Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdy zobaczył nagranie nie wierzył własnym oczom. Myślał, że to duchy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

72-letni Brytyjczyk myślał, że ma w swojej szopie duchy. Jak się jednak okazało, to nie nadprzyrodzone siły, a zwykła mysz porządkowała codziennie stół na którym pracował.

 

                                    mysz.png

                                    fot/O2

 

Myślał, że zwariował.

 

Steve Mckears jest emerytem, który swój wolny czas lubi poświęcać na majsterkowanie. Robi to zazwyczaj w schowku, w którym trzyma wszystkie swoje narzędzia i rupiecie. Od jakiegoś czasu zauważył, że śrubki i nakrętki, które zostawia na stole kiedy kończy pracę, następnego dnia znajdują się już nie na blacie a w plastikowym pudełku, które leży obok. Zainstalował więc kamerę.

 

Obserwacje trwały kilka tygodni.

 

Mieszkaniec Severn Beach, wsi położonej w Anglii, w rozmowie z telewizją BBC wyznał, że był tak zakłopotany całą sytuacją, że myślał, iż jego posesje odwiedza złodziej. Przez głowę przeszła mu nawet myśl, że cała ta sytuacja to sprawka duchów.

 

Niespodziewane rozwiązanie zagadki.

 

Po odtworzeniu nagrania z kamery zamontowanej wewnątrz pomieszczenia okazało się, że sprawcą całego zamieszania nie są żadne zjawy ani włamywacze, ale zwykła mała myszka. Gryzoń po cichu w każdą noc skradał się do środka i „sprzątał” pozostawione przedmioty.

 

Całe nagranie, na którym porządnickiego gryzonia można zobaczyć w akcji, znajduję się poniżej.

 

                                       

 

imagesO2.png

 





#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I taka to historia. Nie sposób zliczyć jak dużo było tych tematów na forum gdzie ludzie się zarzekali na różne świętości że jak im w domu coś stuka puka albo przemieszcza przedmioty to na pewno nie jest to sprawka jakiegoś zwierzęcia.
  • 0



#3

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

I taka to historia. Nie sposób zliczyć jak dużo było tych tematów na forum gdzie ludzie się zarzekali na różne świętości że jak im w domu coś stuka puka albo przemieszcza przedmioty to na pewno nie jest to sprawka jakiegoś zwierzęcia.

 

Przypadki które da się racjonalnie wytłumaczyć są owszem o wiele częstsze od przypadków gdzie mamy do czynienia ze zjawiskami paranormalnymi. Ale nie można całkowicie wykluczać zjawisk paranormalnych bo to niemądre i nierozsądne zachowanie. Ci co całkowicie wykluczają zjawiska paranormalne są po prostu niemądrzy i nierozsądni. Cóż panie Wszystko, jakbyś to przeżył na własnej skórze to byś na zawsze zmienił zdanie.


  • 3

#4

letztenbrief.
  • Postów: 60
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jako ciekawostka - jedną z moich pasji jest hodowanie myszek rasowych. 

Wszelkie powiedzonka typu "cicho jak myszka" mnie niesamowicie bawią, bo wierzcie mi - stworzonko ważące ledwie 50g potrafi robić taki hałas, że wybudza mnie w nocy. A myszki to niesamowicie mądre i kontaktowe zwierzątka, jeśli tylko poświęci się im trochę czasu. 


  • 1

#5

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No Staniq, tytuł iście onetowy, aż kliknąłem :)
@letztenbrief
Też miałem mnóstwo mysz na utrzymaniu i potwierdzam Twoje zdanie. Czasem ciężko było zasnąć. Miałem taką jedną. Zła i agresywna do szpiku kości, oddałem ją babci ;)
  • 1



#6

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up@

Babcia ma kotka? Nie będzie chodził z pustym brzuszkiem...





#7

JennyMandeville.
  • Postów: 47
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy mogę mieć pytanie do obecnych tu znawców zachowan takich myszek? Co ta tutaj właściwie robi? Wije sobie gniazdko (Z łańcucha? :/) czy co?
  • 0



#8

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo to myszka "metalowa" jest i sobie chatę dekoruje... Ciekawe czego słucha na relaks... Metallica?





#9

JennyMandeville.
  • Postów: 47
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może opętana przez ducha ciotki-pedantki...
  • 0



#10

letztenbrief.
  • Postów: 60
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czy mogę mieć pytanie do obecnych tu znawców zachowan takich myszek? Co ta tutaj właściwie robi? Wije sobie gniazdko (Z łańcucha? :/) czy co?



Mój samiec tak robi z miską - znajduje dłuższe źdźbła ściółki i sianka, i zakrywa miseczkę. Czasami w podobny sposób zbiera w klatce artefakty, żeby umościć sobie gniazdko. Na moje oko myszka, zostawiała w pudełku swoje zbiory żywności i instynktownie starała się je ukryć.
  • 1

#11

JennyMandeville.
  • Postów: 47
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O! Dziekuje bardzo @letztenbrief :) Nie powiem żeby takie zachowanie było dla mnie jakieś logiczne i zrozumiałe (co to, lepszych miejsc nie było? Tam jej przecież codziennie ruszał i wyciągał co naskładała), ale nie będę się myszy czepiać.
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych