zosia z zakładu fryzjerskiego to godzinnie obsługuje do 4 osób razy 8 godzin .  W warunkach epidemii telewizja ogranicza dostęp osób, postronnych do swoich prowadząch więc pewnie fryzjer z tv obsługuje 2-3 osoby. Jeśli jest na tyle nie odpowiedzialna by nielimitować dostęp do prowadzących szybko wypadnie z rynku  z powodu braku obsługi.


  • 0



#1166

Canaris.

    God Emperor of Mankind

  • Postów: 641
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

W tym miejscu nie ma otłuszczonego ciała.

No to śmiechłem teraz. Przejdź sie do mnie na oddział, zobaczysz te kolumbryny po 150-200kg i ich "nieotłuszczony mostek który masuje sie tak samo jak u jakiegoś 50kg szczawia".

 

Kochani naprawdę jestem pod wrażeniem waszej internetowej wiedzy ws. masażu serca.

 

Próby zbywania czyjejś praktyki w żaden sposób nie zmieniają rzeczywistości.

 

Wierzcie mi, że sztuką jest przy jedno osobowym RKO utrzymać sie w wiadełkach wykresu przez 5 min. (a mam 96 kg masy ciała i do ułomków nie należę)

 

No nie mów, serio ? Jeszcze żeby to miało cokolwiek wspolnego z tematem.. 


WSZYSTKO JEST TRUDNIEJSZE U GRUBASÓW - ta masa, tłuszcz i ciało nie znikają magicznie, one przeszkadzają we wszystkim od toalety u leżacego poczynając, przez zwykłe rzeczy typu pobranie krwi czy wkłucie weflonu aż po poważne rzeczy typu masaż serca czy intubacja. 
Twierdzenie ze grubasów masuje sie tak samo jak normalnych to farsa. 

O dawkowaniu leku nawet nie wspomne botu sie czysta fizyka kłania.


  • 0



#1167

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Panowie ale to nie jest temat o tkance tłuszczowej. Wracamy do głównego wątku.





#1168

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W związku z powstaniem w Europie nowego epicentrum wirusa SARS-COV-2, część lokalnych krajów zwróciła się do Chin, poszukując szybkich testów przesiewowych. Zaledwie po kilku tygodniach okazuje się, że nadzieja dawana przez tego typu rozwiązanie była złudna. Słowacja jest kolejnym krajem, który zwraca uwagę na daremność korzystania z chińskiego produktu.

https://biznes.wpros...-do-dunaju.html
  • -1



#1169

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mogę się założyć, że "Zakład pogrzebowy A.S. Bytom lubi to"

Legenda czarnego humoru...

 

MaxaM@ odniosę się tylko do linka. Tekst pod zdjęciem dość jasno daje do zrozumienia, że nazwa "mobilne krematorium" nie odpowiada stanowi faktycznemu. Niedawno producent Nanjing zmienił „mobilną kabinę do spopielania odpadów medycznych” w „kabinę do usuwania śmieci i tusz zwierzęcych” i z tego powodu powstały plotki.





#1170

Blackhawk.
  • Postów: 165
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ponoć wywiad USA przedstawił pierwsze raporty mówiące o znacznym zakłamaniu danych z Chin - takich krajów według wywiadu jest niestety więcej - to także Iran oraz Korea Północna gdzie też jest rzeź. Dowiedziałem się o tym z rozmowy ze znajomym - zaraz poszukam źródła i wrzucę - to jest potwierdzona informacja. 

 

edit. https://www.bloomber...telligence-says

 

tutaj o tym piszą, może być zaraz o tym głośno


Użytkownik Blackhawk edytował ten post 01.04.2020 - 19:22

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych