Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Bruce Lee grał nunchaku w pingponga?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bruce Lee, mistrz sztuk walki, aktor, postać legendarna. Jest znany z wielu różnych wyczynów takich jak np. Jednocalowe pchnięcie czy robienie pompek na dwóch palcach jednej ręki. Niektóre wydarzenia z jego życia miały niepewny przebieg, a inne mogą być zwykłymi legendami. Bruce był mistrzem w posługiwaniu się nunchaku. Słynny jest film na którym Bruce Lee gra w pingponga przy użyciu tej broni.

Nunczako jest rodzajem broni obuchowej w formie dwóch pałek połączonych ze sobą za pomocą łańcucha lub linki (dziś nylonowej, dawniej wykonanej z włosów z końskiego ogona). Istnieje błędna teoria, iż broń powstała ze zwykłego cepa, którym młócono ryż, lecz żaden z wielkich mistrzów Kobudō w Japonii (IOKA) jej nie potwierdza. Jeden z mitów głosi, że to sam Bruce Lee wymyślił tę broń.
Nagranie robi wrażenie, ale czy jest prawdziwe? Niestety nie. Odbijanie małej piłki w taki sposób jest bardzo trudne. Film jest spotem promocyjnym stworzonym w 2008 roku przez firmę Nokia.
Wielokrotnie nagradzana reklama została wyprodukowana przez JWT Shanghai i została stworzona, aby wyglądała tak, jakby została nakręcona na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. Użyto sobowtóra Bruce'a Lee. Trzech ludzi grających w ping ponga naśladowało ruchy rzeczywistej gry, bez użycia piłki. Piłka została dodana później komputerowo.

Źródła
https://pl.m.wikiped...g/wiki/Nunczako
http://wafflesatnoon...with-nunchucks/
https://contently.co...arketing-video/
https://facet.wp.pl/...02205251773569a
  • 0



#2

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może i tak ale jak by chcial to by se tak pogral. Nie wieccie co mowicie szydzac z Bruce Lee, nie bylo nigdy potężniejszego wojownika od niego bo łączyl sztuki walki z nauka na niemozliwym dla smiertelnikow poziomie nawet Tyson, Ali czy Fedor nie moga sie z nim rownac

Top 3 najpotezniejszych fajterow wspolczesnych czasow
1. Bruce Lee
2. Mike Tyson
3. Fedor Emalienenko

Użytkownik Blantinho edytował ten post 20.07.2019 - 18:43

  • -3



#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nawet gdyby chciał to by tak nie pograł. Może jedno uderzenie byłoby trafione w blat.
  • 0



#4

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawe skąd ty to możesz wiedzieć i czemu tak uważasz skoro na bank nie widziales jak gra w pingla za pomocą nunczaku. Wy mowicie niemozliwe a tacy ludzie jak Bruce Lee mowia jak to? Ja moge wszystko i pokazuja ze to wy sie mylicie
  • -1



#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Są osoby które posługują się nunczaku tak dobrze jak Bruce a może nawet lepiej. Więc jeśli taka gra jest możliwa to sądzę że ktoś postarał by się ją odtworzyć i pochwalić się tym w necie. No chyba że jest taki a ja o nim nie wiem.
Oglądałem wejście smoka, i drogę smoka. Wejście najlepszy film z jego udziałem tam najlepiej pokazał co potrafi. Jestem miłosnikiem filmów tzw. kina kopanego. Najbardziej podziwiam van damma i jego styl walki a filmy z jego udziałem widziałem po kilka albo i więcej razy.
  • 0



#6

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No i w koncu mowisz z sensem. Van Damme moj idol z dziecinstwa, kickboxer i krwawy sport widzialem z milion razy na kasecie vhs, pamietam jak za lebka nasladowalem Tong Po mowie o scenie gdy napieprza kopy w filar... tego samego dnia pojechalem na szpital na Polanice z piszczelami :D

A co do nunczaku to i tak jestem pewien ze dla chcacego nic trudnego i da sie tego nauczyc. Jestem pewien ze jakby Bruce Lee zyl potwierdzil by moja teze
  • -2



#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdyby trzymać jedną pałkę nunchaku i nią uderzać piłkę, tak jak się uderza kijem bejsbolowym, no to może by się dało trochę pograć.

  • 0



#8

Devoratrix.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Piłeczką może i by było możliwe takie odbijanie ale na pewno nie pingpongową. Jest zbyt lekka. A nunchaku trzeba machać dość szybko, żeby się nie strzelić drugim końcem w łeb. A przy szybkim machaniu, ten drugi koniec jest na sznurku/łańcuchu po to, żeby walnął jeszcze szybciej. Także takie młucenie piłeczki pingpongowej skończyłoby się albo na pękniętej piłeczce albo wystrzelonej z impetem nie wiadomo gdzie.


  • 1

#9

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale tak to byle debil by mogl grac. A nauczyc sie grac nunczaku uderzajac nim tak jak sie uderza nunczaku to jest dopiero wyczyn. Teoretycznie nie mozliwe a praktycznie nie ma rzeczy niemozliwych. Mysle ze ja mialbym predyspozycje ku temu bo jestem niesamowicie szybki no i gralo sie w pingla ;)

Ty wyżej jak tylko krytykujesz to twoje zdanie nic nie wnosi. Teoretyzujecie krytykujecie hejtujecie wmawiacie innym gdzie sa ich limity bo sami nic nie robicie. Bede chcial to nawet swoim fiutem se w pingla bede gral a ty mi bedziesz pisal cos ze nie moge hahaha

Użytkownik Blantinho edytował ten post 20.07.2019 - 20:35

  • -1



#10

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wartościowy film, warto obejrzeć.

 

                              





#11

premier75.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że słynny Bruce Lee nie byłby wstanie tak zagrać w ping ponga i zapewne nie robił wiele rzeczy jakie były pokazane w filmach, wielkość Bruce Lee polega na wypromowaniu się w telewizji bo przede wszystkim był aktorem a w tamtych czasach telewizja była czymś czym ludzie się fascynowali, wierzyli w autentyczność i naśladowali pokazywane w niej akcje (czego przykładem jest kolega kopiący piszczelami w przedmioty :) ) Tym samym sposobem wypromował się słynny piłkarz Pele który w dzisiejszych czasach byłby przeciętnym piłkarzem, no ale wtedy telewizja zrobiła swoje.


  • 3

#12

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nunchaku jest bronią bardzo wdzięczną, jego struktura opiera się na prostej zasadzie połączenia dwóch kawałków drewna za pomocą linki lub łańcucha. Oznacza to, że w krótkim czasie można opanować podstawowe, ale i bardzo efektowne techniki.

 

Już Bruce Lee w swoich filmach rozbudzał wyobraźnię licznymi przełożeniami pod pachą czy za szyją, które jednak z prawdziwą walką nie miały zbyt wiele wspólnego.

[...]

... ważnym elementem dobrego nunchaku jutsu jest totalne wykluczenie wszystkich niepotrzebnych przechwytów, młynków, kołowrotków i innych widowiskowych technik. Techniki zamachowe wykonywane za pomocą nunchaku powinny przypominać dynamiczną walkę lekkim korbaczem lub kiścieniem.

http://bestofmma.co....01/19/nunchaku/


  • 0



#13

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Top 3 najpotezniejszych fajterow wspolczesnych czasow

1. Bruce Lee
2. Mike Tyson
3. Fedor Emalienenko

 

Totalnie bezsensowny ranking. Bruce Lee to przede wszystkim aktor, a jego warunki fizyczne i styl walki, który praktykował, nie dałyby mu żadnych szans w walce z takim Fedorem. Tyson nie jest uznawany nawet za najlepszego boksera wszech czasów(choć jest w czołówce). Natomiast nie wymienić w takim rankingu Masutatsu Oyamy...pewnie nawet nie wiesz kto to jest, bo nie był "trendy". Założyciel najtwardszego stylu karate - Kyokushin. I nie wiem czy Bruce Lee byłby w stanie tak grać w ping-ponga, ale wiem, że Oyama potrafił rozprawiać się z ważącymi 800kg bykami:


Potrójny test 100 kumite, który przeszedł Masutatsu to jest prawdziwy pokaz walki i tu faktycznie można mówić o najlepszym z najlepszych. 

Choć ja uważam, że takie porównania nie mają kompletnie sensu. Bokser używa tylko rąk, zawodnik np muay-thay łokci, kolan, kopnięć, a zawodnik bjj parteru. To są kompletnie różne sporty i przykładowo taki Tyson choćby nie wiadomo jak wszystkich pokonywał w ringu to wystarczy, że zostanie sprowadzony do parteru i nie będzie miał kompletnie szans z jakimś mistrzem Judo czy BJJ.


  • 1



#14

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale tak to byle debil by mogl grac. A nauczyc sie grac nunczaku uderzajac nim tak jak sie uderza nunczaku to jest dopiero wyczyn. Teoretycznie nie mozliwe a praktycznie nie ma rzeczy niemozliwych. Mysle ze ja mialbym predyspozycje ku temu bo jestem niesamowicie szybki no i gralo sie w pingla ;)

Ty wyżej jak tylko krytykujesz to twoje zdanie nic nie wnosi. Teoretyzujecie krytykujecie hejtujecie wmawiacie innym gdzie sa ich limity bo sami nic nie robicie. Bede chcial to nawet swoim fiutem se w pingla bede gral a ty mi bedziesz pisal cos ze nie moge hahaha

Jakieś naiwne dziecko dorwało się do klawiatury, a Wy karmicie trolla. Nikt, kto choć trochę miał styczność z tenisem stołowym nie napisze takich bredni. "Grało się w pingla"... Ta... Chyba deską do krojenia i kamieniem.


  • 2

#15

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No deska do krojenia i kamieniem prosto w twoja szczurza morde. Musze to powtorzyc ale z twoja stara :)



Dobrze dobrze, ale bez takich tekstów i wjazdów na rodziców.
obraza2.gif
Wszystko
  • -2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych