Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mały świadek koronny - największa patologia polskiego prawa karnego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Mały świadek koronny - największa patologia polskiego prawa karnego (10 użytkowników oddało głos)

Czy popieracje instytucje małego świadka koronnego?

  1. Nie (8 głosów [80.00%])

    Procent z głosów: 80.00%

  2. Głosowano Tak (2 głosów [20.00%])

    Procent z głosów: 20.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak podaje infor.pl: Instytucja małego świadka koronnego została określona w art. 60 § 3 kodeksu karnego i znajduje zastosowanie wobec sprawcy przestępstwa, który działał wraz z innymi osobami (co najmniej dwiema) w celu popełnienia przestępstwa. Warunkiem koniecznym do zastosowania tej instytucji jest ujawnienie przez sprawcę odpowiednim organom ścigania informacji dotyczących osób uczestniczących w popełnieniu przestępstwa oraz istotnych okoliczności jego popełnienia. Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 2 września 2003r. (II KK 105/03) wskazał, że istotne okoliczności sprawy to takie, dzięki którym można określić rozmiar i charakter przestępstwa wraz z ustaleniem jego sprawcy. Dodatkowo powinny to być tylko takie względy, które stoją w bezpośredniej relacji z całym mechanizmem działania grupy przestępczej, dzięki którym organy ścigania mogą rozbić wewnętrzną strukturę funkcjonowania całej grupy. Co do zasady wymagane jest ujawnienie okoliczności organom powołanym do ścigania przestępstwa (np. policja, ABW, prokurator), jednakże nie jest konieczne, aby był to organ prowadzący postępowanie przygotowawcze.

 

Do założenia tematu skłonił mnie wyrok Bonusa RPK, który po odwołaniach do sądów wyższych instancji ostatecznie dostał bilet do więzienia, zgodnie z którym ma stawić się w zk 2 września na 5, 5 roku plus 500 000 zł grzywny. Spytacie pewnie co takiego zrobił i jakie dowody są w tej sprawie. Rzekomo handlował dragami a jedyne dowody to zeznania skruszonego gangstera który otrzymał status małego świadka koronnego tzw. 60 plus teksty piosenek (!!!) . Sprawa na kilometr śmierdzi pomówieniem, oczywiście rzekomych dragów nie znaleziono przy nim ani podczas rewizji, więc powinien zostać uniewinniony lecz niestety prawo w naszym kraju jest zartem. Wg. mnie instytucja małego świadka koronnego wymknęła się spod kontroli, gdyż skruszeni przestępcy pomawiają ludzi i za same takie pomówienie idzie się na sanki, na conajmniej 3 miechy a można w areszcie sledczym przesiedziec nawet na pare lat. I jeśli sąd podtrzyma zeznania takiej gnidy po areszcie lecisz do puchy za niewinnosc. Sami sobie odpowiedzcie czy wg. was to normalne i czy władze nie wracają do czasow stalinowskich represji. Wyobrazcie sobie ze macie jakiegos tam znajomego ktory nie zyje do konca legalnie. Wy tam nie wnikacie w to bo was nie interere, trzymacie sie z dala mowicie mu siema na przyklad tylko. Jego pewnego dnia powijaja a on chcac ratowac skore nadaje na was bo mu to tak odpowiada. Zawijaja was z chaty  i macie wybor przyznac sie lub nie. Oczywistym jest ze nikt sie nie przyzna do czegos czego nie zrobil wiec lecicie do aresztu czekajac na wokande a potem na wyrok jesli sad tak orzeknie. Insttyucja 60tek stala sie jawna plaga. Samo CBŚ przyznaje ze do bycia 60tka sa wrecz kolejki gdyz skruszeni przestepcy chcac sie wymigac od wyroku nadaja na towarzyszy a sami zatrzymuja zrqabowane mienie plus wyrok zostaje im zmniejszany a czesto gesto nawet w ogole go nie otrzymuja. Zreszta co tu duzo gadac wrzuce wam pare filmow w tym zeznania 60kti ktorej prokurator wrecz sam mowi co ma zeznac. Zapraszam do dyskusji PDW mam nadzieje ze karma wroci do przekletych 60-tek elo

 

 

 

 

 

 


  • 2



#2

kuba9449.
  • Postów: 319
  • Tematów: 3
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niestety masa dobrych ludzi ucierpiała przez tą instytucję, a rządy nie chcą się tym zająć gdyż jest to dla nich wygodne.


  • 1

#3

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sama instytucja małego świadka koronnego jest ok. Problemem są sądy i sposób orzekania. Przede wszystkim brak domniemania niewinności. To właśnie przez to bonus dostał wyrok za przestępstwo którego nie było. To paranoja. Nie ma żadnych dowodów na zaistnienie przestępstwa, ale jest skazany. To tak jak by skazać kogoś za zabójstwo, mimo że nikt nie zginą. Doświadczyłem takiego bezprawia na wokandzie. Wprawdzie sprawa była zupełnie inna, ale sposób jej załatwienia podobny. Jest skazanie są efekty. 


  • 3



#4

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

 

Sama instytucja małego świadka koronnego jest ok.

 

Tutaj sie nie zgodze. Robiłeś sztosy ze wspólnikami i dzieliliście się po równo to jak was zawijają to też wine po równo. A nie że jeden taki rodzynek chcac sie wykpic strzela z ucha i wyrok jest ogromnie zmniejszany. Tymbardziej że to tylko słowu przeciw słowu i skąd wiadomo ze taka 60tka nie przypisuje wiekszej winy wspolnikom a swojej nie umniejsza? (jak to bylo z masa) i zazwyczaj takie 60tki wracaja z powrotem na droge przestepcza(znowu podobnie jak to bylo z masa) wiec zadni tam skruszeni przestepcy. Wedlug mnie zeznania 60tki nie powinny miec rangi dowodu gdyz w wiekszosci to pomowienia a prokuraturowi to na reke szczegolnie w przestepstwach narkotykowych gdzie latwo kogos pomowic ze pan x sprzedal mi tego dnia yyy 500 g kokainy. Bardzo trudno jest dowodzic swojej niewinnosci w takim przypadku a konfident moze sobie wymyslac dowolne ilosci wprowadzone do obiegu bo niby jak zweryfikowac ze bylo inaczej? Jest to praktycznie niemozliwe i dzieki takim pomowieniom pan prokurator se buduje kariere. Wedlug mnie nalezaloby calkiem zreformowac polskie sadownictwo i zeby zniszczyc ten skorumpowany uklad trzeba byloby wszystkicch prokuratorow i sedziow obecnych wywalic na zbity pysk.

 

 

Problemem są sądy i sposób orzekania. Przede wszystkim brak domniemania niewinności. To właśnie przez to bonus dostał wyrok za przestępstwo którego nie było. To paranoja. Nie ma żadnych dowodów na zaistnienie przestępstwa, ale jest skazany. To tak jak by skazać kogoś za zabójstwo, mimo że nikt nie zginą.

 

Tu się zgadzam w stu procentach, święte słowa.


Użytkownik Blantinho edytował ten post 31.08.2019 - 17:28

  • 0



#5

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Tutaj sie nie zgodze. Robiłeś sztosy ze wspólnikami i dzieliliście się po równo to jak was zawijają to też wine po równo. A nie że jeden taki rodzynek chcac sie wykpic strzela z ucha i wyrok jest ogromnie zmniejszany.

 Strzelają  z ucha tak czy inaczej. Zasady są dobre pod celą. ale nie poza nią. doświadczyłem tego na własnej skórze lata temu. Ale co tam ja. poniżej film jak to wygląda w realu. 

 


  • 0



#6

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Za strzelanie z ucha nie powinno sie zmniejszac wyroku, Mokotowscy dobrze to rozkminili - kazdy z grupy musial miec odlajkowana glowe na koncie, bo wtedy nie mozesz dostac korony i grupa zachowala hermetycznosc


  • 0



#7

niniwczyk.
  • Postów: 70
  • Tematów: 0
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

ej, co tu się [wulg]  grupa patusów i prawilnych ziomeczków solidaryzuje się z bandziorkami? Bonus handlował narkotykami na kilogramy, taka prawda.

 

wulgaryzmy2.gif

Faq 3.2

TheToxic


  • -2

#8

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Rzucal kilogramami ale jakos do tej pory nie znaleziono przy nim zadnych narkotykow wiec poki  co rzucasz jedynie ciezkie pomowienia za ktore powinienes dostac bana bo nie mozna takich rzeczy wygadywac cos mi sie zdaje ze za ublizanie nigdy w lep nie wylapales bo bys sie nauczyl zeby warzyc slowa. moze wtedy bys rozumial wage problemu i ze kazdego moze to spotkac w tym mnie i ciebie wyobraz sobie ze ktos cie pomawia i mimo ze jedyny dowod to zeznania jakiejs rury to lecisz na 3 miesieczne sankcje a nawet pare lat moga cie w areszcie sledczym trzymac juz nie mowiac o kosztach papugi i to za glupie pomowienie, jak ktos popiera takie metody  to musi miec naprawde nie po kolei w glowie


  • 0



#9

kuba9449.
  • Postów: 319
  • Tematów: 3
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ej, co tu się [wulg] grupa patusów i prawilnych ziomeczków solidaryzuje się z bandziorkami? Bonus handlował narkotykami na kilogramy, taka prawda.

Jaki masz model szklanek kuli patusie, że tak wiesz wszystko najlepiej?


  • 0

#10

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bez oblewania się pomyjami proszę. Jeśli będziecie w dalszym ciągu wyzywać się od patusów temat zamknę.





#11

niniwczyk.
  • Postów: 70
  • Tematów: 0
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Rzucal kilogramami ale jakos do tej pory nie znaleziono przy nim zadnych narkotykow wiec poki  co rzucasz jedynie ciezkie pomowienia za ktore powinienes dostac bana bo nie mozna takich rzeczy wygadywac cos mi sie zdaje ze za ublizanie nigdy w lep nie wylapales bo bys sie nauczyl zeby warzyc slowa. moze wtedy bys rozumial wage problemu i ze kazdego moze to spotkac w tym mnie i ciebie wyobraz sobie ze ktos cie pomawia i mimo ze jedyny dowod to zeznania jakiejs rury to lecisz na 3 miesieczne sankcje a nawet pare lat moga cie w areszcie sledczym trzymac juz nie mowiac o kosztach papugi i to za glupie pomowienie, jak ktos popiera takie metody  to musi miec naprawde nie po kolei w glowie

 

Pomówienia? Koleś w wyroku ma napisane, że skazano go za "nabycie i sprzedaż co najmniej 26 kg marihuany i ponad 400 gram kokainy." Wyrok jest prawomocny, w każdej chwili wasz raperek może trafić do pierdla, tam gdzie jego miejsce. Został skazany wskutek zeznań 3 gangsterów - ciekawe czemu zawodowi bandyci mieliby niewinnie oskarżać jakiegoś rapera? 


  • -2

#12

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Lepiej byc patusem niz lamusem, wiec nie czuje sie obrazony , wrecz brzmi dumnie ten tytul gdy jakies wynalazki mnie tak nazywaja ;) poza tym nie spinam sie bo wiem ze na ulicy do nikogo bys tak nie powiedzial wiec sie wyszalej na forum o ufokach xD

 

 

Pomówienia? Koleś w wyroku ma napisane, że skazano go za "nabycie i sprzedaż co najmniej 26 kg marihuany i ponad 400 gram kokainy."

 

Aha skoro tak jest napisane to tak musi byc haha. Szkoda tylko ze to wspomniane pomowienia bo jak mial kipisz na chacie nic nie znaleziono. W rewizji osobistej rowniez nawet sladowych ilosci nic null zero 

 

 

Wyrok jest prawomocny,

 

Aha to fajnie. Chyba nie musze mowic ze w glebokim powazaniu mam takie prawo gdzie podstawa wyroku prawomocnego sa pomowienia typa co ze strachu przed wyrokiem obciaza kogos slowami bez pokrycia . Teraz sobie rozkmin jak bardzo moralne jest prawo karne skoro wystarczy ze jakas fajka wystraszona mowi co chce uslyszec  prokurator ktory se na tym robi kariere majac gdzies zycie ludzkie. I ze same slowa takiej wystraszonej fajki bez zadnych dowodow moga cie wyslac na puche, szczegolnie w takich sprawach gdzie oskarza kogos o handel narkotykami, jak go wyobraznia poniesie z iloscia to wspolczuje

 

 

w każdej chwili wasz raperek może trafić do pierdla, tam gdzie jego miejsce.

 

Chłopcze nikomu sie nie zyczy wiezienia, bo jestem pewien ze nie chcialbys sie tam znalesc a nigdy nie wiadomo co przyniesie przyszlosc, szczegolnie ze mamy takie chore prawo ze z pomowienia mozesz poleciec w kazamaty. Zreszta po co ja to pisze, skoro to jakas frajerska prowokacja ale trudno, ja nic nie strace a zawsze jest ten procent szansy ze sie ogarniesz dzieki moim slowom hehe

 

 

Został skazany wskutek zeznań 3 gangsterów - ciekawe czemu zawodowi bandyci mieliby niewinnie oskarżać jakiegoś rapera?

 

Bonus wypowiadal sie w jednym wywiadzie o tym typie co go pomowil. Nie pamietam dokladnie wiec nie chce siac fermentu, ale cos tam wspominal ze mieli juz wczesniej konflikt( zreszta kazdy se moze ten wywiad wyszukac i mnie poprawic jak co). Logicznym jest ze chlop go pomowil z zemsty szczegolnie ze nie jest to trudne biorac pod uwage teksty Bonusa z płyt czy Razem Ponad Kilo,  Ciemna Strefe. Kumaci wiedza co jest 5 ale zli ludzie jak prokurator ktory sprul sie o tekst piosenek interpretuje to na niekorzysc Bonusa, co i tak jest absurdem ze jego legalna marka i teksty piosenek (przeciez wszystko mozna zwalic na fikcje literacka) sluza jako dowod. A ci pozostali dwaj konfidenci - akurat tego watku sprawy za bardzo nie kojarze potem sprawdze dokladnie co jest 5 i o kogo chodzi, ale jestem pewien ze sa z tej samej grupy co ta 60tka i groza im rowniez grube wyroki wiec poszli na wspolprace by zmniejszyc se jak najbardziej wyrok - wiec to chyba logiczne ze w trojke pomawiaja Bonusa - co im tak zalezy kogo obciaza a dzieki temu takie gamonie jak ty mysla ze cos jest na rzeczy bo trzech obsrancow se wspolna wersje na makowcu w prokuraturze se ustalilo xD W sumie jesli wiekszosc naszego kraju jest taka mało rozgarnięta to nic dziwnego ze takie popieprzone prawo mamy i mozna kogos bez dowodow wsadzic do pierdla - wy i tak lykniecie wszystko wystarczy ze ktos tak powiedzial i jest napisane i jest zajebiscie, bo o tym zeby samemu pomyslec nad tym czy to sie kupy trzyma i czy ma sens to raczej nie ma mowy - bo to trzeba byloby myslec samodzielnie ale wy sie nauczyliscie ze jak ktos ma jakis tam autorytet w spoleczenstwie to ma zawsze racje i jest bogiem. Pańcio i kundelki.


  • 0



#13

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do ankiety. Popieram instytucję samą w sobie, jest potrzebna tyle że sposób jej wykorzystania przez polskie sondy to jakaś farsa. Przykład Bonusa doskonale to obrazuje. Skazują chłopa mimo ze nie zarejestrowali przestępstwa które rzekomo popełnił. Zeznania mśk powinny byś dokładnie zweryfikowane, a w razie wykrycia kłamstwa wyrok bazowy podwojony. Wtedy miało by to sens. 


  • 0



#14

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No i to jest sedno sprawy - mozna miec rozne poglady popierac art 60 badz nie - wiadomo kazdy czlowiek ma swoja opinie, normalna sprawa - ale w tej kwestii nie ma podzialow i kazdy widzi w czym jest problem i kazdy jest zdania ze cos z tym trzeba zrobic bo wracamy do czasow stalinowskich represji i dopoki to sie nie zmieni kazdy z nas jest tak naprawde na minie, tak naprawde caly czas My Polacy dzialamy w konspiracji - od czasow zaborow nic sie nie zmienilo dalej trzeba kombinowac i trzymac sie z dala od wladz ale teraz to juz jakas paranoja na kazdym kroku kamery, policja posiada drony kazdy sms rejestrowany, rozmowy nagrywane, billingi operatorzy sieci od tak daja tym co musza, brutalne przesluchania przez  przerosnietych od metanabolu sadystow - ale kij z tym wszystkim, bo to sa zwykle realia o czym kazdy wie i nic nie poradzisz tylko musisz sie dostosowac do regul gry, zreszta ból jest potrzebny bo  hartuje, ale to juz trzeba stad zwijac skoro nadhcodza takie represyjne czasy, wiekszosc moich znajomych siedzi w więzieniach, to w koncu wszystkich nas pozamykaja, wszystko sie gromadzi nawet drobne glupoty  nic nie znika wszystko sie gromadzi az w koncu dostaja miszyn zwijaja cie w kulke i na sanki potem wyrok ja sam czekam jak sie zakonczy sprawa z bonusem bo to przesadzi czy jest tu sens jeszcze siedziec czy walic lote poki nas jeszcze mozna - wyjscia sa dwa:

 

a) - Bonus mimo braku dowodow w iscie stalinowski sposob trafia do puchy  - wtedy nie ma co sie oszukiwac i trzeba stad uciekac bo bedzie tylko coraz gorzej juz teraz ludzie pracuja za pensje ktora raptem pozwala im tylko PRZETRWAC do 10-ego 

 

b) - Bonus z braku dowodow zostaje uniewinniony - obecni prokuratorzy i sedziowie leca na zbity pysk i powoluje sie nowych ludzi poza tym pieprzonym ukladem i nadchodza istotne reformy a sprawa Bonusa zainicjuje owe zmiany i pozwala ludziom zyc normalnie

 

 

Niestety wszystko wskazuje na to ze punkt b) pozostanie w sferze moich marzen...PDW

 

Szanuj wolność bo Ludzie w więzieniach czekają na nią w kolejce!!!


Użytkownik Blantinho edytował ten post 03.09.2019 - 20:54

  • 0



#15

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Szanuj wolność bo Ludzie w więzieniach czekają na nią w kolejce!!!

 Wiesz. to że czekają w kolejce wcale mnie nie rusza. Jestem wolny, bo postępuję według zasad. Większość z tych, którzy trafili do więzienia złamali zasady. Dla wielu nie powinno być miejsca w kolejce do wolności, a niektórzy nie powinni mieć prawa do do życia. Gloryfikujesz więzienie, a przecież jest to miejsce,  w którym osadza się jednostki niebezpieczne, i nie szanujące powszechnie obowiązujących zasad. Pod celą zasady więzienne są świętością. Ale jak zaufać komuś kto złamał całą masę zasad obowiązujących na wolności? Jak sprzeniewierzysz jedne zasady, to i te narzucone potem nie będą wiele warte. Złodziejom powinno się dłonie odcinać. To nie jest żaden honor że złodziej na złodzieja nie donosi. Parszywe psubraty, które często odbierają uczciwym ludziom owoce ich pracy. Nie ma żadnego honoru, ani chwały dla złodziei morderców, gwałcicieli, i innych szmat trafiających do więzienia. Powinni zdechnąć za swoje winy.

 Inną sprawą jest wymiar sprawiedliwości.  Który pokazuje na przykładzie Bonusa że można trafić do więzienia na podstawie pomówień kupozjadów, którzy powinni żreć piach. Problemem nie jest art 60. Tylko oszołomy nazywające siebie prokuratorami i sędziami. Przepisami nie można zastąpić zdrowego rozsądku. A wyniki, nie powinny przyćmiewać poczucia sprawiedliwości. 


  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych