Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ufo na pomorzu 2018r


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jędruś.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciałem się z wami podzielić zdjęciami które zrobiłem w lipcu zeszłego roku, dokładnie to zrobiłem kilka zdjęć telefonem chmurze Z rodzaju "qumulus" wielka wyglądająca jak po wybuchu atomowym, powstała bardzo szybko i na bez chmurnym niebie widok był super. Jakiś czas później przyglądając się tym zdjęciom na jednym z nich po maksymalnym powiększeniu zauważyłem że przypadkowo zrobiłem zdjęcie prawdopodobnie twórcom tej chmury. Jest na nim sylwetka "spodka latającego " Chętnie się podzielę tymi zdjęciami ale wstyd się przyznać nie bardzo wiem jak je tutaj dodać:)
  • 0

#2

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witaj Jędruś!

 

Żeby dodać zdjęcie trzeba pierw umieścić je na jakiejś stronce z hostingiem zdjęć i obrazków. Ja korzystam z : https://zapodaj.net/

 

Następnie na zapodane tam zdjęcie klikasz prawym przyciskiem myszy i wybierasz opcję kopiuj adres obrazu

Wtedy otwierasz swój temat na paranormalne.pl i wstawiasz zdjęcie, więc klikasz na opcję grafika w opcjach do pisania postów. Wyskoczy ci okienko w które wklejasz skopiowany adres i zatwierdzasz przyciskiem "OK" :D


Użytkownik Endinajla edytował ten post 29.05.2019 - 18:21

  • 1



#3

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2994
  • Tematów: 2565
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o dodawanie zdjęć do postów, to owszem, korzystanie z zewnętrznych serwisów jest jedną z opcji, ale niekoniecznie optymalną. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Zawsze jest jeszcze druga możliwość, czyli wrzucenie grafik bezpośrednio na forum, oto dokładny opis:

 

Nowa funkcjonalność forum - hostowanie plików graficznych.


  • 2



#4

Jędruś.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziękuję za podpowiedzi.
Jak tylko będę miał czas to wstawię zdjęcia
  • 1

#5

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Yyy rozumiem, że to jakiś sezonik na UFO się zaczął, tak? kolejny temat jaki tutaj przeglądam o tej tematyce.


  • 0

#6

Jędruś.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No nie bądź zdziwiony,jesteś w końcu w dziale Ufo i Obce cywilizacje, o czym mam pisać? Poza tym puki co można poczytać o możliwościach wstawiania zdjęć,jest ich kilka. O temacie którego nie lubisz jest narazie bardzo mało🤭
  • 0

#7

Jędruś.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 Mam nadzieję że będzie można robić sobie zbliżenia 

 

20180726_194403.jpg

20180726_194353.jpg

20180726_194415.jpg

20180726_194413.jpg

20180726_194413 (4) — kopia.jpg

 

Ufoki widać na dwóch ostatnich zdjęciach, w '' nodze '' tej chmury. Nie wiem czy będziecie mogli powiększyć

sobie te zdjęcia, jak nie to piszcie spróbuję wstawić już powiększone albo mogę komuś przesłać na maila i ten ktoś to zrobi profesjonalnie.

Około dwóch godzin póżniej praktycznie w tym samym miejscu pojawił się księżyc, jeszcze się do mnie uśmiechał :) zauważycie to, na ostatnim zdjęciu księżyc jest zadowolony :)

 

20180726_205330.jpg

20180726_205332.jpg

20180726_205335.jpg

20180726_205337.jpg


  • 2

#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest raczej dziura w tej chmurze a nie żaden obiekt. Na wszystkich zdjęciach to widać. Na tych ostatnich zdjęciach widać że ta dziura się rozciągnęła.
  • 0



#9

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niestety Jędruś ale obiektu latającego na Twoich pięknych zdjęciach nie ma.





#10

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Żadnego ufa nie ma na zdjęciu. Ale propsy za uchwycenie pięknego Cumulonimbusa.


  • 1



#11

Jędruś.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kurczę porównuje teraz te zdjęcia z tymi które mam w tel. w galerii i te tutaj faktycznie są bardziej rozmazane, coś źle zrobiłem. Jak już się z tym uporam to wstawię dokładniejsze zdjęcie, ale spokojnie nie po to żeby na siłę wmawiać że to tam jest, każdy interpretuje po swojemu. A odnośnie powiększającej się dziury to zgadzam się w 100% z tym że według mnie dziura nie jest na wylot tylko odsłoniła "coś" w środku chmury.
  • 0

#12

Jędruś.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

20190530_171912.png 20180726_194413.jpg
No nie wiem dlaczego tutaj wychodzi tak rozmazany , w każdym bądź razie skorzystałem z photoeditor na telefonie i wyciąłem ten kawałek zdjęcia jak widzicie wyżej i poznieniałem kontrast jasność barwę i coś tam jeszcze i teraz chyba widać że to nie jest zwykła dziura w chmurze.Co sądzicie?
  • 2

#13

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przy takiej zabawie kontrastem i ogólnie światłem w programie graficznym dochodzi do uwidaczniania pikseli innymi słowy to żaden dowód, a ten ciemniejszy obiekt może być na przykład zwyczajnym ptakiem. 

 

Chodzi o ten obiekt:

 

M3X2FDv.png

 

czy tak?

 

Postanowiłem, że sam wrzucę do programu graficznego ten obrazek i przeanalizuje:

 

teuH4sO.png

 

Całkiem inaczej to wygląda jeśli nada się troszkę efektów.

 

Doszedłem nawet do takiego, że ten punkt w chmurze wydaje się błyszczeć:

 

2VDV71J.png

 

No cóż być może też to po prostu zwykły prześwit w chmurze.

 

ttxznKe.png

 

Próbowałem dalej na powiększeniu i wyobraźnia mnie poniosła:

 

mf00RvN.png

 

Więc skończyłem na rysunku tego co zobaczyłem w tym wszystkim, a ujrzałem twarz.


  • 2

#14

Jędruś.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też ją widzę 🤣 czyli coś tam jest🙂
Przelatującego ptaka można zauważyć tu :20190530_210237.jpg

Użytkownik Jędruś edytował ten post 30.05.2019 - 19:58

  • 1

#15

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Z kolei teraz widzę diabła:

 

aHKDvcJ.png

 

4rMqReo.png

 

https://i.imgur.com/tkBfVkY.png

 

Z drugiej strony jak zmienie kolor to taki troche pikaczu:

 

https://i.imgur.com/e29T8XU.png

 

póżniej praktycznie w tym samym miejscu pojawił się księżyc, jeszcze się do mnie uśmiechał :)

 

No faktycznie to widać tutaj: 

 

w2lJI3s.png

 

sDkAheu.jpg

 

Jednak na tym jedynym zdjęciu coś widać. Poważnie, może to być zwykła luka:

 

DtZqpYm.png

 

bądź:

 

fLnije9.png

 

Właśnie! coś innego.

 

Zadziwiło mnie naprawdę, że w negatywie widać jakby świetlistość tegoż obiektu, więc być może to fotomontaż albo jakiś dron do sterowania pogodą, który przesuwa tą chmurę? no cóż w biblii też mamy wzmiankę o tym, że Bóg przemawiał do Mojżesza z chmury: "Mojżesz wyciosał dwie tablice kamienne jak pierwsze, a wstawszy rano wstąpił na górę, jak mu nakazał Pan, i wziął do rąk tablice kamienne. 5 A Pan zstąpił w obłoku..."  prawda? tutaj mamy stary testament i taki właśnie cytat.

 

To jest raczej dziura w tej chmurze a nie żaden obiekt. Na wszystkich zdjęciach to widać. Na tych ostatnich zdjęciach widać że ta dziura się rozciągnęła.

Wszystko, nie lekceważmy tego z góry, bo jest jedno naprawdę fajne zdjęcie, choć nie zrobiło na mnie wrażenia od pierwszego wejrzenia. Można byłoby je pokazać specowi lub specjalistą i dowiedzieć się: czy nie zostało specjalnie przerobione? trzeba czasem pomyśleć otwarcie. :)

 

 

 

Być może też coś miałeś na obiektywie Jędruś, bo na innych zdjęciach tego nie ma. ;)


Użytkownik ๖ۣۜKhan edytował ten post 30.05.2019 - 23:09

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych