Skocz do zawartości


Zdjęcie

Harlequin Fetus - Płód Arlekina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
218 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Nigdy nie chcialbym byc tak chory jak te siostry.Okropna choroba i wspolczuje takim ludziom.
  • 0

#17

n0need.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm ciekaw jestem czy takie dzieci urodzone, ktore przypuscmy przezyly tylko te 7 czy tam ile tygodni i umieraja, czy czuja bol? Mozg nie jest jeszcze swiadomy tego wszystkiego, wszystko odbiera tylko podsiwadomosc (powinna), a co z nerwami i tym wszystkim?
Sadze ze te dzieci bolu nie czuja, oby tak bylo, wiec dla dzieci takich to raczej nie jest katorgia i nic z tych rzeczy, nie wiem jak po tym wszystkim (po smierci) bo dopiero zaczynam przygode z takimi informacjami, rzeczami etc., gorzej dla rodzicow i bliskow.... psychoterapeuta? Psychoterapia? Leki? :rotfl:
wspolczucie:( (oh fuck.. az plakac mi sie chce jak widze te fotki!!)
  • 0

#18

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

masz racje, bo gdyby popatrzec to skory prawie wcale nie ma wiec to co jest pod nia jest wystawione na straszliwe oddzialywania bakterii, powietrza, slonca, itp. gdyby im to sprawialo bol to przez caly czas chyba by sie darly, z tego mozna wywnioskowac ze nerwy czuciowe jeszcze sie nie wyksztalcily
  • 0



#19

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam pytanie... czemu te dzieci nazywa się płodami Arlekina... bo ja nie rozumiem :D


Z uwagi na skore, a dokladniej liczne rany, ktore sprawiaja, ze skora ma charakter płatów podobnych do tych na kostiumie arlekina.
  • 0



#20

khenji.
  • Postów: 33
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale zauważcie jedno, na każdym z tych zdjęć dzieci te mają zaciśnięte rączki i otwarte usta z czego można wywnioskować że krzyczą, płaczą. :D A raczej chcą płakać lecz nie mogą, ponieważ jak mogłyby płakać skoro mają "wybrzuszone" oczy. Nie mają normalnych gałek ocznych, ze źrenicą, tęczówką, rogówką. Ich oczy wyglądają jakby były odwrócone o 180 stopni i były przepełnione krwią. Myśle, że te dzieci czują prawdziwy ból, zauważcie że każdy noworodek jest bardzo wrażliwy na dotyk, na najdelikatniejszy dotyk. Więc odczuwa także ból.
Podejrzewam, że gdybym była na miejscu tej 18-letniej dziewczyny popełniłabym samobójstwo. Podziwiam ją za to, że mimo tak ogromnego bólu jaki towarzyszy każdemu kolejnemu dniu jej życia i pomimo ślepoty, ona nadal chce walczyć. Nie wielu jest ludzi, którzy potrafili by stawić czoła takiemu życiu.
  • 0

#21

n0need.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nawet jakby niemowle odczuwa bol, czy pamietasz cokolwiek z dziecinstwa? Jakikolwiek bol? Ja np. wpadlem do wrzacej wody w wieku 2latek ale blizn nie mam bo skora cala zeszla ze mnie i juz sie wszystko zroslo, nowa skora etc., nic nie pamieta,ale jednak tak bylo, nasz mozg w takim wieku zbyt slabo pracuje, swiadomosc jeszcze nie jest rozwinieta, czyli tutaj mozna rzecz ze swiadomosc nie jest czyms co jest od poczatku, az do konca...
Po prostu te dzieci nawet jakby chcialy, to niemoglyby czuc bolu, chyba ze to sa neuro-psychologiczne zagadki o ktorych nie zdajemy sobie nawet sprawy... Mam zbyt mala wiedze aby sie obszernie rozpisywac, cos poplacze.. etc. :P

PS. "mozgzbyt slabo pracuje" - wedlug mnie w tym wieku mozg pracuje tak samo i mimo iz wszystko jest zapisywane w podswiadomosci, istnieje nadswiadomosc, a swiadomosc sie ksztaltuje to mozg pracuje tak samo, tylko innaczej gospodaruje swoje zasoby mozliwosci (lepsza praca wzroku, gorsza pamiec, lepszy sluch etc.)
  • 0

#22

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

masz racje, jak sie pozadnie skupie to potrafie sobie przypomniec cos gdy mialem 3 lata, jak skupiam sie jeszcze mocniej to gdy mialem 2, ale co bylo jak bylem zupelnie maly nie pamietam, fajnie by bylo przypomniec sobie jak bylo sie plodem :P
  • 0



#23

khenji.
  • Postów: 33
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no tak, może i masz słabą pamięć, co nie wyklucza tego że możesz czuć ból...
  • 0

#24

taiszo88.
  • Postów: 101
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

masz racje, jak sie pozadnie skupie to potrafie sobie przypomniec cos gdy mialem 3 lata, jak skupiam sie jeszcze mocniej to gdy mialem 2, ale co bylo jak bylem zupelnie maly nie pamietam, fajnie by bylo przypomniec sobie jak bylo sie plodem

akurat masz dobr apamiec ja nawet niepamietam co sie stalo w 4 roku mego zycia i co mi palucha odcielo z opowiadac starzych wynika ze wsadzilem palca pod ostrze pily do iecia drewna.. a co by bylo jakbym tam wsadzil glowe albo reke :| :o
  • 0

#25

Guliwer.
  • Postów: 548
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja dopiero po obiedzie ...
Jedno z tych zdjęć juz widziałem, ale to z tymi oczyma na wierzchu po prostu mnie rozbroiło, a dużo okrutnie wyglądajacych fotek ukazało się moim oczom. Bardzo zastanawiające, straszne ... .
  • 0

#26

protois.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[url="http://dermatlas.med.jhmi.edu/derm/result....osis=1877354016"][url="http://dermatlas.med.jhmi.edu/derm/result....osis=1877354016"]http://dermatlas.med...osis=1877354016[/url][/url] <- tu macie więcej zdjęć, po lewej stronie z opisem

[url="http://www.gfmer.ch/genetic_diseases_v2/ge...st.php?cat3=729"][url="http://www.gfmer.ch/genetic_diseases_v2/ge...st.php?cat3=729"]http://www.gfmer.ch/...st.php?cat3=729[/url][/url]
  • 0

#27

taiszo88.
  • Postów: 101
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kurde niewyobrazam sobie zeby wygladalo tak moje dziecko nieprzezyl bym tego psychicznie to jest okropne :(
  • 0

#28

PsYcHoTrOp.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

akurat masz dobr apamiec ja nawet niepamietam co sie stalo w 4 roku mego zycia i co mi palucha odcielo z opowiadac starzych wynika ze wsadzilem palca pod ostrze pily do iecia drewna


palucha ci odcieło? a mogł byś mi pokazać w którym miejscu? bo jakoś nie zauważyłem brakującego palca u ciebie :] . chyba że miałes jakiś bonusowy palec o którym ja nie słyszałem :] .
  • 0

#29

taiszo88.
  • Postów: 101
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wow
  • 0

#30

Patrolsowy Pan.
  • Postów: 121
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale ja czasami mam przebłyski z okresu paru (ok. 2-3) lat. Pamiętam napewno, że wybiłem sobie wszystkie zęby X_X . W wieku 2 lat :P .
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych