Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prześladowanie przez byt

duch byt prześladowanie przez ducha sny prorocze sny objawienia senne schizofrenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#16

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Następnym razem opiszę swój komentarz bardziej szczegółowo żeby nie obrazić lub nie wywołać niepotrzebnej dyskusji. 

O tym trzeba zawsze pamiętać. Jesteśmy tylko ludźmi, robimy błędy i na nich się uczymy. 

Cofam więc żądanie przeprosin, mając na uwadze Twoją chęć poprawy.





#17

Ghostbite.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No fajnie sobie gadacie  :szczerb:

Pomijając powyższe bardzo chciałbym przeczytać ciąg dalszy historii opisanej przez autora tematu nie wdając się póki co w dywagacje na temat prawdziwości, zasadności oraz zawartości merytorycznej :)


  • 1

#18

asot.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Adalberti dawaj dalej.
  • 0

#19

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

... bardzo chciałbym przeczytać ciąg dalszy historii opisanej przez autora tematu...

Obawiam się, że będzie klasycznie. Ciągu dalszego nie przeczytasz, co najwyżej autor wpadnie tutaj, opluje wszystkich (bo na tym forum są sceptycy i nikt mu nie wierzy) lub wyrazi ubolewanie, że forum paranormalne a nikt nie łyka takiej bajki.

Możliwe też, że coś dopisze do całej historii, ale nie stawiałbym tutaj nawet dolara, że będzie się to kupy trzymało.





#20

Ghostbite.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szkoda, zapewne masz rację, a już się głupi łudziłem, że to coś ciekawego i wartego uwagi no i że ciąg dalszy nastąpi.

Tak dobrze żarło i zdechło..


  • 0

#21

awalon.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do duchów, rozczaruję Cię również, ale uważam, a wręcz jestem o tym przekonany, że ich nie ma. przyznam to dość odważne stwierdzenie jak na strone paranormalne .pl tak sie zastanawiam jak ze wszystkiego macie beke i nie wierzycie w takie rzeczy to po co ta strona ? zeby pisac o kurczakach bez pol glowy, czym jest noc ?  to faktycznie jest godne tej strony nie wiem jakie było zalozenie autora tej strony moze tez dal taka nazwe dla beki ... ps  wasze odpowiedzi sa  nie bardziej idiotyczne od tych postow i  do tego chamskie.(bo na tym forum są sceptycy i nikt mu nie wierzy wy nikomu nie wierzycie tylko w swoje tak samo wydmuchane z ... rewelacjie żal was.


Użytkownik awalon edytował ten post 23.02.2020 - 10:26

  • 0

#22

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro sam jesteś przekonany że duchów nie ma to dlaczego zarzucasz innym że w duchy nie wierzą i piszą na tym forum? Czyż to nie lekka hipokryzja?
  • 0



#23

awalon.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro sam jesteś przekonany że duchów nie ma to dlaczego zarzucasz innym że w duchy nie wierzą i piszą na tym forum? Czyż to nie lekka hipokryzja?

nie bo to są słowa nie moje tylko naczelnego, hipokryzją jest raczej zakładac taką strone nie wierząc w zjawiska paranormalne i obrażac ludzi i sie z nich wysmiewac nie prawdaż? bo mam wrazenie ze po to jest ta strona zeby z dzieciakow ponabijac. ps jest cos takiego jak kosz 


Użytkownik awalon edytował ten post 23.02.2020 - 11:05

  • 0

#24

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mylisz się. Twórca tego portalu i forum Eury był zwolennikiem zjawisk para, wierzył we większość z nich. W pierwszych latach funkcjonowania forum, przeważali ludzie, którzy w te zjawiska wierzyli. To się zmieniło pare lat temu, teraz jest więcej sceptyków niż zwolenników.
  • 0



#25

awalon.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mylisz się. Twórca tego portalu i forum Eury był zwolennikiem zjawisk para, wierzył we większość z nich. W pierwszych latach funkcjonowania forum, przeważali ludzie, którzy w te zjawiska wierzyli. To się zmieniło pare lat temu, teraz jest więcej sceptyków niż zwolenników.

wiec pasuje zmienic nazwe na parasteptycy albo jakos na ciekawostki,beka z nawiedzonych czy cos takiego nie pisze złośliwie broń boze kaZdy ma inną psychikę i takie wysmiewanie moze tylko przyniesc fatalne skutki dla tych młodych ludzi


Użytkownik TheToxic edytował ten post 23.02.2020 - 13:50

  • 0

#26

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zacytuj fragmenty gdzie według ciebie autor tego tematu jest przez kogoś obrażany. Bo ja takich jakoś nie widzę. Fatalne skutki tzn. jakie?
  • 0



#27

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

... hipokryzją jest raczej zakładac taką strone nie wierząc w zjawiska paranormalne...

 

wiec pasuje zmienic nazwe na parasteptycy albo jakos na ciekawostki,beka z nawiedzonych czy cos takiego...

 

Ja bym wolał "beka z nawiedzonych", ale szefowa upiera się przy swoim.

Tak na serio, sprawa ma się nie tak czarno - biało jak Ci się wydaje. Ja w swojej para-nienormalności nie wierzę w duchy, co nie przeszkadza mi pisać o nich. Wierzę natomiast w życie w kosmosie i ich odwiedziny na naszej planecie. Nie uważam siebie za osobę religijną, ale wiedzę na temat religii chrześcijańskich w tym katolicyzmu mam sporą, można by się pokusić nawet o określenie ponadprzeciętną, co nie czyni mnie katolikiem.

 

Mam sceptyczne podejście nawet do rzeczy, które w moim przekonaniu istnieją, bo ich istnienie muszę mieć udowodnione. Dowód, jest formalnym rozumowaniem, korzystającym z zasad logiki, aksjomatów oraz założeń twierdzenia i wcześniej udowodnionych twierdzeń. Bywa też, że logiczny kształt dowodu jest zwykle mocno sformalizowany (w sensie używanych środków) i zachowując podobny charakter i znaczenia, jak w naukach przyrodniczych, ograniczony jest do formy dowodu wprost. 

 

Ja preferuję tzw. "szkiełko i oko", czyli formę dowodu wprost, choć nie jestem uparciuchem. Jeżeli więc opierasz się tylko na przekonaniach, nie dziw się, że nikt nie popiera Twojego punktu widzenia.





#28

awalon.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

... hipokryzją jest raczej zakładac taką strone nie wierząc w zjawiska paranormalne...

 

wiec pasuje zmienic nazwe na parasteptycy albo jakos na ciekawostki,beka z nawiedzonych czy cos takiego...

 

Ja bym wolał "beka z nawiedzonych", ale szefowa upiera się przy swoim.

Tak na serio, sprawa ma się nie tak czarno - biało jak Ci się wydaje. Ja w swojej para-nienormalności nie wierzę w duchy, co nie przeszkadza mi pisać o nich. Wierzę natomiast w życie w kosmosie i ich odwiedziny na naszej planecie. Nie uważam siebie za osobę religijną, ale wiedzę na temat religii chrześcijańskich w tym katolicyzmu mam sporą, można by się pokusić nawet o określenie ponadprzeciętną, co nie czyni mnie katolikiem.

 

Mam sceptyczne podejście nawet do rzeczy, które w moim przekonaniu istnieją, bo ich istnienie muszę mieć udowodnione. Dowód, jest formalnym rozumowaniem, korzystającym z zasad logiki, aksjomatów oraz założeń twierdzenia i wcześniej udowodnionych twierdzeń. Bywa też, że logiczny kształt dowodu jest zwykle mocno sformalizowany (w sensie używanych środków) i zachowując podobny charakter i znaczenia, jak w naukach przyrodniczych, ograniczony jest do formy dowodu wprost. 

 

Ja preferuję tzw. "szkiełko i oko", czyli formę dowodu wprost, choć nie jestem uparciuchem. Jeżeli więc opierasz się tylko na przekonaniach, nie dziw się, że nikt nie popiera Twojego punktu widzenia.

 

Każdy ma swoje przekonania nie są takie zle  gorzej jeśli przejmują one nad nami kontrolę.


  • 0

#29

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Każdy ma swoje przekonania nie są takie zle  gorzej jeśli przejmują one nad nami kontrolę.

O, i w tym momencie powinienem wkleić odnośnik do jednego z najpopularniejszych tematów na naszym forum, jako idealny przykład odwrotności tego, co napisałeś.

Odwrotność nie dotyczy Ciebie oczywiście, a jednego z dyskutantów w tamtym temacie.

 

Wszystko@

Fakt jest taki:

- często nadmieniam o tym, że moje przekonanie o nieistnieniu duchów nie przeszkadza mi w pisaniu o nich tematów.

 

awalon@

Tyle tylko, że nijak się to ma, do paranormalności w założeniu forum. Żeby o czymś pisać i dyskutować nie muszę w to wierzyć. Czyż ateista nie może rozmawiać o Bogu? Bardzo infantylne założenie, tym bardziej, że nie wiesz, czym kierował się założyciel portalu.

A może pomimo sceptycyzmu szukamy odpowiedzi?






 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: duch, byt, prześladowanie przez ducha, sny prorocze, sny, objawienia senne, schizofrenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych