Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co się dzieje z Michałem Rosiakiem?


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1

Konrad_GK.
  • Postów: 423
  • Tematów: 120
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

W piątek minie miesiąc od zaginięcia 19-letniego Michała Rosiaka w Poznaniu. Przez ten czas powstało już wiele teorii spiskowych.

Michał Rosiak zaginął w nocy z 17 na 18 stycznia w Poznaniu. Tego dnia bawił się z kolegami w centrum miasta. Skuszeni darmowym drinkiem studenci poszli do owianego złą sławą klubu ze striptizem. Tam jedna z pracownic lokalu zaproponowała Michałowi prywatny taniec w zamian za drinka. Przed pierwszą w nocy chłopakowi skończyły się pieniądze i samotnie wyszedł z lokalu.
19-latek wynajmował mieszkanie na Ratajach, ale szedł w przeciwnym kierunku. Chłopak szedł spokojnie, nie rozmawiając z nikim po drodze. Prawdopodobnie korzystał z nawigacji, bo często spoglądał na ekran telefonu. Dotarł w okolice dworca autobusowego i kolejowego na Garbarach.

O godz. 1:36 Michał został nagrany przez kamerę nocnego autobusu. 19-latek siedział na przystanku, ale nie wsiadł do pojazdu, choć to był jedyny, który kursował o tej porze. O 2:25 obok przystanku przechodzili młodzi ludzie, jednak nie widzieli Michała. O godz. 2:41 z jego komórki wysłano zdjęcie w aplikacji Snapchat, ale była na nim tylko ciemna plama. Ok. 5 nad ranem telefon Michała znalazła przechodząca obok dworca kobieta. Leżał w kałuży wymiocin.
W poszukiwania chłopaka zaangażowało się wiele osób. Jednak śledczy przyznają, że stoją w miejscu. Prywatny detektyw Bartosz Weremczuk ogłosił, że chciał przebadać wariografem trzech kolegów Michała, ale tylko jeden zgodził się na badanie. Śledczy zapewniają jednak, że studenci zostali dokładnie przesłuchani i nie mają związku z zaginięciem. Zdaniem policji najbardziej prawdopodobne jest to, że Michał wpadł do Warty i utonął - podaje Gazeta Wyborcza. Przystanek, na którym po raz ostatni widziano chłopaka, znajduje się kilkadziesiąt metrów od brzegu.

 

.Źródło: https://www.o2.pl/ar...48722474113153a


  • -2



#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Są jeszcze takie informacje które można znaleźć na innych portalach

Jak ustaliła Gazeta Wyborcza, 19-letni Michał Rosiak jeszcze przed wyjściem na miasto spotkał się z trzema kolegami w mieszkaniu na poznańskich Ratajach. Mieli wypić dwie butelki wódki o pojemności 0,7 litra.
https://wtk.pl/news/...src=epoznan_box

Dwie butle to razem 1.4 litra. Jeśli założymy że pili po równo to chłopak przyjął prawie pół litra. A potem jak jeszcze dalej pili to nieźle dali sobie w palnik. Nie ma co się czarować że dla faceta jeszcze nastolatka takie picie do niczego dobrego nie prowadzi. Pewnie chłopak już później nie wiedział gdzie idzie i co robi, mówiąc potocznie zmiotło go z planszy.
  • 0



#3

Konrad_GK.
  • Postów: 423
  • Tematów: 120
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

WSZYSTKO - Wszystko OK ale CO SIĘ TWOIM ZDANIEM Z MICHAŁEM DZIEJE (żyje czy trup)? Dlaczego Twoim zdaniem nie wsiadł do autobusu tylko został na tym przystanku? Na co/kogo czekał? Na Godota? I czy nie dziwne, że wklepał w jakdojade.pl początek swojej ulicy czyli wyraz ,,Armii" a nawigacja podpowiedziała mu ,,Armii Krajowej'' zamiast jak chciał ,,Armii Poznań'' (tam mieszkał)? 

 

Jakby ktoś chciał to polecam na FB grupę otwartą ,,Zaginął Michał Rosiak'' (sorka za reklamę). Tam można się dużo rzeczy wywiedzieć. Stamtąd wiem, że 2 x przeszukano Cytadelę z negatywnym skutkiem a przeszukano nawet najbardziej niedostępne tam miejsca i otwory. 

 

I czy nie dziwne, że Policja nie publikuje wcale monitoringów? W sprawie Iwonki opublikowała 2 (Ręcznik za Iwonką i Ręcznik na Banana Beach) - utajniła tylko 1 (powrót Ręcznika po 2 godz. bez koszuli). Tak samo w sprawie śp. Ewy Tylman były nagrania z monitoringu jak idzie pijana z Adamem Z. wywracając się co chwila. To samo ws. śp. Madzi Żuk - były opublikowane filmy z monitoringu wewnętrznego szpitala. A ws. Michała Rosiaka - nic, Policja TYLKO OPISUJE CO JEST NA MONITORINGACH. Z całym szacunkiem dla Policji no ale bez filmiku to można nie wierzyć, że na tym przystanku to na pewno jest Michał. Może ktoś podobny doń? Wg mnie przydałoby się opublikowanie monitoringów. A co Wy sądzicie? 

 

WYMIOCINY. Skąd wiadomo, że to na pewno Michałowe a nie jakiegoś żula?

 

TELEFON. Znalażczyni WYTARŁA GO Z WYMIOCIN ŚCIERKĄ ergo ZATARŁA ewentualne odciski palców ewentualnych osób, które mogły Michałowi wyrwać komórkę. Poza tym po kiego chciała sobie ją wziąć (nie oddała od razu na Policję lub do BRZ - Biura Rzeczy Znalezionych)? Ponoć telefon jest jak bardzo zablokowany, że nawet policyjni specjaliści mają problem z jego odblokowaniem. No więc włącza się tylko do ekranu wpisania PINu czy innego tam zabezpieczenia (np. odcisk palca). Do Pulpitu nie może wejść bo są wpisywane złe zabezpieczenia (zły odcisk palca). No więc ta znalazczyni nie miała z tela żadnego pożytku. 

 Sprawa dziwnych dwóch telefonów do rodziców Michała. Na jednym z nich słychać odgłosy jakby KTOŚ KOMUŚ WYRYWAŁ TELEFON Z RĘKI. Na drugim - słowa ,,Miało być bez Policji". Gdy rodzice oddzwonili okazało się, ze to pomyłka. Zadziwiająca pomyłka, nieprawdaż? 

Ten tel znaleziony BEZ WŁAŚCICIELA (MICHAŁA) jak dla mnie jest dużą zagwozdką. Nie wiem jak to powiązać ze zniknięciem Michała. Samobójstwo - odpada bo tel byłby razem z ciałem (zwłokami) w wodzie. Uprowadzenie (porwanie) - też Michał lub sprawcy mieliby ten telefon. Chęć zmiany życia na nowe - pomińmy to, że nie miał powodów, no ale nie znał dobrze Poznania więc musiałby mieć tel cały czas ze sobą by móc korzystać z nawigacji. Zabójstwo przez wrzucenie do wody - już mówiłem co myślę.

 

Były użyte psy tropiące. Ze wspomnianej grupy na FB wiem, że podjęły trop POZA PRZYSTANEK. Kolejna dziwna sprawa. Utajniono GDZIE PODJĘŁY TROP (w którym kierunku) I GDZIE GO STRACIŁY. Dziwne, prawda?

 

Podsumowując, nie śmiejcie się ze mnie ale zbierając to wszystko razem wyłania mi się TYLKO SCENARIUSZ pokrewny naszemu forum czyli PARANORMALNY: WZIĘCIE PRZEZ UFO lub TELEPORTACJA (są przecież potwierdzone przypadki teleportacji). 

 

Trzymam kciuki by się szybko to wszystko wyjaśniło bo jak na razie to wszystko wskazuje właśnie na coś paranormalnego albo na powtórzenie się spraw Iwonki Wieczorek i Madeleine McCann :(


Użytkownik Konrad_GK edytował ten post 12.02.2019 - 20:41

  • 0



#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skąd masz info co mu się wyświetliło jak szukał ulicy, na tym fejsbuku tak piszą?
Wszedłem sobie z ciekawości na jakdojade po wpisaniu trzech pierwszych liter Amr jako pierwsza podpowiedź pojawia się właśnie os. Armii krajowej a dopiero potem armii i reszta.

Moze policja potem opublikuje te nagrania a może nie. Nie wiem jakie są przepisy dokładnie w tej kwestii. Ale raczej obowiązku publikacji nie ma.
Ta co znalazła i wytarła to normalne też bym się brzydził dotykać obrzyganego telefonu.

Moja wersja jest taka że się utopil albo zmarł na skutek zatrucia alkoholem.
  • 0



#5

Konrad_GK.
  • Postów: 423
  • Tematów: 120
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

WSZYSTKO - OK, ,,zmarł na skutek zatrucia alkoholem". Możliwe całkiem tylko GDZIE SĄ ZWŁOKI, GDZIE JEST CIAŁO? Przeszukano 2 x Cytadelę (raz wszystko na powierzchni, drugi raz wszystkie niedostępne otwory i doły). Przeszukano też okolice przystanku ul.Garbary/ul.Szelągowska. I kolejne pytanie: dlaczego tel nie jest ze zwłokami? Przypominam iż ws. Iwonki Wieczorek JEJ KOMÓRKA ZNIKNĘŁA RAZEM Z NIĄ. Ws. śp. E. Tylman tel był przy zwłokach. Tak samo ws. śp. Madzi Żuk (Egipt). Identycznie tel był razem z ciałem śp. Piotra Kijanki.


Użytkownik Konrad_GK edytował ten post 12.02.2019 - 21:10

  • 0



#6

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może napili się wódki, tyle ile pisał @Wszystko. Tyle procentów spowodowało, że nie był w stanie kontaktować, nie mógł nawet wpisać adresu, był tak pijany. Wielu pijanych puszcza pawia. Może szedł, zatrzymał się o godz. 2:41 wysłał zdjęcie, ale był tak nawalony, że nie zdawał sobie sprawy, że jest na nim tylko kontur, cień - czarna plama. Zebrało go na wymioty i  podczas haftowania upuścił telefon i wszystko na niego poleciało. Nie mógł skapować gdzie go szukać, więc ruszył dalej. W sumie wydarzyć mogło się wszystko. Mógł wpaść do Warty, albo ktoś mógł tam rzucić już martwe ciało, bo może chłopak przedawkował z czymś i padł. Ktoś go zwinął by zatrzeć ślady...


  • 0



#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Konrad byłeś kiedyś pijany? Ludzie po pijaku gubią buty, kurtki itp. A co dopiero taki telefon zgubić.
Nie trudno się domyśleć że na telefon mógł sam puścić pawia.
Jeśli wpadl do rzeki to nurt mógł go ponieść dużo dalej niż go szukano.
  • 0



#8

Konrad_GK.
  • Postów: 423
  • Tematów: 120
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

WSZYSTKO - OK, ,,pawiował'' NA PRZYSTANKU. No więc co, u licha ciężkiego, kazało mu iść w ciemność, ku wodzie, ku rzece? Jeśli kolejny atak pawia to czemu nie też na przystanku? Jeśli siusiu lub to drugie to w stanie wskazującym chyba nie byłby wstydliwy i nie szukałby przysłowiowych krzaczków tylko nasikałby i narobiłby tu gdzie był czyli na przystanku. 

 

No i jak wyjaśnisz sprawę tego CZARNEGO ZDJĘCIA NA SNAPCHACIE?

 

No i DLACZEGO NIE WSIADŁ DO AUTOBUSU? Dlaczego został na przystanku? Na co, na kogo czekał? Na Godota?


Użytkownik Konrad_GK edytował ten post 12.02.2019 - 21:55

  • 0



#9

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Konrad_GK

 

No i DLACZEGO NIE WSIADŁ DO AUTOBUSU? Dlaczego został na przystanku? Na co, na kogo czekał? Na Godota?

Był pijany, więc mógł nawet nie zauważyć autobusu. I w cale nie musiał za nikim czekać. Kręciło mu się w głowie więc sobie usiadł.


  • 0



#10

Konrad_GK.
  • Postów: 423
  • Tematów: 120
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

ENDINAJLA - nie zauważyć autobusu, który stoi Ci 2, 3 m przed nosem i jest duży?! 


  • -1



#11

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W zależności co w tym momencie robił. Jeśli np. przysypiał, mógł w momencie gdy podjechał autobus stracić kontakt z rzeczywistością i na moment przysnąć, nawet na siedząco.


  • 0



#12

Konrad_GK.
  • Postów: 423
  • Tematów: 120
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

ENDINAJLA - Przysnął i co dalej? Gdzie jest Michał Twoim zdaniem (lub jego ciało, zwłoki)? No i jak wyjaśnisz sprawę tego czarnego zdjęcia na Snapie? 


  • 0



#13

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W tym poście już napisałam

 

Może napili się wódki, tyle ile pisał @Wszystko. Tyle procentów spowodowało, że nie był w stanie kontaktować, nie mógł nawet wpisać adresu, był tak pijany. Wielu pijanych puszcza pawia. Może szedł, zatrzymał się o godz. 2:41 wysłał zdjęcie, ale był tak nawalony, że nie zdawał sobie sprawy, że jest na nim tylko kontur, cień - czarna plama. Zebrało go na wymioty i  podczas haftowania upuścił telefon i wszystko na niego poleciało. Nie mógł skapować gdzie go szukać, więc ruszył dalej. W sumie wydarzyć mogło się wszystko. Mógł wpaść do Warty, albo ktoś mógł tam rzucić już martwe ciało, bo może chłopak przedawkował z czymś i padł. Ktoś go zwinął by zatrzeć ślady...


  • 0



#14

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

No i jak wyjaśnisz sprawę tego CZARNEGO ZDJĘCIA NA SNAPCHACIE?

A jak ty wyjaśnisz? Bo wiesz, wątpliwościami to można sobie rzucać do woli.


  • 0



#15

Konrad_GK.
  • Postów: 423
  • Tematów: 120
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Chciałem przypomnieć nieco ramy czasowe: godz. 1:36 Michał został nagrany przez kamerę nocnego autobusu. 19-latek siedział na przystanku, ale nie wsiadł do pojazdu, choć to był jedyny, który kursował o tej porze. O 2:25 obok przystanku przechodzili młodzi ludzie, jednak nie widzieli Michała. O godz. 2:41 z jego komórki wysłano zdjęcie w aplikacji Snapchat, ale była na nim tylko ciemna plama. Ok. 5 nad ranem telefon Michała znalazła przechodząca obok dworca kobieta. Leżał w kałuży wymiocin. Wszyscy skupiają się nad tym co się stało z Michałem 01:36 - 2:41. Ja jednak spojrzę z innej strony. Jakim cudem ta para przechodniów NIE WIDZIAŁA TELEFONU (nic o nim nie mówią) skoro ok 5:00 ta kobieta go znalazła? Nie mówią nic też o kałuży wymiocin. Jakim cudem telefon i żygowiny pojawiły się w czasie 2:41 - 5:00 skoro Michała już wtedy dawno na przystanku nie było?!


  • -1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych