Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak to jest po śmierci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

#1

pawki.
  • Postów: 214
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak siedze i czytam te opowiesci o śmierci klinicznej, channelingi i inne. Nie wiem sam już co mam myśleć na ten temat. Jedna opowiesc jest zaprzeczeniem drugiej. Chodzi mi głownie np. o ból odczuwany po śmierci. Jedni mówią, że nic się już nie czuje, inni mówią, że wszystkie zmysły są wyostrzone i ból czuje się jeszcze bardziej. Podobnie jest z samobójcami. Mówią, że są pocieszani, przez innych i są szczęsliwi, inni mówią że człowiek po takiej śmierci czuje ból samobójstwa przez wieczność, a jescze inni mówią o różnegorodzaju pokucie.

Czy ktoś móglby mi coś powiedzieć na ten temat bo nie potrafie o niczym innym myśleć...

Co sądzicie o takich przekazach ? Dla mnie sam channeling to wymysł jakiś idiotów. Jeżeli chodzi o śmierć kliniczną to sam nie wiem juz.
  • 0

#2

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pawki temat o smierci klinicznej jest :> tam jest takze opisane głębiej kilka innych tego typu zjawisk :)
  • 0

#3

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zapraszamy poszperać po forum lub google :P
  • 0

#4

pawki.
  • Postów: 214
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dużo tematów jest i w każdym temacie inaczej jest to opisane, dlatego powstał ten temat, proste ?W googlach Waszych zdań na ten temat nie znajde.
  • 0

#5

Di.Joke.
  • Postów: 132
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Różnie można to interpretować, może niektórym się tylko wydawało (wyobraźnia) a niektórzy widzieli to co widzieli, może każdy po śmierci widzi to co mniej bądź więcej chce zobaczyć, jak i każdy z nas wie jakim był człowiekiem :/
  • 0

#6

Mystiqe.
  • Postów: 140
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wg. mnie mozg umierajac przekazuje nam rozne obrazy, rozne dzwieki, nawet przezycia... Jest to cos w rodzaju snu, ale bardziej dotkliwe... W koncu to mozg odpowiada za wszystkie czynniki, ktore czujemy, wiec jak przyjdzie mu na to ochota, to moze nas przeniesc w wogole inny swiat...
  • 0

#7

Di.Joke.
  • Postów: 132
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może, może :-| dopier nas gdzieś indziej przenieść w chwili jego śmierci, gdy przestaje pracować ostatkami energi przenosi naszą duszę gdzieś indziej...
  • 0

#8

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najczęściej opisywanym zjawiskiem, jaki ludzie przeżyli po śmierci klinicznej jest długi tunel z światełkiem na końcu, do którego wszyscy się zbliżają. Nie wiem czy tak jest naprawdę (nigdy śmierci klinicznej nie przeżyłem :P ), ale takich opisów jest tak wiele, że raczej trzeba to brac pod uwagę.
  • 0

#9

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Śmierć to nie koniec egzystencji duchowej człowieka. I nie oznacza to też odczuwania bólu po śmierci. Wg. Pisma św. gdy umieramy idziemy do nieba, czyśćca lub piekła, gdzie tylko tam przeżywamy męki. w czyśćcu odprawiamy pokuty i staramy dostać się do nieba. Gdy człowiek popełni samobójstwo, a jest to grzech nie wybaczalny i ciężki - ten człowiek odrazu trafia do piekła i nie ma przebacz. Tak gdzieś czytałem ;p
  • 0



#10

widow.
  • Postów: 35
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mojej koleżanki babcia "nie żyła" tzn serce jej nie pracowało przez 30 minut. Po kilku dniach opowiadała nam, że "tam" nic nie było...ani bólu, ani tego "tunelu ze światełkiem" NIC ..ani bólu ani szczęśliwości NIC ...więc ja już sama też nie wiem... :-|
  • 0

#11

Di.Joke.
  • Postów: 132
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Masz z tego bierzmowanie dokładniej ;p

A tak pozatym trzeba brać pod uwagę wiarę w której jest ten człowiek bo niby Bogowie wszystkich religii to jeden i ten sam Bóg. Dlatego może innej wierze inne emocje podczas przejścia ;p :surprised:
  • 0

#12

atwa.
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś śniło mi się, że umarłam i sam moment umierania był niesamowity...To było takie kompletne rozluźnienie...Byłam w pełni świadoma tego, że umieram...Wiem, że nie można tego porównywać do prawdziwej śmierci, ale był to jeden z najlepszych snów jakie pamiętam. :mrgreen:
  • 0

#13

Shadow87.
  • Postów: 36
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Człowiek po śmierci zobaczy to co będzie chciał zobaczyć.
  • 1

#14

Di.Joke.
  • Postów: 132
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podzielam wyczerpującą wypowiedź Shadow87 ...... :)
  • 0

#15

Bewm!.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No jego wypowiedź faktycznie była dość krótka ale ma racje. Ja myśle, że każdy "pójdzie" po śmierci tam w co wierzy, że się tam idzie. Jeśli ktoś podswiadomie wierzy, ze jego grzechy nie sa niewybaczalne i wierzy z calej duszy, ze wart jest nieba to do niego pojdzie, poniewaz najwieksza potega jest umysl. Moze nas zabrac wszedze. Może leczyc. moze uodparniac. A propos tego tuneliku ze swiatelkiem to jest to udowodnione naukowo ze gdy umierasz i masz otwarte oczy to przestajesz wdziec, ze tak powiem od zewnetrz zrenicy przez to widziany obraz ci sie zweza a na koncu jest swatelko (normalne swiatlo swiata).

PS.Moj pierwszy post :D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych