Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co jest na zdjęciu ?


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1

xmyinsomnia95.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie, jestem nowa, nie wiem czy to odpowiednie miejsce na wrzucenie zdjęcia.
Zdjęcie zrobione jakieś około 12 lat temu, przedstawia mnie i moją koleżankę wygłupiające się dlatego też zamalowałam nas, ale nie o to chodzi. Ktoś mógłby mi wytłumaczyć czym jest ta pomarańczowa plama ? 8881018d4ebdeefed2d142e5aabfd831.jpg

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
  • 1

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciężko powiedzieć, ale wydaje mi się że to ślad poruszającego sie przed obiektywem.
  • 0



#3

xmyinsomnia95.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hm, ale reszta zdjęć z 'tej serii' jest już normalna.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik xmyinsomnia95 edytował ten post 28.03.2019 - 15:24

  • 0

#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Często tak jest że robi się kilka zdjęć pod rząd i na jednym widać coś dziwnego a na innych nie. Zasada jest taka, że analizuje się Orginał zdjęcia, a nie kopie czy przeróbki.
  • 0



#5

xmyinsomnia95.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli raczej nic nadzwyczajnego ? Bo moja wyobraźnia podziałała i widzę w tej plamie zarys człowieka oryginału nie wrzucę bo nie chce pokazywać twarzy itd.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik xmyinsomnia95 edytował ten post 28.03.2019 - 15:34

  • 0

#6

kokosz3.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Możliwe, że jakiś pył.

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#7

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygląda mi na ślad osoby, która się poruszyła. Czasem aparaty mają taką opcję "zdjęcie nocne z doświetleniem". Czyli najpierw aparat robi błysk fleszem a potem naświetla zdjęcie kilka sekund, aby było widać ostre postaci na tle słabo oświetlonych rzeczy. Jeśli fotografowana osoba po błysku flesza uzna, że to już i ruszy się, to zewnętrzne oświetlenie powoduje pojawienie się rozmazanego śladu. Tak było tu - po pierwszym błyśnięciu wstałyście, ale zdjęcie naświetlało się dalej, po ciemku. Wasze sylwetki oświetlone latarniami rozmazały się w taką podwójną plamę. Niech zgadnę - jedna z was miała szarą bluzkę, a druga czerwoną?


  • 1



#8

xmyinsomnia95.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wygląda mi na ślad osoby, która się poruszyła. Czasem aparaty mają taką opcję "zdjęcie nocne z doświetleniem". Czyli najpierw aparat robi błysk fleszem a potem naświetla zdjęcie kilka sekund, aby było widać ostre postaci na tle słabo oświetlonych rzeczy. Jeśli fotografowana osoba po błysku flesza uzna, że to już i ruszy się, to zewnętrzne oświetlenie powoduje pojawienie się rozmazanego śladu. Tak było tu - po pierwszym błyśnięciu wstałyście, ale zdjęcie naświetlało się dalej, po ciemku. Wasze sylwetki oświetlone latarniami rozmazały się w taką podwójną plamę. Niech zgadnę - jedna z was miała szarą bluzkę, a druga czerwoną?

Koleżanka miała szaro zieloną bluzkę a ja pomarańczową. Czyli pewnie jest tak jak mówisz. No cóż przynajmniej wiem czym jest owa plama. Dziękuję za odpowiedź

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#9

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Często długie czasy naświetlania tworzą takie artefakty, szczególnie w automatycznych doborach takiego czasu i z wspomnianym przez Zaciekawionego "doświetleniem". Pamiętam, jak równie zagadkowe rzeczy tworzyło czerwone światełko w aparatach, które miało zapobiegać "czerwonym oczom", a potrafiło naświetlać całkiem niespodziewane rejony zdjęcia, lub odbijać się tam, gdzie nie powinno być żadnego refleksu świetlnego, a szczególnie czerwonego.







Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych