Skocz do zawartości


Zdjęcie

Unia Europejska przygotowuje się do wprowadzenia czipów RFID


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

Sventer.
  • Postów: 241
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Unia Europejska przygotowuje się do wprowadzenia czipów RFID

 

Wszystko na to wskazuje, że Unia Europejska planuje w najbliższych latach wprowadzić do użytku codziennego implanty RFID u ludzi. Dokument przygotowany dla UE świadczy o tym, że są już na zaawansowanym poziomie "rozpoznania" i stworzenia nowego prawa, które w przyszłości pozwoli im wprowadzić implanty. Tak samo jak było z ACTA i ACTA2 nie informowano obywateli o tym póki sami obywatele nie zaczęli się tym tematem interesować także od nas zależy co z tym zrobimy i czy będziemy przeciwdziałać wdrożeniu implantów przymusowo. Dokument o którym mówię w filmie dotyczy głównie "troski" o pracowników ale jest tam coś więcej ponieważ słowa jakie można znaleźć w tym dokumencie jasno pokazują jakie były pytania tych co byli zainteresowani stworzeniem raportu.

 


  • -2



#2

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Dokument przygotowany dla UE świadczy o tym, że są już na zaawansowanym poziomie "rozpoznania" i stworzenia nowego prawa, które w przyszłości pozwoli im wprowadzić implanty. 

Skąd wiedza o "tym" dokumencie? Jakiś link, czy tylko fora z fejkowymi newsami?

 

Edit: 01.11.19

Dobrze, że wstawiłeś teraz filmik, bo wiem do czego się odnieść.

 

Jak słyszę o podsłuchu za pomocą RFID, widzę od razu żółte napisy z filmików YouTube. Pytanie techniczne, gdzie jest mikrofon? Ktoś, kto nie zna zasady działania takich czipów, będzie snuł bajki o wykorzystaniu licznika drgań, aby za pomocą odpowiednich algorytmów zamieniać te drgania na dane do odczytu, a te dane na głos. Póki co, nie ma takiej możliwości, bo czip nie pracuje przez cały czas, a zasilanie jest wzbudzane tylko podczas odczytu, podobnie jak to ma miejsce w karcie kredytowej/bankomatowej, czy zwykłej pracowniczej do otwierania drzwi lub clock'owania wejście/wyjście z pracy.

 

Nikt jeszcze nie śledzi mojej karty bankowej podczas mojego spaceru. Istnieje tylko realne śledzenie od sklepu do sklepu i to pod warunkiem, że coś kupuję. Takie czipy to przyszłość, gdzie warunkiem uzyskania dostępu do czegokolwiek będzie czip i urządzenie potwierdzające tożsamość na kilka sposobów. Teraz nosisz kartę w kieszeni. Można ją ukraść, zcrakować albo dowiedzieć się w inny sposób o pin'ie. 

Odcięcie komuś ręki może nie być takie łatwe.

 

Ten rodzaj czipów, który jest we filmiku jest dość prymitywny i na zbyt wiele nie pozwala. Jako tzw. czip pracowniczy (bo o takich jest tam mowa - we filmiku, a dokładniej - "Zastosowanie implantów chipowych dla pracowników. Studium." ) jest stosowany od dawna w kartach dostępu, lub tzw. pastylkach do kluczy. Znam zresztą oryginalny film i różni się znacznie jego treść od zaprezentowanej. 

 

Teoria konspiracyjna wpisująca się w garść podobnych. Za kilkanaście lat, bez takiego czipu nie uruchomisz auta ( jak sąd wyda zakaz prowadzenia pojazdów ), nie wejdziesz do domu ( jak zapomnisz opłacić czynsz ), czy nie skorzystasz z komunikacji miejskiej, elektrycznej hulajnogi albo auta na minuty. To postęp, ale i cena. Kiedyś mogłeś ukryć się w lesie, a teraz jesteś do znalezienia, jeżeli masz włączony telefon. 





#3

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No i doczekaliśmy się, choć na razie w łagodniejszej formie "kodu QR". Paszporty kowidowe będą pierwszym krokiem do budowy infrastruktury informatycznej, która pozwoli następnie wprowadzić europejski system punktów społecznych. Motłoch już klaska uszami, że z certyfikatem będzie mógł jechać na wakacje, a jakby to zrobili w formie czipa, łoj panie jaka wygoda, dobre pany pozwolą odzyskać część zabranych praw. A sprzeciwiającym się gwiazda kowida na ramię. NWO idzie pełną parą, pandemia i szczepionki jako katalizator. Rockefeller daaawno pisał, że wszystko jest gotowe, tylko potrzeba kryzysu, który przerazi ludzi tak, że będą się słuchać.
  • 0

#4

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po co chip? Są już dawno systemy rozpoznające twarz, siatkówkę oka itp. Po co nam chip, skoro i tak sami wystawiamy się na obserwację?

Zapewne idąc ulicą masz włączony internet w telefonie, ale i sam telefon pozwala na obserwację gdzie jesteś.

Po co chip, skoro dzisiaj większość społeczeństwa sama rozgłasza samych siebie?

Po co chip, jeżeli dokonujesz płatności telefonem, kartą z takim samym chipem?

Chcesz prywatności? Musisz się wylogować.





#5

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chciałbym mieć takiego chipa, nie musiałbym nosić ze sobą tego całego złomu jak karty kredytowe, dokumenty, telefon i wiele innych rzeczy które niszczą mi się w portfelu. 

Jeśli chcą mnie śledzić to i tak mnie znajdą po mojej aktywności w sieci. Nie ma czym się martwić i tak podajemy się wszystkim jak na tacy xD


  • 0



#6

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kod QR podsłuchuje rozmowy i namierza z satelity? Kod QR czymś się różni od systemu dowodów tożsamości i PESEL? Przecież teraz lekarz z dostępem do baz danych może nas uznać za zmarłych, jak mu się coś pomyli i potem to ciężko odkręcić; nie potrzeba do tego chipów, wystarczy że system państwa identyfikuje obywateli jako osoby urodzone danego dnia, w danym miejscu, przez takich rodziców. Dane te trzeba podawać przy ważnych okazjach, aby potwierdzić, że jest się daną osobą. Jak cię system uzna za zmarłego, to nie dostaniesz kredytu, nie masz dostępu do konta itd.

 

Nie trzeba żadnych znamion na czole i lewym ramieniu.


  • 0



#7

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

1. Argumenty w stylu: już kopulują z nami przymusowo (zakaz wulgaryzmów...) klasycznie, to pozwólmy i na inne sposoby, co za różnica, a jak jeszcze coś dadzo w zamian...

2. Smartfona, internetu, kart płatniczych możesz używać. Tego tałatajstwa niedługo będziesz musiał, bo nie wpuszczą cię do transportu zbiorowego, sklepu, urzędu... No bo zaszczepieni boją się, że ich zakazisz. To po co się szczepili, jak to nie działa?

3. Myślałem, że gdzie jak gdzie, ale tutaj ludzie dostrzegają, czym śmierdzą takie systemy. Myliłem się. Cóż, zobaczymy, kto będzie się śmiał ostatni (przez łzy).
  • 0

#8

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdaje się, że masz problem ze zrozumieniem.

Zacznę od środka. Szczepionka nie zawsze chroni przed zachorowaniem, ale zawsze przed ciężkim jego przebiegiem. Takim znamiennym przykładem, jest ospa zwana "wietrzną". Po przechorowaniu, nigdy więcej nie zachorujesz na tę ospę, ale jej wirus w zamian poczęstuje Cię Półpaścem. Tak nawiasem, ja po zaszczepieniu nie mam ochoty chorować w ogóle, ale się z tym liczę.

Punkt 1... w zamian dostajesz ułatwienia lub utrudnienia. Ja nie mam konta w twarzoksiążce i jest mi z tym dobrze. Ci, którzy uwielbiają się uzewnętrzniać muszą takowe posiadać i mieć włączone/zalogowane do sieci 24h/7d.

Czym śmierdzą takie systemy to wiemy od dawna i wiemy jeszcze, jak się przed nimi ustrzec. W wielu portalach i grach używam tego samego nicku i jakoś nikt tego nie powiązał z moim imieniem i nazwiskiem, bo nawet e-mail mam na nicku.

Mógłbym Ci tak wyliczać jeszcze długo. Świadomość tego, gdzie i jak się przedstawiałeś tworzy Twoje bezpieczeństwo. Mój bank wielokrotnie mnie naciskał na utworzenie e-maila złożonego z imienia i nazwiska, aby mogli łatwiej ze mną korespondować. Napisałem im, że mogą ze mną zerwać współpracę w każdej chwili, a ja pójdę sobie gdzie indziej, a im dokleję łatkę dyskryminatorów. Przestali.

 

Zamiast płakać, jaki to "system" jest zły, zadbaj sam o to, aby system wiedział o tobie jak najmniej. Są przecież nawet e-maile jednorazowe do rejestracji na forach. Używaj i żyj. 





#9

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Już sama akceptacja polityki prywatności googla w smartfonach wiele informacji o nas wyciąga. Nie wiem jak to działa ale telefon sam mi ustawił w mapach googla moja lokalizację domu i miejsca pracy. Lokalizację zazwyczaj mam wyłączona jak to się zrobiło nie wiem.
  • 0



#10

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja sobie ustawiłem lokalizację w Pałacu Kultury.


  • 0



#11

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja nic sobie nie ustawiałem. Gdy korzystam z nawigacji ustawiam ja na moją miejscowość, adresu pod dom nie chce mi się wpisywać. Może telefon sobie sam włącza na moment lokalizację i jeśli przebywa się w tych miejscach w określonych godzinach to coś sobie AI wnioskujęe.
Z resztą większość osób ma włączonego asystenta Google który nas no stop podluchuje. Wątpię nawet czy wyłączenie go faktycznie go wyłącza. Google nawet w swoim regulaminie mówi że obserwujęe co robimy w telefonach aby jak oni to nazwali,, polepszyć jakość usług''. Tym nikt się nie przejmuje, ale kontrola społeczeństwa poprzez szczepionki już tak.


  • 0



#12

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra, nie mam telefonu z Androidem, tylko z iOS i mam wyłączone wszystkie możliwości śledzenia mnie przez Apple. Nawet WiFi włączam i wyłączam w ustawieniach, a nie z podręcznej apki, bo apka tylko rozłącza (standby) a nie wyłącza. 





#13

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Apropo chipów i technologii, nagrywałem o tym jakiś czas temu, Jeśli ktoś by chciał się zaznajomić z tematem trochę głębiej.

 


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych