Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stukanie w domu...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

Spes.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć. Zapewne tego typu tematów było pełno i powiecie, że wszystko siedzi w mojej głowie... Ale od bardzo długiego czasu dzieją się u mnie w domu dziwne rzeczy i chciałabym się dowiedzieć co to.

Mieszkamy w nowym domu. Kilka lat temu często słyszałam jakieś stukanie, szuranie. Często mój pies stawał na środku pokoju i zaczynał szczekać przed siebie choć nic tam nie było. Stwierdziłam, że to pewnie jakieś zwierzaki na strychu hałasują i po sprawie. Domownicy śmiali się ze mnie, że jestem przewrażliwiona ale dla świętego spokoju tato poszedł upewnić się czy na strychu zamieszkały jakieś dzikie zwierzęta. Nic nie było i nie ma możliwości, aby cokolwiek tam weszło. Od tamtej pory raczej nikomu nie mówiłam o tym, że coś słyszę. Kilka razy widziałam czarną, przechodzącą postać. Jakieś dwa lata temu moja mama zaczęła słyszeć i widzieć to co ja. Dodatkowo zmarł mój dziadek, z którym nie miałam żadnego kontaktu. Nigdy go nie widziałam. W dniu śmierci przyśnił mi się (we śnie było, że umarł u nas w domu, był bardzo przerażony i błagał moją mamę o przebaczenie. Nie chciała go słuchać. Umarł a ja się obudziłam). Od tej pory moja mama twierdzi, że często go w nocy widzi, mówi coś do niej ale nie słyszy co. Niedawno mój tato, który jest wielkim realistą i nie wierzył w to, co mówimy siedział z moim wujkiem w ogrodzie i oboje widzieli kogoś idącego w stronę drzwi wejściowych. Często widzimy przechodzącą postać.. w domu, w ogrodzie.. Przedwczoraj poszłam do swojego pokoju i przysięgłabym na wszystko, że ktoś szedł po schodach. Słyszałam kroki, specyficzne skrzypnięcie niektórych schodków i cień za moimi drzwiami. Byłam pewna, że moja mama jest już u siebie w sypialni ale idąc chwilę później do łazienki zauważyłam, że nikogo w sypialni nie ma a rodzice są jeszcze w ogrodzie. Kilkanaście minut później była taka sama sytuacja. Często słyszę stukanie do okna, drzwi. Byłam pewna, że to wszystko mi się wydaje ale zaczęłam się zastanawiać, gdy inne osoby zaczęły mówić, że coś widzą, słyszą. Dziś rano tato mnie pytał co ja tak stukałam w kuchni i tak szybko uciekłam. Wszedł do kuchni i nikogo nie było.


  • 0

#2 Gość_Princess Luna

Gość_Princess Luna.
  • Tematów: 0

Napisano

Dziwne dźwięki, nawiedzone zwierzęta, ruszające się cienie, ktoś zmarł i był widziany... czyli klasyk.

Albo macie urojenia, spowodowane jakąś chorobą dziedziczną, albo sobie żartujesz. Innego wyjaśnienia nie ma.

 

Nie widzę powodu aby pisać ogromną czcionką, tekst został poprawiony.

TheToxic


  • 0

#3

Spes.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziwne dźwięki, nawiedzone zwierzęta, ruszające się cienie, ktoś zmarł i był widziany... czyli klasyk.

Albo macie urojenia, spowodowane jakąś chorobą dziedziczną, albo sobie żartujesz. Innego wyjaśnienia nie ma.

Nigdzie nie napisałam o nawiedzonych zwierzętach. Przeczytaj jeszcze raz a jeśli nie masz nic normalnego do napisania to się nie udzielaj.


  • 0

#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakoś dziwnie dużo tych widziadeł. Każdy z rodziny albo coś słyszy albo widział jakąś postać.
Pies czasem szczeka bo słyszy coś za ścianą np. kota, jeża.
  • 0



#5

Devoratrix.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Skoro wszyscy to słyszycie, to się zgadajcie i jak znowu będziecie słyszeć to po prostu pójdźcie sprawdzić co to stuka. Albo kamerki zamontować jakieś budżetowe i zobaczyć co się nagra. I sprawa powinna się wyjaśnić.


  • 0

#6

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Polska odpowiedź na Ranczo Skinwalkera? Cóż, lepiej późno niż wcale.

Swoją drogą - jak bardzo nowy jest ten dom?


  • 0



#7

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy znacie może historię tego domu, coś co was przestraszyło i mogło wzbudzić aktywność ciała migdałowatego w mózgu? ( to struktura, która reaguje jeszcze zanim pomyślimy o niebezpieczeństwie, lub czymś wywołującym strach), do tego działanie podświadomości może powodować sugestie, które mózg będzie próbować odwzorować, stworzyć. Każdy nieznaczny stuk, cień może być nieco wyolbrzymiony i dostrojony do  podświadomych obaw. Tak działają nasz mózgi :D

 

Powiedz mi, czy przed śmiercią dziadka, też spotykaliście się z tym problemem? Czy zaczęło się to dziać dopiero po?


Użytkownik Endinajla edytował ten post 25.06.2019 - 22:36

  • 0



#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ta opowiaska to ściema. Specjalnie napisała,, Niedawno mój tato, który jest wielkim realistą i nie wierzył w to, co mówimy siedział z moim wujkiem w ogrodzie i oboje widzieli kogoś idącego w stronę drzwi wejściowych."
To jest na zasadzie: napiszę, że ducha widziały dwie osoby jednocześnie, więc nie będą mi pisać, że mam jakieś zwidy.
  • 0



#9

andkar94.
  • Postów: 105
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Róbcie zdjęcia, nagrywajcie filmy, albo EVP. To pierwsze co bym zrobił, gdyby powtarzały się u mnie dziwne rzeczy. Na stukanie może być mnóstwo wytłumaczeń, np. osiadanie domu, zmiany temperatur, uszkodzenia struktur materiałów, różne. A te cienie i postacie to pewnie widziane są kątem oka?


  • 0

#10

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zacznę klasykiem.

 

Czy posiadasz @Spes jakikolwiek dowód na swoją opowieść czy jest to tylko bajka znudzonej uczennicy na wakacjach, bo wiesz napisać można dużo lecz dowodów przestawić to już nie łaska, a później foch i obraza że na forum same nieprzyjemne osoby bo nie wierzą w mój nawiedzony dom. Tak więc:

  • po pierwsze filmik (może być krótki aby tylko coś nagrał)
  • po drugie zdjęcie
  • po trzecie filmik z uwierzytelnieniem wypowiedzi mamy bądź ojca (oczywiście twarz albo odwrócona bądź zamazana)

Powinno nie być problemów z nagraniem wszak piszesz że:

Często widzimy przechodzącą postać.. w domu, w ogrodzie

O ile nie jest to sąsiad czy inny intruz to powinno się w miarę szybko coś nagrać. Póki co Twoją opowieść jak i inne wakacyjne newsy dajemy do wora. Także czekamy na cokolwiek byle by tylko było i proszę Cię nie zmarnuj tego tematu i daj nam w końcu jakiś dowód.





#11

Spes.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Absolutnie nie zależy mi aby ktokolwiek tutaj mi uwierzył. Wiem, że ciężko w coś takiego uwierzyć. A Wy wolicie się naśmiewać :) Napisałabym dokładniej co się działo w mojej rodzinie ale przecież to będzie "za dużo".

Pozdrawiam :)


  • -1

#12

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli standard. Napisałam bo napisałam najwyraźniej nudziłam się w domu, żadnych dowodów nie posiadam, nie odnoszę się też do przedmówców bo i po co, nie zależy mi na prawdomówności bla bla norma, a przecież tak często widzicie czarną postać. Wszystko od razu wyczuł pismo nosem że to zmyślona opowieść i miał rację. Trafiłaś na forum gdzie głownie siedzą ludzie po 30 roku życia i jeśli myślałaś, że zrobi na nas wrażenie opowieść która powstaje w okresie wakacyjnym jak grzyby po deszczu to muszę Cię rozczarować - nie robi to na nas większego wrażenia. Jednak jakimś cudem tu trafiłaś więc coś chciałaś przedstawić, niestety argumentów Ci brakło. Dziś ludzie nagrywają sąsiada który nie sprząta kupy po swoim psie, dziwne zachowania ludzi na ulicy, praktycznie nosa poza smartfon nie wyciągają, a Ty bajki piszesz o nawiedzonym domu, że niby tyle tych dziwnych przypadków, a zero dowodów chociażby głupiego zdjęcia czy filmiku? :facepalm:

 

Absolutnie nie zależy mi aby ktokolwiek tutaj mi uwierzył

 

To po co zakładasz temat?

 

Wiem, że ciężko w coś takiego uwierzyć.

 

A właśnie, że nie bo każdy z nas kto tu siedzi coś w życiu paranormalnego widział bądź go dotknęło.

 

A Wy wolicie się naśmiewać

 

Pokaż mi gdzie?

 

Napisałabym dokładniej co się działo w mojej rodzinie ale przecież to będzie "za dużo".

 

Napisałabym ale nie napiszę bo to i tamto. Taka zabawa w ciuciubabkę była modna 30 lat temu. Czas dorosnąć.





#13

Spes.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zauważyłam, że wszystko na tym forum negujecie. Dziękuję. Będę szukać pomocy gdzie indziej.
  • 1

#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To szukaj. Pewnie uda ci się znaleźć jakieś forum dla gimbo-ezoteryków gdzie łykają każdą taką historyjke więc możesz im nawijac
makaron na uszy ile wlezie.
  • 0



#15

andkar94.
  • Postów: 105
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zauważyłam, że wszystko na tym forum negujecie. Dziękuję. Będę szukać pomocy gdzie indziej.


Ale chyba korzystniej dla Ciebie bedzie wytlumaczyc to racjonalnie niz straszyc duchami, nie?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych