Skocz do zawartości


Zdjęcie

Film: "Znaki"


  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#31

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mi się ten film ogromie podoba. Trzyma w napięciu - najgorszy jest ten film z urodzin i scena w której Gibson jest w ncoy sam na polu kukurydzy.

Co do zachowań kosmitów to tłumaczy je ten dzieciak z ksiązką o UFO, to szło mniej wiecej tak:
" Nie uzyją swoich super technologii, bo wtedy my użyjemy broni atomowej, a potrzebują naszej planety do zamieszkania"
Sam komista był jednak troche zbyt niemrawy w walce z Phoneixem ;)
  • 0

#32

Wendigo.
  • Postów: 54
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie film sie podobał mimo że nie jest zbyt dobry, nieptrzebnie wpleciono w to dramaty rodzinne i ta inwazja sam bym nakopał tym ufolom, a H20 jako słaby punkt może być niby woda jest najbardziej życiodajną substancją na ziemi i nie było by nic bez wody, ale może ci kosmici pochodzili z innej planety na której nie ma wody tylko inna substancja która utrzymuje ich przy życiu
  • 0

#33

Polska.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mi film sie bardzo podobał i oglądałem go kilka/kilkanaście razy. Fabuła może nie do końca "realna" ale ciekawie zrobiona. Ogólnie film mi się bardzo podoba. ;)
  • 0

#34

SzpaQ.
  • Postów: 112
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pomysl oklepany juz mocno. Starali zrobic sie cos nowego (kosmici zamiast uzywac sprzetu to bija sie z ludzmi jak w sredniowieczu O_o). W sumie im to wyszlo, ale, ze byla to jedna wielka brazowa kupa...

Mozliwe jest wszystko. Tak samo moze dzialac woda jak i ta piosenka z "Marsjanie atakuja", jest to mozliwe i tak samo prawdopodobne bo nawet nie wiadomo czy obcy maja forme cielesna (albo raczej czy wszyscy obcy).
  • 0

#35

Valgorth.
  • Postów: 67
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kosmici zamiast uzywac sprzetu to bija sie z ludzmi jak w sredniowieczu

ogladales ten film dokladnie albo czytales posta wyzej? " Nie uzyją swoich super technologii, bo wtedy my użyjemy broni atomowej, a potrzebują naszej planety do zamieszkania" Autorzy filmu postarali sie o odpowiedz na takie pytanie podczas seansu ;) Co do filmu to ogladam go za kazdym razem jak leci w TV, film ma bledy i brak logiki w scenariuszu, to prawda ale nie oznacza to, ze filmu nie da sie ogladac przez to. Film ''Znaki'' ma swietny klimat i idealnie nadaje sie do ogladania na piatkowe wieczory ze znajomymi. Niesmak tylko u mnie budzi koncowka, (scena z kijem do ''Palanta'' i woda w szklance :D ) uwazam ją za totalna kpine i zbytnie pojscie na latwizne ze strony autorow, natomiast np sceny takie jak napad obcych na dom glownych bohaterow lub Obcy zamkniety w spizarce budza respekt. Na pochwałe zasluguje tez motyw z niewidzialnymi statkami obcych (mysle, ze w rzeczywistosci Obcy tez kamufluja swoje pojazdy i kto wie czy nad nami nie wisza tysiace statkow kosmicznych) Pomimo niektorych bledow polecam ten film kazdemu bo mysle, ze dostarcza wiele rozrywki a o to chyba w ogladaniu filmów fabularnych chodzi?
  • 0

#36

majsza.
  • Postów: 66
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja bym film ocenił na 5/10, oglądałem go z 2 razy (za 1. razem nie cały).

Gdyby ocenić 1. połowę filmu dałbym 8/10 - świetne napięcie stopiowo budowane, najlepsza scena jak ten kosmita przechadza się między krzakami na jakiejś imprezce urodzinowej u dzieci :D

2. połowa również byłaby świetna gdyby nie ostatnia scena walki z kosmitą :P Można to by lepiej rozwiązać...

To też stały element SF z udziałem kosmitów - w 80 % przypadków łoją Ziemianom dupy, aż na konie okazuje się, że banał starcza aby ich pokonać... Zaawansowana technologia kosmitów odpada przy ziemskich ptakach (Wojna światów), H20, wirusach komputerowych (Dzień Niepodległości). To samo w parodii SF - Marsjanie Atakują, żeby ich zabić starczyło puścić jakąs dziką muzykę :P (chociaż tu ten element był specjalnie zrobiony, dla śmiechu)

:)
  • 0

#37

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie...w tym filmie chodzi tylko i wyłącznie o przesłanie, a nie o obcych i inwazję.. zresztą Tiamat to poruszył 2 lata temu. Tak przeżywacie i snujecie wizje a co by było jakby najechali, czapeczkami i wodą ich..

Mi się film bardzo podobał, oglądałem kilkukrotnie.
  • 0



#38

reesvin.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to obcy w tym filmie nie wyglądają jak inteligentna forma życia. Bardziej jak potwóry z lasu. Takie jest moje odczucie.
  • 0

#39

Valgorth.
  • Postów: 67
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zaawansowana technologia kosmitów odpada przy ziemskich ptakach (Wojna światów)

Poprawka: nie przy ziemskich ptakach ale przy ziemskich wirusach i bakteriach; w ksiazce Wellsa jak i filmie bylo chyba powiedziane nawet ze planeta Ziemia obronila sie sama przed intruzami w sposob naturalny (ptaki padlinozercy min Mewy po prostu skubały umierajacych Marsjan lub ich zwloki)

Jak dla mnie to obcy w tym filmie nie wyglądają jak inteligentna forma życia. Bardziej jak potwóry z lasu

A mnie sie podobali bo wygladali jak jakas odmiana Szarych czy Reptalian. Gdyby ukazano ich jak jakis kosmitow rodem ze Star Treka czy Star Wars to by ten film byl juz calkiem daremny niczym tanie kino klasy B. Wlasnie w ich wygladze tkwi potega, potezna inteligencja zamknieta w ciele nagiego gadopodobnego stwora wbudza wstret, przerazenie i strach i o to chodzi!
  • 0

#40

reesvin.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mnie sie podobali bo wygladali jak jakas odmiana Szarych czy Reptalian. Gdyby ukazano ich jak jakis kosmitow rodem ze Star Treka czy Star Wars to by ten film byl juz calkiem daremny niczym tanie kino klasy B. Wlasnie w ich wygladze tkwi potega, potezna inteligencja zamknieta w ciele nagiego gadopodobnego stwora wbudza wstret, przerazenie i strach i o to chodzi!

Może się źle wyraziłem. Wygląd jak najbardziej tak! Tylko nad ich zachowaniem można by było jeszcze popracować. Żeby takie zwykłe przeszkody jak drzwi były dla nich takim problemem...
  • 0

#41

Valgorth.
  • Postów: 67
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Masz racje, nad tym sie jeszcze nie zastanawialem. Faktycznie, ich troglodyckie nierozumne zachowanie koliduje z posiadaniem przez nich zaawansowanych technicznie statkow kosmicznych (zwlaszcza ze drzwi od spizarki nie wygladaly zbytnio solidnie- chyba, ze fizycznie byliby bardzo bardzo slabi a ich wiedza i technologia byla sila). Pozdrawiam!
  • 0

#42

reesvin.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Człowiek też jest za słaby aby podnosić betonowe zbrojenia więc używa dźwigów. Obcy jeżeli nie posiadają wystarczającej siły do wyważenia drzwi własnym ciałem to mogli użyć swoich zabaweczek. Nawet ziemska technologia pozwala na otwierania drzwi ich bez dotykania. Od tych prostych jak łom czy broń palna, aż do materiałów wybuchowych jakich używają antyterroryści.
Ogólnie myślę że w rzeczywistości barykadowanie okien lub drzwi za pomocą desek by nic nie dało gdyby pozaziemska cywilizacja chciała nas porwać. Bardzo ładnie to widać we "wzięciach" gdzie porwany często nawet nie wie o tym że kosmici go przetrzymywali wbrew jego woli.
  • 0

#43

Amsen.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przecież oni wcale nie chcieli do tej spiżarni wchodzić. Sam Gibson mówił że chcą ich tym przestraszyć. Oni specjalnie walili w te drzwi.
  • 0

#44

reesvin.
  • Postów: 115
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A skąd Gibson wie czego chcą kosmici?

To po to przylatują kosmici. Aby nas straszyć?
  • 0

#45

Amsen.
  • Postów: 19
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No nie wiem po co przylatują ale w filmie tak to było wytłumaczone.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych