Skocz do zawartości


Zdjęcie

Współcześni ghost busterzy na youtube i ich wiarygodnosc


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1

Norzeczywiscie.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, z góry przepraszam jeśli pisze w złym miejscu na forum. Otóż zastanawiam sie nad realnościa niektorych filmikow zagranicznych youtuberów ktorzy odbywaja rytuały z tabliczkami ouija a konkretnie jedneo Moe Sargi, wiem że wiekszosc rzeczy mozna sfingowac i wiekszosc z rzeczy ktore pokazane sa na tego czlowieka filmach jest poprostu fejkiem, lecz niektorych rzeczy nie moge zdecydowanie wytlumaczyc w jakis logiczny sposob wiec chcialem sie dowiedziec co wy forumowicze o tym sadzicie. Pierwszy filmik  tutaj dzieje sie wiele rzeczy które potrafie sobie w logiczny sposob wyjasnic jak naprzykład jakiegos czlowieka ktory jest w pokoju na gorze otwiera drzwi i zamyka jak rowniez ruszajacy sie żyrandol ktory zawsze moze byc przywiazany do jakiejs zylki i ktos ta zyłka rusza. Orby pojawiajace sie w filmiku rowniez mogly zostac dodane przez jakiegos grafika. Właczcie sobie prosze ten filmik na 19:19 minucie tutaj rzekomo lalka unosi sie w powietrzu i spada na podloge i tu pojawia sie ode mnie pytanie w jaki sposob mozna by bylo to wyjasnic. Czy to znow robota jakiegos grafika, lub osoby trzeciej ktora byla na gorze domu i miala rowniez przywiazana jakas żyłke do tej lalki ktorej w jakis sposob nie widac w cieniu?  Nastepny film  tutaj 12:20 drzwi sie zamykaja a kamera spada tego tez nie moge jakos inaczej wyjasnic niz to ze ktos naprzyklad siedzi w szafie i pociaga za przywiazana do czegos kamere przez co spada? Z góry dziekuje za wyrozumialosc i odpowiedzi.  


  • 0

#2

Devoratrix.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dla mnie najbardziej paranormalną rzeczą w tych filmikach to jest to, że ten koleś śpi w czapce z daszkiem :D.
Nie oglądałem całych filmików, tylko momenty które zaznaczyłeś. I jak dla mnie w drugim filmie po prostu ktoś siedzi jeszcze pod łóżkiem i zamyka drzwi, a potem zrzuca kamerkę. Ale raczej jest tak jak piszesz. Żyłki , sznurki i inne sztuczki. Dla mnie samo "youtuber" jest synonimem słowa Fake w tym temacie :).


  • 0

#3

Mary669.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Akurat jeśli chodzi o Moe to wszystko co widzisz na jego filmach jest ustawione i większość osób o tym wie :) Robi takie filmy żeby zapewnić widzom rozrywkę, ale nie ma w tym nic paranormalnego. 
Od jakiegoś czasu śledzę zagranicznych youtuberów obracających się w takiej tematyce i niestety mało jest tych, którzy nie fałszują dowodów. Polecić mogę tylko Paranormal Files i The Haunted Side. Ci drudzy, choć dopiero od niedawna na youtube, mają sporo sprzętu, podchodzą do tematu poważnie i ogólnie są bardzo sympatyczni.


  • 0

#4

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Haha to wszystko show pod wyświetlenia dzieciaki oni hajs z tego mają a wy o nich piszecie i nakręcacie na nich hajp! Do książek dzieciaki! Zamiast pisać na temat o którym pojęcia nie macie!
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych