Skocz do zawartości


Zdjęcie

Film: "Znaki"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#1

Fox Mulder.
  • Postów: 67
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co sądzicie o filmie "Znaki", który leciał dziś w telewizji? Na ile oceniacie stopień realizmu? Czy coś takiego może mieć miejsce? Czy kosmici są uczuleni na H2O??
  • 0

#2

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaawansowana cywilizacja posiadająca możliwości transportu międzygwiezdnego atakuje Ziemię walcząc wręcz i bez żadnego sprzętu, bez wcześniejszego wywiadu i posługując się znakami nabazgranymi w polu zamiast jakimś ufolskim GPS-em...

A gdyby tak sobie zrobili wcześniej wywiad, odkryli jakie własności ma planeta którą chcą najechać no i jeszcze wysilili swoje szare komórki na jakiś lepszy plan niż takie wylądowanie z pustymi rękami (może jakieś zagazowanie atmosfery albo jakiś ufolski wirus...) to oceniłbym ten film wyżej i uznał, że jest bardziej prawdopodobny. Więcej realizmu to ma już "Dzień niepodległości", mimo że sam jest banalnie głupi.

Ale i tak lubię "Znaki" za ten klimacik ;) :D
  • 0



#3

adamale.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tym H2O to wątpię... . Wydaje mi się, że osoby zajmujące się scenariuszem nie miały pomysły na słaby punkt kosmitów.

Jeśli chodzi o sam film, to przyznam, że trzymał mnie w napięciu. Niestety, ale trochę się zdziwiłem, gdy pokazali obcego z bliska. Tak jakby nie wyszedł on grafikom... .

No, ale wrażenia mam jak najbardziej pozytywne (nie licząc, że przez obejrzenie filmu, nie napisałem referatu ;p ).
  • 0

#4

Henoch.
  • Postów: 62
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aquila, popieram w tym filmie jest zero realizmu
  • 0

#5

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Film do kitu, mimo ze uchodze za sceptyka, to lubie filmy w tym klimacie :D ale ten byl denny, a jak na Mela Gibsona to juz wogole. Strasznie uboga fabula, wrecz serialowa. Moze Blair Witch Project II bedzie lepszy, jeszcze nie ogladalem. TVP1 23:45 jakby ktos chcial obejrzec :D
  • 0

#6

Gagatek.
  • Postów: 233
  • Tematów: 17
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak na film to fajny ale zupełna bzdura z tymi ufolami, przyjechali walczyć wrecz a nawet tego nie umia bo dostał z bejsbola :D ;)
  • 0

#7

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bo w tym filmie bardziej chodzilo o przekaz filozoficzno-moralny niz o konkretna akcje z kosmitami i efekty specjalne. Tak mi sie wydaje. Chodzilo o watek ktory sie przewijal przez film, ze nic nie jest dzielem przypadku itd. Motyw ze smiercia zony i matki byl tutaj bardziej wyrazny. Przynajmniej tak mi sie wydaje. Tak samo jak film Solaris ma niewiele wspolnego z akcja w kosmosie.
  • 0

#8

Gagatek.
  • Postów: 233
  • Tematów: 17
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak dla mnie to raczej chodziło o trzymanie w napieciu widza;)Widzialem film juz 2x i jest niezly, przyznaje, 3ma w napieciu do konca :) nie dopatrywalbym sie jakiegos glebszego sensu w filmie dla przeciętnego widza ;)
  • 0

#9

Łukanio.
  • Postów: 52
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

film ma super klimat. Trzyma w napięciu i o to chodzi. Bo jakieś strzelanki typu Dzień niepodleglości to żenada kompletna.

A z kąd wy wiecie jak zachowała by sie obca cywilizacja???
oceniacie zachowanie obcych z czysto ludzkiego postrzegania. Dlaczego wytlumaczcie mi nie mieli by oni walczyć jeden na jednego tak jak na tym filmie?
Co lepiej jak by wysłali wirus albo np. jakąs bąbę?
CZysto ludzkie postrzerganie rzeczywistości. Ja sam bym tak zrobił ale ONI mogą myśleć innymi kategoriami , nie zapominajcie o tym
  • 0

#10

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja nie Oglądałem całego ale Moge powiedziec ze Niezły film Choć Może troszke przekombinowany , tak wiec wycofuje swoje Krytytkujące zdanie :) 7/10
  • 0

#11

Automasz.
  • Postów: 169
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bo w tym filmie bardziej chodzilo o przekaz filozoficzno-moralny niz o konkretna akcje z kosmitami i efekty specjalne. Tak mi sie wydaje. Chodzilo o watek ktory sie przewijal przez film, ze nic nie jest dzielem przypadku itd. Motyw ze smiercia zony i matki byl tutaj bardziej wyrazny. Przynajmniej tak mi sie wydaje. Tak samo jak film Solaris ma niewiele wspolnego z akcja w kosmosie.


Strzal w 10 Tiamat. I dlatego tak naprawde tytul filmu nie odnosil w ogole do powstalych kregow, stanowiacych osnowe filmu, lec do tego co napisales powyzej.

[ Dodano: 2006-11-14, 06:32 ]

Ja nie Oglądałem całego ale Moge powiedziec ze Niezły film Choć Może troszke przekombinowany , tak wiec wycofuje swoje Krytytkujące zdanie :) 7/10


Jamochłonik tak z ciekawosci zapytam. Wstales juz czy sie wlasnie kladziez? :-D
  • 0

#12

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Heh... film ma klimat, jak sami powiedzieliście - jest on bardzo mało realistyczny, ale ma w sobie to "coś". Przekaz dla ludzkości. Oglądałem Signs ze 3 razy, jak byłem młodszym wiekowo byłem tym filmem mocno zafascynowany - bałem się oglądając go. A te czapeczki srebrzane :D - polewka.
  • 0



#13

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Automasz wlasnie dzisiaj wyjątkowo zasnełem okolo 00:00 obudzilem o 3 nad ranem :) zazwyczaj klade sie okolo 6-7 :P
  • 0

#14

zulugula.
  • Postów: 281
  • Tematów: 86
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

WITAM...film ogółem taki sobie spodziewałem się czegoś innego no cóż!tematem przewodnim w "znakach"jest chyba CO BY BYŁO JAKBY COŚ SIĘ TAKIEGO ZDARZYŁO?był by to szok dla ludzkości,tak jak mówili wzsystko by sie powywracało do góry nogami ksiażki itd....myśl tego filmu-pomyślcie,nie jesteśmy sami!!!- :papapa:
  • 0

#15

rsn.arush.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to jest moja Historia tylko czapeczki dolozyl rezyser... :] ja bylem tym ze statku ogolnie pozdrawiam./..
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych