Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koronawirus z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5951 odpowiedzi w tym temacie

#2086

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up@ 

 Dodałbym tylko tyle, że żeby te maski działały poprawnie, trzeba mieć twarz ogoloną na gładko. W innym wypadku maska przecieka. Tak uczą na kursach Health and Safety, odpowiednik naszego BHP.


  • 0



#2087

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Pytanie jest, czy maseczka dajmy na to dziecka po 8 godzinach w szkole i 2 dniach noszenia jeszcze pomaga czy już nie?
Wy natomiast rozmawiacie tylko o nowych maseczkach.
Jeśli chodzi o cytat z postu wcześniej: https://www.diezminu...-salud-dientes/

https://laverdadnoti...00913-0225.html


  • 0

#2088

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up

 

Pytanie jest, czy maseczka dajmy na to dziecka po 8 godzinach w szkole i 2 dniach noszenia jeszcze pomaga czy już nie?

Ty dalej nie rozumiesz. Jeżeli dziecko ma koronę, to maseczka pomaga ograniczyć rozsiewanie wirusa przez to dziecko, nawet gdy maseczka jest oblepiona syfem z całego tygodnia.. Jeżeli pytasz o ochronę młodego człowieka przed wirusem od innych... to też pomaga. Nawet dwudniowa maseczka potrafi zatrzymać kropelki śliny, wykasłane przez osobę z Cowidem, w których znajduje się kontrabanda Covida. Żadna maseczka nie zatrzyma wirusa, Ale też żaden wirus nie fruwa swobodnie tylko jest zakotwiczony do cząstek znacznie od siebie większych. w tym wypadku chodzi o płyny typu ślina. A to zatrzyma nawet najtańsza maseczka. Inną sprawą jest higiena noszenia maseczek. Jeżeli gacie zmieniasz co dziennie, to dla czego pozwalasz dziecku chodzić w jednej maseczce przez dwa dni? Taka analogia dostosowana do poziomu pytania. No chyba że z tymi gaciami nie trafiłem. W tym wypadku rozumiem kontekst.

 

 

 

Jeśli chodzi o cytat z postu wcześniej: https://www.diezminu...-salud-dientes/

https://laverdadnoti...00913-0225.html

 A może przybliż nam czym traktuje ten link. Nie wszyscy znają język... to po włosku? prawda?


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 23.09.2020 - 21:48

  • 0



#2089

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Unikaj dotykania maseczki podczas jej noszenia.
Ze względu na komfort i higienę nie zaleca się używania maseczki dłużej niż 4 godziny.
W przypadku zawilgocenia lub zniszczenia podczas użytkowania, zaleca się wymianę na inną.

Nie używaj ponownie maseczki, chyba że jest wielokrotnego użytku.
Aby zdjąć maskę, zdejmij ją z tyłu, nie dotykając przodu, wyrzuć ją do zamkniętego wiadra i umyj ręce.

https://www.mscbs.go...ion_general.pdf


  • 1

#2090

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Unikaj dotykania maseczki podczas jej noszenia.
Ze względu na komfort i higienę nie zaleca się używania maseczki dłużej niż 4 godziny.
W przypadku zawilgocenia lub zniszczenia podczas użytkowania, zaleca się wymianę na inną.

Nie używaj ponownie maseczki, chyba że jest wielokrotnego użytku.
Aby zdjąć maskę, zdejmij ją z tyłu, nie dotykając przodu, wyrzuć ją do zamkniętego wiadra i umyj ręce.

https://www.mscbs.go...ion_general.pdf

 No i co w związku z tym? Dowód że maseczka nie działa? Czy może że są pewne zasady, których trzeba przestrzegać, żeby było ok?

 Gdy po dwójce nie umyjesz rąk, a przypadkiem papier nie był tak wytrzymały jak mówiły reklamy, a właśnie zrobiłeś dzieciakowi kanapki, i dzieciak dostał sraczki to co? Wina papieru? czy mydła?


  • 0



#2091

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli tak bardzo duszą was maseczki i są dla was tak śmiertelne to jaki problem kupić sobie przyłbice? Po pierwsze nie trzeba jej prać i wymieniać co X godzin, a co najwyżej umyć/zdezynfekować. Po drugie można jej używać praktycznie miesiącami/latami. Po trzecie nie ogranicza wam oddychania - nie będziecie mdleć, dusić się czy co tam jeszcze wam się dzieje. Po czwarte nie wyrosną wam glony w płucach. Po piąte jak jest odpowiednich rozmiarów to praktycznie całkowicie utnie polemikę na zasadzie "bo maseczka chroni tylko o 5%, a nie 50%". Po szóste nie będziecie mieć urażonej dumy z powodu wkładania "kagańca". Po siódme cenowo jest w zasięgu dla każdego, bo kupicie już za 10zł.

W czym więc problem? Może w tym, że taka przyłbica automatycznie wybija wam z "rękawa" wszystkie "antycovidowe argumenty", które cały czas opieracie w stosunku do maseczek?


  • 2



#2092

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Przytoczę mój wcześniejszy post:

Nosząc maseczki antywirusowe powinno się dbać o jej sterylność bez tego nie ma to sensu. Niestety większość ludzi nosi maski bo tak trzeba i są one nieefektywne, brudne i zasmarkane.

Przypomina to socializm, gdzie różnica między papierkową teorią, tym co zamierzano osiągnąć, a realnością była porażająca.


  • 1

#2093

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Każdy zainteresowany powinien obejrzeć ten reportaż pt.Fałszywa Pandemia, zrealizowany przez telewizję Trwam.
Bardzo obiektywny, wypowiadają się w nim wszyscy, eksperci i osoby znane, są też ludzie uważani za "szurów" przez niektórych, kończąc na zwykłych ludziach. Najciekawsze są wypowiedzi Pana doktora. Kolejna osoba która porównuje Covida do Grypy.

https://www.facebook...639524446927597
 

Ja się nie dziwię. Ciężka jest taka dyskusja, kiedy unika się trudnych pytań i mocnych argumentów. Taka postawa prowadzi do frustracji i zniechęcenia. To tak jak na przyjęciach rodzinnych, gdy wujki i ciotki pytają się" no i jak tam kawalerze, masz już jakąś pannę? ". A ty nie wiesz co powiedzieć, jest ci wstyd, chcesz uciec.

Odnosiłem się do argumentów użytkowników, wystarczy przewinąć kila stron wcześniej co pisałem. A jak się nie odniosłem, to napisałem dlaczego, ja się nie boję rozmawiać, ale jak ktoś nie umie rozmawiać w cywilizowany sposób, kłamie i pisze bzdury, to ja czuję się zwolniony z dalszego prowadzenia z taką osobą rozmowy. Wstydem to jest to, że łamiesz regulamin forum którego obiecałeś strzec jako moderator i pozwalasz sobie na wycieczki wobec mnie, które są zabronione.
 

Rozumiem że nie masz żadnych linków do źródeł na temat chorób powodowanych przez noszenie maseczek. A te twoje niedotleniania, i inne to, takie tylko bajanie mające na celu uwiarygodnić brednie które tutaj wypisujesz. .

Prawdopodobnie te choroby od noszenia masek, to jest jakaś nieprawdziwa informacja i dałem się zrobić w konia, ale czytam teraz o dzieciach które wychodzą ze szkoł i skarżą się rodzicom na niedotlenienie i zawroty głowy. Przeczytaj sobie do czego może prowadzić niedotlenienie czyli hipoksja. Szkoda, że mój przykład z życia, do ciebie nie dociera, ale to twój problem, nie mój. To nie są żadne brednie, sam Premier Morawiecki został nagrany jak się dusi w maseczce, znajdź sobie to nagranie które jest dowodem o które tak pytasz.   
 

Mi ostatnio babka zmarła na Covida.

Babka, to jest z piasku, w piaskownicy, albo nad morzem na plaży. Sporo tego typu wypowiedzi w sieci, ogromna większość to fejki, to co stosujesz w tym poście to najzwyklejszy szantaż emocjonalny.
 

kolezanka byla taka swiadoma, wybudzona, antysystemowa i antymaseczkowa wlasnie.

To samo piszesz co kolega wyżej. A twoje ostatnie wypowiedzi skierowane do mnie, to już w ogóle tragedia. Kłamiesz jak media głównego ścieku o ludziach, których nawet nie znasz, którzy są tak naprawdę za dobrowolnością szczepień, a nie, za całkowitym zakazem szczepień, jak sugeruje oszczercze określenie antyszczepionkowcy.
Pan Marcin Rola nie jest żadnym szurem i głupcem. Na złość tobie, przejechał się właśnie po szurach niedawno w wywiadzie, ale ty go nie oglądasz, to skąd możesz wiedzieć.
 

Nie odpowiadasz nie dlatego, ze jestem ignorantem/klamca, ale dlatego, ze kazda kolejna wypowiedz cie kompromituje i kazdemu kolejnemu adwersarzowi odpowiadasz dokladnie tym samym. Podobnie z olaniem wiekszosci posta - po prostu nie jestes w stanie merytorycznie odpowiedziec na pytania zadane przeze mnie.
Nie dziwi mnie to, nie twoja wina. Na nie nie da sie odpowiedziec nie uzywajac szurowskich teorii spiskowych, w ktorych sie lubujesz pzdr.

Nie odpowiadam, ponieważ nie lubię rozmawiać z kimś, kto nie umie rozmawiać w cywilizowany sposób, pomawia, kłamie i pisze głupoty.
Jeżeli ja się kompromituję, to tylko tym, że jeszcze nie dodałem cię do mojej listy ignorowanych, ale to da się szybko naprawić. 
Każdemu odpowiadam dokładnie tym samym jeżeli robi to samo co ty. Jestem wstanie odpowiedzieć merytorycznie na twoje pytania, zrobiłem to wielokrotnie. Problemem nie jest brak merytorycznych argumentów, problemem jest to, że ty uważasz, że to nie są merytoryczne argumenty, nie masz racji. Napisałem na przykład dlaczego pewnym źródłom nie należy ufać, ze względu na ich powiązania z ośrodkami władzy, które mają interes w tym by zwiększyć kontrolę nad ludnością zamieszkującą jakiś obszar. A kontrolować można przez strach, sianie paniki przed wirusem jest w interesie tych ośrodków, a to oznacza, że powiązane nimi źródła są niewiarygodne. Podałem przykład UE. To piszesz, że neguje poważne źródła, rozmowa ze ścianą. Nie jestem żadnym zwolennikiem teorii spiskowych, wielokrotnie pisałem, że w nie nie wierzę. Na część twoich pytań już odpowiedziałem, na resztę też bym odpowiedział, ale, że robisz to co robisz, to odpowiedzi nie dostaniesz. Nie mam zamiaru czytać tego co napiszesz w odpowiedzi, także się nie rozpisuj.
 

No to odkryłeś jego największą tajemnicę...

Jedyne co się udało odkryć, to tylko to, ile czasu trzeba pisać do mnie głupoty, bym miał dość.

Bawcie się dalej w swoim kółeczku wzajemnej adoracji i wzajemnie się nakręcajcie jaka to super śmiercionośna epidemia jest i głoście koniec świata. Nie mam ochoty patrzeć na ten spektakl, także mam nadzieję, że tutejsi wszystkowiedzący eksperci, nie będą mnie już więcej molestować i prowokować do zabrania głosu w tym temacie, w którym nie mam najmniejszej ochoty się już udzielać.
 
120.jpg
 
120015301_3374917942588414_3508371102940085134_n.jpg
 
Pozdro dla świadomych i kumatych!

Użytkownik Miłosz edytował ten post 24.09.2020 - 09:20

  • 1



#2094

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To jakaś islamska odmiana? Ten koranowirus? :facepalm:


  • 0

#2095

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Żadna maseczka nie zatrzyma wirusa...

Wszystkie, które mają standard równy lub wyższy niż FFP3.

 

 

No to odkryłeś jego największą tajemnicę...

Jedyne co się udało odkryć, to tylko to, ile czasu trzeba pisać do mnie głupoty, bym miał dość.

Swoich jeszcze nie odkryłeś? Wszystko przed Tobą (sorry Wszystko). Na razie, po dżentelmeńsku nie (i tu ważne dla Ciebie słowo) oceniamy wartości Twoich wpisów, tylko cierpliwie tłumaczymy. Póki co, to Tobie szwy na gaciach puszczają. Nawet nie chcesz zauważyć, że z wieloma Twoimi poglądami się zgadzamy i o nich nie dyskutujemy. Tak naprawdę pozostało niewiele niezgodnych poglądów, w tym kwestia mediów nieściekowych, wiedzą o których nie chcesz się podzielić, ale o nich wspominasz w każdej swojej wypowiedzi. No dobra, prawie w każdej.

Zaczynam podejrzewać, że to takie idea fix...





#2096

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

post-27946-0-10325800-1600908065.jpg

 

 
Rakiem i chorobami serca nie da się zarazić, a na AIDS rocznie umiera trochę ponad milion ludzi. Na COVID zmarło już teraz 980tyś, a do pełnego roku z pandemią brakuje jeszcze co najmniej 3-4 miesięcy, prawdopodobnie tych najgorszych bo w okresie jesienno-zimowym. Oczywiście nie można zapomnieć, że to wszystko mimo wprowadzanych obostrzeń i blokad. I tylko mi nie pisz, że liczby są zakłamane, bo jak podajesz dane z powodu innych zgonów z tych samych źródeł co zgony z powodu COVID, to albo wszystkie są zmanipulowane, albo żadne, a nie które ty sobie za takie uznasz.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 24.09.2020 - 11:21

  • 1



#2097

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przytoczę mój wcześniejszy post:

 

 Ale co? Uważasz że twój post coś wnosi do tematu, a analogia jest jakoś specjalnie błyskotliwa? No.... Nie. cały post jest miałki, i nie ma sensu go powielać. Jedyny plus to przesłanie że trzeba dbać o higienę. Czy to maseczka czy gacie.

 

@Miłosz

 

Prawdopodobnie te choroby od noszenia masek, to jest jakaś nieprawdziwa informacja i dałem się zrobić w konia, ale czytam teraz o dzieciach które wychodzą ze szkoł i skarżą się rodzicom na niedotlenienie i zawroty głowy.

 

 Zrobiłeś pierwszy krok na drodze weryfikacji faktów. 

Co do zawrotów głowy, i dyskomfortu. 

 Fakt. Do noszenia maseczek trzeba się przyzwyczaić. To nie jest obojętne ani komfortowe. Z mojego doświadczenia wiem że na początku jest słabo. Uczucie duszności jest najzupełniej normalne. Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego rurki do nurkowania są tak krótkie? Powód jest banalny. Płuca to nie mięsień. Żeby je napełnić, potrzebna jest równowaga ciśnień. Gdy znajdziesz się na głębokości jednego metra, nawet dysponując rurką o średnicy rury kanalizacyjnej nie będziesz w stanie zaczerpnąć oddechu.

 W przypadku maseczek. Jakichkolwiek. Nawet tych antywirusowych, wymyślonych przez @ppp w grę wchodzi psychologia. Wszelkie przeszkody na naszych drogach oddechowych, mózg traktuje jako zagrożenie. Łatwo to sprawdzić. Kup sobie maskę z rurką do nurkowania. Może być zabawkowa to nie ma znaczenia. Załóż to, i zanóż się w wannie twarzą do dołu. Zobaczysz jak ciężko się oddycha. Po kilku takich doświadczeniach, okaże się że jest spoko

.Identycznie jest z maseczkami, To twoje "niedotlenie" jest efektem działania mózgu, który automatycznie reaguje na wszelkie przeszkody w oddychaniu. Analogią może być choroba lokomocyjna. Gdzie nasz mózg nie jest ewolucyjnie przystosowany do dużych prędkości i zaczyna wariować. Taki Aviomarin czy inne tego typu leki, zawierają substancje psychoaktywne, które ograniczają doznania sensoryczne związane poruszaniem si z durzą prędkością. 

 

Reasumując...trzeba się po prostu przyzwyczaić. Osobiście nie lubię nosić maski. Nie jest to komfortowe  w żadnym wypadku. Ale wolę to niż Pylicę.

https://pl.wikipedia...ki/Pylica_płuc

 

Nie inaczej jest w przypadku Covida2. Śmiertelność w statystykach niewielka, ale co jeżeli dotknie to Ciebie?

 

Każdy zainteresowany powinien obejrzeć ten reportaż pt.Fałszywa Pandemia, zrealizowany przez telewizję Trwam.

 TV trwam zrobiło kiedyś materiał na temat Woodsocka  https://www.youtube....h?v=193Vvrpubp4

 Poziom manipulacji jest przeogromny.

Tak czy inaczej. W co drugim swoim poście postulujesz aby nie oglądać telewizji, a tu nagle sru. TV Trwam.. to jak ? Mamy oglądać tv czy nie. A może ta rydzykowa jest lepszejsza od każdej innej?


  • 2



#2098

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak pisałam we wcześniejszych postach mam początek POCHP-ukochane papieroski.Pracuję w sklepie od 9 do 21 i noszę maskę(medyczną z atestem) praktycznie cały czas.Do tego dojazd komunikacją miejską -3 godziny w obie strony co daje 15 godzin.Naprawdę można się przyzwyczaić i szlag mnie trafia gdy słyszę jojczenie że 15-20 minut w metrze czy w sklepie w masce to takie straszne naruszenie wolności i zamach na suwerenność jednostki 😎
Mam prośbę do modnego ostatnio ruchu antymaseczkowców: nie myślcie tylko o sobie,wasza maska czy przyłbica chroni innych.Często słabszych.Oni nie są nieśmiertelni bo mają już 60,70 czy 80 lat ale nadal chcą żyć.
Pozdrowienia dla myślących...
  • 2



#2099

ppp.
  • Postów: 770
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Panjuzek
Wydaje się że masz bardzo poważne problemy ze zrozumieniem jednego zdania.

Jak  dbać o maseczki chyba wiedzą wszyscy.
Moje pytanie brzmi czy w rzeczywistości te zasady higieny są przestrzegane?

Widziałem wielu ludzi w maseczkach bardziej przypominających starą szmate na twarzy niż ochronę antybakteryjną, a takie ich używanie przyczynia się do rozwoju wirusów,  nie do ich zwalczania. Jeśli realność tak bardzo odbiega od ustaw narzuconych przez rząd to znaczy, że te przepisy nie są przemyślane i zostały napisane na kolanie.

Jeszcze raz przytoczę opinie potwierdzającą szkodliwość zużytych maseczek:

 

"Eksperci są zgodni – nieodpowiednio używana maseczka może być sama w sobie źródłem groźnych drobnoustrojów. Na jej powierzchni gromadzą się wirusy i inne bakterie, przez co jednorazowa maska szybko ulega zawilgoceniu, co stanowi idealne środowisko do rozwoju drobnoustrojów. Zużyta maseczka stanowi „biologiczną bombę” i może być zagrożeniem dla innych. Aby zneutralizować zagrożenie należy poddać ją przed wyrzuceniem sterylizacji w autoklawie. "

 

https://innpoland.pl...o-niej-wiedziec


Użytkownik ppp edytował ten post 24.09.2020 - 12:09

  • 0

#2100

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ppp

Dlatego najlepsze rozwiązanie mieć 2-3 maseczki i zmieniać, a użyte prać lub odkażać. Jak skarpetki. A że są ludzie, co kilka dni chodzą w tych samych majtkach to wiesz... dla niektórych ogromnym problemem jest mycie rąk po skorzystaniu z publicznej toalety. 


  • 4




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych