Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pożar kościoła strawił wszystko oprócz krzyży i egzemplarzy biblii


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Cud w piekle pożaru. Strażacy nie wierzyli własnym oczom

 

"Los był przeciw nam, ale nie Bóg. On był z nami" - mówią strażacy, którym przyszło zmierzyć się z pożarem drewnianego kościoła w amerykańskiej miejscowości Coal City. Budynek spłonął doszczętnie, ale część jego zawartości w cudowny sposób ocalała.

 

Ponad tuzin egzemplarzy biblii i kilka drewnianych krzyży przetrwało niemal w nienaruszonym stanie gigantyczny pożar, który strawił kościół Freedom Ministries. Sprawa wydała się, gdy zdjęcia z oględzin pogorzeliska na Facebooku umieścili strażacy z Coal City Fire Departament.

 

"Zobaczcie to, budynek był tak gorący, że strażacy musieli się wycofać. Na zdrowy rozum, wszystko w środku powinno być spalone na popiół. Jednak żadna biblia i żaden krzyż nie ucierpiał" - napisano w oficjalnym komunikacie.

 

"Los był przeciw nam, ale nie Bóg. On był z nami" - podkreślali strażacy. W akcji nie ucierpiał żaden z nich.

Wielebny Phil Farrington w rozmowie z Washington Post przyznał, że cudowne ocalenie biblii i krzyży odbiera jako jasny sygnał od Boga.

"W samym środku ognia, słowo boże będzie zawsze trwać" - podkreśla duchowny.

 

Tuż po pożarze Farrington zebrał grupę około 250 wiernych na wieczorne czuwanie w budynku należącym do młodzieżowej przyparafialnej wspólnoty, który szczęśliwie nie zajął się od ognia. Nietknięte biblie zostały ułożone na stole, by wszyscy mogli je zobaczyć na własne oczy.

 

"Były łzy. Tony łez" - wspomina Farrington.

Przyczyny pożaru w Coal City - mieście węgla wciąż są niejasne. Jednak wierni już teraz planują pomoc w odbudowaniu świątyni.

 

Zdjęcie krzyża:

 

https://www.facebook...9346816/?type=3

 

Zdjęcie wielu egzemplarzy biblii:

 

https://www.facebook...6013485/?type=3

 

Źródło artykułu:

 

https://menway.inter...zom,nId,2873745

 


  • 0

#2

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pamiętajcie że choć cały czas żyjemy w grzechu Bóg nas kocha i czuwa nad nami, o czym świadczą takie znaki. Wiadomo, kwestia indywidualna każdego czy wierzy czy nie ale ja wierzę mocno w Boga i wiem Że dzięki głębokiej modlitwie pare razy Bóg mi pomógł i dzieki temu jestem tu gdzie jestem a nie przechadzam sie po peronce pzdr z fartem takie znaki to potwierdzenie ze moja gleboka wiara nie jest bez sensu

Użytkownik #FreeBlancik edytował ten post 08.03.2019 - 19:34

  • -1



#3

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Krzyż spowity był materiałem, którego resztki są jeszcze widoczne. Świadczy to o tym, że w tym miejscu nie szalał wielki pożar, a ściany, łącznie z krzyżem zostały tylko osmolone. 

W swoim marnym życiu widziałem pogorzelisko po pożarze domu. Spłonęło piętro razem z dachem. Ocalał dywan i podłoga pod nim. Cała reszta była spalona doszczętnie.

W innym pożarze spaliło się pół parterowego domu (dosłownie). Drugie pół nie było nawet mocno osmolone, pomimo tego, że linia pożaru przebiegała przez środek dużego pomieszczenia.

To nie są żadne cuda, po prostu pożar jest czasem nieprzewidywalny i zależy od wielu czynników.





#4

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano



Krzyż spowity był materiałem, którego resztki są jeszcze widoczne. Świadczy to o tym, że w tym miejscu nie szalał wielki pożar, a ściany, łącznie z krzyżem zostały tylko osmolone. 

W swoim marnym życiu widziałem pogorzelisko po pożarze domu. Spłonęło piętro razem z dachem. Ocalał dywan i podłoga pod nim. Cała reszta była spalona doszczętnie.

W innym pożarze spaliło się pół parterowego domu (dosłownie). Drugie pół nie było nawet mocno osmolone, pomimo tego, że linia pożaru przebiegała przez środek dużego pomieszczenia.

To nie są żadne cuda, po prostu pożar jest czasem nieprzewidywalny i zależy od wielu czynników.

 

Czytałeś w ogóle ten tekst czy nie bardzo?

 

Cytuję:

 

"Zobaczcie to, budynek był tak gorący, że strażacy musieli się wycofać. Na zdrowy rozum, wszystko w środku powinno być spalone na popiół. Jednak żadna biblia i żaden krzyż nie ucierpiał"


  • -1

#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po pierwsze
A large cross on the wall was left totally scorched
Czyli jeden z dużych krzyży został przypalony (można też tłumaczyć jako spalony)
https://www.google.c...y-1351770?amp=1

Po drugie. Okładka biblii jest zazwyczaj robiona z mocnego i trwałego materiału dlatego się wolniej hajcuje.
Tyle. Dziękuję za uwagę.
  • 0



#6

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na zdrowy rozum, wszystko w środku powinno być spalone na popiół. 

Mam za sobą karierę strażaka w Straży Pożarnej. Zdrowy rozum w takich sytuacjach nie tłumaczy wiele. Trzeba by znać wiele szczegółów których w tej relacji brakuje. 

Jeżeli wewnątrz była tak wysoka temperatura, dlaczego nie spłonął materiał za krzyżem? Poza tym, przydało by się więcej zdjęć wnętrza, aby można było określić skalę "cudu", bo cud może być taki, że tylko dużo dymu było.





#7

Valfare.
  • Postów: 384
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gdyby Bóg miał przyczynić się do tego 'cudu', to nie powinien w ogóle dopuścić do pożaru kościoła. Co z tego, że krzyż i biblie ocalały, skoro cały kościół trzeba odbudować. O czym to ma świadczyć? A tak przy okazji, to polecam przeczytać Pismo Święte, zwłaszcza Stary Testament, w którym cuda wykonywane przez Boga świadczą raczej o tym, że jest psychopatycznym sadystą niż miłosiernym i sprawiedliwym ojcem.


  • 3



#8

letztenbrief.
  • Postów: 60
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z przedmówcą. Nawiasem mówiąc, często przy takich historiach mam wrażenie, że Katole (nie katolicy) podepną wszystko pod wiarę w Boga i w cud, byle tylko jakoś udowodnić, że to, w co wierzą, ma jakiś sens...


  • 3

#9

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygląda na to, że pożar objął tylko część budynku. Na zdjęciu z krzyżem widać całą ścianę z podwieszanym sufitem, która jest tylko okopcona dymem. Podwieszany sufit by upadł gdyby dotarł tak ogień i wysoka temperatura, ponieważ konstrukcja zawiera plastikowe części. Oznacza to, że temperatura w tamtym miejscu nie była wysoka. W takim miejscu pewnie przetrwały te biblie, a pewnie i inne elementy wyposażenia.


  • 0



#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak wyglądał ten kościół po pożarze.
Fire_Destroys_Raleigh_County_Church__Bib
Czyli nie był aż tak zniszczony.
  • 0



#11

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Płonący drewniany albo o duzej ilości drewna budynek generuje silny ciąg powietrza.Ten ciąg powoduje że są miejsca gdzie bylo poprosu zimno. Którendyś musi ten napływ sie odbywać. Jak silny jest to naplyw? W czasie pożaru kościoła garnizonowego we Wrocku   ciąg porwał płonącą  ciężką płonącą belke i rzucił ją na kilkadziesiat metrów.W mojej wiosce 300letni spichrz wygenerował grzyb jak przy bombie atomowej a znieba spadły porwane kawałki dachówek.To są potężne prady napływające głównie blisko ziemi i dopiero potem mocno nagrzewane. W pogorzelisku czesto występuja takie nienaruszane miejsca.

Po zatym tu ewidentnie pożar naruszył dach który zwalił się do wnętrza ochraniajac rumowiskiem wszystko co jest pod spodem.Z jednej strony rumowisko płonie głównie od góry a z drugiej strony jest mocno zalane wodą przez strażaków. Nigdy niema dwóch identycznych pożarów.


  • 2





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych