Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koronawirus z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5951 odpowiedzi w tym temacie

#2101

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Miłosz coś dla Ciebie, bo Ty się tak lubisz powoływać na naszych profesorów:

"Tak źle jeszcze nie było. Mamy 1136 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To najwyższy dobowy przyrost od początku pandemii. Prof. Simon wskazuje winnych fali zakażeń. Jego zdaniem to "zasługa" przede wszystkim tych, którzy nie chodzą w maseczkach i żyją, jakby koronawirusa nie było, nie myśląc o zagrożeniu, które ściągają na innych. Lekarz nie przebiera w słowach i nazywa ich wprost "szkodnikami społecznymi".

 

"- Kolejnym problemem jest tolerowanie tych wszystkich ruchów antymaseczkowych i antyszczepionkowych. To jest działalność na szkodę państwa. To jest skrajna głupota, działanie antypaństwowe, którego nie jestem w stanie zrozumieć. To są grupy szkodników społecznych. Wszyscy wiedzą, że maska chroni przed szerzeniem zarazków. Wszyscy wiedzą, że obraz choroby zależy od ilości cząstek wirusa, które się przedostaną do organizmu, a maska to ogranicza. Wiadomo, że ok. 40-60 proc. ludzi, którzy się zakazili, choruje lżej, jeśli wcześniej używali masek - tłumaczy ekspert."

https://portal.abczd...skazuje-winnych

Jest końcówka września, pojawiły się dopiero pierwsze chłodniejsze noce. Jak się nic nie zmieni to będzie źle, oj będzie bardzo źle za 2-3 miesiące przez takich "oświeconych" Miłoszów, Ogarniętych czy innych Simbów.


  • 1



#2102

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Zapytamy Magdę.

Magda, czy pracodawca zapewnia Ci dwie bezpłatne maseczki dziennie?


  • -1

#2103

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A jakie to ma znaczenie? To ja dbam o siebie i moje zdrowie.Używam 3 masek dziennie.Jestem z wykształcenia weterynarzem więc coś niecoś wiem...
Zapas 1500 masek medycznych kupiłam jeszcze w styczniu
  • 2



#2104

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odnosiłem się do argumentów użytkowników, wystarczy przewinąć kila stron wcześniej co pisałem. A jak się nie odniosłem, to napisałem dlaczego, ja się nie boję rozmawiać, ale jak ktoś nie umie rozmawiać w cywilizowany sposób, kłamie i pisze bzdury, to ja czuję się zwolniony z dalszego prowadzenia z taką osobą rozmowy.

Chętnie przypomnę te pytania, ale nie wiem czy warto, bo już kilka razy pisałeś, że nie będziesz odpisywał.

Bawią mnie te zalecenia, żeby wyłączyć tv. W domyśle chodzi o to, żeby przerzucić się na fejsa i youtuba. Alternatywni chcą, żeby zwerbowane owieczki słuchały tylko ich przekazów, dlatego każą wyłączać tv. Żadna grupa wyznaniowa nie toleruje innych prawd, nie znosi konkurencji.
Te ostatnie wersje z tekstem "wyłącz tv, a covid zniknie" są popisem dziecinady. Co to zmieni, ludzie przestaną się zarażać i umierać? No nie. Samo to, że brakuje wiedzy o czymś, nie oznacza, że tego nie ma. Tak jak stłuczenie termometru nie spowoduje, że gorączka zniknie.


I tak jak już było napisane wcześniej że nie trzeba mieć maski jak masz przyłbice. Wtedy twoje problemy z oddychaniem i strachem przed bakteriami, wirusami które sie zbierają na takiej masce znikną. Bo taka przyłbica minimalnie ogranicza dostęp powietrza z zewnątrz (są różne rodzaje przyłbic oczywiście).

Tak jak już wcześniej pisałem, taką przyłbice możesz sobie sam zrobić a jak nie chce ci się robić jej to możesz kupić, ceny są różne ale ogólnie kilkadziesiąt złotych zazwyczaj.
Więc szkoda ci na to kasy? Wygląda na to że ta maska nie jest dla ciebie aż takim kłopotem skoro nie zamienisz jej na przyłbice.


Dobra, jeszcze jedno na koniec. Jakoś wszyscy przeciwnicy masek nagle zapomnieli że bardziej im szkodzi palenie papierosów, zanieczyszczone powietrza pyłami, siarkami, spalinami samochodów itp.
Prędzej ci wszyscy oświeceni przeciwnicy pandemii zdąża zachorować na nowotwory czy inne choroby sercowo-naczyniowe na skutek tych czynników niż z powodu noszenia maski.

Rakiem i chorobami serca nie da się zarazić, a na AIDS rocznie umiera trochę ponad milion ludzi



Akurat jeśli chodzi o raka to można sie nim zarazić. Wykazano że są rodzaje nowotworów które powstają na skutek zakażenia się wirusami takimi jak HPV (czyli brodawczaka) czy bakteriami a nawet grzybami. Również stwierdzono przeniesienie komórek nowotworowych z dawcy do biorcy wraz z przeszczepionym narządem.
  • 0



#2105

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Widziałem wielu ludzi w maseczkach bardziej przypominających starą szmate na twarzy niż ochronę antybakteryjną, a takie ich używanie przyczynia się do rozwoju wirusów,  nie do ich zwalczania. 

Ręce opadają. Żeby wirus się rozmnożył, potrzebuje żywej komórki. Na brudnej szmacie, mogą się namnażać co najwyżej bakterie. Tak czy inaczej, do "rozwoju wirusów" potrzebny jest żywy organizm. I to Ty masz problemy ze zrozumieniem najprostszych kwestii.

 Co do higieny, to jak powyżej. zmieniasz gacie, to i maseczkę wypadało by zmieniać. 


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 24.09.2020 - 20:04

  • 2



#2106

Damian83.
  • Postów: 95
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Edit: To jest cytowanie Miłosza (źle coś zrobiłem, że tak się wpisało) :
P.S. @Edric to, że rozdajesz bezpodstawnie minusy mam gdzieś, ale mam pytanie, dlaczego profanujesz swoim awatarem Polskie Godło? 


attachicon.gifUntitled-1.png

Art. 137. znieważenie znaku lub symbolu państwa, poczytaj sobie ***** . Margot i inni tego typu tęczowi macie szczęście, że u władzy mamy bandę sierot która pozwala na łamanie prawa, ale to się zmieni.
obraza2.gif
Edycja
Wszystko

 
 
 
Tu się zaczyna mój post:
Za znieważenie Godła narodowego tą tęczową szmatą Edric na normalnym forum powinien dostać bana.
Ale oczywiście lewak Wszystko (nazywasz tu ludzi prześmiewczo prawakami więc i ja mogę) tego nie zrobi. Za to ostrzeżenie dostał Miłosz... Noż k! Moderatorów już tu nikt nie pilnuje.
 
Te forum które uważałem za najlepsze w internecie dosięgło dna.
 
Wszystko Staniq i Daniel tak jak napisał Miłosz - towarzystwo wzajemnej adoracji. Panowie pogrążacie te forum, widać to bardzo dobrze, że coraz mniej osób się tutaj udziela.
 
Wszystko wszechwiedzący lewacki supermoderator wielokrotnie tutaj wyśmiewał innych użytkowników ale oczywiście ostrzerzeń brak,
dno totalne. Kiedyś to forum było paranormalne, teraz to nie ma z tym nic wspólnego.
Sami sobie tu niedługo bedziecie siedzieć i się głaskać i przyklaskiwać. Jesteście zwykłymi chorągiewkami które zrobią to co im rząd karze.
Na znak ładnie będziecie klaskać.
 
Staniq w tym temacie wypisywałeś kłamstwa między innymi, że nie leczeni na korone umierają... Ale dopieprzasz się do Miłosza.
Wyśmiewacie ludzi od foliarzy, płaskoziemców i innych a nikt tu nawet nie pisze o płaskiej ziemi czy związkach korony z 5g.
To jest wasza linia obrony i jednocześnie ataku, wyśmiać i zdyskredytować drugą stronę.
 
Złote szaraki rozdawajcie sobie sami bo itak już mało kto na to głosuje.
 
W temacie koronawirusa wśród zwolenników są 2 osoby z którymi dało by sie pogadać normalnie Zaciekawiony i Pan Juzek.
 
Za te znieważenie godła narodowego i brak reakcji moderatorów powinniście wylecieć stąd na zbity pysk czego wam życzę.
Doprowadziliście zajebiste forum do dna. Brawo.
 
Wszystko lewaku podbuduj swoje ego i wjebaj mi bana bo jestem prawicowym narodowcem. Bo tylko tutaj w internecie masz władzę i możesz się wykazać i mi dojebać.
 
Pozdrawiam prawdziwych użytkowników tego forum którzy się tu udzielają i tych którzy dawno odpuścili bo widzą co się dzieje.
 
Koniec z mojej strony. Nara. Bawcie się dalej w swoim kółeczku

obraza2.gif
wulgaryzmy2.gif
To nie moja wina, że nie radzisz sobie z dyskusją na forum i ze swoimi emocjami.
Wszystko

Użytkownik Wszystko edytował ten post 25.09.2020 - 18:02

  • 0

#2107

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co się dziwić że niepoważnie was traktujemy. Kiedy dyskusja z Miłoszem to wklejanie nieśmiesznych memów, eksperymenty polegające na psikaniu sobie aerozolem w maseczkę a jego autorytety w dziedzinie wirusologi to Rola, Trump i Bosak(chociaż tego ostatniego nawet lubię Tak bliżej mi do prawactwa).


  • 2



#2108

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Damian83,
Zarejestrowany 2014 r i tylko 70 postów na koncie. I będzie pisał, że forum upada, że my je niszczymy. Zabawny jesteś.
Odnośnie godła na tle tęczy https://oko.press/br...oli-narodowych/
  • 0



#2109

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W temacie koronawirusa wśród zwolenników są 2 osoby z którymi dało by sie pogadać normalnie Zaciekawiony i Pan Juzek.

A to ciekawe, tylko dlaczego z nimi nie dyskutujecie? No,  z Panem Juzkiem troszeczkę, z Zaciekawionym wcale, wręcz zlewacie ciepłym moczem jego posty. I Ty piszesz o normalnym gadaniu. 

Wyzwiska to też nie wiesz skąd? No tak, forum pełne agentów, więc zapewne ktoś dopisał...


Staniq w tym temacie wypisywałeś kłamstwa między innymi, że nie leczeni na korone umierają... Ale dopieprzasz się do Miłosza.

Pokaż post w którym to napisałem, a się odniosę.

Tak nawiasem, takie normalne forum, to takie bez?... innych? Czyli czarnoskóry bądź inwalida czy upośledzony nie ma prawa tu pisać? Zobacz, a Tobie wolno...





#2110

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko Staniq i Daniel tak jak napisał Miłosz - towarzystwo wzajemnej adoracji. Panowie pogrążacie te forum, widać to bardzo dobrze, że coraz mniej osób się tutaj udziela.

Szczególnie, że to chyba jedyny temat w jakim zabieram głos od co najmniej kilku miesięcy. W dodatku przedstawiłem tutaj naprawdę masę faktów i argumentów. Wrzucałem tu nawet wykresy z hiszpańskojęzycznych stron, od ludzi niezależnych, nie działających w spisku z żadnym rządem, a po prostu ludźmi, którzy są blisko tematu wirusa, którzy się nim interesują i działają we własnym zakresie. Podawałem odnośniki z oficjalnych stron czy to dotyczące stricte koronawirusa czy śmiertelności w ogóle, które są niezależnymi instytutami, które po prostu w jednym miejscu skupiają dane, które podają wszystkie kraje osobno, co można w każdym momencie skonfrontować, więc nie ma tam opcji żadnej manipulacji.  Na każdy mój argument, na każdy wykres, każdą liczbę danych i cokolwiek innego albo nie otrzymuje odpowiedzi, albo ciągle jest tylko "fake", "manipulacja", "opłaceni". I jeszcze Ty mnie nazywasz osobą, która pogrąża forum i która wyśmiewa innych?

A jaki wy przedstawiliście chociaż jeden poważny argument w obronie swojej racji? Że Szumowski powiedział? Że politycy masek nie noszą? Że obostrzenia/przepisy są absurdalne? To jest argument na dowód nieistnienia wirusa? Dla poważnego człowieka to jest to co najwyżej dowód na nieporadność władz.

A i oczywiście, że przy takiej dyskusji zrównuje się was z płaskoziemcami, bo wy się niczym od nich nie różnicie w tym temacie, tylko nie chcecie tego widzieć. Koronaświrus, pandemii nie ma, chcą nas zaczpiować, zdepopulować, wyłącz tv, włącz myślenie, odpychanie od siebie faktów i dowodów..wypisz wymaluj płaskoziemcy.

 

Wszystko wszechwiedzący lewacki supermoderator wielokrotnie tutaj wyśmiewał innych użytkowników ale oczywiście ostrzerzeń brak,
dno totalne.

Widzisz, a ja jestem "prawakiem" i jakoś nie mam problemu z Wszystko w tym temacie. Może podchodzisz zbyt politycznie do tego wirusa? Ogólnie to jest mi trochę smutno, bo "prawak" zaczyna się dzisiaj kojarzyć z osobą wierzącą we wszystkie teorie spiskowe jakie istnieją - czipowanie, depopulacje, masoni, reptilianie...wszystko co antyrządowe to musi być prawdziwe. Szkoda, bo też jestem "prawakiem", tylko takim zdrowo myślącym i mi trochę przykro, że będą mnie ludzie postrzegać na równi z wami.

 

Jesteście zwykłymi chorągiewkami które zrobią to co im rząd karze.
Na znak ładnie będziecie klaskać.

Pomyślmy co takiego kazał mi zrobić rząd, hmm...
-dezynfekować ręce(ZALECANE)
-myć ręce(STRASZNE)
-nosić maseczki w pomieszczeniach zamkniętych
-utrzymywać w miarę możliwości dystans od innych

Naprawdę, normalnie tak mnie zniewolili, że aż mnie nadgarstki bolą od tych łańcuchów. Ale tak, tak ja wiem...to jest początek, później będzie mnie wojsko siłą z domu wyciągać, żeby mi czipa pod skórę wsadzić pod przykrywką walki z "fake-wirusem". 


Użytkownik Daniel. edytował ten post 25.09.2020 - 20:21

  • 4



#2111

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Damian

Zgodnie z ustawą o symbolach narodowych, godło to "wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami złotymi, umieszczony w czerwonym polu tarczy.". Przeróbka na jego profilu nie spełnia tej definicji, jest bowiem jednolicie białym kształtem.


  • 1



#2112

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

https://twitter.com/...169902624952320

Co Wy na to Miłosz, Damian? A może to któryś z was? Choć najbardziej to mi pasuje do Ogarniętego.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 25.09.2020 - 21:20

  • 1



#2113

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Według mnie te dzieci mają więcej oleju w głowie niż ten zniewolony antymaseczkowiec. No niestety taki wasz obraz. 


  • 0



#2114 Gość_Princess Luna

Gość_Princess Luna.
  • Tematów: 0

Napisano

@Daniel.

 

Wydawało mi się, że tacy ludzie to domena USA... mówi się, żeby coś zrobić, a takie (przepraszam za określenie) głąby nie robią tego dla samej zasady i na dodatek nakłaniają innych do podążania za nimi. Ciekawe, czy gdyby powiedzieć im, żeby uciekać z płonącego budynku, to oni dla zasady wskoczyliby w ogień...

 

Drodzy antymaseczkowcy, nawet jeśli nie wierzycie w tego wirusa, to nic Wam się nie stanie jak zasłonicie usta gdy przebywacie pośród ludzi. Inni poczują się bezpieczniej, a Wy praktycznie nic nie stracicie. Ponadto nigdy nie macie pewności, że się nie mylicie, a jak wiadomo lepiej dmuchać na zimne :) Poza tym, nowy SARS to nie jedyny wirus jaki istnieje, więc także warto mieć jakąś ochronę ;) Być może w taki sposób uchronicie kogoś przed śmiercią.


Użytkownik Tovarisch Glimmer edytował ten post 25.09.2020 - 22:33

  • 1

#2115

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

:offtop:

 

Wracając do kwestii art. 137 KK.

Art. 137. § 1. Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej prokuratury:

„Prokuratura do oceny powołała biegłego z zakresu heraldyki. Jest to pracownik naukowy z tytułem profesora. Powołując się na źródła historyczne i ustawę o godle, barwach  biegły stwierdził, że:

przedmiot postępowania nie posiada cech formalnych pozwalających określić go jako flagę – może być uznany za transparent;
ze względu na zmianę barwy czerwonej na kolory tęczy nie mamy do czynienia z ekspozycją flagi, lecz zaledwie „z aluzyjną interpretacją symboliczno-weksylologiczną” [przyp. red. weksylologia to nauka zajmująca się chorągwiami]
ekspozycja nie ma czytelnego wyrazu profanacji w rozumieniu ustawy;
wizerunek godła na transparencie również jest przetworzeniem”.
Biegły zwrócił też uwagę, że art. 16 ust. 2 ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych dopuszcza umieszczanie godła „w formie stylizowanej i artystycznie przetworzonej” na produktach handlowych.

„Godło i flagę umieszczone na transparencie można uznać za formę stylizowaną i artystycznie przetworzoną, ale nie posiadającą cech świadomego znieważenia” – napisał w podsumowaniu heraldyk.

 

Prokuratura: znieważenie to szydzenie, podeptanie lub oplucie
Ostatecznej oceny prawnej dokonał prokurator prowadzący sprawę. Uznał przede wszystkim, że nie mogło dojść do znieważenia symboli narodowych, bo transparent nie jest ani flagą, ani godłem. Powołując się na doktrynę i krajowe orzecznictwo stwierdził też, że żeby doszło do znieważenia, działanie musiałoby intencjonalnie wyrażać lekceważenie, pogardę, czy ośmieszenie.

 

 

 

Powyższe, to fragment sprawy z 2018 roku, a dotyczy umieszczenia symbolu orła na tęczowym tle (na transparencie).

Wydaje mi się, że tym samym zamykamy dyskusję w temacie avatara Edrica. Jakiekolwiek problemy z tym związane proszę kierować na drogę prawną.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych