Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najnowsze badania pokazują, że rośliny „krzyczą”, gdy są zestresowane


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

Spectra Carmen.
  • Postów: 32
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

raindrops.jpgWygląda na to, że rośliny potrafią wyrazić swój dyskomfort

 

Naukowcy odkryli, że rośliny emitują ultradźwiękowe „piski” pod wpływem stresu spowodowanego suszą lub uszkodzeniem.

 

Jaki dźwięk wydaje roślina? To pytanie może wydawać się śmieszne, ale teraz, według nowego badania, pomysł, że rośliny emitują dźwięk, może wcale nie jest tak daleko idący.

 

Naukowcy z izraelskiego uniwersytetu w Tel Awiwie mogli ostatnio zarejestrować te ultradźwiękowe „piski”, umieszczając specjalne mikrofony obok roślin pomidorów i tytoniu.

 

Co ciekawe, donieśli o zbiorze dźwięków, które mieściły się w przedziale od 20 do 100 kiloherców, w odległości do 10 cm od rośliny. Spekulowano również, że niektóre rośliny i zwierzęta mogą nawet wykryć te dźwięki z odległości kilku metrów.

 

Naukowcy uważają, że dźwięki te są wytwarzane przez roślinę w czasie stresu, na przykład podczas suszy, lub gdy roślina doznała fizycznych uszkodzeń.

 

Różne przyczyny stresu wydawały się również powodować, że rośliny wytwarzają dźwięki w różnym tempie, właściwie to przypomina dziwną muzykę.

 

Naukowcy odkryli, że oprogramowanie komputerowe może nawet odróżnić różne rośliny oprócz tych dźwięków.

 

„Dźwięki wytwarzane przez rośliny dotknięte suszą mogą być wykorzystane w rolnictwie precyzyjnym, jeśli nie jest zbyt drogie, aby nagrywanie odbywało się w terenie”, powiedziała biolog Vnecher.

 

Konieczne będą jednak dalsze badania w celu ustalenia wykonalności tej koncepcji.

 

http://zagadkiswiata...hp?readmore=158


  • 6



#2

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W końcu rośliny to też organizm żywy. Jakby tego nie nazwać czy nie określić to rodzą się(kiełkują/kwitną), jedzą(pobierają wodę/światło/nawozy), oddychają(tlen/dwutlenek węgla) i umierają(więdną). Już wcześniej czytałem artykuły o porozumiewaniu się roślin i wzajemnym ostrzeganiu. Niektóre z nich wydzielają np nieprzyjemny zapach w momentach zagrożenia. Tak więc i wydawanie dźwięków mnie wcale nie zdziwi, ani jak za kilka lat okaże się, że rośliny czują czy cierpią.

Tylko co teraz poczną wege? Będzie trzeba przejść na dietę kamienną.


  • 4



#3

Spectra Carmen.
  • Postów: 32
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

.., nie wspominając już n o mięsożercach, które muszą jeść i trawić "mięso" by przetrwać ...


  • -1



#4

fenikste.
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Witajcie , zacznę krótką historią a potem przejdę do meritum odnośnie roślin.

 

Pierwsza dusza ziemska pochodzi z okresu 35mln lat temu. Należy do pierwszej generacji ludzi oraz pamięta czasy gdy ludzie żywili się roślinami a zwierzęta zabijali tylko w samoobronie. Opowiedziała mi również historię co stało się że ludzie zaczęli spożywać mięso i jakie to miało skutki które bagatela trwają do dzisiaj w zasadzie.

 

Pierwsze co pamięta to otoczenie jasno i jak została użytkownikiem swojego ciała, w czasie życia pamięta jak to nazwała "innych ludzi" którzy przybyli i zaczęli mordować zwierzęta a potem innych gdy zaczęły się rozbieżności posiadania, ostatnie co pamięta to swoją śmierć i otoczenie zupełnie inne aurycznie , "innych ludzi" jako szare i czarne aury, ostatnie wspomnienie to spotkanie się z duszą prowadzącą "innych ludzi" , powiedziała że dawała sobie z nią radę do momentu gdy nie przyleciało dwóch jej podobnych ,  od tej chwili nie ma danych. Została odnaleziona w odległości 16,5tyś lat świetlnych od Ziemi uwięziona w asteroidzie w pustym systemie planetarnym pomiędzy dwoma gwiazdami pracującymi w dipolu. Została uwięziona tam i przez 35mln lat pomimo świadomości własnej i otoczenia nie była w stanie się uwolnić.

 

Ubolewam nad jednym faktem. Po sprowadzeniu do siebie - jak nie do siebie poprzez zmiany przez 35mln , aktualnie się klimatyzuje w środowisku którego nie zna -  jak na obcej planecie.

 

Co do własnej charakterystyki i środowiska wtedy, opowiedziała również mniej istotne historie. Między innymi określiła wielkość własnego ciała oraz roślin wokół i ówczesnych zwierząt oraz podstawowe dane o innych których pamięta. Drzewa wielkości dzisiejszych wieżowców itd...

Aktualnie zostało odzyskanych 14000384 dusze z wszystkich 12 generacji ludzi :) wielu z nich zostało na ziemi uwięzionych w skałach wokół których ludzie mieli różne wizje lub działy się wokół nich niewyjaśnione zjawiska. Jednak po takim czasie bez pomocy ich byt uznali za przesądzony :) pomimo tego dalej próbowali nawiązać z ludźmi kontakt. Wizje zazwyczaj odzwierciedlały aktualną świadomość ludzi dlatego kilka tysięcy lat były one inne niż w czasach aktualnych, gdzie w większej mierze kładziono nacisk na aspekty aktualnych religii tj. wizje diabła czy też ludzi świętych.

 

Dlaczego było tak a nie inaczej i co było powodem czy też skąd teraz nagle uzyskali wolność i jak do tego doszło to dość obszerny temat którego nie jestem w stanie streścić , być może kiedyś będzie możliwe zaznajomienie się z tymi danymi o ile starczy mi czasu na spisanie tego i udostępnienie wszystkim za darmo.

 

Co do roślin bo to jest tematem artykułu pd którym dokonałem wpisu, posiadają one dusze jednak są one jak to się nazywa "ułomne" oczywiście nie w odniesieniu do ułomnych ludzi jednak jest to najlepsze odniesienie językowe do faktycznego stanu.

 

Pozdrawiam wszystkich logicznie dociekliwych ludzi , jesteście na dobrej drodze do wielu odpowiedzi , ilość podpowiedzi i wiążących się z nimi informacji przyprawia o ból głowy. Liczy się samozaparcie i prawidłowe rozumowanie nad którym ludzie muszą jeszcze popracować.

Mam nadzieje że to co tutaj pozostanie odzyska stabilność dzięki pewnym działaniom innych już nieżyjących. Materia to tylko etap.

 

Dla pierwszej osoby potrafiącej wydedukować z czym związane są na ziemi generacje ludzi przewiduje pewną nagrodę :)


Użytkownik fenikste edytował ten post 11.12.2019 - 15:16

  • -4

#5

abnormal.
  • Postów: 129
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czy masz na myśli 12 plemion Izraela? a tak poważnie, co zażywasz?


  • 0

#6

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla pierwszej osoby potrafiącej wydedukować z czym związane są na ziemi generacje ludzi przewiduje pewną nagrodę

Nagrodę to Ty zgarniesz na koniec roku coś czuję, bo dawno tak odjechanego tekstu tutaj na forum nie czytałem. Solidny rywal dla szczekającej firanki.


  • 0



#7

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko co teraz poczną wege? Będzie trzeba przejść na dietę kamienną.

 

Mam nadzieje że przejdą na bretarianizm i przestaną zaglądać mi do talerza.


  • 0



#8

jarekcda.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli udałoby się skonstruować przyrząd rejestrujący "krzyk" roślin, to byłby to przełom w ogrodnictwie i rolnictwie. Do tej pory można jedynie przeprowadzić analizę chemiczną gleby, żeby dowiedzieć się czego rośliny potrzebują. A tak można by dowiedzieć się od razu.


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych