Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy mój dom jest nawiedzony

Duch Nawiedzony Dom Paranormalne

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1

UCanCallMeNibba.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam mam 16 lat i mieszkam w typowo PRL'owskim bloku jak ich wiele w tym kraju , dokładniej na 5 piętrze.Otóż sytuacja miała miejsce jakieś 2-3 dni temu, wracając od kolegi (nie nie byłem pijany) zobaczyłem, że w oknie mojego domu (kuchnia) pali się światło, szczerze to uznałem, że po prostu zapomniałem je zgasić więc wjechałem windą na moje piętro i po wejściu do domu zastała mnie kompletna ciemność. Wszedłem do kuchni, ciemno trochę się zdziwiłem ale uznałem, że to pewnie zwarcie czy coś, więc zadzwoniłem do rodziców (byli na imprezie) i powiedziałem im, że trzeba  naprawić światło w kuchni. Zrobiłem sobie potem kanapkę i włączyłem komputer i zacząłem grać w jakąś gierkę. W którymś momencie usłyszałem jak coś stuknęło w kuchni, szybko wstałem i wbiegłem do kuchni bo uznałem, że któryś z moich psów coś zrzucił, jednak szybko to wykluczyłem, ponieważ zobaczyłem, że drzwi od szafki (jakieś 1,5 metra nad ziemią) są otwarte a na stole leży plastikowy pojemnik. Po tym uznałem, że na dzisiaj dosyć więc położyłem się do łóżka, jedyne co jeszcze pamiętam  to to, że ktoś chodził po kuchni, jednak nie mam pewności czy to nie był pies bo  kuchnie dzieli ze mną dość gruba ściana i zamknięte drzwi.

Jeżeli coś jeszcze się wydarzy spróbuje to nagrać albo zrobić zdjęcie.

Pozdrawiam.

 

Częściowo usunięty wulgaryzm to wciąż wulgaryzm, unikaj więc wulgarnych wypowiedzi. Od kiedy w nawiasach piszemy dużą literą?

Tekst został poprawiony, a znaki interpunkcyjne dodane ponieważ tak długiego jednego zdania to nie widziałam.

 

TheToxic

 

P.S.

Słaba ta prowokacja ;)


  • 0

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli było by jakieś zwarcie to bezpieczniki powinny wyskoczyć. Udało się potem zapalić światło w tej kuchni czy już nie?
  • 0



#3

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

U mnie czasem też pojemniki przewracają się w szafakach, u Ciebie nawet wyskoczył, ale nie obwiniam o to duchy. Pewnie maja lepsze rzeczy do roboty niz zabawianie sie pojemnikami, jeżeli by istniały (duchy) oczywiście.
  • 0

#4

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widocznie ktoś był w domu, a dokładniej w kuchni. UCanCallMeNibba Ty wjechałeś windą, ktoś mógł w tym czasie zejść schodami i oto cała magia tejże historii została rozwiązana. Jeszcze nie słyszałam aby duch sobie włączył światło i wyłączył. Cóż starałeś się przynajmniej aby opowieść była wiarygodna, wyszła słaba lipa. 





#5

UCanCallMeNibba.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak , światło dało się potem normalnie zapalić.


  • 0

#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To może akurat był taki zbieg okoliczności że była jakaś chwilowa przerwa w dostawie prądu.
  • 0



#7

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam mam 16 lat i mieszkam w typowo PRL'owskim bloku jak ich wiele w tym kraju , dokładniej na 5 piętrze.Otóż sytuacja miała miejsce jakieś 2-3 dni temu, wracając od kolegi (nie nie byłem pijany) zobaczyłem, że w oknie mojego domu (kuchnia) pali się światło, szczerze to uznałem, że po prostu zapomniałem je zgasić więc wjechałem windą na moje piętro i po wejściu do domu zastała mnie kompletna ciemność. 

Nic nadzwyczajnego. Wydawało Ci się, że patrzysz na okno swojej kuchni, a patrzyłeś na inne w poziomie Twojego piętra. Miałem to samo kiedyś, a nie powinienem się pomylić bo mieszkanie moje było na parterze. A jednak, bo wróciłem do mieszkania. Do dzisiaj nie wiem, jak mogłem się tak pomylić, ale się pomyliłem.

Nie dorabiaj do tego otoczki paranormalności.





#8

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Też bym jakoś racjonalnie tłumaczył ta błahostke, dziwię ci się że chciało ci się w ogóle taki temat zakładać bo nic spektakularnego się nie wydarzyło
  • 3



#9

Domi36.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja bym raczej podeszła do tego sceptycznie. Jeśli podobne sytuację by się powtarzały których by się nie dało racjonalnie wytłumaczyć to już można było przypuszczac że jest coś na rzeczy.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
  • 2

#10

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up@

Właśnie Domi36 poruszyłaś ważną moim zdaniem kwestię - powtarzalność. Dopiero powtarzalność jest jakimś argumentem, ale do tego potrzeba świadków, którzy byliby w stanie na chłodno ocenić sytuację.





#11

Domi36.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo często oglądam ghost adventures - są to badacze od zjawisk paranormalnych (Nick Groff, Aaron Goodwin i Zak Bagans). Jeżdżą po różnych nawiedzonych miejscach na świecie i zamykają się na całą noc żeby nagrać paranormalną aktywność- bardzo polecam. Z ich nagrań wynika że jeśli mamy ducha w domu to czujemy czyjąś obecność, zazwyczaj przy obecności ducha zmienia się gęstość powietrza, mozna odczuwać duszność, zawroty glowy, mdłości a przede wszystkim chłód o ile nie ma przeciągów i otwartych okien :) Można też zrobić zdjęcia przy użyciu lampy błyskowej, podobno w miejscach nawiedzonych pojawiają się świetliste kule zwane orbami chociaż ja na to jestem sceptycznie nastawiona bo może to być po prostu zwykly kurz unoszący się w powietrzu. Można użyć sprzętu EVP do nagrywania duchów, miernika pola elektromagnetycznego, czujników, ghost box etc ale to droga zabawa bo takie sprzęty kosztują od kilkuset zł do paru tysięcy.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Domi36 edytował ten post 06.05.2019 - 20:27

  • 2

#12

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poczucie czyjejś obecności albo duszność to zjawiska psychologiczne i fizjologiczne, czyli sugestia i zmniejszająca się ilość tlenu w powietrzu. Sprzęt evp to zwykły magnetofon. Tzw łowcy duchów sprzedają takie urządzenia za dużo wyższą cenę niż rzeczywista wartość tego sprzętu.
  • 0



#13

Domi36.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poczucie czyjejś obecności albo duszność to zjawiska psychologiczne i fizjologiczne, czyli sugestia i zmniejszająca się ilość tlenu w powietrzu. Sprzęt evp to zwykły magnetofon. Tzw łowcy duchów sprzedają takie urządzenia za dużo wyższą cenę niż rzeczywista wartość tego sprzętu.

Mi się wydaje czasem że ci z ekipy łowców duchów czasem za bardzo wydziwiają co do urządzeń, co odcinek mają zawsze coś nowego. a wygląda to sprzęt kosmiczny :) Kiedyś ogladalam ich że znajomymi to podeszli do tego programu sceptycznie, uważali ze wszystko wokół. nich czyli te odgłosy samo zamykający się drzwi, rozmaite trzaski, niezidentyfikowane kroki i nagrania na evp to wszystko ściema i robią to celowo żeby tylko zdobyć popularność i zarabiać ogromne pieniądze. No cóż ja sama mialam przyjemność wzięcia udziału w takim polskim ghost hunters z udzialem egzorcysty księdza Pitera Shalkevitza i to bym zobaczyła jak to jest naprawdę lecz niestety są za daleko bo są z Wołomina.

Jeśli jest ktoś tym zainteresowany to mają swoją stronę internetową i stronę na fb- ich cel to pomaganie ludziom w wypedzeniu złych mocy z nawiedzonego domu.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#14

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Można też zrobić zdjęcia przy użyciu lampy błyskowej, podobno w miejscach nawiedzonych pojawiają się świetliste kule zwane orbami chociaż ja na to jestem sceptycznie nastawiona bo może to być po prostu zwykly kurz unoszący się w powietrzu.

 

Robiąc z lampa błyskową zawsze masz "orby' na foce jeśli w powietrzu jest choć odrobina kurzu.To jest zwykłe zjawisko optyczne nic  niezwykłego.  Rzuć rochę mąki krupczatki tak  by bła od 5cm do30cm i będziesz mieć miliony orbów . Podobnie mocno oświetlone pasemko pajęczyny w tej strefie i masz "ducha".


  • 2



#15

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Łowcy duchów biorą że sobą różne urządzenia a im droższe tym rzekomo lepsze. To ma im naturalnie dodać wiarygodności i pokazać że profesjonalnie podchodzą do tematu. Wszelkie trzaski i puki potraktują jako efekt działania duchów bo o to w tej zabawie chodzi.
  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: Duch, Nawiedzony Dom, Paranormalne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych