Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolory orbów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

mavs.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kochani, na kilku zdjęciach  na spacerze z chłopakiem uchwyciłam dokładnie tego samego orba. Mam bardzo dobry aparat w telefonie i nigdy, przenigdy nie uchwyciłam żadnych "kulek" na fotografiach, aż do tej pory. Robiłam zdjęcia pod słońce, na śniegu, na wodzie, nigdy nie było żadnych anomalii. Z tego jednego miejsca mam go na aż czterech zdjęciach. Czytałam, że nie przepadacie za wklejaniem fotek tutaj, więc zapytam tylko o kolor ;)  Orb jest jasno niebeski. Czytałam, że to ponoć dobry omen. Czy jest ktoś, kto się orientuje w temacie kolorów i orbów lepiej? Będę wdzięczna za każdą pomoc i rozmowę na PW. Temat jest dość ciekawy, bo po spotkaniu z rzekomym orbem miałam straszne sny. Prawie każdego dnia ktoś mnie mordował w snach, każdego dnia śniło mi się coś negatywnego. Niby śmiesznie i ciekawie, ale już po tygodniu snów, gdzie ktoś Was dusi i miażdży tchawicę gwarantuje, że będziecie mieć "gorszy" nastrój... 


  • 1

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale orby to nie jest zjawisko paranormalne, tylko optyczne.
Orb (z ang. sfera) – artefakt, przyjmujący zazwyczaj formę koła, pojawiający się przeważnie na zdjęciach wykonywanych głównie aparatem cyfrowym z użyciem lampy błyskowej lub innego, silnego źródła światła.

W przypadku gdy w powietrzu znajdują się drobinki kurzu (najczęściej), krople deszczu lub owady, światło z lampy błyskowej odbija się od nich i trafia do aparatu tworząc przeważnie białe koliste elementy na zdjęciu. Zdarzają się jednak inne kolory, kształty i struktury.
https://pl.m.wikiped...rb_(fotografia)
  • 0



#3

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Opisz proszę miejsce wykonania fotki, jak i samą fotografię.
  • 0

#4

mavs.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Opisz proszę miejsce wykonania fotki, jak i samą fotografię.

 

@Tiga - jeśli chcesz to mogę posłać Ci wszystkie fotki z rzekomym orbem na PW, zostały wykonane w HDR. Zostały wykonane w mroźny, słoneczny dzień w styczniu, pomiędzy wiejskimi starymi budynkami. Obecnie są odnawiane. Pierwsze fotki są dokładnie pomiędzy budynkami, następne około 100 metrów od nich w kierunku otwartego pola. Bardzo podobał mi się krajobraz, stąd zdjęcia.

 

Odpowiadając osobie wyżej - nie widzę Twojego nicka przez prima aprilis, ale dzięki za wyjaśnienie. Nie wiem co to jest, to Wy jesteście ekspertami, dlatego się do Was zwracam. Może faktycznie jakieś anomalia od światła a ja sobie dorabiam historię ;) Nie wykluczam niczego. 


  • 0

#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wklej fotki tutaj my lubimy oglądać zdjęcia zwłaszcza jak jest na nich cos dziwnego.
  • 0



#6

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie ma tu żadnego eksperta od spraw paranormalnych, to pewne :)
Jw. Wklej fotografie tutaj.
  • 0

#7

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

(...)Zostały wykonane w mroźny, słoneczny dzień w styczniu, pomiędzy wiejskimi starymi budynkami.

 

Właśnie powyższe skłania do tego, aby sądzić, że to tylko zwykłe zjawisko optyczne, powodujące, że drobinki kurzu, czy kropelki pary wodne są widoczne na zdjęciu w takiej formie. To klasyka. Najczęściej takie coś jest widoczne podczas robienia zdjęć z użyciem lampy błyskowej w zakurzonych pomieszczeniach, latem, kiedy z suchego gruntu lub traw wzbijają się drobinki kurzu. Również mroźny dzień temu sprzyja, a słoneczny jak najbardziej. To tylko kwestia trafienia odpowiedniego kąta światła do aparatu.

Nic specjalnego.

 

Tutaj masz przykład pojedynczego "orba".

                                                        FortGhost.jpg

                                                        fot/domena publiczna





#8

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Orby to ciekawy temat. Może to zainteresuje autora tematu?


  • 0

#9

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hahaha :) Nie mogę :) Ten znowu łyka wszystko jak pelikan :facepalm:


  • 0



#10

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Pelikan połknie wszystko? Nawet Ciebie i Twoje śliczne włosy? ;) To tylko ciekawostka, ale sam widziałem wiele takich orbów, więc dla mnie temat jak najbardziej realny. 


  • 0

#11

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

To tylko ciekawostka, ale sam widziałem wiele takich orbów, więc dla mnie temat jak najbardziej realny.

 A wiesz że to można leczyć? Lub przynajmniej ograniczać objawy.


  • 0



#12

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niezgadzamy się z tym czego nie znamy. To co znamy jest dla nas oczywiste a to co nie znamy jest obce a właściwie tego nie ma. O rzeczach których nie znamy, których dla nas niema, co do których istnieją tylko pewne poszlaki moglibyśmy rozważać ale tu musimy być w posiadaniu narzędzia jakim jest myślenie abstrakcyjne. Myślenie abstrakcyjne jest tylko narzedziem nie celem. By to narzędzie mogło przynieść pożytek musi dla niego zaistnieć środowisko. W tym wypadku środowiskiem jest  zasób informacji wynikający z otwartości na informacje. Informacji na temat zjawisk energetycznych jest wiele odsyłam np do Nexusa z marca kwietnia 2019 r a prezycyjnie do artykułu "Rzeczywistość narracyjna". Artykuł ten może rozjasnić pewne aspekty wiedzy i dać zdowolenie poszukujacemu.


  • 0



#13

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Rzeczywistość narracyjna".
Próbuję znaleźć ten artykuł w Google albo chociaż jakiś skrót, ale nic takiego nie ma. Podaj link do tego albo jakiś skan.
Chyba o ten numer chodzi http://www.nexus.med...nr-124-(2-2019)
Jednak nie widzę w spisie treści czegoś takiego.
  • 0



#14

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Wszystko. Tak, chodzi o ten numer Neksusa. Artykuł jest w dziale "wieści ze swiata nauki" i tyczy mechaniki kwantowej. Artykuł ten przytaczam jako przykład niemalże niematerialnej lub niematerialistycznej strony materii.


  • 0



#15

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

,, Przeprowadzone niedawno doświadczenie odwzorowujące eksperyment myślowy z opóźnionym wyborem zaproponowany przez fizyka Johna Wheelera pokazało, że materia na poziomie kwantowym ma zupełnie inną naturę, niż dotąd uparcie głoszono, której nie da się wyjaśnić za pomocą materialistycznych kryteriów i pojęć."

Tylko tyle jest na tej stronie. Piszą o jakimś niedawno przeprowadzonym doświadczeniu z opóźnionym wyborem. Takie doświadczenia są robione od wielu lat.

Co do mechaniki kwantowej, polecam książki popularnonaukowe pisane przez fizyków. Nie wydaje mi się, żeby nexus był w tym przypadku dobrym źródłem wiedzy.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych