Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duch w domu

Duchy Nawiedzony dom Trzaskanie drzwiami

  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1

Fadam.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, jestem nowy ma forum i specjalnie założyłem konto bo ostatnio zaczęły się dziać w moim domu nieciekawe rzeczy.
Jeszcze niedawno zjawiska paranormalne podpinałem pod wymyślone bajeczki póki sam sie nie przekonałem.
Przechodząc do sedna sprawy, razem z rodziną wynajmujemy dom, i w sumie od początku były jakieś stukania czy nawet samo otwieranie się drzwi lub trzaskanie nimi ale ja tego nie zauważałem i nawet podejrzewałem moją siostrę że ma jakąś psychoze, ale moja mama też to zauważyła jednak dalej to ignorowałem bo sam tego nie doświadczyłem. Dopiero wczoraj na własnej skórze doświadczyłem jak same drzwi walneły z impetem, na początku mnie zamurowało i pomyślałem że mam jakieś halucynacje, jednak mama wyszła się zapytać co tak trzasneło. Powiedziałem jej że same tak trzasneły i nawet się nie zdziwiła. Moja siostra skarży się na stukanie o ścianę w jej pokoju. Dzisiaj mama znowu mówiła że drzwi się same otworzyły i klamka się sama nacisneła. Raz zdarzyło się że coś rzuciło telefonem. To zaczyna dziać się coraz częściej, ktoś wie co to może być, jakieś porady ? I czy jak sie przeprowadzimy do nowego domu to to coś za nami przylezie? Co to może zrobić mi i mej rodzinie? I czy to coś jest niebezpieczne ? Proszę was o pomoc pierwszy raz jestem w takiej sytuacji i nie wiem co robić

 

Edycja TheToxic


  • -2

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jaki to był telefon- stary czy jakiś nowszego typu?
  • 0



#3

Fadam.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Samsung s6, leżał na desce do prasowania i nagle coś jakby to straciło i wylądował 1,5 m dalej. To wydarzenie widziałem ja i moja mama
  • 0

#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślę że telefon po prostu chciał uciec z deski bo bal się że ktoś go przypali gorącym żelazkiem.
  • 0



#5

Fadam.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pomijając ten telefon, proszę podejdzie do tej sprawy w miarę poważnie, myślałem że znajdę tu pomoc.
  • 0

#6

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem poważny. Właśnie Ci pomagam, doceń to. Drzwi jak nie są automatyczne to nie trzaskaja bez powodu.
Pomysł nad tym.
  • 0



#7

letztenbrief.
  • Postów: 60
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zanim pomyślimy o duchach, poszukałabym powodów racjonalnych.

1. Jakie to są w ogóle drzwi? Czy jest opcja, że są np. stare i mogą się nie domykać? U mnie w domu tak właśnie jest, drzwi, niby zamknięte, są wciąż jakby delikatnie ponad framugę i zdarza się im stukać. Przyjrzyj się im dobrze i zobacz, czy to ma jakieś odzwierciedlenie u Ciebie.

 

2. Czy możemy wykluczyć wszelkiego rodzaju przeciągi w waszym domu? Teraz powoli zaczyna się wiosna, wiatry potrafią być bardzo silne - u mnie wystarczy uchylone okno, by po drugiej stronie domu drzwi trzasnęły z impetem. Pewnie wiesz, jak to działa. Sprawdźcie w ogóle okna w mieszkaniu, bo może być tak, że któreś jest nieszczelne i powoduje właśnie przeciągi.

 

3. Gdzie słyszałeś/siostra słyszała stukanie? Skąd dobiegało? Było miarowe, krótkie, długie? Opisz je najlepiej.

 

4. Jesteś w stanie dokładniej opisać sytuacje z telefonem? 


  • 0

#8

Fadam.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. Drzwi są stare ale się domykają, nie ma możliwość żeby to wiatr wtedy trzasnął drzwiami bo te drzwi dosłownie walneły z impetem i nigdy wcześniej tak się nie zdarzyło żeby aż tak walneły.

2. Przeciągów nie mamy, więc wykluczyłbym tą opcję.

3. Siostra słyszała to parę razy i przeważnie w nocy, dobiegła ono zza ściany za którą jest drugi pokój w którym żaden z domowników nie mieszka. Z tego co mi siostra mówiła to wyglądało to pókanie mniej więcej tak: puk puk puk, parę sekund przerwy i znowu parę razy.

4. Sytuacją wyglądała tak że rozmawiałem z mamą ( w tym pokoju z które dochodziło stukanie) i na desce do prasowania miała położony telefon, nie na krawędzi tylko na samym środku więc nie było możliwość żeby sam sobie zleciał. Wyglądało to tak jakby go ktoś strącił i wylądował jakies półtora metra od tej deski.
  • -1

#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ktoś tym stukaniem chce przekazać wam jakąś informację. To jest pewnie alfabet morsa.
I co wynajmujecie, dom czy mieszkanie?
  • 0



#10

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To trzaskanie drzwiami jest faktycznie dziwne, bo skoro nie ma przeciągu to  z racjonalnego punktu widzenia nie powinny trzasnąć. Jednak czasami takie stare drzwi , jak mieszka się koło ulicy potrafią się zsunąć i otworzyć. Powodem są wibracje powodowane przez przejeżdżające auta. Byłam świadkiem takiego zjawiska nocując trzy dni z rzędu u mojej starszej cioci. I  co mnie zaciekawiło, drzwi się nie otwierały, ale kiedy zasypialiśmy i ciocia zamykała się w swoim pokoju, bardzo mocno zamykała drzwi. Tak, że niemożliwością było otworzyć je nie naciskając klamki, to trzy noce z rzędu zaobserwowałam, że samoistnie się otworzyły. Za pierwszym razem myślałam , że ciocia wychodzi, ale patrzę... nikt przez nie nie przechodzi. Z tą komórką jestem w stanie Ci uwierzyć bo przeżyłam podobne zjawisko. U mnie zamiast komórki spadł pilot, który twardo leżał koło telewizora, po prostu jakby coś nim rzuciło na dość sporą odległość. Drzwi od mojego pokoju również się otwierały same.

 

Możliwe, że wpływ na takie zjawiska mają wibracje, ruchy magmy pod skorupą ziemi, fale dźwiękowe - np. infradźwięki, ale nie zauważyłam by to co mnie "nawiedzało" było jakieś złe i powodowało  szkody. Sądzę, że te zjawiska nie są niebezpieczne. Nie musisz się bać ;)


Użytkownik Endinajla edytował ten post 28.02.2019 - 23:03

  • 2



#11

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam.

 

Po pierwsze to masz coś co potwierdza Twoją wersję zdarzeń? Skoro drzwi otwierają się, trzaskają i fruwają przedmioty to chyba masz jakieś nagranie aby potwierdzić iż nie jest to bajka znudzonego ucznia podczas szkolnych ferii?

 

Pomijając ten telefon, proszę podejdzie do tej sprawy w miarę poważnie, myślałem że znajdę tu pomoc.

Sam nie jesteś poważny pisząc takie brednie. Myślisz, że ktoś na ładne oczy Ci uwierzy w ten stek bzdur?

Jeśli chcesz aby ktokolwiek udzielił Ci poważnej odpowiedzi najpierw sam do sprawy podejdź poważnie. Na początek:

  • nagranie z owym paranormalnym zdarzeniem
  • zdjęcia domu z zewnątrz
  • zdjęcia domu z wewnątrz

Po drugie Twoje proste błędy ortograficzne utwierdziły mnie w przekonaniu, że jesteś młodą osobą. Więc jeśli nie chcesz zakończyć w tym temacie swojego życiowego epitetu z prowokacją na czele to poprosimy o wyżej wymienione dowody. Na forum paranormalnym nie siedzą nastolatkowie tylko głównie ludzie po 30 roku życia którzy nie jedno w życiu widzieli. Twoje wszystkie opisy są wyjęte niczym z tandetnego filmu którego pewnie niedawno obejrzałeś (jak wczoraj np Straszny film 4) poza tym można je w prosty sposób wytłumaczyć ale pewnie logiczna wersja zdarzeń Cię nie zainteresuje.

 

 

Niestety ale ale każdego roku o tej samej porze czytaj okres wakacyjny, świąteczny czy też ferii na forum jest wysyp tematów paranormalnych. Tak więc mamy nawiedzony dom czy też jak porozmawiać ze zmarłą osobą. Już nas to nawet nie dziwi, jutro tez pojawi się następna bzdura więc jeśli nie masz nic lepszego do roboty to idź po egzorcystę wszak w Twoim domu jest duch x].





#12

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zastanawiam się po co ludzie tak zmyślają. W każdej takiej historii mamy te same elementy, stuki, zamykające się drzwi i drobne przedmioty spadające z szaf. Wszyscy kopiują to samo.
Domyśliłeś się że zamykające się drzwi ktoś będzie tłumaczył przeciągami, dlatego musiałeś dołożyć do tego pilot spadadający skądś tam. No bo tego już nikt nie wyjaśni.
  • 0



#13

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kliknij tutaj przeczytaj, podszkol się i może następnym razem Ci wyjdzie.





#14 Gość_Princess Luna

Gość_Princess Luna.
  • Tematów: 0

Napisano

Podejrzewam, że może to być jakiś byt tam mieszkający, który nie przepada za nowymi osobami. Spróbuj może zachowywać się spokojnie i w przypadku kolejnych dziwnych dźwięków odnoś się do niego z szacunkiem.

 

 

I nie zwracaj uwagi na sceptyków, oni jakby dostali w brzuch piorunem kulistym, to (zakładając, że by przeżyli) twierdziliby, że to zwykłe wyładowanie elektryczne.


  • -1

#15

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jasne jasne... Tak samo mówią entuzjaści ufo że sceptycy by nie uwierzyli gdyby im nawet na głowie wylądowali. Ale jakoś do tej pory nie słyszałem o takim przypadku żeby komuś ufo komuś na głowie siadło.
Z trzaskającymi drzwi jest podobnie jak z rózowym jednorożcem , wielu o nim mówi a dowodów konkretnych na istnienie to nie ma.

Nawet gdyby były nagrania to łatwo można taki efekt wywołać standardowymi metodami. Był na forum jeden koleś który stworzył historie o nawiedzony domu, nagrał filmiki jak mu zabawki skaczą bez powodu. Nawet jeden z użytkowników był u niego na miejscu. No i co z tego wynikło? Nic gość w końcu sam się przyznał że to była ściema żeby nabrać użytkowników. Co zreszta mu się udało bo dużo osób z forum mu uwierzyło.

Zauważmy że ludzie potrafią oszukiwać na różne sposoby, mamy wyłudzenia pieniędzy na wnuczka, policjanta, na pracowników socjalnych, wyłudzenia kredytów itp. Małolaty kłamią że mają 18 żeby kupić alko. Ludzie kłamią co do wieku, wykształcenia. Więc co w tym dziwnego i niezwykłego że wejdzie sobie taki jeden z drugim na forum i pisze historyjki o duchach.
  • 0




 


Also tagged with one or more of these keywords: Duchy, Nawiedzony dom, Trzaskanie drzwiami

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych