Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dwa znikające punkty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam!

 

Jakiś tydzień temu, z niedzieli na poniedziałek (godziny już nie pamiętam, ale koło 20/30 minut po północy) w miejscowości Żołynia (podkarpackie) obserwowałem razem z moją dziewczyną niebo. A to satelity a to spadające gwiazdy. Światła uliczne gaszą tam po 23 także jest całkiem dobra możliwość obserwacji różnych obiektów.

 

Coś mnie tknęło żeby się obrócić i popatrzeć gdzie indziej. Obejrzałem się na południowy - wschód (mniej więcej w stronę Radymna).

Oboje zaczęliśmy obserwować dwa jasno świecące punkty, ustawione pionowo i znajdowały się całkiem blisko siebie.

Swoją jasnością można powiedzieć, że raziły.

 

Kilka sekund później zaczęły blednąć ale nadal były w tych samych miejscach co były. Aż prawie zniknęły z oczu. Jedynie kątem oka można było zauważyć malutkie kropki na niebie.

 

Czy to jakieś flary lub zjawisko które znamy?

 

Pozdrawiam

 

 

 

 


  • 0



#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może to były słynne lampiony.
  • 0



#3

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie nie, znacznie większe i jaśniejące (nie migające jak w przypadku lampionów) obiekty o białej barwie. Jestem wystarczająco długo na forum żeby nie tworzyć tematu dla lampionów ;)


  • 0



#4

szon666.
  • Postów: 165
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Nie nie, znacznie większe i jaśniejące (nie migające jak w przypadku lampionów) obiekty o białej barwie. Jestem wystarczająco długo na forum żeby nie tworzyć tematu dla lampionów ;)

W dobie komórek nawet podczas odwiedzania toalety razi brak filmu, zdjęcia itd.

Nie cytuj całego posta który jest zaraz nad twoim
Wszystko

  • 0

#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiktor jaka jest twoja wersja co to było?
  • 0



#6

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem, czy w pobliżu jest lotnisko wojskowe. Kiedyś podobne zjawisko obserwowałem, kiedy samolot myśliwski w pozycji na lewe skrzydło w pionie oddalał się ode mnie na dopalaczach. Zobaczyłem wtedy dwa punkty światła koloru białoniebieskiego ustawione pionowo. W miarę oddalania się samolotu, punkty te stawały się coraz bledsze, aż do zupełnego zniknięcia. 

Wcześniej ten sam samolot przeleciał mi nad głową, inaczej nawet bym się nie domyślił. Widziałem jego dysze wylotowe, które świeciły na bladoniebieski kolor. Kiedy minął miejsce w którym stałem, zaczął lekko się wznosić i obrócił na skrzydło. Wtedy odpalił dopalacze. 

Co ciekawe, odgłosu dopalaczy nie słyszałem, ale trudno mi określić odległość w jakiej to się odbyło. Wydaje mi się, że około 4 -5 kilometrów ode mnie.

To może być wytłumaczenie tego, co zaobserwowałeś.





#7

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Teraz nieco rozumiem ludzi którzy widzą coś czego nie mogą wytumaczyć a nie mają możliwości zrobienia zdjęcia. Akurat oboje telefony mieliśmy w domu bo jedyne co robiliśmy na zewnątrz to paliliśmy fajki.

Moja dziewoja zapytała mnie co to może być. Jedyne co mi przyszło do głowy to flary IRIDIUM. Bardzo podobne zjawisko które obserwowałem kilka razy i nigdy nie wiedziałem czym jest. Nie nastawiam się na nic niezwykłego.

Post ma charakter informacyjny ;)


  • 0



#8

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podaję link do strony, skąd możesz ściągnąć program Orbitron. Podaje on położenia satelit sieci Irydium. Możesz sobie sprawdzić, czy to, co było wtedy, to także błysk satelity sieci Irydium.





#9

ppp.
  • Postów: 769
  • Tematów: 36
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Podobny przypadek z Peru.

 

27 lutego nad Porten lotniczym Lima-Jorge Chávez pojawiły się dwa niezidentyfikowane obiekty, przez około 45 min. pozostające w bezruchu. Został przerwany ruch lotniczy i jest oficialny raport mówiący o UFO (niezidentyfikowany obiekt). Niezależni badacze UFO wskazują na drony jako prawdopodobną przyczynę.

ovnis-aeropuerto-jorge-chavez-peru-mufon

 

http://mufonperu.org...chavez-de-peru/


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych