Skocz do zawartości


Zdjęcie

Powstała fabryka preparatów z ludzkich zwłok


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kontrowersyjny niemiecki naukowiec Guenter von Hagens otworzył w czwartek w graniczącym z Polską Guben (Brandenburgia) fabrykę preparatów ze zwierzęcych i ludzkich zwłok. Otwarciu zakładu towarzyszył protest nielicznej grupy mieszkańców Guben.

Hagens podkreślał podczas konferencji prasowej, że jego działania mają przede wszystkim przysłużyć się nauce i studentom. - Produkowanych przeze mnie preparatów nie można nazywać zwłokami. To tak, jakbyśmy nazywali padliną mięso na talerzu, a antyczny mebel - drzewem - tłumaczył von Hagens.

Naukowiec z Heidelbergu podziękował tym mieszkańcom Guben, którzy poparli jego starania o wybudowanie fabryki w tym mieście. W referendum poświęconym inwestycji, 78 proc. mieszkańców opowiedziało się za przyjęciem Hagensa do miasta.

Część fabryki jest otwarta dla zwiedzających


Od piątku plastynarium i parter fabryki będą dostępne dla wszystkich zwiedzających. W części fabryki dopuszczonej dla zwiedzających jest prezentowana wystawa pt. "Za kulisami Świata Ciał".

Przedstawia ona historię plastynacji, a wcześniej preparowania ludzkich i zwierzęcych zwłok, jeszcze w XVII i XVIII w. Zwiedzający mają też okazję zobaczyć pracujących przy plastynacji naukowców; przedstawiony został cały cykl preparowania zwłok. Można zobaczyć też preparaty głównie z ludzkich zwłok.

Większość pracowników pochodzi z Chin


Większość pracowników zakładu pochodzi z Chin. W fabryce w Guben pojawili się w czwartek także pracownicy z Polski, którzy zgłosili się do Hagensa dwa lata temu, gdy ten chciał rozpocząć swoją działalność w Polsce, w Sieniawie Żarskiej (Lubuskie). Wtedy na przeszkodzie stanęło mu polskie prawo, przeciwko inwestycji Hagensa protestowali też przedstawiciele samorządu.

Naukowiec zatrudnia siedem osób z woj. lubuskiego. Jak powiedział jeden z pracowników, Waldemar Wróbel, w czwartek Hagens podpisał umowy o pracę z dwoma kolejnymi Polakami. Później w plastynarium w Guben pracować ma 30 Polaków.

Guenter von Hagens zainwestował dotychczas w Guben 1,5 mln euro. Koszt całej inwestycji to 3,5 mln euro. W przygranicznym Guben co czwarty Niemiec jest bez pracy.

Plastynacja to skomplikowany proces fizyko-chemiczny prowadzący do takich zmian tkanek, że uzyskują one twardość i konsystencję plastiku, zachowując kształt i kolor. Powstałe w ten sposób "eksponaty" z ludzkich i zwierzęcych zwłok są używane jako modele anatomiczne w medycynie i w sztuce.
http://wiadomosci.ga...00,3739324.html
  • 0



#2 Gość_prb

Gość_prb.
  • Tematów: 0

Napisano

Mam nadzieję, że potrzebne zwłoki nie są produkowane na poczekaniu? :/
  • 0

#3

Henoch.
  • Postów: 62
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie jste to troche niesmaczne
  • 0

#4

Gagatek.
  • Postów: 233
  • Tematów: 17
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po********* świr :mad:
  • 0

#5 Gość_prb

Gość_prb.
  • Tematów: 0

Napisano

W sumie, to mnie najbardziej interesuje, co takiego będzie produkowane ze zwłok. Mydło? xD
  • 0

#6

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie chore jest robienie z ludzkich zwłok eksponatów :fist:.
Ciekawe skąd te zwłoki bierze :-|???
  • 0

#7

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

OOoo znów kolejny chory pomysł kolejnego chorego psychola z Niemiec[ i nadal uważacie że Niemcy są fajni?] ;] Ciekawe jakby robili mydełko z ludzkich zwłok to jakby ktos wiedział że to mydełko jest powiedzmy z jego mamusi to czy odwarzył sie nim myc ? ;]
  • 0

#8

Baal.
  • Postów: 399
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:surprised:
Niedługo wróca do robienia mydeł...
  • 0

#9 Gość_prb

Gość_prb.
  • Tematów: 0

Napisano

Dla mnie chore jest robienie z ludzkich zwłok eksponatów :fist:.
Ciekawe skąd te zwłoki bierze :-|???

Ludzie mu się sprzedają za życia. Sądząc z liczby eksponatów - całkiem sporo płaci.

Zastanawia mnie tylko, dlaczego go jeszcze nie zamknęli w psychiatryku? :/
Zdaje się, że w polsce bezczeszczenie zwłok jest nielegalne...
  • 0

#10

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w sumie to ciekawy pomysł, fajnie takie części ciała muszą wyglądać
  • 0

#11

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w sumie to ciekawy pomysł, fajnie takie części ciała muszą wyglądać

Wyobraź sobie że to twoja mamusia... ładnie wygląda jako eksponat co ?
  • 0

#12

xenomorph_cat.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

DOpóki będą preparować zwłoki do celów naukowych, pół biedy.
Gorzej, jak je zaczną sprzedawać jakimś szurniętym artystom... wyobraźcie sobie np taką rzeźbę, dupę z powtykanymi utwardzonymi rączkami... :o
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych